شوتینگ زباله آپارتمانی

3- سیستم عکسبرداری با دستگاه شوتینگ زباله فشرده ساز:

نوع سوم سیستم تیراندازی با ضایعات با دستگاه شوتینگ زباله جمع کننده است. دستگاه متراکم کننده با استفاده از تمام مکانیک ها حجم زباله های داخل مخزن را از 40 تا 50 درصد فشرده و جمع می کند و آنها را در مخزن یا کیسه حمل زباله قرار می دهد ، که با توجه به تراکم زباله ، شیرابه زباله از آن جدا می شود. این دستگاه جدا از سیستم تخلیه شیرابه است شوتینگ زباله که پس از طی مسیر داخل دستگاه به سمت خروجی و لوله زهکشی محفظه هدایت می شود ، بنابراین باید با ید در محفظه زباله لوله زهکشی در نظر گرفته شود.

این دستگاه بیشتر در مجتمع ها و ساختمان هایی شوتینگ زباله که واحد بیشتری دارند و معمولاً حجم بیشتری از زباله دارند استفاده می شود که این امر به دلیل جمع شدن کیسه های زباله در سطل آشغال باعث کاهش حجم زباله و سهولت حمل و نقل شوتینگ زباله می شود.

اجزای اصلی تیراندازی زباله:

1- کانالهای اصلی سیستم شلیک زباله کانالهای شوتینگ زباله شلیک زباله در ساختمانهای شوتینگ زباله بلند مرتبه از ورق فولاد ضد زنگ با ضخامت 0.8 یا میلی متر ساخته شده اند که بعضاً به دلیل کاهش هزینه و قیمت شلیک زباله شوتینگ زباله از ورق گالوانیزه شوتینگ زباله استفاده می شود.

سطل های زباله معمولاً با قطر 50 یا 60 سانتی متر ساخته شوتینگ زباله می شوند. کانالهای سیستم شلیک زباله بدون هیچ گونه اتصال به هم متصل می شوند ، این بدان معنی است که لوله ها به هم محکم شده اند.

2- شیر شلیک زباله:

شیرهای شلیک زباله به گونه ای شوتینگ زباله ساخته می شوند که دسته با خم شدن روی بدنه قطعه ایجاد می شود. شیرهای شلیک زباله وزن می شوند و با آزاد شدن دسته درب بسته می شود. ابعاد دریچه های سیستم شلیک زباله کمی کوچکتر از قطر کانال است. شوتینگ زباله شبکه های کوچکتر برای جلوگیری از ریختن زباله های غیر متعارف و بزرگ ساخته می شوند.
۳-سرعت گیر شوتینگ زباله

کانال سرعت گیر در انتهای کانال اصلی شوتینگ زباله قرار میگیرد و از پرتاب شدن زباله با سرعت بالا به سطل زباله جلوگیری میکند.کانال سرعتگیر برای مقاومت بیشتر در برابر ضربه زباله از ضخامت ورق ۲ میلیمتر ساخته میشود.
سرعت گیر شوت زباله با زاویه استاندارد ۴۵ درجه و با خمی برابر با قطر کانال شوتینگ ساخته میشود.

۴-ساپورت های شوتینگ زباله:

بست های نگهدارنده شوتینگ زباله ساپورت ها معمولا شوتینگ زباله از تسمه ضخامت ۴*۴۰ ساخته میشوند.این تسمه ها به صورت یک جفت ( دو نیم دایره ) ساخته میشوند که در هر طبقه یک جفت به دور یکی از کانالها بوسیله پیچ و مهره بسته میشوند.

۵-کلاهک گردان شوتینگ زباله

در بالای کانالهای اصلی شوت زباله از کلاهک گردان استفاده میکنند. کلاهک گردان باعث مکش بوی نامطبوع داخل کانالها به بیرون از کانال میشود البته شوتینگ زباله استفاده از اگزاست فن مناسب برای طول کانالها بسیار کارآمد تر از کلاهک گردان میباشد

۶-شوتینگ نخاله :

شوتینگ نخاله نیز جهت سرعت پیشبرد ساختمان های شوتینگ زباله بلند مرتبه بسیار اهمیت دارد.کانال های شوتینگ نخاله معمولا با ورق ضخامت ۲ میلیمتر ساخته میشوندبرای اتصال کانال شوتینگ نخاله از فلنج گرد استفاده می شود. در طبقات مختلف شوتینگ زباله میتوان از سرعت گیر جهت کاهش سرعت نخاله و مصالح ساختمانی استفاده کرد.

کاربرد شوتینگ زباله :

در برج های مسکونی و تجاری دفع زباله ها همواره شوتینگ زباله امر مهمی بحساب می آید.از گذشته تا بحال سیستم شوتینگ زباله همواره مورد استفاده قرار میگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید