محققان ایجاد کرده اند شفاف تنفس ماسک صورت

به عنوان ماسک پوشیده می شود هنجار جدید در سراسر جهان محققان EPFL و Empa در سوئیس آمده اند تا با یک راه برای به

توسط DOSTEMANSALAM در 20 خرداد 1399

به عنوان ماسک پوشیده می شود هنجار جدید در سراسر جهان محققان EPFL و Empa در سوئیس آمده اند تا با یک راه برای بهبود حداقل یکی از چالش های بسیاری از پوشیدن چهره حفاظت با جدید طراحی شفاف است که دیگر به طور کامل پنهان و ابهام فرو پوشنده لباس ،

تبلیغات

با همه در حال تشویق به پوشیدن ماسک در حالی که در مشکلات فعلی طرح در نهایت خطاب به رغم مراقبت های بهداشتی کارگران و مراقبان مجبور به فقط آن را خورد و مقابله با این مسائل برای چندین دهه در حال حاضر. حتی نازک ماسک می تواند داغ و ناراحت کننده و تمایل به صدا خفه کن صدای که هر کسی که تا کنون سعی به استفاده از یک دستیار صوتی در حالی که با پوشیدن یک کشف شده است. اما بزرگترین چالش این است که ماسک یکبار مصرف می تواند بسیار غیرشخصی و آن را به چالش کشیدن برای مراقبان به راحتی بیماران و یا نشان دادن محبت از طریق حالات چهره و محدود کردن ارتباطات به خصوص با کسانی که در برخورد با اختلالات شنوایی.

در طول چند ماه گذشته گاه به گاه نمونه برای دیدن از طریق ماسک به اشتراک گذاشته شده است اما این طرح عمدتا شامل جایگزین کردن بخشی از یک ماسک با پاک کردن پانل های پلاستیکی که کاهش تنفس و اغلب به سرعت مه از پوشنده لباس را نفس ارائه راه حل بیشتر بی فایده است. محققان از École polytechnique fédérale de Lausanne و فدرال سوئیس آزمایشگاه مواد, علوم و تکنولوژی صرف دو سال گذشته در حال توسعه یک جایگزین بهتر ارائه می دهد که در نزدیکی شفافیت کامل در حالی که هنوز در حال تنفس و محافظ.

تبلیغات
Made from an organic biomass-based material, the transparent masks will be eco-friendly and biodegradable.
ساخته شده از عصاره توده مبتنی بر مواد ماسک شفاف خواهد شد سازگار با محیط زیست و زیست تخریب پذیر است.
عکس: EPFL

نتیجه تلاش های ترکیبی خود را است HelloMasks که ساخته شده از مواد آلی زیست توده-بر اساس مواد. بنابراین علاوه بر شفاف بودن آنها نیز قابل بازیافت و زیست تخریب پذیر با توجه به ماسک نیاز به حذف و دفع پس از یک مقدار مشخصی از زمان برای آنها را به باقی می ماند موثر است. با استفاده از یک فرآیند تولید به نام electrospinning که در آن یک بار الکتریکی استفاده می شود برای ایجاد فوق العاده نازک موضوعات پلیمری جدید محققان توسعه یافته ویژگی های الیاف فاصله فقط 100 نانومتر از هم جدا است که همان معمولی ماسک یکبار مصرف است که اجازه می دهد تا ذرات هوا را از خود عبور اما بلوک باکتری ها و ویروس ها.

جدید طراحی ماسک نیست باقی مانده فقط یک پروژه تحقیقاتی خوشبختانه. این تیم تحقیقاتی با ایجاد یک شرکت راه اندازی به بازار تکنولوژی و در حال حاضر در روند توسعه فرآیندهای تولید مورد نیاز برای ایجاد ماسک شفاف یکهو. آنها خوش ماسک می تواند در دسترس به عنوان به زودی به عنوان اوایل سال 2021 و در حالی که آنها را برای اولین بار ارائه می شود به پزشکی و مراقبت های بهداشتی حرفه ای به عنوان تولید را افزایش می دهد آنها در نهایت می تواند ساخته شده و برای عموم در دسترس به عنوان به خوبی.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن