گاز اشک آور: درمان, نکات و توصیه های عملی برای معترضین


NurPhoto/گتی

کال اندرسون پارک بزرگ فضای سبز در سیاتل. از آن جایی که بسیاری از این شهر کاپیتول هیل ساکنان شده است رفتن به دریافت هوای تازه و ورزش در طول coronavirus اجتماعی-فاصله گرفته است. برای چند شب در اوایل ماه ژوئن آن را پر شده با گاز اشک آور به عنوان پلیس اقدام به پراکنده کردن جمعیت معترض بودند قتل جورج فلوید.

پلیس در دیترویت و لس آنجلس و سن آنتونیو, فیلادلفیا و دالاس نیز با استفاده از گاز اشک آور و یا اسپری فلفل هدف قرار دادن معترضان با fogs یا جریانهای شیمیایی محرک است که ترک آنها را پاره کردن و برای نفس نفس نفس زدن.

“آنها شروع به احساس اشباع میکنند و سعی کنید به فرار از منبع گاز اشک آور عامل به طوری که کل قصد استفاده از استقرار این گاز اشک آور” دکتر Satya Achanta استادیار در گروه بيهوشي در دانشگاه دوک دانشکده پزشکی گفت: روند دیجیتال.

اعتراض به گسترش در سراسر ایالات متحده و فراتر از آن, در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن در مورد گاز اشک آور.

آنچه که گاز اشک آور شیمیایی صحبت کنید ؟

پلیس و ارتش باید با استفاده از گاز اشک آور از قبل از جنگ جهانی اول. مواد شیمیایی مورد استفاده برای القاء و آبکی چشم و آبریزش بینی و تنفسی و التهاب تغییر در 100 سال گذشته اما 2-chlorobenzalmalononitrile شناخته شده به عنوان CS بوده است که تقریبا طولانی است. آن را به طور گسترده ای استفاده می شود تا اواسط 1900s اما در حال حاضر آن را یکی از شایع ترین جمعیت-کنترل مواد شیمیایی در ایالات متحده است.

CS است که در دمای اتاق جامد است و اغلب مخلوط با یک حلال مانند متیل isobutyl کتون. معجون aerosolized است به عنوان یک ابر وقتی کسی اعزام قوطی یا نارنجک. “برای اتش بازی ترکیب آنها با استفاده از ترکیبی از چندین ترکیبات دیگر و بسیاری از مواد دیگر نیز سمی” گفت: Achanta.

برت کارلسن / Stringer / گتی

اسپری فلفل (همچنین به عنوان شناخته شده ألرس فلفل دلمه ای یا OC) شیمیایی مختلف از CS اما آن را به تولید اثرات مشابه. به عنوان نام آن نشان می دهد آن را ساخته شده از ترکیبات موجود در فلفل قرمز فلفل از جمله کپسایسین. در اصل به معنای به عنوان یک حیوان دستگاه کنترل ایمیل حامل آن استفاده کرده اند در مقابل سگ — ادارات پلیس شروع به استفاده از اسپری فلفل در 1980s و ’90s. آن را معمولا در اسپری فرم و مستقر از دستی قوطی. غلظت اسپری فلفل می تواند متفاوت باشد با کمتر قوی نسخه برای خرید در دسترس توسط عموم.

چگونه گاز اشک آور کار می کند ؟

انتهای عصب در چشم ما, بینی, پوست و سیستم تنفسی کمک به تشخیص محرک های محیطی. CS تعامل با این گیرنده های عصبی از جمله آنچه شناخته شده به عنوان TRPA1 کانال های یونی. هنگامی که کانال های یونی فعال هستند آن لگد کردن یک پاسخ التهابی به معنای اخراج محرک از طریق سیل اشک و مخاط.

“هنگامی که کسی در معرض اولین چیزی که چشم ما آنها بسیار حساس و بسیار عصب به طوری که آنها شروع به پاره شدن” گفت: Achanta. یک فرد شروع به چشمک زدن غیر ارادی و چشمان خود را خواهد سوزاند. “و سپس به طور همزمان زیرا آنها نیز استنشاق آنها شروع به احساس سوزش با خود بینی و وجود خواهد داشت مقدار زیادی از ترشحات بینی,” او گفت:. “سپس قربانیان احساس به عنوان اگر آنها در حال خفگی و آنها احساس تنگی قفسه سینه و همچنین آنها احساس به عنوان اگر آنها در حال اشباع میکنند.” مردم ممکن است شروع به سرفه و یا خفگی به عنوان مواد شیمیایی وارد دستگاه تنفسی. آن می تواند باعث پوست به خارش نیش و قرمز روشن.

چگونه شما درمان کسی که در معرض گاز اشک آور?

Achanta گفت که در ویدئوها از تظاهرات که در آن پلیس با استفاده از گاز اشک آور ممکن است شما با دیدن یک ابر پایین ماندن بر روی زمین در حالی که دیگری به هوا افزایش می یابد. این ذرات سنگین از CS سقوط بر روی زمین در حالی که دیگر ترکیبات که سبک تر ماندن در هوا. به همین دلیل او توصیه می کند اولین چیزی که مردم باید انجام دهید زمانی که در معرض حرکت به دور از گاز و به سمت زمین بالاتر.

شما همچنین می خواهید به سرعت حذف و دور انداختن لنزهای تماسی. (توصیه می شود شما آنها را می پوشند اگر بالقوه شما را در تماس با گاز اشک آور و یا اسپری فلفل.) شما همچنین باید عینک خود را; آن شما می توانید نگه دارید اما شما باید آنها را بشویید با آب و صابون قبل از قرار دادن آنها را به عقب.

NurPhoto/ گتی

Achanta گفت: به خیط و پیت کردن چشم با آب تازه به مدت 10 تا 15 دقیقه. CS چسبیده به لباس تا برای حفظ شیمیایی از گرفتن در چشم آن را بهتر به جلو پیراهن خود را بیش از سر خود را. به جای آن شما می خواهید به آن را قطع و یا نوک آن. Achanta همچنین توصیه می کند پوشش پوست به عنوان آنجا که ممکن است اگر شما برنامه ریزی در اعتراض به طوری آستین بلند, شلوار, و پنجه کفش به عنوان مخزن-تاپ شلوارک و صندل. همچنین عینک می تواند کمک به محافظت از چشمان خود را از تاثیر فیزیکی از یک پرتابه به عنوان به خوبی به عنوان برخی از اثرات شيميايي.

هر چند بسیاری از معترضان در سراسر جهان با استفاده از انواع مواد برای درمان گاز اشک آور قرار گرفتن در معرض Achanta فکر می کند که چسبیده به آب است. “بر اساس [مراکز کنترل بیماری و حفاظت] دستورالعمل و همچنین بر اساس بهترین ادبیات موجود نیست پیشنهاد شده است که شما با استفاده از شیر یا جوش شیرین در این زمان به دلیل وجود دارد هیچ مدرکی دال بر اثر بخشی,” او گفت:. جوش شیرین می تواند تند تند گفت: در حالی که شیر, که شده است در یخچال ممکن است حاوی میکروب است که می تواند چشم ملتهب مستعد ابتلا به عفونت است.

می تواند گاز اشک آور را coronavirus همه گیر بدتر ؟

CS باعث می شود شما سرفه و عطسه و ترشحات مخاط هیچ یک از بزرگ است که در طول یک بیماری همه گیر است که توسط قطرات تنفسی. برخی از موارد شدید COVID-19 به نظر می رسد مربوط به hyper-التهاب ریه ها. فوق العاده التهاب از گاز اشک آور قرار گرفتن در معرض ممکن است باعث تشدید بیماری, اما آن را خیلی زود به بگویید.

Achanta نگران است که CS را coronavirus آسان تر برای انتقال میان معترضان. “وقتی کسی تحت استرس و التهاب قریب الوقوع است, آنها فوق العاده خواهد بود به خطر بیافتد” او گفت:. “و تنفسی ویروسی عوامل مانند COVID-19 می تواند دست آوردن دسترسی آسان به بدن و تکثیر سریع تر از در یک فرد سالم که در معرض گاز اشک آور عوامل است.”

راه هوایی اپیتلیوم که معمولا کمک می کند تا دام میکروب ها و ذرات دیگر می تواند زخمی CS و بنابراین می تواند کمتر قادر به محافظت در برابر ویروس. “توصیه من این است که برای توقف استفاده از گاز اشک آور عوامل حداقل در طول این COVID-19 زمان” گفت: Achanta.

است گاز اشک آور و بی خطر است ؟

در سال 2017, نقد و گزارش از گاز اشک آور حوادث بین سال های 1990 و اوایل 2015, محققان دریافتند که اکثریت قریب به اتفاق در حد متوسط بود و یا جزئی. با این حال برخی از آسیب های شدید شامل آسیب های مغزی و قطع عضو و از دست دادن بینایی.

بسیاری از مطالعات تست ایمنی CS انجام شد اعضای نظامی که عمدتا جوان و نسبتا سالم است. کودکان و افراد مسن و یا کسانی که با شرایط مانند آسم ممکن است پاسخ متفاوت است. تولید کنندگان گاز اشک آور در غلظت های مختلف با ترکیبات مختلف که پیچیده توانایی خود را ارزیابی اثرات بهداشتی. “در حال حاضر وجود ندارد مناسب اپیدمیولوژیک داده های” Achanta گفت.

قرار گرفتن در معرض مکرر به گاز اشک آور و یا استنشاق آن برای مدت زمان طولانی نیز می تواند منجر به عوارض جانبی. “وجود دارد اثرات مزمن با گاز اشک آور قرار گرفتن در معرض برای مطمئن گفت:” Achanta. یک مطالعه از مردان با مکرر گاز اشک آور قرار گرفتن در معرض در بر داشت آنها در معرض خطر بالاتر ابتلا به برونشیت مزمن از کسانی که با قرار گرفتن در معرض.

همچنین این موضوع از پاکسازی. ذرات CS که چسبیده به زمین را می توان فعال تا پنج روز گفت: Achanta. او فکر می کند هر کسی که خانه و یا کسب و کار آلوده شده است باید در حالت ایده آل استخدام پاک کننده های ویژه آموزش دیده برای مقابله با مواد خطرناک. هر کسی که دسترسی به این منطقه باید با پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی. اگر وجود ندارد یک بیماری همه گیر در رفتن او می خواهم توصیه به ترک خانه برای چند روز اگر ممکن است. “وضعیت بسیار عالی نیست در حال حاضر,” او گفت:.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>