تقریبا یک پنجم زمین را اقیانوس طبقه دارای نقشه برداری شده است

DeAgostini/گتی ایماژ ما انسان ها می دانیم بیشتر در مورد سطح ماه از ما زمین را اقیانوس ها وجود

توسط DOSTEMANSALAM در 2 تیر 1399
UNSPECIFIED - CIRCA 2003: Planisphere of the oceans floor, structure of the mid-oceanic trenches where new crust is created. Colour illustration. (Photo by DeAgostini/Getty Images)
DeAgostini/گتی ایماژ

ما انسان ها می دانیم بیشتر در مورد سطح ماه از ما زمین را اقیانوس ها وجود دارد اما پیشرفت در بستن شکاف. بستر 3030 گزارش پروژه (از طریق اخبار بی بی سی) که دانشمندان نقشه برداری 19 درصد از کف اقیانوس به استانداردهای معاصر و یا یک جهش بزرگ بیش از شش درصد از بستر راه اندازی در سال 2017. بخش قابل توجهی از حدود 5.6 میلیون مایل مربع از عمق داده های جمع آوری شده در پروژه شریک GEBCO شبکه در سال 2019. که تقریبا دو برابر اندازه از استرالیا بستر 2030 گفت.

این طرح کمک کرده اند 133 همکاران, همکاران و حامیان. برخی از داده ها از جمله GEBCO ها شده بود در دسترس عموم است اما تا به حال نشده است تبدیل بیش تا همین اواخر. سازمان رهبران نیز شمارش crowdsourced کشتی داده و حتی رباتیک نقشه برداری عروق برای پر کردن شکاف.

هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از کار باقی مانده برای رسیدن به 2030 هدف از نقشه برداری همه چیز و خیلی از آن است که دریا عمیق است. یک نقشه کامل می تواند مفید باشد در بسیاری از سطوح ، باید آن را بهبود بشریت را درک اقیانوس ها (از جمله جزر و مد و سونامی) کمک به حفظ sealife جمعیت و حتی کمک در گذاشتن زیراب کابل داده. سال از کار به راحتی می تواند پرداخت اگر آنها حفاظت از محیط زیست و بهبود دسترسی به داده ها برای همه.

در این مقاله: اقیانوس علم نقشه برداری, نقشه, اقیانوس شناسی, بستر 2030, زیراب, کابل, زیست شناسی, جزر و مد, جغرافیا, اخبار, فردا, دنده
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب