دیدن 14 ذهن دمیدن مکان در منظومه شمسی ما

The rugged high rim of Pluto’s Sputnik Planitia basin and the nitrogen-methane ice sheet that partially fills its floor.

با کیفیت بالا, لبه پلوتون را Sputnik Planitia حوضه و نیتروژن-متان یخ ورق که نیمه پر آن طبقه.
تصویر: قمری و سیاره موسسه/پل Schenk/ناسا/افق های جدید

منظومه شمسی ما غیر قابل انکار است مکان جذاب این برنامه شامل مجموعه ای از آسمانی عجایب و شگفتی. بین سیارات و اقمار ستاره های دنباله دار و سیارک ها وجود دارد هیچ کمبود مکان برای ما به اکتشاف. به آرامی اما مطمئنا we در حال پیدا کردن تمام انواع باور نکردنی—و گاهی اوقات غیر قابل توصیف—پدیده.

در این تصاویر به صورت خودکار, ما به شما ارائه برخی از مهیج ترین و مبهم مکان در درون ما صفحه اصلی سیستم ستاره.

الیمپوس مونس در مریخ

Computer-generated depiction of Olympus Mons.

کامپیوتر تولید شده تصویر Olympus Mons.
تصویر: ناسا/مولا تیم علمی/ O. de Goursac آدریان شوخی

مریخ را الیمپوس مونس یکی از بزرگترین آتشفشان در منظومه شمسی است که انواع و اقسام مسخره است. این اقدامات 374 کیلومتر (600 متر) در قطر است که تقریبا به همان اندازه به عنوان آریزونا. قله آن دهانه (caldera) افزایش می یابد برخی از 15 مایل (24 کیلومتر) بالاتر از اطراف مریخ دشت. الیمپوس مونس است این محصول بیش از حد گدازه به احتمال زیاد نتیجه کاهش سطح جاذبه و مکرر فوران نرخ.

پلوتون را تیغه زمین

Pluto’s bladed terrain as seen from New Horizons during its July 2015 flyby.

پلوتون را تیغه زمین به عنوان دیده می شود از افق های جدید در طی ماه جولای 2015 پرواز.
تصویر: ناسا/JHUAPL/SwRI

در آن 2015 پرواز از پلوتون ناسا فضاپیمای افق های جدید تصاویر گرفته شده از سیاره کوتوله را تیغه زمین با آشغال عظیم ذرات متان یخ به اندازه از آسمان خراش. از بلندترین این سازه رسیدن به 1,600 پا (500 متر) بلند است. مشابه شکل به نام penitentes, دیده می شود بر روی زمین در یک بسیار مقیاس کوچکتر. سیاره دانشمندان این نظریه را مطرح کرد که میلیون ها سال پیش متان منجمد در پلوتون را در ارتفاعات بالا و شده است به آرامی تبخیر گاز در طول زمان در یک جای منحصر به فرد شکل از فرسایش. ماه اروپا مشتری نمایشگاه های مشابه ویژگی های, بلندترین, که اندازه گیری پنج داستان بالا.

تیتان “سحر و جادو” جزیره

Now you see it, now you don’t: Titan’s enigmatic island.

در حال حاضر شما آن را ببینید در حال حاضر شما لازم نیست: تیتان جزیره مرموز.
تصویر: NASA/JPL-Caltech/ASI/کرنل

قمر زحل تیتان مسلما بیگانه ترین مکان در منظومه شمسی با ضخامت جو دریاهای هیدروکربن غول گرد و غبار طوفان یخ آتشفشان و بارش به شکل باران متان و ethane. در سال 2013 ناسا فضاپیمای کاسینی کشف 100 مایل مربع (260 متر مربع) جزیره مانند زمین شناسی تشکیل Ligeia Mare, یکی از تیتان بزرگترین دریاها. اسکن های قبلی نشان داد هیچ نشانه ای از این ویژگی, و آن اقدام به ناپدید می شوند در طول چند ماه آینده. و سپس آن را به نظر می رسد دوباره.

دانشمندان نیست به طور کامل اطمینان حاصل کنید آنچه در آن است با استناد به چنین امکاناتی به عنوان امواج و حباب شناور جامد و مواد جامد معلق (مانند گل و لای در زمینی دلتا). همچنین از آنجا که تیتان انتقال از بهار به تابستان در آن زمان از مشاهدات دانشمندان معتقدند که این پدیده ای است که به تغییر فصل. من می خواهم گفت, تیتان بسیار بیگانه گیرد.

ورونا Rupes: بزرگترین صخره در منظومه شمسی

Verona Rupes on Miranda.

ورونا Rupes در میراندا.
تصویر: ناسا/ویجر 2

ورونا Rupes یک صخره در اورانوس قمر میراندا و در 12.4 کیلومتر عمیق (20 متر) آن را بلندترین صخره محض در منظومه شمسی است. برای چشم انداز ورونا Rupes 10 برابر عمیق تر از Gبرامدگی لبه طبقات سنگ Canyon. لبه آن به نظر می رسد مانند یک شوم جایی برای ایستادن و زل زل نگاه کردن در تعجب است که میراندا اما در اینجا نکته خنده دار—شما احتمالا می تواند زنده ماندن یک جهش کردن این ساختار عظیم با تشکر به لاشی گرانش در این tiny ماه که اقدامات فقط 292 کیلومتر (470 متر) در قطر است. با توجه به ناسارایگان سقوط از بالا به پایین باید حدود 12 ساعت پس بهتر است شما را به چیزی به عنوان خوانده شده برای سفر کردن. که چگونه این ساختار تشکیل شده از دانشمندان شک تاثیر زیادی یا نیروهای تکتونیکی.

زحل راویولی به شکل “حلقه ماه”

Saturn’s ring moon, Atlas.

زحل حلقه moon Atlas.
تصویر: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

زحل حدود 60 قمر که برخی از آنها واقع شده و یا در داخل و یا در کنار آن با شکوه حلقه سیستم. پنج تن از این حلقه قمر به عنوان آنها نامیده می شود فوق العاده عجیب و غریب از نظر ظاهر فیزیکی خود شامل استوایی bulges. برخی از bulges تلفظ و آمورف در حالی که دیگران بیشتر دامن-مانند در چگونه آنها پیچیده در اطراف قمر.

Maps showing segmented geological features of Atlas (A), Daphnis (B), Pan (C), and Pandora (D).

نقشه ها نشان سگمنتال ویژگی های زمین شناسی اطلس (A) Daphnis (B), پان (C) و پاندورا (D).
تصویر: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی/B. J. Buratti et al., 2019/علوم

های اخیر تحقیقات نشان می دهد این قمر—هیچ یک از آن گسترده تر از 12 مایل (20 کیلومتر) در سراسر—تشکیل شده از همان غول تاثیر که باعث حلقه های زحل.

“قمر در حال غول خرده ریز سمت چپ بیش از تاثیر” بانی Buratti یک ستاره شناس از ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت و موسسه فناوری کالیفرنیا, گفت Gizmodo در ماه مارس 2019. “این ‘دامن’ در اطراف خود equators هستند ذرات از حلقه است که در ادامه به accrete. راه قمر حرکت شبیه چمچه زنی از ذرات در مسیر خود می تواند یک کوچکتر به عنوان مثال چگونه سیارات شکل از ذرات کوچکتر.”

Arrokoth

A composite colorized view of Arrokoth.

کامپوزیت رنگی مشاهده Arrokoth.
تصویر: ناسا/افق های جدید

پس از افق های جدید پرواز گذشته پلوتون در سال 2015 ماموریت کنترل در ناسا سازی فضاپیما به سمت مرموز Kuiper Belt شی به نام 2014 MU69. این دور شی واقع شده است حدود 44 AU از خورشید یا حدود 4 میلیارد مایل از زمین (6.5 میلیارد متر) و آن را فاrthest شی تا کنون بازدید توسط یک پروب.

ما می دانستیم که افق های جدیدی را در پیدا کردن چیزی عجیب و غریب, اما هیچ چیز ما آماده شده برای تصاویر آن فرستاده می شود به زودی پس از آن ملاقات کوتاه در سال جدید روز 2019. Arrokoth به عنوان هدف در حال حاضر به نام, به نظر می رسد مانند دو lobed آدم برفی. ستاره شناسان آن را یک تماس دودویی است که در آن دو متمایز اشیاء ذوب شده اند با هم به شکل یک ساختار منحصر به فرد. آن را بسیار سرد اگر کمی شبح وار.

این Imhotep منطقه بر روی دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko

Accumulation basins identified within the Imhotep region on Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko.

تجمع حوضه های شناسایی شده در Imhotep منطقه بر روی دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko.
تصویر: ESA/Rosetta/نمایندگان مجلس برای ازیریس تیم نمایندگان مجلس/UPD/لام/IAA/SSO/اینتا/UPM/DASP/ایدا

واقع در ستاره دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko را بزرگ لوب Imhotep قابل ملاحظه ای متنوع منطقه پوشش حدود 200 هکتار است. آن را یکی از “ترین زمین شناسی متنوع مناطق” مشاهده شده توسط روزتا کاوشگر با توجه به ESA و یک محل عالی برای مطالعه ستاره دنباله دار و چگونه آن را تشکیل داده است.

در علاوه بر این به غیر منتظره ای, تخت, swatch املاک و مستغلات پر از ریز دانه مواد Imhotep ویژگی های بسیاری از تخته سنگ (2,207 به دقیق) راکی اراضی حوضه است که در آن سنگ ها و تخته سنگ را انباشته شکسته تراس نشان دهنده داخلی لایه بندی تکه های روشن با اشاره به حضور یخ و مرموز مدور ویژگی های دیده نشده در جای دیگر در جسم است. ستاره های دنباله دار به عنوان Imhotep نشان می دهد به دور از خسته کننده.

Loki آتشفشان در سیاره مشتری قمر Io

The Loki volcano erupting on Io in 1979, as captured by NASA’s Voyager 1 spacecraft.

این Loki فوران آتشفشان در Io در سال 1979 به عنوان گرفته شده توسط فضاپیمای ویجر 1 فضاپیما است.
تصویر: NASA/JPL/USGS

خود را در آن Io است که به راحتی یکی از ترین ذهن دمیدن مکان های شناخته شده برای ستاره شناسان. در مدار اطراف مشتری Io ترین volcanically فعال شی در منظومه شمسی شامل دریاچه مذاب سیلیکات گدازه در سطح. Io شدید آتشفشانی طبیعت است که به دلیل نیروهای گرانشی اعمال شده توسط مشتری و دو همسایه قمر اروپا و Ganymede.

بسیاری از آتشفشان وجود دارد در Io اما Loki طول می کشد کیک حسابداری برای 15 درصد از ماه را حرارت کل هزینه ها. چه تر است, این 124 مایل گسترده (200 متر) آتشفشان است که یک دوره ای آتشفشانمعنی آن فوران تمایل به پیروی از یک الگوی مشخص. پس 2013, Loki شده است فوران در حدود 475-در فواصل زمانی در روز با فوران ماندگار برای حدود 160 روز.

Korolev دهانه در مریخ

Oblique perspective of Korolev Crater, generated with a digital terrain model and data from Mars Express.

چشم انداز مورب از Korolev دهانه تولید شده با یک مدل رقومی زمین و اطلاعات از مریخ اکسپرس.
تصویر: ESA/DLR/FU Berlin CC BY-SA 3.0 IGO

ببین بزرگترین پیست اسکیت در منظومه شمسی: Korolev دهانه در مریخ. واقع در شمال زمینهای پست از سیاره سرخ دهانه اقدامات 51 مایل (82 متر) در قطر است. یخ ها در درون این دهانه دائمی است, از ویژگی های, که, مرسی. که برای حماسی ترین بازی هاکی در تاریخ منظومه شمسی ؟

تیتان عظیم شن و ماسه

Dunes on Titan’s surface.

تپه های شنی تیتان سطح.
تصویر: ناسا/کاسینی

تیتان بزرگ استوایی کویر به نام Shangri-la زمین دریا و ویژگی های آن نسبتا چشمگیر شبکه های شن و ماسه. این تپه گسترش در سراسر منطقه اندازه گیری بیش از 3.9 میلیون مایل مربع (10 میلیون کیلومتر مربع) با فردی تپه رسیدن به عنوان بلند به عنوان 330 فوت (100 متر). شن و ماسه تپه های شنی بر روی زمین تشکیل شده عمدتا از سیلیکات اما تیتان تپه ساخته شده از مواد آلی بمباران به وجود خورشید را اشعه کیهانی با توجه به های اخیر تحقیقات.

خشونت زهره جو

A newly-processed view of Venus as seen by the Mariner 10 probe in 1974.

تازه فرآوری مشاهده ونوس به عنوان دیده می شود توسط مارینر 10 کاوشگر در سال 1974.
تصویر: NASA/JPL-Caltech

زهره وحشتناک ترین ویژگی های آن جو—نیز خود را بیشتر جذاب است. ابر واقع در قسمت فوقانی جو مسابقه در سراسر این سیاره در سرعت رسیدن به 224 کیلومتر در ساعت (360 کیلومتر) وزش نسیم ملایم وزش باد از شرق به غرب (روبروی چگونه ما آن را در اینجا بر روی زمین). طوفان-قدرت بادهای دائمی ضربه در سراسر جهان هر چند در ارتفاع. آه و این ابرها پر از اسید سولفوریک است که باران بر سیاره, سطح, داغ به اندازه کافی برای ذوب سرب است. به اضافه کردن توهین به جراحت این سیاره دارای برق بادها که محروم این سیاره از آن جوی آب. زهره نیز از ویژگی های یکی از چشمگیر ترین جوی سازه ها در سیستم های خورشیدی—یک کمان-مانند آب و هوا از ویژگی های است که امتداد تقریبا 6,200 مایل (10,000 متر) در سراسر این سیاره است.

زحل به شکل شش گوش قطب

A hexagon-shaped north pole of Saturn.

یک شش ضلعی شکل قطب شمال زحل.
تصویر: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

ما تمایل به معاشرت زحل با حلقه های از آن حلقه های به یاد ماندنی زرد و گروههای طلا در آن فوقانی جو است. به همین دلیل شش گوشه به شکل طوفان در این سیاره قطب شمال به نظر می رسد بسیار نامطلوب. آن را فقط تا… غیر طبیعی. طوفان که اقدامات برخی از 19,000 مایل (30,000 متر) در سراسر ناشی از جریان متناوب و بالا-طول و عرض جغرافیایی منطقهای جت با توجه به تحقیقات. آن را غیر قابل انکار عجیب و غریب, اما در عین حال یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه از منظومه شمسی را قابل توجه ترین سیاره است.

Valles Marineris: گراند کانیون از مریخ

Valles Marineris on Mars.

Valles Marineris در مریخ.
تصویر: ناسا

Valles Marineris است و بزرگترین دره منظومه شمسی, کشش برای عظیم 370 کیلومتر (600 کیلومتر). در آن عمیق ترین دره عمیق و باریک می رسد عمق 5 مایل (8 کیلومتر). گراند کانیون در آریزونا است کمی طولانی تر است, اما آن را تنها 1.1 مایل (1.8 متر) ، نگه داشتن در ذهن که قطر مریخ تنها کمی بیش از نیمی از قطر زمین. منصفانه بگویم اگر مریخ به حال پر جنب و جوش, گردشگری, صنعت Valles Marineris خواهد بود باید ببینید.

زمین

Illustration for article titled See 14 Mind-Blowing Places in Our Solar System

منظومه شمسی ما را واقعا شگفت آور و عجیب و غریب, مکان, اما مطلقا هیچ چیز در مقایسه با زمین است. واقع در پایدار مدار در منطقه قابل سکونت, سیاره خانه ما امکانات بسیار محافظ میدان مغناطیسی یک غنی از اکسیژن اتمسفر مقدار فراوان آب مایع پلیت تکتونیک فعالیت بسیاری از زمینی سطوح به طور منظم تغییر فصل و البته زندگی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im