از جبهه به حومه وآمد این تاریخ جیپ

جیپ یکی از وطن پرست ترین خودروسازان در ایالات متحده است. متولد به مبارزه اصلی جیپ توسعه داده شد صرفا برای کمک به امریکا پیروزی در جنگ جهانی دوم و آن را تبدیل به یک نماد تقریبا توسط حادثه. ملکی فروش آغاز شده و در مدت کوتاهی پس از صلح بازگشت اما نگه داشتن نام تجاری زنده — اجازه دهید به تنهایی سودآور — بسیار سخت بود. مانند برخی از نوع لعنت بت جیپ گذشت از خودروساز به خودروساز ترک یک دنباله از شرکت های مرده در پی آن است.

آغاز

Willys MB Jeep
Willys MB ‘جیپ’

جیپ متولد شد و از ارتش آمریکا نیاز به یک وسیله نقلیه است که می تواند جایگزین هر دو اسب و موتور سیکلت به عنوان یک منظوره شکل از حمل و نقل. در واقع یکی از محبوب نظریه درباره منشاء جیپ نام فرض است که آن را از می آید GP, مخفف هدف کلی. دیگران نقطه به یوجین جیپ یک شخصیت از Popeye کمیک استریپ. هر جا که آن را از آمد نام گیر کرده است.

Off-roader توسعه داده شد توسط آمریکا خروس جنگی, ماشین, شرکت, Butler, پنسیلوانیا است. آن را شروع به ساخت با مجوز نسخه انگلیسی ساخته شده Austin اتومبیل. توسط 1940 زمانی که دولت شروع یک روند مناقصه برای یک درایو چهار چرخ وسیله نقلیه نظامی از سوی شرکت کردن در آن ،

آمریکا خروس جنگی بنیاد هم یک نمونه اولیه است که بیش ارتش پارامترهای طراحی. ارتش نگران بود کوچک خودروساز توانایی ساخت تعداد وسایل نقلیه مورد نیاز است پس از آن قرارداد Willys-Overland و بعد فورد برای ساخت چه شد جیپ. فورد به معنای واقعی کلمه تلاش برای قرار دادن خود مهر در جیپ طراحی شده توسط نام تجاری به عنوان بسیاری از نقاط به عنوان آن می تواند با یک “F” به افتراق خارج از آن ساخته شده از کسانی که ساخته شده توسط Willys. پس از جنگ این بود Willys که حفظ این حقوق به طراحی و سعی کردم به جیپ یک زندگی دوم به عنوان یک غیر نظامی.

زندگی غیر نظامی

Jeep CJ-2A
جیپ CJ-2A

Willys تبدیل آن جیپ نظامی (شناخته شده به عنوان MB) به CJ-2A. “CJ” ایستاده بود به صورت “غیر نظامی جیپ” و Willys خواهد ادامه تولید این repurposed وسایل نقلیه نظامی در چندین متمایز نسل برای تقریبا چهار دهه است. CJ بود در نهایت با جایگزین مخاصم که همچنان به پر کردن یک تو رفتگی در دیوار مشابه امروز است.

جیپ متولد شد و از ارتش نیاز به یک وسیله نقلیه است که می تواند جایگزین هر دو اسب و موتور سیکلت به عنوان یک منظوره حمل و نقل دستگاه.

Willys متوقف نمی وجود دارد ، آن ها به دنبال ایجاد یک ترکیب کل جیپ وسایل نقلیه به مناسبت آغاز جیپ انتقال به مستقل با نام تجاری. آن را نورد برخی از طرح های چشم نواز از جمله عمر طولانی استیشن واگن در سال 1946 یک وانت در سال 1947 و Jeepster کوچک تبدیل خوانده شده طراحی شده به نگاه بیشتر شبیه به یک ماشین معمولی. این مفهوم بیشتر ماشین-مانند جیپ خواهد بود بازبینی دوباره در دهه های بعد در قالب جیپ اولین تقاطع.

فقط به عنوان اصلی جیپ چپ آمریکایی Bantam پشت جیپ نام تجاری ثابت بیشتر انعطاف پذیر از پدر و مادر خود را. در سال 1953 Willys خریداری شد توسط قیصر بود که مسئول یکی دیگر از مهم جنگ جهانی دوم وسیله نقلیه کشتی آزادی. قیصر شروع به پریدن کرد به ماشین کسب و کار پس از جنگ. آن کاهش یافته است Willys نام در مجموع در سال 1963 شدن قیصر-جیپ. که در همان سال, جیپ, معرفی Wagoneer یک متمدن تر جایگزین برای CJ. با آن به طور کامل محصور استیشن واگن-مانند بدن, Wagoneer یکی از اولین پیشگامان خانواده مدرن SUV.

AMC و کرایسلر

1984 Jeep Cherokee Chief
1984 Jeep Cherokee Chief (XJ)

در سال 1969 آمریکا Motors Corporation (AMC) خریداری قیصر به منظور تسهیل در خروج آن از صنعت خودرو است. در حالی که جیپ با نام تجاری رشد قابل توجهی تحت AMC تصدی بقیه ویسکانسین-بر اساس خودروساز صف به آرامی پژمرده دور به دلیل عدم پیش بینی ريشه مشکلات مالی و مسائل مربوط به کیفیت. حتی همکاری با پاریس-بر اساس رنو در نهایت نمی تواند نجات AMC بنابراین کرایسلر خریداری شده آن را در سال 1987 و بسته آن را در مدت کوتاهی پس از. در حقیقت همه کرایسلر می خواستم جیپ نام, تصویر اتومبیل و مالکیت معنوی.

در دههی 1980 شاهد معرفی دو قابل توجهی جیپ مدل. برای اولین بار بود XJ-نسل چروکی که آمد در سال 1984. این XJ شد جیپ اول واقعا مدرن SUV و کمک فشار نام تجاری و حتی بیشتر به جریان اصلی. این XJ باقی مانده در تولید با برخی تغییرات تا سال 2001 زمانی که آن را جایگزین آزادی.

این XJ شد جیپ اول واقعا مدرن SUV و کمک فشار نام تجاری و حتی بیشتر به جریان اصلی.

در حالی که کرایسلر بود در سکوت در حال آماده سازی برای بیش از جیپ بود و قرار دادن نکات نهایی در جایگزینی برای آن در دراز خدمت CJ که تا به حال باعث انواع متعدد پس از آن مقدمه. Off-roader که ترسیم آن DNA به طور مستقیم به جنگ جهانی دوم دوران Willys بود به سادگی بیش از حد نفت خام برای سلیقه مدرن پس از جیپ شروع از ابتدا هنگامی که در حال توسعه آن جانشین اصلی مخاصم (YJ). آن را بیشتر تصفیه شده از سلف خود, اما آن باقی مانده است بسیار قادر به خارج از جاده است. کاربران هنوز هم می تواند را درب حذف بالا و سمت پایین شیشه جلو اتومبیل.

ترکیب نگاه و صوفس (جاده) توانایی CJ با برخی از امکانات مدرن این YJ شبیه یک بسته بندی خوب اما جیپ purists در ابتدا آن را رد کرد. آنها به خصوص دوست نداشتند YJ مربع چراغهای جلو که جایگزین سنتی دور چراغ در نسل بعدی. آن را در نسل چهارم از ژوئیه سال 2020 است.

SUV رونق و رکود

1998 Jeep Grand Cherokee
1998 جیپ گرند چروکی (ZJ)

جیپ های هوشمند برای کسب کرایسلر. دهه 1990 شاهد یک انفجار از علاقه Suv ها و جیپ آماده بود به اهرم تخصص خود و استفاده از شور و شوق. آن را معرفی اولین گرند چروکی در سال 1992 به جای چندین دهه Grand Wagoneer. به عنوان 1990s به خود جلب کرد به همه چیز شروع به باز کردن.

کرایسلر ادغام با دایملر در سال 1998 و شروع به تمرکز بیشتر به شدت بر روی کامیون ها و Suv ها در هزینه سوخت اقتصاد و به طور کلی کیفیت. جیپ اولین ماشین مبتنی بر تقاطع قطب نما و وطن پرست بودند و جهانی panned در حالی که عظیم فرمانده شد یک فیل سفید پس از رکود اقتصادی سال 2008 رسید و قیمت گاز شروع به سنبله. در میان همه این جیپ معرفی اولین نسل گرند چروکی SRT به طور جدی و سریع hot rod که کاملا نادیده گرفته صوفس (جاده) قابلیت به نفع on-road performance.

دهه 1990 شاهد یک انفجار از علاقه Suv ها و جیپ آماده بود به استفاده از شور و شوق.

پس از آن قطع شد سست توسط دایملر و فلج رکود کرایسلر وارد ورشکستگی. به جای به طور کامل سقوط آن خریداری شد توسط فیات به شکل آنچه در حال حاضر شناخته شده به عنوان فیات-کرایسلر اتوموبیل (FCA). صاحبان جدید ساخته شده برخی از تصمیمات بحث برانگیز از جمله بازگرداندن چروکی به عنوان متقاطع و معرفی پاینت اندازه تبادل نظر. در سال 2017, New York Auto Show, جیپ نیز به راه انداخته که 707 اسب بخار گرند چروکی Trackhawk — یک وسیله نقلیه طراحان در آمریکا Bantam احتمالا نمی توانست تصور است.

جیپ چپ وانت بخش پس از آن به پایان رسید و تولید این XJ-بر اساس کومانچی در سال 1992. آن ساخته شده و مدتها در انتظار باز گشت که آن را منتشر پهلوان از جان گذشته یک کامیون بر اساس نسل چهارم مخاصم در سال 2018 خودرو لس آنجلس نشان می دهد. مدل ارائه شده است به طور انحصاری با چهار درب و آن را در دسترس با انتخاب های متنوع از موتور است که شامل یک turbodiesel V6. جیپ فروش نزدیک به یک میلیون خودرو سالانه و ما انتظار داریم آن را ادامه خواهد داد به رشد است.

چه بعدی ؟

Jeep Wrangler 4xe
Ronan Glon

به دنبال به جلو جیپ معرفی نسل بعدی گرند چروکی قبل از پایان سال 2020 است. آن را نیز احیا Wagoneer و Grand Wagoneer نماد در یک جفت از Suv ها ساخته شده بر روی همان پایه پلت فرم به عنوان Ram 1500. مخاصم است یک لیست طولانی از به روز رسانی بیش از حد. از یک طرف آن را در مورد به دریافت یک پلاگین در ترکیبی انتقال قدرت است که اجازه خواهد داد که آن را به درایو برق به تنهایی برای مسافت های کوتاه. از سوی دیگر آن را گرفتن به طور طبیعی وارد دستگاه تنفسی 6.4 لیتری V8 تنظیم برای ارسال 450 اسب بخار به چهار چرخ است. به وضوح جیپ هنوز هم می داند که چگونه به تعجب طرفداران خود را دارد.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>