باز خوب: تابستان بری پای در نینجا Foodie پلوپز

یکی از چیزهایی که ما بیشتر از دست راست در حال حاضر فرصتی برای گرد هم می آیند و به اشتراک گذاری یک وعده غذایی. وضعیت فعلی ما باعث می شود آن را سخت تر برای ما برای اتصال. بنابراین ما در حال تغییر است که با باز ما برای خوب زندگی شام سری.

برخی از آشپزی بزرگترین ستاره ها شما را دعوت به خانه خود در آشپزخانه برای زنده آنلاین کلاس آشپزی به نفع اعضای صنعت رستوران نهفته coronavirus. در هر قسمت یک آشپز آموزش شما یک دستور العمل جدید با شکستن تکنیک های مواد و ابزارهای مورد نیاز است. این سری خواهد شد در کانون توجه سازمان های خیریه مانند آشپزخانه مرکزی جهان که در حال کار با بیش از 1200 رستوران ها در سراسر کشور برای خرید و تحویل وعده های غذایی به خانواده های آسیب پذیر و جوامع نهفته COVID-19.

در این قسمت ما پیوست آشپز جاستین وارنر بهترین و شناخته شده برای برنده فصل هشتم Food Network Star در شبکه غذایی و نویسنده از قوانین پخت و پز: و چگونه به آنها را شکستن. او به ما نشان می دهد چگونه می توان باور نکردنی تابستان پای توت با استفاده از نینجا Foodi پلوپز و TenderCrisp درب که باعث می شود برای آسان آشپزی آسان پاکسازی و شگفت انگیز پای همه در کمتر از نیم ساعت.

تابستان پای توت: گام به گام

مواد تشکیل دهنده

1 پیمانه توت تازه

1 فنجان شکر

1 سیب رنده شده

1/2 لیمو juiced

1/2 فنجان آرد کاساوا

3 قاشق غذا خوری کره نبات

1 قاشق غذا خوری شکر

1 قاشق چای خوری نمک

2 premade پای يافته ذوب

2-3 قاشق غذاخوری دانه چیا (اختیاری اما rad)

روش

  1. مطمئن شوید که پای خود را يافته کشیده از فریزر و مجاز برای گرم شدن به طور کامل.
  2. ساخت یک پای زنجیر با استفاده از دو نوار فویل آلومینیوم در نیمه خورده. محل آنها را در سراسر هر یک از دیگر ایجاد ‘+’
  3. قرار دادن یک پوسته پای به پای 9 اینچ پان. جای پای خود را پان در وسط پای زنجیر و سپس بلند کردن فویل آلومینیوم به جای آن در نینجا Foodi با استفاده از TenderCrisp درب. تنظیم درجه حرارت برای پخت در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 7 دقیقه.
  4. در حالی که پوسته پای پخت قرار داده و انواع توت های تازه و قند و سیب رنده شده, آب لیمو, کره, آرد کاساوا, دانه چیا و نمک را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید و با هم.
  5. کشیدن پای پوسته از Foodi و محل نصف فنجان آب به Foodi کاسه.
  6. اضافه کردن پر کردن به پوسته پای و سپس جای خود را به Foodi. تنظیم فشار طبخ در بالامطمئن شوید که فشار شیر است که در مهر و موم شده و موقعیت خود را تنظیم زمان برای 5 دقیقه.
  7. انتشار فشار شیر پس از تایمر به پایان رسید و سپس پای از Foodi خود را با استفاده از آلومینیوم پای زنجیر.
  8. اضافه کردن دومین پوسته پای به بالای پای تابه لبه چین دار با انگشتان دست خود را و یا یک چنگال. کرک تخم مرغ را در یک فنجان کوچک و ماهوت پاک کن زدن آن و سپس با قلم مو تخم مرغ در سراسر بالای پوسته. قرار دادن یک صلیب در وسط پا پای پوسته اجازه می دهد تا آن را به دریچه در حالی که پخت و پز.
  9. جای پای عقب به Foodi با استفاده از پای زنجیر و سپس با استفاده از TenderCrisp درب تنظیم درجه حرارت برای پخت در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 6 دقیقه.
  10. اجازه می دهد تا به پای سرد برای فعال کردن پرونده برای تحکیم و یا اگر شما یک رئیس مثل جاستین فقط حفاری در.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>