Satellite view of Okmok volcano in the Alaskan Aleutian Islands. The crater measures 6 miles (10 km) wide.

نمای ماهواره ای از Okmok آتشفشان در آلاسکا Aleutian Islands. دهانه اقدامات 6 مایل (10 متر) عرض دارد.
تصویر: زمین شناسی ایالات متحده

غیر منتظره ای قدرتمند فوران آتشفشانی در 43 سال پیش از میلاد بوده است مربوط به تحول سیاسی در طرف دیگر از جهاناز جمله سقوط جمهوری روم و Ptolemaic پادشاهی.

تبلیغات

ژولیوس سزار ترور شد توسط یک گروه سرکش سناتور در 44 سال پیش از میلاد راه اندازی یک زنجیره ای از حوادث که منجر به مرگ جمهوری روم و Ptolemaic پادشاهی (طولانی ایستاده مصر سلسله) و ظهور امپراتوری روم. این تاریخی رویدادهای سیاسی شد مجموعه ای در برابر پس زمینه از محیط زیست و اجتماعی و بی ثباتی از جمله غیر منتظره ای سرد و مرطوب آب و هوا, محصول, شکست, قحطی و بیماری است.

جدید تحقیقات منتشر شده در این هفته در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم به شناسایی پتانسیل کاتالیزور برای این وقایع: فوران Okmok آتشفشان در آلاسکا را Aleutian Islands. مورخان قبلا مشکوک یک آتشفشاناما تحقیقات جدید در نهایت شناسایی متخلف مقصر که فوران 2,063 سال پیش. این شواهد نقاط به ویژه قدرتمند فوران که تا به حال یک اثر دراماتیک در آب و هوای مدیترانه ای و کاملا احتمالا سیاسی آن آب و هوا به عنوان به خوبی.

تبلیغات

Okmok volcano

Okmok آتشفشان
تصویر: کری کلید (دانشگاه کلمبیا نیویورک, NY

تحقیقات جدید به رهبری جو مک کانل از بیابان موسسه تحقیقات در رنو نوادا یک تلاش مشترک مربوط به هر دو paleoclimatologists و مورخان کلاسیک.

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

“برای پیدا کردن شواهدی وجود دارد که یک آتشفشان در طرف دیگر از زمین گرفت و به طور موثر کمک به مرگ رومیان و مصریان و ظهور امپراتوری روم جذاب است” گفت: دخالت در یک اطلاعیه مطبوعاتی. “این قطعا نشان می دهد که چگونه به هم پیوسته جهان بود و حتی 2000 سال پیش است.”

با جمع آوری و دوستیابی آتشفشانی ذرات شناخته شده به عنوان tephra از شش قطب شمال یخ هسته محققان نشان داد که Okmok فوران نه یک بار اما دو بار در طول دو سال است. پنج هسته های یخ تجزیه و تحلیل در این مطالعه آمده از شمال گرینلند و یکی از روسیه است.

تبلیغات

اولین فوران Okmok من اتفاق افتاده است در اوایل 45 سال پیش از میلاد و قدرتمند بود و کوتاه. دوم, Okmok دوم اتفاق افتاد و دو سال بعد در اوایل 43 پیش از میلاد بود اما به مراتب قوی تر تولید ذرات که به طول انجامید بیش از دو سال است. در واقع آن را در حال حاضر به نظر می رسد که Okmok II یکی از قدرتمند ترین فوران های آتشفشانی در 2500 سال گذشته با توجه به تحقیقات جدید است.

The apparatus used to analyze the ice cores.

دستگاه های مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل هسته های یخ.
تصویر: یوسف رضا مک کانل

تبلیغات

یک تجزیه و تحلیل ژئوشیمیایی از هسته های یخ همسان tephra به همان دوره زمانی.

“این tephra مطابقت نمی کند بهتر” توضیح داد Gill Plunkett یک دانشمند از دانشگاه کوئین در بلفاست و همکاری نویسنده این مقاله جدید در آزادی مطبوعات. “ما در مقایسه با مواد شیمیایی اثر انگشت از tephra موجود در یخ با tephra از آتشفشان فکر به فوران در مورد آن زمان و آن را بسیار روشن است که منبع 43 پیش از میلاد خرید اینترنتی در یخ بود Okmok دوم فوران.”

تبلیغات

آب و هوا سوابق به عنوان وقایع در حلقه های درختی و دیگر منابع طبیعی نشان می دهد که سال 43 و 42 سال پیش از میلاد شد “در میان سردترین ماه های اخیر هزاران سال در نیمکره شمالی در شروع یکی از سردترین دهه” به عنوان نویسنده نوشت: در این مقاله است. زمین-مدل سازی سیستم پیشنهادی این فوران تغییر چرخه آب و نجومی درجه حرارت در مدیترانه. درجه حرارت به اندازه 13 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد) کمتر از متوسط در طول دو سال پس از فوران. این دوره نیز بسیار مرطوب, با تابستان آسمانی 50% به 120% بالاتر از نرمال در جنوب اروپا و پاییز آسمانی 400% بالاتر از نرمال.

تبلیغات

تحقیقات جدید آشنایی “اعتبار به گزارش از سرما و قحطی و کمبود مواد غذایی و بیماری شرح داده شده توسط منابع کهن” گفت: Andrew Wilson, کلاسیک باستان شناس از دانشگاه آکسفورد و همکاری نویسنده این مطالعه در آزادی مطبوعات. او همکاری نویسنده مورخ یوسف منینگ از دانشگاه ییل گفت: “آب و هوا اثر یک شوک شدید به یک در حال حاضر در جامعه تاکید کرد در لحظه ای سرنوشت ساز در تاریخ است.”

اتصال اجتماعی و رویدادهای سیاسی به یک فوران آتشفشانی خیلی دور نیست اما به عنوان نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید در مقاله خود چنین “شوک باید دیده می شود به عنوان داشتن نقش در تحولات تاریخی برای آن دوره مشهور است.” در واقع Okmok دوم فوران نشده اند ممکن است که علت این اختلالات اما آن را قطعا به نظر می رسد شده اند به یک عامل کمک.

تبلیغات

دیگر گذشته volcanic فوران فکر به حال چشمگیر اثرات دور در سراسر جهان است. تابستان از سال 1816 به عنوان مثال بود معروف بدون تابستان در همه ماندگار تاریکی و سرما منجر به گسترده شکست محصول و قحطی در شمال امریکا و اروپا است. این “سال بدون تابستان” بود که به احتمال زیاد ناشی از فوران کوه Tambora در اندونزی به سال قبل از آن فرستاده ذرات به جو است که مسدود کردن نور خورشید است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de