SpaceX با موفقیت راه اندازی تاریخی, NASA-crewed ماموریت

ناسا و اسپیس ایکس را به دست آورد یک نقطه عطف تاریخی در آمریکا پروازهای فضایی با موفقیت راه اندازی دو فضانورد

توسط DOSTEMANSALAM در 11 خرداد 1399

ناسا و اسپیس ایکس را به دست آورد یک نقطه عطف تاریخی در آمریکا پروازهای فضایی با موفقیت راه اندازی دو فضانوردان در سفر به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در اولین crewed تست پرواز خدمه جدید اژدها کپسول.

این اولین بار است که فضانوردان آمریکایی راه اندازی کرده اند از خاک آمریکا از برنامه شاتلهای فضایی به پایان رسید و در سال 2011 نیز به عنوان اولین بار فضانوردان بوده است تقبل قایق از آب عبور به فضای سرنشین متعلق به بخش خصوصی موشک.

فضانوردان باب Behnken و داگ Hurley راه اندازی از معروف سکوی پرتاب 39A در پایگاه فضایی کندی به فضا از مرکز کیپ کاناورال در 12:22 p. m. PT روز شنبه, مارس 30 با خدمه کپسول اژدها مجموعه بالای یک SpaceX Falcon 9 rocket. هنگامی که این موشک اولین مرحله دیگر مورد نیاز آن از هم جدا شده و سقوط به زمین که در آن گرفتار شده بود توسط SpaceX در هواپیماهای بدون سرنشین کشتی در اقیانوس اطلس است.

فضانوردان خود را آغاز کرده اند 19 ساعت سفر, برنامه ریزی برای رسیدن به ISS برای شروع docking در 7:27 a. m. PT در سهشنبه, مارس 31. دریچه بین کپسول و ایستگاه برنامه ریزی شده است برای باز کردن در 9:45 a. m. PT در آن زمان Behnken و Hurley خواهد بود استقبال فعلی خدمه ISS — فضانورد ناسا و فرمانده کریس کسیدی و Roscosmos دانشجویان و مهندسین پرواز آناتولی Ivanishin و ایوان Vagner.

artist's concept of a SpaceX Crew Dragon docking with the International Space Station
این هنرمند مفهوم را نشان می دهد SpaceX خدمه اژدها docking ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان آن را در طی یک ماموریت برای NASA Commercial Crew Program. SpaceX

Behnken و Hurley انتظار می رود به صرف بین یک تا سه ماه روی ISS انجام آزمایشات بیشتر بر روی لنگر انداخت کپسول و همچنین کمک به خدمه ISS با تعمیر و نگهداری کارهای علمی و پژوهشی. دقیق طول اقامت خود را بستگی دارد که SpaceX و ناسا در حال آماده خود را به انجام بعدی راه اندازی خواهد شد که تصمیم گرفت یک بار فضانوردان می رسند با خیال راحت.

با پرواز آزمایشی با موفقیت انجام شد, SpaceX انتظار می رود به زودی آغاز خواهد شد به طور منظم به گذر گاه ناسا فضانوردان بین زمین و ایستگاه فضایی به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری برنامه. ناسا مدیر جیم Bridenstine صحبت کرده است در مورد تمایل خود را برای ناسا برای تبدیل شدن به یک مشتری از شرکت های خصوصی مانند اسپیس ایکس به عنوان بخشی از یک قوی مبتنی بر فضای بازار در پایین مدار زمین در جهت آژانس به صرفه جویی در پول با استفاده از بخش خصوصی تجربه.

ناسا به حال راه اندازی انسان به فضا در یک وسیله نقلیه جدید از ایالات متحده آمریکا از سال 1981 در یک ماموریت به نام STS-1 که اولین پرواز مداری از مدارگرد کلمبیا به عنوان بخشی از برنامه شاتلهای فضایی.

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
نظرات کاربرن