Dolby Atmos طول می کشد فیلم ها و موسیقی را به سطح بعدی. در اینجا چگونه شما می توانید آن را

چندی پیش اصطلاح Dolby Atmos مورد استفاده قرار گرفت منحصرا برای اشاره به یک صدای همهجانبه تجربه است که شما فق

توسط DOSTEMANSALAM در 9 خرداد 1399

چندی پیش اصطلاح Dolby Atmos مورد استفاده قرار گرفت منحصرا برای اشاره به یک صدای همهجانبه تجربه است که شما فقط می تواند در تئاتر. اما در چند سال گذشته شما بوده ام خیلی بیشتر احتمال دارد برای دیدن کلمات پخش در سراسر صفحه نمایش برچسب و جعبه 4K تلویزیون سینمای خانگی گیرنده های soundbars و جریان خدمات مانند Netflix و دیزنی+. آن را حتی ساخت راه خود را به جریان موسیقی جهان.

اما با وجود این تلاش های تجاری بر روی صفحه اصلی محصولات سرگرمی, شما هنوز هم ممکن است تعجب آنچه Dolby Atmos است که چرا شما باید در مورد مراقبت از آن و آنچه شما نیاز به تجربه آن را برای خودتان در راحتی از خانه خود را. ما رو که پاسخ به آن و کل خیلی بیشتر.

وجود دارد مقدار زیادی از اطلاعات برای جذب در اینجا, بنابراین ما شکسته ام همه را زیر و ادامه خواهد داد به روز رسانی این مقاله به عنوان چیزهایی تکامل است.

مطالعه بیشتر

Dolby Atmos در تئاتر: چگونه متفاوت است ؟

حسن نیت ارائه میدهد تصویر Dolby Labs

در سالن تئاتر دالبی Atmos به طور قابل توجهی گسترش می یابد بلندگو استفاده می شود و همچنین به عنوان راه صدای فراگیر است, استخدام, باز کردن فرصت های جدید برای فیلم سازان برای ارائه واقعی تر همهجانبه تجربه صدا. قبل از ظهور Dolby Atmos تئاتر تنها می تواند تکثیر حداکثر هشت فرد آهنگ از صدای فراگیر گسترش در میان شماره های مختلف از سخنرانان.

به عنوان مثال: با 7.1-channel surround sound هنوز هم مورد استفاده قرار گیرد در بسیاری از سالن های تئاتر شما سه کانال در جلو (چپ و مرکز) دو طرف احاطه کانال (چپ و راست) دو عقب کانال (چپ و راست) و یک ساب ووفر کانال. در هنگام طراحی یک فیلم, موسیقی متن, مدیران, ها, هدایت این کانال های مختلف به هدایت و جلوه های صوتی در اطراف اتاق. اما مهم نیست که چگونه بسیاری از سخنرانان دریافت قرار داده شده در یک منطقه خاص — بگو سمت چپ اتاق به صورت فراگیر چپ کانال — همه کسانی که سخنرانان بودند محدود به یک کانال صدا به طوری که آنها همه همان صدا در همان زمان.

در مقابل, Dolby Atmos است که قادر به پردازش تا 128 کانال صدا است که می تواند به روت تا 64 سخنرانان فرد. به این ترتیب مهندسین صدا می تواند اساسا ترک معمول محدودیت های اعمال شده از کانال های پشت سر و به جای قرار دادن "صدا اشیاء" در مکان مشخص و حرکت آنها را در سراسر تئاتر است.

با Atmos سقف نیز می تواند به انتظارنشسته بودند با هر تعداد دامنه کامل سخنرانان که کار در کنسرت با همه دیگر سخنرانان در اتاق پس از این اشیاء را می توان فقط در مورد هر نقطه در داخل مجازی نیمکره. در راه شما می توانید تعقیب صدا با گوش خود را ردیابی آن و مرتبط آن را به روی صفحه نمایش عمل است. برای مثال اگر باران در فیلم باران می آید از به طور مستقیم در بالا شما. اگر پرواز هلیکوپتر بالای سر و به سمت راست صدا شروع خواهد شد در پشت در اتاق حرکت سربار و ناپدید می شوند به سمت راست.

البته برای خانه تئاتر Atmos این است که مقیاس قابل توجهی پایین.

بیش از فیلم: Dolby Atmos موسیقی

بیشتر توسعه های اخیر در دالبی Atmos اکوسیستم است Dolby Atmos موسیقی. Atmos موسیقی همان همهجانبه چند فرمت های صوتی استفاده می شود برای ایجاد Atmos موسیقی متن برای فیلم و اعمال آن را به فرایند تولید موسیقی. نتیجه این است که یک راه کاملا جدید از گوش دادن به موسیقی است.

اگر شما یک Dolby Atmos با قابلیت A/V گیرنده soundbar یا تلویزیون شما می توانید دسترسی Dolby Atmos موسیقی از طریق جزر و مد برنامه در یکی از این جریان دستگاه: اپل تلویزیون 4K آتش تلویزیون استیک 4K, آتش, تلویزیون, مکعب, آتش تلویزیون استیک (2nd gen), Fire TV (3rd gen) و Nvidia Shield تلویزیون و یا کارت گرافیک Nvidia Shield TV Pro (2019 یا مدل های جدیدتر).

شما همچنین نیاز به یک جزر و مدی هدفن اشتراک که به طور معمول هزینه 20 دلار در هر ماه. متناوبا, شما می توانید Dolby Atmos موسیقی از طریق آمازون موزیک HD اگر شما خود را یک Amazon Echo Studio هوشمند بلندگو.

چگونه Dolby Atmos کار در خانه ؟

ما باید برخی از خبر خوب وجود دارد: در حال حاضر راه بیش از همیشه به تجربه Dolby Atmos در صفحه اصلی و برخی از آنها نیازی به جدید سخنرانان و یا سیم کشی جدید. در واقع شما در حال حاضر ممکن است خود را همه چیز شما نیاز برای Dolby Atmos.

گسسته Dolby Atmos سخنرانان

برای دریافت معتبر ترین Dolby Atmos تجربه شما نیاز معمولی 5.1, 7.1 یا 9.1 surround sound speaker setup به علاوه علاوه بر این از دو یا چهار سربار سقف-نصب بلندگو. ما در توصیف این بلندگو تنظیم جزئیات بیشتر در زیر. این بهترین Dolby Atmos صدا شما می توانید, اما آن را نیز گران ترین و تهاجمی آن را به عنوان شامل قابل توجهی دوباره سیم کشی و احتمالا برخی از تیغه سوراخ و تعمیرات. اگر شما از ذهن نیست کمی از سقف و برش سیم-ماهیگیری ما یک راهنمای عالی برای نصب Dolby Atmos سقف بلندگو.

این گزینه نیز نیاز به یک Dolby Atmos با قابلیت A/V گیرنده (پایین را ببینید).

Dolby Atmos-فعال سخنرانان

A Pioneer Dolby Atmos-enabled speaker
لایحه رابرتسون/Digital Trends

یک جایگزین عالی برای سیم کشی تا سربار بلندگو برای خرید Dolby Atmos-فعال بلندگو. این سخنرانان ارائه اضافی "ارتفاع" کانال توسط تندرست صدا کردن سقف خود را به خود را مشاهده موقعیت. شما می توانید خرید Atmos-فعال سخنرانان به عنوان دسته کوچک موسیقی جاز بلندگوهای جلو و یا عقب چپ و راست بلندگو که یکپارچه Atmos ماژول در بالا مانند کسانی که مورد استفاده در Pioneer Elite Dolby Atmos بلندگو یا بیشتر زیرک سیب Evo از کانونی.

و یا برای افرادی که در حال حاضر سرمایه گذاری در مجموعه ای از بلندگو صدای فراگیر که آنها را دوست دارم شما می توانید انتخاب کردن به صورت stand-alone "Atmos modules" که نشستن بالای موجود خود را جلو یا عقب چپ و راست بلندگو مثل Klipsch R-26FA و R-14SA.

هر کدام مسیر شما را, شما نیاز به برخی از اضافی سیم بلندگو است که به دنبال همان راه به عنوان موجود خود را جلو و یا عقب بلندگو به یک Dolby Atmos-فعال بودن A/V گیرنده.

Dolby Atmos-فعال soundbars

Vizio Elevate Dolby Atmos-enabled soundbar

این گزینه مناسب برای کسی که می خواهد برای به دست آوردن سود از Dolby Atmos بدون بدون هیچ زحمتی از سیم کشی (یا دوباره سیم کشی) کل یک اتاق و یا برای کسانی که با فضاهای کوچکتر است. هر چند هر تولید کننده تمایل به گرفتن یک رویکرد متفاوت در هنگام تولید مثل Dolby Atmos صدا از یک دستگاه واحد Dolby Atmos-فعال soundbars همیشه شامل مجموعه ای از به سمت بالا شلیک رانندگان برای رسیدن به همان سقف منعکس ارتفاع صدا را به صورت دالبی Atmos-فعال بلندگو. برخی از این soundbars مثل Sennheiser را Ambeo Soundbar انجام کار های دیدنی و جذاب از بازآفرینی 3D با کیفیت Dolby Atmos شناخته شده است.

شما یک تنوع از روش های به ارتفاع کانال چالش میان soundbars. Vizio را بالا بردن soundbar دارای چرخش بلندگو است که به طور خودکار زاویه رو به بالا برای Atmos محتوا در حالی که JBL نوار 9.1 Atmos soundbar با استفاده از مجموعه ای از به طور کامل بی سیم قابل جدا شدن بلندگو غلاف حتی نزدیک تر به صدای یک مجموعه گسسته از سخنرانان.

حتی بیشتر چشمگیر soundbar نمی تواند کاملا مطابقت با دقت اختصاصی سخنرانان اما مگر اینکه شما صدای فراگیر خبره ما شک شما نا امید خواهد شد. اگر شما می خواهید به دانستن بیشتر در, ما یک جداگانه این برنامه شامل تمام اطلاعات شما می خواهید در دالبی Atmos soundbars.

مجازی, Dolby Atmos

یک روند اخیر با هدف آوردن هزینه و پیچیدگی Dolby Atmos به سطوح قابل کنترل است و چیزی به نام مجازی, Dolby Atmos. این نرم افزار هوشمندانه صوتی و مهندسی است که اجازه می دهد تا یک Dolby Atmos-فعال بودن A/V گیرنده تقلید اثر Dolby Atmos اما بدون استفاده از گسسته یا Atmos-فعال بلندگو. بیشتر سخنرانان شما بیشتر قانع کننده مجازی, Dolby Atmos صدا خواهد شد اما شما حتی می توانید نکات ظریف آن را با فقط 2 کانال استریو پیکربندی. این است که چرا برخی از تلویزیون ها می تواند ادعا می کنند برای ارائه Dolby Atmos صدا از طریق فقط خود را فروتن ساخته شده است در بلندگو.

شما همچنین می توانید پیدا کردن soundbars که ارائه این virtual Dolby Atmos صدا — آنها تمایل به مراتب مقرون به صرفه تر از خود Atmos-فعال همتایان لطف کمتر سخنران رانندگان است.

اشتباه نکنید: مجازی, Dolby Atmos است که قصد ندارم به صدا های دیدنی و جذاب به عنوان گزینه های دیگر, اما اگر شما در بودجه تنگ, آن را هنوز هم به شما اجازه تجربه برخی از مزایای Dolby Atmos صدا.

Dolby Atmos A/V رسیور

Onkyo 7.2-channel 4K AV receiver

پیشگام Onkyo, Integra Denon Marantz و یاماها برای اولین بار تولید کنندگان اعلام کند مدل های شامل Dolby Atmos اما در حال حاضر از ویژگی های مشترک است که هر گیرنده در لیست ما از بهترین A/V گیرنده شما می توانید ویژگی های این فن آوری حتی آنهایی که ارزان ترین. به طور کلی گیرنده است که حمایت حداقل 7.2 کانال های ارائه Atmos پشتیبانی حتی کسانی که برای کمتر از $300. استثنا وجود دارد اما نکته این است که شما می توانید دست خود را در یک Atmos-سازگار با گیرنده بدون شکستن بانک.

Atmos-فعال گیرنده خواهد شد که قابلیت پردازش برای رسیدگی به Atmos-کد گذاری دیسک های بلو ری و جریان محتوا همراه با دیگر فن آوری پیشرو در شی-بر اساس صدای DTS:X و اغلب دیگران مانند Auro 3D نیز هست. همانطور که ما لمس در بالای برخی جدیدتر A/V گیرنده نیز ارائه Virtual Dolby Atmos برای بیشتر همهجانبه صدا از بلندگوی موجود خود راه اندازی.

بی سیم Dolby Atmos

هر چند آن اینجا نیست کاملا رتبهدهی نشده است آن را در آینده: این WiSA فن آوری پلت فرم به صورت بی سیم خانه تئاتر بلندگو اعلام کرده است که از آن خواهد بود با اضافه کردن پشتیبانی از Dolby Atmos از طریق به روز رسانی سیستم عامل در سه ماهه دوم سال 2020 است. WiSA در حال حاضر پشتیبانی تا هشت کانال با وضوح بالا صوتی بی سیم — به اندازه کافی برای یک 5.1.2 Dolby Atmos راه اندازی — و هنگامی که این سیستم عامل جدید می رسد کاربران قادر به اختصاص آن دو Atmos کانال برای هر جفت از WiSA-قادر به سخنرانان خود را.

Dolby Atmos تلویزیون

برخی از تلویزیون های مثل ال جی خط فوق العاده OLED و NanoCell مدل پشتیبانی از Dolby Atmos بدون هر گونه کمک از A/V گیرنده یا soundbars. آن, است, البته, مجازی, نسخه Atmos به دلیل این تلویزیون نیست و باید به سمت بالا شلیک بلندگو. در CES 2019 پاناسونیک نشان داد یک OLED TV که برای اولین بار گنجانده شده است به سمت بالا شلیک بلندگو برای واقعی تر Atmos تجربه. متاسفانه این مدل فروخته شده است در ایالات متحده در این زمان.

جریان جعبه و کنسول های بازی

Apple TV 4K
لایحه رابرتسون/Digital Trends

بر خلاف بازیکنان Blu-ray, جریان, جعبه باید به طور خاص پشتیبانی از Dolby Atmos. همانطور که از ژانویه سال 2020 آن را تبدیل به قاعده و نه استثنا. شما پیدا کنید Dolby Atmos پشتیبانی از تقریبا در هر محبوب streamer از جمله اپل تلویزیون 4K Roku فوق العاده Roku Streaming Stick+ آمازون آتش تلویزیون استیک 4K, آتش, تلویزیون مکعب و Chromecast فوق العاده. اما این است که یک لیست جامع از هر وسیله.

با وجود این پشتیبانی قوی برای Dolby Atmos سخت افزار در سطح, در نهایت این برنامه خاص شما با استفاده از این دستگاه است که تعیین خواهد کرد که آیا شما Dolby Atmos صدا یا نه که ایجاد یک خسته کننده ترکیبی از تجربه است.

Netflix بکشد برای مثال یک انتخاب خوب از Dolby Atmos فیلم و نشان می دهد. اما این شرکت قوانین که در اطراف دستگاه ها با توجه به دسترسی به Atmos نسخه بسیار سخت: تنها دستگاه های است که می تواند به طور کامل رمزگشایی Dolby Atmos هستند حق به جریان Atmos soundtracks.

در حال حاضر ما می دانیم که تنها سه جریان دستگاه هایی که انجام این کار: اپل تلویزیون 4K, Nvidia Shield TV 2019 و خود را قدرتمند تر خواهر و برادر Nvidia Shield TV Pro 2019.

همه دیگر Atmos-قادر به streamers مانند Roku فوق العاده و یا آمازون آتش تلویزیون مکعب با استفاده از Dolby Atmos passthrough (آنها به سادگی ارسال Atmos مطالب مستقیما از طریق به تلویزیون soundbar یا A/V گیرنده برای رمز گشایی). به این ترتیب, Netflix برنامه را انکار می کند و آنها را از دسترسی به Dolby Atmos soundtracks.

از دیگر برنامه های در جریان مانند دیزنی+ همچنین ارائه Dolby Atmos محتوا اما دوباره در دسترس بودن محتوای متفاوت از دستگاه به دستگاه — صرف نظر از اینکه آن Atmos رمز گشایی یا passthrough. در حال حاضر دیزنی+ تنها پشتیبانی از Atmos در اپل تلویزیون 4K.

شما را پیدا خواهد کرد این در تضاد حمایت از Atmos در سراسر بسیاری از دستگاه ها و خدمات پس اگر شما در حال ساخت یک تصمیم خرید بر اساس تمایل به شنیدن صدای دالبی Atmos شما نیاز به تحقیق انتخاب های خود دقت کنید.

وقتی که می آید به کنسول های بازی, وضعیت کمی murkier. این کنسول پلی استیشن (3rd gen و بعد از آن) پشتیبانی bitstream خروجی صوتی آنها اجازه عبور از Dolby Atmos از Atmos-فعال Blu-rays. ایکس باکس یک و ایکس باکس One X از ویژگی های UHD درایو و دریافت یک Atmos به روز رسانی پشتیبانی می کند در هر دو Blu-ray و 4K UHD Blu-ray (هر چند مایکروسافت اذعان کرده است وجود دارد برخی از سکسکه وجود دارد در حال حاضر).

Atmos بازی یک داستان متفاوت است. PS4 خط — از جمله پلی استیشن 4 نرم افزار — پشتیبانی نمی کند Atmos برای بازی که به نظر می رسد برای اولین بار با انتشار Star Wars Battlefront. کل ایکس باکس یک صف از جمله Xbox One, Xbox One و Xbox One X می کند پشتیبانی از ضبط اتمسفر بازی به عنوان ویندوز 10 عدد.

تماشای Dolby Atmos فیلم در خانه

Dolby Atmos رسما وارد Blu-ray در سال 2014 با انتشار ترانسفورماتور: سن از انقراض. پس از این فرمت پشتیبانی شده در صدها منتشر شده در استاندارد Blu-ray و Ultra HD Blu-ray به فرمت های. میزان انتشار در ابتدا آهسته اما به عنوان خانه تئاتر علاقه مندان به خرید Atmos-سازگار A/V گیرنده یا soundbars آن را در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر رایج دوباره همراه با DTS:X. برای مثال Star Wars: The Last جدی است دیزنی اولین Dolby Atmos-سازگار با نسخه.

جریان از سوی دیگر است که به سرعت در حال تبدیل شدن به بهترین شرط بندی شما. Netflix دیزنی+ اپل تلویزیون+ و آمازون نخست تصویری همه پشتیبانی از Dolby Atmos در عناوین را انتخاب کنید و این انتخاب در حال رشد است هر ماه. Vudu حمایت کرده است Atmos پس از 2015 و در حال حاضر ارائه می دهد این فرمت در بسیاری از فیلم های شرکت UHD مجموعه است. Vudu نیز محدودیت کمتر از Netflix, حمایت از Atmos در هر جریان دستگاه است که سازگار با فرمت.

Atmos بلندگو تنظیمات

Dolby Atmos 9.1.2 layout using 11 channels with two in-ceiling height speakers
Dolby Atmos 9.1.2 طرح با استفاده از 11 کانال با twoin-ارتفاع سقف بلندگو

به عنوان ذکر شده در بالا وجود دارد Dolby Atmos بلندگو تنظیمات بسته به اینکه چگونه بسیاری از بلندگو استفاده می کنید که چگونه بسیاری از ارتفاع کانال شما می خواهید و این که آیا شما برنامه ریزی برای نصب بلندگوهای سقفی و یا استفاده از Dolby Atmos-فعال بلندگو.

در اینجا یک اجرا از فرمت های مختلف (توجه داشته باشید که شماره سوم در توالی است که همیشه تعدادی از ارتفاع بلندگو):

Dolby Atmos با 7 کانال گیرنده گزینه های پیکربندی
5.1.2 پیکربندی 5.1 طرح با یک جفت در-ارتفاع سقف بلندگو (جلو)
5.1.2 پیکربندی 5.1 طرح از جمله Dolby Atmos-فعال بلندگوهای جلو و یا اضافه کردن در بلندگو ماژول
Dolby Atmos با 9 کانال گیرنده گزینه های پیکربندی
5.1.4 پیکربندی 5.1 طرح با دو جفت در-ارتفاع سقف بلندگو (جلو و فراگیر)
5.1.4 پیکربندی 5.1 طرح از جمله Dolby Atmos-فعال جبهه و فراگیر بلندگو و یا اضافه کردن در بلندگو ماژول
7.1.2 پیکربندی 7.1 طرح با یک جفت در-ارتفاع سقف بلندگو (جلو)
7.1.2 پیکربندی 7.1 طرح از جمله Dolby Atmos-فعال بلندگوهای جلو و یا اضافه کردن در بلندگو ماژول
Dolby Atmos با 11 کانال گیرنده گزینه های پیکربندی
7.1.4 پیکربندی 7.1 طرح با دو جفت در-ارتفاع سقف بلندگو (جلو و فراگیر)
7.1.4 پیکربندی 7.1 طرح از جمله Dolby Atmos-فعال جبهه و فراگیر بلندگو و یا اضافه کردن در بلندگو ماژول
9.1.2 پیکربندی 9.1 طرح با یک جفت در-ارتفاع سقف بلندگو
9.1.2 پیکربندی 9.1 طرح از جمله Dolby Atmos-فعال بلندگوهای جلو

این تنظیمات باید پوشش اکثر خانه تئاتر نمیشود عالی Dolby Atmos صدا. به عنوان تقریبا با هر دسته از فن آوری بیشتر شما مایل به خرج کردن بیشتر شما می توانید دریافت کنید. با معرفی 16-channel home theater A/V پردازنده مانند این یکی از Monopriceشما می توانید لذت بردن از تا شش گسسته Dolby Atmos ارتفاع کانال در علاوه بر این به یک 9.1 فراگیر راه اندازی.

چگونه من می دانم اگر من به آنچه که من نیاز به Dolby Atmos?

به دلیل گرفتن درست Dolby Atmos صدا در خانه نیاز به مقدار زیادی از قطعات به همه کار با هم یکپارچه می توانید آن را کمی گیج کننده است. همین دلیل است که ما در ایجاد شده در این راهنمای دستی که می تواند به عنوان شخصی خود را Dolby Atmos چک لیست. اگر شما به دنبال قوانین به شما امکان بالا و در حال اجرا با صدای دالبی Atmos در هیچ زمان!

است Dolby Atmos ارزش ارتقا ؟

آن را هنوز هم (نسبتا) در اوایل روز برای Dolby Atmos در خانه با وجود چگونه به سرعت تکنولوژی گرفته است. با که گفت, آن را با اضافه کردن یک سطح اضافی از غوطه وری به تجربه مشاهده خود را حتی اگر آن را ممکن است کاملا به عنوان موثر به عنوان Atmos می توان در تئاتر. هر چیزی است که می افزاید: "شما وجود دارد" اثر برنده در کتاب ما. بنابراین تا زمانی که شما پیدا کردن آن نمی گران ما می گویند برو برای آن.

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب