لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر با بار ۶ تا ۱۲ از جمله پرکاربردترین لوله ها در صنایع لوله است که با توجه به و

توسط مدیر سایت در 21 خرداد 1402

لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر با بار ۶ تا ۱۲ از جمله پرکاربردترین لوله ها در صنایع لوله است که با توجه به ویژگی‌هایی که دارد دارای کاربرد مختص خود در این صنعت است. ما سعی کرده ایم تمامی نکات لازم که می‌بایست در مورد لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر باید دانست را باز گو کنیم.

لوله پلی اتیلن سایز ۱۴۰۰

پلی اتیلن‌ها از پلیمر‌های ارزان هستند و از این جهت زمینه ساز کاربر‌های بسیار فراوانی در زمینه تولید صنایع لوله اند. لوله‌های پلی اتیلن در سایزها و ضخامت های گوناگونی برای مصارف گوناگون تولید می‌شوند. لوله پلی اتیلن سایز ۱۴۰۰ mm یکی از پر کاربرد ترین این نوع لوله ها است. ماده اولیه جهت ساخت و تولید لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر از دو ماده متفاوت است. نام این دو ماده PE100 و  PE80 است که این دو ماده تفاوت به خصوصی از هم ندارند. تنها تفاوتی که لوله‌های تولید شده از این دو ماده متفاوت دارد را می‌توان به خصوصیاتی همانند حجمی کمتر ، تراکم زیاد و انعطاف پذیری بیشتر اشاره کرد. این خصوصیات و مزایای لوله‌های  پلی اتیلن تولیدی با مواد اولیه PE 100 موجب شده است که اکثریت پیمان کاران برای پروژه‌های خود از این نوع لوله پلی اتیلنی استفاده نمایند.

کاربرد لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ در چیست؟

– انتقال آب لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر در امر انتقال آب  از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. این لوله ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند بسیار مناسب برای این امر هستند. عدم رسوب گذاری این لوله ها موجب انتقال آب با فشار مناسب می‌شود و از گرفتگی لوله های آب جلوگیری می‌شود.

– استفاده در سیستم های آتش نشانی : سال‌ها است که لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر و اتصالات آن بهترین گزینه و انتخاب برای پیمانکاران و مجریان سیستم‌ آتش نشانی شده است. با توجه به حساسیت بیش از اندازه در امر لوله کشی سیستم‌های آتش نشانی ، لوله‌های استفاده شده می‌بایست دارای ایمنی بسیار بالایی باشند تا در مواقع بروز حادثه مشکلی از جانب سیستم آتش نشانی ایجاد نشود. از این رو این لوله‌ها با ویژگی‌هایی همانند ضدخوردگی بودن لوله ، عدم رسوب گذاری از دلایل قانع کننده ای جهت استفاده از این لوله ها برای سیستم آتش نشانی می‌باشد.

– انتقال آب دریا : لوله پلی اتیلن  سال ها است که انتخاب مناسبی جهت انتقال آب دریا است و از لوله پلی اتیلن  برای عبور دادن آب هاي آشاميدني ، سيستم هاي تخليه سيال و ساختارهاي آبگيري از دريا استفاده می‌شود. ویژگی منحصر به فرد این لوله ها در دوام و مقاومت بسیار بالا موجب این امر شده است.

مزیت‌هایی که لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ به دنبال خود دارد

پرداخت هزینه نسبتا پایین برای تهیه لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر و همچنین دارای حجمی پایین

دارای وزن سبک و پایینی اند

این نوع لوله دارای مقاومت در برابر نور خورشید است

مقاوم در برابر سرما و گرمای محیطی

دارای فشار کاری ۶ تا ۱۲ بار

دارای مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش

مقاومت در برابر مواد شیمیای استفاده شده در کشاورزی

تولید شده از مواد اولیه مرغوب

طول عمر این لوله‌ها

طول عمر مفید لوله پلی اتیلن ۱۴۰۰ میلیمتر با توجه به کاربرد آن در حدود بازه زمانی پنجاه تا صد سال تخمین زده شده است. طول عمر صنایع لوله بسته به عواملی همچون عوامل فیزیکی و شیمیایی در محل نصب و قرار گیری آن دارد. دوام لوله ها در شرایط مختلف باعث کاهش هزینه‌های اضافی می‌شود. لوله‌های استفاده شده در سیستم قدیمی با مشکلاتی همچون پوسیدگی و رسوب گذاری باعث ایجاد خسارت‌های چشم گیری شده بود از این رو استفاده از لوله‌های فلزی منسوخ شد . امروزه لوله‌های پلی اتلین به خاطر وجود ویژگی‌های منحصر به فردی جایگزین لوله های فلزی شده اند.

از جمله ویژگی ‌های مثبت این لوله‌ها می‌توان به مقاومت در برابر زنگ زدگی ، انعطاف پذیری بیشتر، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی ، مقاومت در برار ضربه های شدید و مقاوم در برابر حرارت زیاد اشاره کرد. این لوله‌ها با فشار‌های کاری متفاوتی تولید می‌شوند که این امر موجب افزایش طول عمر آن‌ها شده است.منبع
آخرین مطالب