VVC/H. 266, AV1 و EVC: چگونه 3 حروف کوچک تغییر خواهد کرد راه ما تصویری

H. 264. HEVC. VP9. اگر این شرایط را به معنی چیزی برای شما, شما تنها نیستید. هر نوع کدک های ویدئویی. هر چند آ

توسط DOSTEMANSALAM در 1 مرداد 1399

H. 264. HEVC. VP9. اگر این شرایط را به معنی چیزی برای شما, شما تنها نیستید. هر نوع کدک های ویدئویی. هر چند آنها مسئول برای هر ثانیه از فیلم ما دیده بان آنلاین و یا بر روی یک دیسک Blu-ray اکثر مردم نشستن در خانه و تماشای Netflix بکشد خود را Rokus یا تلویزیون های هوشمند باید دلیل کمی به فکر کردن در مورد آنها.

تحولات اخیر در کدک جهان در حال رفتن به برخی از تغییرات هیجان انگیز به راه های ویدئویی کار می کند همراه با برخی از مشکلات بالقوه. در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن.

چه کدک?

قبل از ما شروع, اجازه دهید به سرعت به بحث در مورد آنچه کدک هستند و چرا وجود دارد به نظر می رسد بسیاری از راه های مختلف از برچسب زدن به آنها را.

اگر شما در حال حاضر می دانم که بسیاری در مورد این مسائل شما ممکن است بالا و پایین پریدن جیغ "جلوگیری از گیج کننده کدک های تصویری با فرمت های برنامه نویسی آنها یکسان نیست!" شما حق آنها متفاوت است. اما برای بسیاری از افراد که تمایز معنای چندانی ندارد بنابراین ما در حال رفتن به چوب با اصطلاح کدک با ما عذر خواهی به ویژگی های جامعه است.

کلمه codec یک جا رختی — یک کلمه است که ترکیبی از دو واژه دیگر از "رمز" و "رمزگشایی." این توصیف یک روش برای گرفتن یک نوع خاص از فایل (در این مورد یک فایل تصویری) و تغییر آن را از طریق یک فرایند رمزگذاری. را پشتیبانی می کند می توانید انجام بسیاری از چیزهایی اما معمولا آن را می سازد فایل کوچکتر با استفاده از تکنیک های فشرده سازی.

البته هنگامی که یک فایل است که کد گذاری و ارسال از طریق اینترنت و یا ذخیره شده بر روی یک دیسک آن نیز باید رمزگشایی توسط هر دستگاه و یا نرم افزار است که مسئول برای پخش ویدئو و کدک توصیف روش برای انجام این کار بخشی بیش از حد.

اگر شما آشنایی با فرمت MP3 و سپس شما در حال حاضر codec ادراک حتی اگر شما آن را نمی دانند. MP3 و فرمت های صوتی است که در زمان بیش از دنیای موسیقی بیش از 20 سال پیش است که در واقع یک کدک های صوتی است که می تواند کوچک یک سی دی آهنگ های صوتی را به کمتر از یک دهم اندازه اصلی خود را.

چه با همه این حرف ؟

به عنوان ویژگی های استاندارد کدک ها تمایل دارند که با توجه به نوع برچسب تنها یک مهندس می تواند عشق. H. 263, H. 264 و H. 265 همه نمونه هایی از این برچسب ها. اما همراه با رسمی خود نامگذاریهای کدک اغلب داده های دوستانه نام مانند "بالا-بهره وری تصویری برنامه نویسی" است که به طور طبیعی می شود کوتاه به HEVC (هی این همه در مورد ساخت چیزهای کوچکتر درست است؟).

معروف ترین مثال از ویژگی های استاندارد داده شده یک بازی دوستانه با نام IEEE 802.11. برای بسیاری از ما به سادگی آن را می دانم به عنوان "Wi-Fi."

چرا من باید در مورد مراقبت از کدک?

رک و پوست کنده, تنها افرادی که واقعا باید در مورد مراقبت از کدک های مهندسین که توسعه آنها و سخت افزار و نرم افزار و جریان خدمات شرکت هایی که نیاز به پیاده سازی آنها.

اما کدک می تواند تاثیر مستقیم در کیفیت فیلم های ما دیدن مقدار داده است که استفاده از ویدئو در تلفن همراه ما و یا صفحه اصلی برنامه داده و در انتخاب های ما هنگامی که ما به خرید یک تلویزیون جدید و یا رسانه های جریان دستگاه.

به این ترتیب, آن را به ارزش نگه داشتن یک چشم بر تحولات در کدک های ویدئویی جهان را به مطمئن شوید که شما قادر به استفاده از آخرین مزایای که آنها ارائه دهد.

بنابراین آنچه در حال تغییر است ؟

شما می توانید از فکر می کنم تکامل از کدک در هر دو صوتی و تصویری جهان به عنوان یک تلاش بی پایان برای پیدا کردن راه های موثر برای کاهش حجم یک فایل داده شده در حالی که حفظ کیفیت آن است.

آخرین دستاورد بزرگ در این تلاش اتفاق افتاده در سال 2013 زمانی که H. 265 — بهتر شناخته شده به عنوان HEVC — عرضه. این افتخار توانایی را به یک فایل تصویری و فشرده سازی آن را به نصف اندازه قبلی بهترین کدک های H. 264 AVC) می تواند رسیدن به و آن را بدون از دست دادن کیفیت.

در شرایط واقعی این بدان معنی است که اگر شما جریان ویدئو با وضوح 4K با استفاده از H. 264 و این امر نیاز به 32Mbps از پهنای باند. با استفاده از HEVC که همان تصویری تنها مورد نیاز در مورد 15مگابیت در ثانیه.

اما HEVC در حال حاضر هفت سال (که به معنی فن آوری خود را مسن تر هنوز هم) و آن زمان را برای آن به تصویب مشعل به یک نسل جدید از کدک.

H. 266 VVC

H. 266 متنوع تصویری برنامه نویسی (VVC) زاییده افکار از Fraunhofer هاینریش هرتز موسسه همان گروه توسعه یافته است که معروف و فرمت های صوتی MP3 و همچنین AVC و HEVC. همچنین به عنوان آینده تصویری برنامه نویسی (FVC) — به طور جدی چگونه بسیاری از نام های می توانیم با استفاده از همان فن آوری? — VVC می تواند به کاهش پهنای باند مورد نیاز برای ویدئو های بیشتر از 50% بیش از HEVC.

در مثال ارائه شده توسط فرانهوفر با استفاده از HEVC شما می خواهم نیاز به 10GB از داده ها برای انتقال یک 90 دقیقه ویدیو 4K. با VVC فقط 5GB از داده های مورد نیاز برای دستیابی به همان کیفیت.

Fraunhofer HHI توسعه VVC با پشتیبانی از چندین پیشرو الکترونیک شرکت ها از جمله اپل, اریکسون, اینتل, هواوی, مایکروسافت, کوالکام و سونی. استاندارد نهایی شد و در تاریخ 7 ژوئیه سال 2020 است.

AV1

در موازات توسعه VVC است AV1 یک کدک حال توسعه توسط اتحاد برای باز کردن رسانه های, یک سازمان غیر انتفاعی که اعضای آن عبارتند از: Amazon, Apple, Facebook, Google, سامسونگ, و شاید مهمترین Netflix بکشد.

AV1 گزارش ارائه می دهد به طور متوسط از 30 ٪ صرفه جویی در پهنای باند بیش از HEVC — اما به طور بالقوه به اندازه 40 درصد است.

چرا ما نیاز به AV1 اگر VVC کارآمد تر است? خوب یکی از دلایل بزرگ پول است. AV1 در نظر گرفته شده است و منبع باز است که به معنی هر کسی آزاد است به استفاده از آن بدون پرداخت یک سکه در حق امتیاز و یا هزینه های دیگر. VVC از سوی دیگر نیاز به یک مجوز پرداخت.

اگر صرفه جویی در هزینه های ضمنی بودن منبع باز نیست در حال حاضر به اندازه کافی از یک مزیت برای AV1 آن را یکی دیگر از ace تا آستین خود را: Netflix در حال حاضر شروع به استفاده از AV1 در ظرفیت محدود زمانی که جریان به دستگاه های آندروید است. زمانی که بزرگترین نیروی در جریان ویدئو پشت خود تکنولوژی است که نشانه خوبی از آن خواهد شد به طور گسترده ای به تصویب رسید و توسط دیگران است.

MPEG-5 EVC

در نهایت تصاویر متحرک گروه متخصص (MPEG) — همان مردمی که ایجاد MPEG-2 استاندارد است که برای همه ATSC دیجیتال برنامه های تلویزیونی — به تازگی نهایی آن نسل بعدی codec MPEG-5 ضروری تصویری برنامه نویسی (EVC).

Huawei کوالکام و سامسونگ در حال حاضر تایید شده است و باید متعهد به اعلام شرایط صدور مجوز ظرف دو سال آینده. مانند VVC و AV1, EVC وعده بهره وری بیشتر بیش از HEVC — تا 25 درصد کمتر پهنای باند مورد نیاز — اما EVC طول می کشد جاده های مختلف به دست آوردن وجود دارد. به جای ایجاد کاملا جدید تصویری برنامه نویسی سیستم آن امر جدید و تکنیک های برنامه نویسی موجود مانند کدک AVC, HEVC و حتی AV1.

این به چه معنی برای من ؟

برای لحظه ای ... هیچ چیز. با عرض پوزش ما می دانیم که این یک مقدار زیادی از اطلاعات را پردازش برای چنین یک نتیجه نهایی اما در اینجا نگاهی به همین دلیل ما انتظار نداریم که این کدک تاثیر را در هر زمان به زودی.

حتی اگر آن را در حال حاضر 17 سال, H. 264 AVC هنوز یک تکه بزرگ از کدک های ویدئویی بازار: 82 درصد از سال 2018 با توجه به حداقل یک برآورد. HEVC, در مقابل تنها لذت می برد و 12 درصد در همان سال است.

HEVC شکست برای گرفتن یک قطعه بزرگتر از پای در طول هفت سال وجود شده است chalked بیشتر به موش لانه شرایط صدور مجوز که برخی از آنها مشخص به عنوان پیچیده و ناعادلانه اجرا شده است.

VVC است که به وضوح یک جهش بزرگ رو به جلو از یک تکنولوژی نقطه نظر اما ناظران در حال حاضر اشاره کرد که می تواند رنج می برند به همان سرنوشت HEVC با وجود Fraunhofer HHI تعهد به یکنواخت و شفاف صدور مجوز مدل بر اساس FRAND اصل (یعنی عادلانه و غیر تبعیض آمیز).

هر دو VVC و AV1 قادر به ارائه خود را چشمگیر دستاوردهای بهره وری زیرا آنها تکیه محاسباتی سنگین الگوریتم. به عبارت دیگر هر دستگاه پخش مانند یک تلویزیون هوشمند یا یک جریان دستگاه پخش رسانه ای است که سازگار با این کدک خواهد شد که بسته به برخی از جدی محاسبات اسب بخار — احتمالا بیشتر از نسل فعلی دستگاه قادر به.

اگر شما Netflix بکشد و یا هر ارائه دهنده دیگر از جریان و یا دیسک های ویدئویی مبتنی بر آن را احتمالا نمی کند حس را به رول از حمایت گسترده ای از کدک های جدید تا زمانی که تعداد قابل توجهی از مشتریان خود را می توانید با استفاده از آن.

آینده روشن است

بیایید ترک توجه داشته باشید در مثبت. با وجود مالی و تکنولوژیکی با مانع رو به این ویدیو جدید کدک هنگامی که گرد و غبار حل و فصل و آنها شروع به مستقر می شود آن را برای رفتن به یک چیز بسیار خوب است برای مردمی که می خواهند برای لذت بردن از 4K, 8K, HDR یا هر چیز بزرگ بعدی در فیلم معلوم می شود.

بزرگترین سود به کارآمد تر کدک است که آنها می تواند ارائه همان کیفیت تصویر ما به استفاده می شود اما با کاهش پهنای باند.

اگر خانه خود را بسته اینترنت نمی آید با داده نامحدود به این معنی که شما قادر خواهید بود برای جریان دو بار به عنوان بسیاری از 4K فیلم قبل از اینکه شما آمار کلاه خود را. یک بار 8K فیلم تبدیل شدن به جریان اصلی آنها نمی تواند تخلیه بزرگ در ظرفیت شبکه (و طرح خود را داده) که آنها خواهد بود اگر شما به تماشای آنها را با امروز کدک.

و به عنوان بزرگ به عنوان این است که برای کسانی که در خانه آن را حتی مهم تر برای کاربران تلفن همراه که به طور معمول به مراتب محدود تر اطلاعات کمک هزینه.

آن را نیز ممکن است که استفاده از این کدک ها می تواند به پایین آوردن جریان رسانه ای اشتراک قیمت. که ممکن است بیش از حد خوش بینانه است اما این را در نظر بگیرید: اگر Netflix روشن آن کل کتابخانه از محتوای فیلم بود که کد گذاری شده با استفاده از VVC این امر نه تنها آن را کاهش می دهد پهنای باند شبکه به نصف آن کاهش ذخیره سازی آن نیاز به نصف بیش از حد.

آن را تصویب کسانی که پس انداز به مشتریان خود را ؟ آن را خوب خواهد بود اگر آن را انجام داد ... بعد از همه, چرا نباید بهتر فشرده سازی ویدئو ما صورتحساب ماهانه کوچکتر بیش از حد ؟

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب