OLED در برابر LED: کدام نوع از صفحه نمایش تلویزیون بهتر است ؟

اگر شما برای خرید یک تلویزیون جدید شما به احتمال زیاد شنیده اعتیاد به مواد مخدره در مورد OLED مدل. آنها نازک

توسط DOSTEMANSALAM در 23 اردیبهشت 1399

اگر شما برای خرید یک تلویزیون جدید شما به احتمال زیاد شنیده اعتیاد به مواد مخدره در مورد OLED مدل. آنها نازک آنها نور و آنها را به کنتراست باور نکردنی و رنگ است که به هیچ یک دوم در بازار است. OLED است که تنها یک حرف جدا از متداولترین نوع صفحه نمایش LED پس از چه می دهد ؟ آنها واقعا می تواند این باشد که متفاوت است ؟ در یک کلمه: بله. معلوم می شود که فوق العاده "O" باعث می شود یک تفاوت بزرگ, اما آن را نمی کند به طور خودکار به این معنی است که یک تلویزیون OLED خواهد شد ضرب و شتم یک تلویزیون در هر مورد.

زمانی که تلویزیون های OLED اولین بار وارد در سال 2013, آنها سرنوشت خود را کامل سیاه و سفید سطح و رنگ عالی اما آنها در زمان یک بیت از یک ضربه با توجه به سطح روشنایی است که نمی تواند در رقابت با تلویزیون های LED. نیز وجود دارد یک شکاف قیمت بین تلویزیون های OLED (اشتباه نشود با QLED) و حق بیمه خود را تلویزیون همتایان. در واقع افسانه است آن است که OLED استفاده می شود به معنی "تنها وکلا و مدیران و پزشکان" آنها می تواند استطاعت. که همه تغییر کرده است.

OLED تلویزیون بسیار روشن تر از آنها استفاده می شود و قیمت ها پایین آمده اند به خصوص با مارک های بیشتر آوردن رقابتی گزینه های جدید به بازار در سال 2020 است. LED در بازار نیز با توجه به یک بیت از یک لرزش بیش از حد. در حال حاضر از آن زمان به نگاهی به در چگونه این دو تلویزیون فن آوری های متفاوت و کشف نقاط قوت و ضعف هر یک از.

مطالعه بیشتر

چه در تلویزیون چیست ؟

غیر OLED تلویزیون های ساخته شده از دو بخش اصلی است: یک صفحه LCD و نور پس زمینه. ال سی دی پانل شامل پیکسل — کمی نقطه های رنگی را تشکیل می دهند که یک تلویزیون تصویر. خود به خود این پیکسل ها دیده نمی شود. آنها نیاز به یک نور پس زمینه است. هنگامی که نور از نور پس زمینه می درخشد را از طریق ال سی دی صفحه شما می توانید رنگ آن است.

به "LED" در تلویزیون به سادگی اشاره به نحوه نور پس زمینه ساخته شده است. در گذشته ضخیم تر و کمتر کارآمد فن آوری به نام CCFL (سرد-کاتد نور فلورسنت) استفاده شد. اما این روزها تقریبا در هر تلویزیون صفحه تخت با استفاده از Led به عنوان منبع نور پس زمینه. بنابراین هنگامی که شما نگاه کنید به اصطلاح "تلویزیون LED" آن را به سادگی اشاره به LED-backlit LCD TV.

که گفت: نه تمام تلویزیون های LED برابر خلق شده اند. وجود دارد می تواند تفاوت در تعداد و کیفیت از Led استفاده می شود که منجر به تفاوت در چیزهایی مانند روشنایی و سطح سیاه. شما همچنین ممکن است را دیده اند چیزی به نام "QLED تلویزیون." این نوع تلویزیون است که با استفاده از نقاط کوانتومی برای رسیدن به بهتر روشنایی و رنگ. ما بحث خواهیم کرد QLED بیشتر زیر اما در اینجا یک نمای کلی از تفاوت بین QLED و OLED تلویزیون.

چه تلویزیون OLED چیست ؟

این "OLED" در تلویزیون OLED مخفف organic light-emitting diode." نورتاب دارای اموال غیر معمول قادر به تولید هر دو نور و رنگ از یک دیود هنگامی که آنها در حال تغذیه برق است. از آنجا که این تلویزیون های OLED نیازی به جدا کردن نور پس زمینه. هر صفحه شما می بینید که خود شامل منبع از رنگ و نور است.

برخی از مزایای ذاتی به صفحه نمایش OLED هستند که می توان آنها را بسیار نازک و انعطاف پذیر و حتی rollable. اما بزرگترین سود هنگامی که ما آنها را نسبت به تلویزیون های LED است که هر فرد صفحه دریافت خود درخشندگی و قدرت (به عنوان مخالف به تلویزیون های LED که باید مداوم پیکسل است که نیاز به یک منبع خارجی نور را ببینید). هنگامی که آن را در شما می توانید آن را ببینید. هنگامی که آن را خاموش آن ساطع نور در همه — آن را به طور کامل سیاه و سفید. ما بحث خواهیم کرد که چگونه این تاثیر می گذارد سیاه سطوح در یک لحظه.

در حال حاضر ال جی است که تنها تولید کننده پنل های OLED برای تلویزیون. سونی و ال جی باید یک توافق است که اجازه می دهد تا سونی برای قرار دادن پنل های OLED ال جی به سونی تلویزیون — مانند خیره کننده A9F استاد سری تلویزیون — اما در غیر این صورت شما نمی خواهد پیدا کردن OLED در هر تلویزیون نشان می دهد به فروش می رسد در ایالات متحده آمریکا

تفاوت در عملکرد بین LG OLED تلویزیون های و سونی در نتیجه از عکس های مختلف پردازنده در محل کار. سونی و ال جی باید چشمگیر پردازنده آن نیز منحصر به فرد برای هر نام تجاری است که چرا دو تلویزیون با همان پنل می توانید نگاه به شدت متفاوت است. خوب پردازنده می تواند تا حد زیادی کاهش مسائل مانند باندهای و artifacting و تولید رنگ های دقیق نیز هست.

مارک های دیگر که منبع از پانل های ال جی شامل Philips, Panasonic, Samsung, Bang & Olufsen, و بیشتر. شما همچنین می خواهید کمتر شناخته شده علامت های تجاری صرفهجویی اما در حال حاضر آنها در حال تمام شدن پانل های خود را از همان منبع.

سامسونگ چه را OLED گوشی های هوشمند پانل و این شرکت به تازگی اعلام کرد این امر شروع به ساخت تلویزیون جدید پانل های مبتنی بر ترکیبی از QLED و OLED شناخته شده به عنوان QD-OLED, اما از آن خواهد شد چند سال قبل از ما با دیدن اولین تلویزیون که با استفاده از این فن آوری است.

است QLED همان OLED ؟

اگر آنها واقعا شبیه کلمات اختصاری یک تلویزیون OLED است همان یک QLED تلویزیون. دومی است که در واقع مبتنی بر فناوری LED, اما آن را با استفاده از یک تکنیک است که پوشش خود انتشار نقاط کوانتومی بیش از پیکسل ها است که کمک به تولید بهتر روشنایی vividness و دقت رنگ. QLED بیشتر است از تکرار شونده مرحله از یک نسل جهش و اگر ما قطعا می خواهم توصیه خرید یک اگر OLED است که خارج از دسترس و انتظار می رود احتمالی آن سرزنش به عنوان فن آوری های مانند quantum dot OLED (QD-OLED) و microLED را نگه دارید.

به طوری که بهتر است OLED TV LED یا تلویزیون ؟

در حال حاضر از آن زمان به گودال این دو تکنولوژی در برابر هر یک از دیگر و ببینید که چگونه آنها را پشته تا در زمانی که می آید به صفات مانند کنتراست زاویه دید روشنایی و عملکرد دیگر ملاحظات.

یادداشت سردبیر: از تلویزیون های OLED هستند و هنوز حق بیمه نمایش ما در مقایسه OLED تنها به همان اندازه حق بیمه تلویزیون های LED مسلح با مشابه عملکرد بالقوه (به جز البته در قیمت بخش).

سطح سیاه و سفید

یک صفحه نمایش توانایی تولید, عمیق, سیاه تیره است مسلما مهم ترین عامل در دستیابی به کیفیت تصویر عالی. سیاه پوستان عمیق تر اجازه می دهد برای کنتراست بالاتر و رنگ های غنی تر (در میان چیزهای دیگر) و در نتیجه واقعی تر و خیره کننده تصویر. وقتی که می آید به سطح سیاه, OLED حاکم به عنوان قهرمان بی چون و چرای.

تلویزیون های LED تکیه بر پسزمینه LED درخشان پشت ال سی دی پنل. حتی با پیشرفته تکنولوژی سه بعدی است که به طور انتخابی dims Led است که لازم نیست به در full blast, تلویزیون های LED در طول تاریخ تلاش برای تولید سیاه تیره و رنج می برند می تواند از یک اثر به نام "نور خونریزی" که در آن سبک تر بخش از صفحه نمایش ایجاد مه یا شکوفه در مجاور مناطق تیره تر.

حتی در پیشرفته ترین LED مدل این مسائل اجتناب ناپذیر است هر چند این مهم است که توجه داشته باشید که سامسونگ Q9 سری از QLED تلویزیون نشان دهنده یک گام بزرگ به جلو در تلویزیون عملکرد همه اما از بین بردن این مسائل به نمایندگی از یک استثنا برای این قاعده است.

OLED تلویزیون رنج می برند از هیچ یک از سطح مشکلات سنتی تلویزیون های LED. اگر یک OLED صفحه نیازی به گرفتن برق تولید نمی کند و هر نور است و از این رو کاملا سیاه و سفید است. برای تلفن های موبایل مانند یک انتخاب واضح برای ما.

برنده: تلویزیون OLED

روشنایی

وقتی که می آید به روشنایی LED تلویزیون را یک مزیت قابل توجهی. خود پسزمینه را می توان از بزرگ و قدرتمند Led. با علاوه بر این از نقاط کوانتومی که روشنایی می تواند حفظ شود حتی به اندازه فردی Led کوچکتر. OLED تلویزیون می تواند بسیار روشن و با چنین سیاه و تاریک سطوح کنتراست بین روشن ترین و تاریک ترین نقاط بر روی صفحه نمایش است که از همه بیشتر اغراق شده است. اما استارت پیکسل OLED خود را به حداکثر روشنایی برای مدت طولانی نه تنها باعث کاهش طول عمر خود را, اما صفحه نیز طول می کشد کمی طولانی تر برای بازگشت به کل سیاه و سفید.

با این ملاحظات در ذهن, آن مهم است به یاد داشته باشید که تمام تلویزیون های امروزی — آیا OLED, LED, یا QLED — تولید بیش از کافی روشنایی. این نظر پس از آن می شود که در آن تلویزیون استفاده خواهد شد. در یک اتاق تاریک یک OLED TV در حال رفتن به انجام بهترین در حالی که تلویزیون های LED را تحت الشعاع قرار دادن آنها (کاملا به معنای واقعی کلمه) در بیشتر محیط های درخشان روشن.

همچنین باید اشاره کرد که وجود داشته اند دستاوردهای بزرگ به تازگی در روشنایی OLED ساخت آنها کاملا مناسب برای تقریبا هر وضعیت صرفه جویی در نور مستقیم خورشید درخشان بر روی صفحه نمایش. هنوز در مقایسه با زمانی که به طور مستقیم تلویزیون های LED لبه.

برنده توسط یک بینی: LED TV

رنگ فضا

OLED استفاده می شود به حکومت این دسته اما با بهبود خلوص نور پس زمینه نقاط کوانتومی را مجاز تلویزیون های LED به موج رو به جلو در رنگ و دقت رنگ و روشنایی و رنگ و حجم و قرار دادن آنها را در تاریخ همتراز با تلویزیون های OLED. کسانی که به دنبال تلویزیون با وسعت رنگ گسترده ای و/یا HDR را پیدا خواهد کرد هر دو OLED و تلویزیون مدل هایی که از این ویژگی پشتیبانی. OLED بهتر نسبت کنتراست در حال رفتن به آن را اندکی لبه در نظر HDR زمانی که در اتاق تاریک اما HDR در حق بیمه تلویزیون های صفحه نمایش دارای یک لبه به دلیل آن می تواند تولید به خوبی اشباع رنگ در سطوح روشنایی که OLED کاملا نمی تواند مطابقت.

برنده: قرعه کشی

زمان پاسخ نرخ تجدید و input lag

زمان پاسخ اشاره به زمان آن طول می کشد برای هر صفحه را تغییر دهید متحده است. یک پیکسل دولت است که نه تنها رنگ بلکه روشنایی آن است. با زمان پاسخ سریعتر شما دریافت کمتر motion blur رفته و کمتر آثار (منبع مواد وجود).

چون OLED پیکسل ترکیب منبع نور و رنگ در یک دیود می توانید آن را تغییر دهید متحده فوق العاده سریع. در مقابل تلویزیون های LED با استفاده از Led برای تولید روشنایی و کوچک ال سی دی "کرکره" برای ایجاد رنگ. در حالی که LED روشنایی را می توان در یک لحظه ال سی دی کرکره های خود را در طبیعت آهسته تر برای پاسخ به تغییرات.

OLED در حال حاضر ارائه می دهد سریع ترین زمان پاسخ هر تلویزیون تکنولوژی در استفاده از امروز, ساخت آن را یک برنده روشن در این زمینه است.

نرخ تجدید است که چگونه اغلب کل تصویر بر روی صفحه نمایش تغییر میکند. سریع تر رای دادن و صاف همه چیز نگاه و آسان تر از آن است که به انتخاب کردن جزئیات در حرکت سریع محتوا مانند ورزش. جدید ترین تلویزیون ها قادر به بازخوانی نرخ ها از 120 هرتز که بدان معنی است که کل تصویر به روز شده 120 بار در هر ثانیه. برخی از رفتن به عنوان بالا به عنوان 240 hz.

اگر نرخ تجدید شد به سادگی یک ماده از Hz, ما می خواهم تماس بگیرید OLED, تلویزیون, برنده, تنها به دلیل آن می تواند دستیابی به نرخ تا 1000 برابر بیشتر از تلویزیون های LED. اما سرعت مطلق نیست و تنها در نظر گرفتن. بر خلاف فیلم و تلویزیون را نشان می دهد که استفاده از یک تجدید رای دادن بازی های ویدئویی اغلب استخدام چیزی به نام متغیر نرخ تجدید و که به سادگی بدان معنی است که تغییرات نرخ در طول قسمت های مختلف یک بازی است. اگر یک تلویزیون نمی تواند مطابقت با این تغییرات نرخ, شما را تا پایان با تصویر پاره شدن — قابل مشاهده jerkiness می آید که از اختلاف بین نرخ این بازی است که با استفاده از و رای دادن به تلویزیون می خواهد به استفاده از.

همین دلیل است که علاقهمندان به بازی به طور خاص می خواهید تلویزیون است که می تواند VRR یا متغیر نرخ تجدید. این نادر از ویژگی های در هر دو OLED و LED TVs, اما شما می توانید انتظار برای دیدن آن نشان می دهد تا در بیشتر مدل ها در هر دو نوع تلویزیون. در حال حاضر تنها 2018 و جدیدتر را انتخاب کنید Samsung تلویزیون ارائه آن 2018 و جدیدتر LG OLED تلویزیون. اما نه OLED و LED تلویزیون یک مزیت واقعی وقتی که می آید به VRR — برخی از مدل ها دارای ویژگی ها و بعضی نمی کنند. خود سیستم بازی نیز به حمایت VRR هر چند که نباید از حد از یک موضوع اگر شما خود جدیدتر ایکس باکس یا پلی استیشن 4.

در نهایت ورودی تاخیر است و فاصله زمان بین زمانی که شما با فشار یک دکمه بر روی کنترل کننده بازی و عمل مربوطه را نشان می دهد تا بر روی صفحه نمایش. ورودی تاخیر می تواند یک مشکل زمانی که تلویزیون معرفی تعداد زیادی از پردازش تصویر است که باعث کند شدن در سیگنال دریافت می کنند. اما اکثر تلویزیون های امروزی دارای یک حالت بازی که حذف پردازش و کاهش ورودی تاخیر به سختی قابل تشخیص سطوح. در آینده تمام تلویزیون ها خواهد بود قادر به حس حضور در یک بازی ویدیویی و تبدیل به این حالت به طور خودکار بازگشت به پردازش حالت زمانی که بازی متوقف می شود.

OLED طول می کشد و این یکی در قدرت خود را در زمان پاسخ.

برنده: تلویزیون OLED

مشاهده زاویه

OLED دوباره برنده در اینجا است. با تلویزیون های LED, بهترین زاویه دید مرده است مرکز و کیفیت تصویر کاهش می یابد در هر دو رنگ و کنتراست بیشتر شما حرکت می کند به هر دو طرف است. در حالی که به شدت متفاوت بین مدل های آن همیشه قابل توجه است. خود را برای تلویزیون های LED ال جی با استفاده از یک نوع پنل ال سی دی شناخته شده به عنوان IPS است که کمی بهتر-زاویه عملکرد از VA-نوع ال سی دی پانل (که سونی استفاده می کند) اما از آن رنج می برد در سطح بخش در مقایسه با رقیب VA پانل و آن را بدون رقابت برای OLED. سامسونگ priciest QLED از ویژگی های تلویزیون های به روز شده طراحی پانل و پوشش های ضد بازتاب آن را خارج از زاویه دید بسیار کمتر از یک موضوع است. در حالی که OLED هنوز می تپد این مدل در پایان این فاصله بسته به سرعت.

که گفت:, OLED تلویزیون را می توان با هیچ درخشندگی تخریب شدید در زاویه دید — تا 84 درجه است. در مقایسه با اکثر تلویزیون های LED که تست شده اند اجازه می دهد تا برای حداکثر زاویه دید از 54 درجه در بهترین حالت OLED دارای یک مزیت روشن.

برنده: تلویزیون OLED

اندازه

نورتاب آمده است یک راه طولانی در این رده است. زمانی که این تکنولوژی هنوز نوپای OLED صفحه نمایش اغلب به مراتب بیشتر LED/LCD نمایش می دهد. به عنوان OLED تولید بهبود یافته است, تعداد محترمانه بزرگ OLED صفحه نمایش افزایش یافته است — در حال حاضر هل دادن 88 اینچ — اما آنها هنوز هم به مراتب بیشتر بزرگترین تلویزیون های LED است که به راحتی می توانید آمار 100 اینچ در اندازه و با فن آوری های جدید به خوبی فراتر از آن.

برنده: LED TV

TV Size

طول عمر

ال جی می گوید شما می خواهم به تماشای آن در تلویزیون های OLED پنج ساعت در روز به 54 سال قبل از آنها می خواهم به سقوط 50 درصد روشنایی. آیا درست است که باقی مانده است دیده می شود به عنوان OLED تلویزیون را تنها در وحشی از سال 2013. به همین دلیل و به همین دلیل تنها ما جایزه این بخش به تلویزیون های LED. آن را می پردازد به یک پیشینه ثابت.

برنده: LED TV

سلامت

می توانید یک نوع از تلویزیون سالم برای شما نسبت به دیگری ؟ اگر شما بر این باورند که ما باید مراقب باشید در مورد قرار گرفتن در معرض نور آبی به خصوص نسبت به شب پس از آن می تواند پاسخ بله. هر دو OLED و تلویزیون های LED تولید نور آبی, اما, OLED, تلویزیون, تولید قابل توجهی کمتر از آن است. ال جی ادعا می کند آن پنل های OLED تنها تولید 34 درصد نور آبی در مقابل تلویزیون 64%. که آمار شده است به طور مستقل تایید و ال جی پنل های OLED داده شده است یک چشم آسایش نمایش گواهینامه TUV Rheinland یک سازمان استاندارد بر اساس از آلمان است.

آن را تفاوت به سلامت کلی شما ؟ ما فکر می کنم هیئت منصفه هنوز اما اگر نور آبی این نگرانی وجود دارد که شما باید نگاهی جدی در تلویزیون های OLED.

برنده: تلویزیون OLED

صفحه نمایش رایت

ما شامل این بخش بی میلی هر دو به دلیل سوختگی در یک اسم بی مسمی است و برای بسیاری از مردمی اثر نخواهد بود یک موضوع است.

اثر ما را بشناسند به عنوان سوختگی ناشی از این روز از جعبه مانند CRT TV زمانی که صفحه نمایش طولانی مدت از یک تصویر ثابت می شود یک تصویر به نظر می رسد به "رایت" را به روی صفحه نمایش. آنچه که در واقع اتفاق می افتد بود تب که پوشش پشت صفحه تلویزیون خواهد براق برای مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه استراحت باعث تب به فرسوده و ایجاد ظاهر سوخته-در تصویر. ما فکر می کنیم این کار را باید به نام "سوختن" اما ما مجموعه ای که به کنار.

همان مسئله است که در بازی با پلاسما و OLED تلویزیون به دلیل ترکیبات است که نور می تواند تنزل در طول زمان است. اگر شما سوزاندن یک صفحه طولانی و سخت به اندازه کافی شما باعث خواهد شد آن را به تار زودرس و جلوتر از بقیه پیکسل ایجاد یک تیره برداشت. در واقعیت اما این است که به احتمال بسیار زیاد به علت یک مشکل برای بسیاری از مردم — شما می خواهم که به سوء استفاده از تلویزیون عمدا آن را به اتفاق می افتد. حتی "اشکال" (logographic) که برخی از کانال های استفاده از بین می رود اغلب به اندازه کافی و یا ساخته شده است روشن برای جلوگیری از ایجاد سوختگی در مسائل. شما می خواهم به تماشای ESPN در تمام طول روز هر روز برای یک زمان طولانی در درخشان ترین امکان تنظیم به علت یک مشکل و حتی پس از آن هنوز هم نیست و به احتمال بسیار زیاد.

گفت: این پتانسیل وجود دارد و باید آن را اشاره کرد. (این هم یک عامل مؤثر در کمبود OLED کامپیوتر مانیتور در بازار به عنوان صفحه نمایش کامپیوتر به مراتب بیشتر احتمال دارد برای نمایش یک تصویر ثابت برای ساعت ها در پایان.) پس تلویزیون های LED نیست مستعد ابتلا به سوختگی در آنها برنده این مبارزه توسط فنی.

برنده: LED TV

مصرف برق

پنل های OLED نیازی به نور پس زمینه و هر فردی پیکسل بسیار انرژی کارآمد. تلویزیون های LED نیاز به یک نور پس زمینه برای تولید روشنایی است. پس از Led ها کمتر انرژی-کارآمد تر از نورتاب و نور خود را باید از طریق ال سی دی کرکره قبل از آن می رسد چشم خود را این پانل ها باید انرژی بیشتری مصرف می کنند به همان سطح از روشنایی.

برنده: تلویزیون OLED

قیمت

OLED, تلویزیون هستند, تلویزیون حق بیمه ، تقریبا هیچ بودجه یا میانی ردیف وجود دارد OLED (شما خوش شانس برای پیدا کردن هر جدیدتر OLED برای کمتر از $2,000). برعکس تلویزیون های LED می توانند در محدوده قیمت از چند صد دلار — حتی برای یک با کیفیت صفحه نمایش بزرگ مدل — تا چند هزار دلار در ساخت آنها به طور کلی در دسترس تر از نورتاب. در حالی که قیمت بالاترین کیفیت تلویزیون های LED شناور در حدود همان محدوده به عنوان قیمت نورتاب که قضاوت قیمت و قیمت به تنهایی تلویزیون های LED هنوز هم می تواند به دست آورد و برای یک مبلغ جزئي در مقایسه با.

برنده: LED TV

ما یک برنده!

از نظر کیفیت تصویر OLED تلویزیون هنوز هم ضرب و شتم تلویزیون های LED, حتی اگر دومی تکنولوژی شاهد پیشرفت های زیادی از اواخر سال. OLED نیز سبک تر و نازک تر با استفاده از انرژی کمتر ارائه می دهد بهترین زاویه دید دور و هر چند هنوز هم کمی گران تر است پایین آمدن قیمت قابل توجهی. OLED برتر تلویزیون تکنولوژی امروز است. اگر این مقاله در مورد ارزش به تنهایی تلویزیون هنوز هم برنده اما OLED آمده است یک راه طولانی در یک زمان کوتاه و سزاوار تاج برای دستاوردهای خود را. صرف نظر از این که تکنولوژی شما در نهایت تصمیم می گیرید که نه تنها عامل است که شما نیاز به در نظر بگیرید تا مطمئن شوید برای بررسی ما راهنمای خرید تلویزیون به مطمئن شوید که شما در حال خرید حق تلویزیون برای تامین نیاز خود.

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب