تصویر باور نکردنی نشان می دهد که یک جفت از سیارات فراخورشیدی در اطراف خورشید-مانند ستاره

بخشی از تصویر جدید نشان ستاره (بالا سمت چپ) و exoplanet.تصویر: ESO/Bohn et al.این اولین از نوع خود تصویر نشان

توسط DOSTEMANSALAM در 1 مرداد 1399
Part of the new image, showing the star (upper left) and giant exoplanet.
بخشی از تصویر جدید نشان ستاره (بالا سمت چپ) و exoplanet.
تصویر: ESO/Bohn et al.

این اولین از نوع خود تصویر نشان می دهد یک سیستم ستاره فقط 300 سال نوری از زمین است. آن دستگیر شد توسط تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT) که توسط رصدخانه جنوبی اروپا واقع در کویر آتاکاما شیلی. این است در نظر گرفته شده مستقیم اولین تصویر از چند سیارات فراخورشیدی در مدار اطراف یک ستاره شبیه به خود ما با توجه به ESO آزادی مطبوعات.

تبلیغات

"حتی اگر ستاره شناسان به طور غیر مستقیم شناسایی هزاران سیاره در کهکشان ما تنها بخش کوچکی از این سیارات فراخورشیدی شده اند به طور مستقیم تصویربرداری" گفت: دانشگاه لیدن ستاره شناس متی Kenworthy یک co-نویسنده جدید کاغذچاپ به مجله اختر فیزیک نامه, توصیف این سیستم های سیاره ای در آزادی مطبوعات.

The star TYC 8998-760-1 accompanied by two giant exoplanets.
ستاره TYC 8998-760-1 همراه با دو غول سیارات فراخورشیدی است.
تصویر: ESO/Bohn et al.
تبلیغات

این Spectro-Polarimetric با کنتراست بالا Exoplanet پژوهش ابزار (کره) در VLT این تصویر ممکن است. مانند یک دست مسدود کردن خورشید (PERSIAN) با استفاده از یک دستگاه به نام coronagraph به حذف ناخواسته نور از ستاره میزبان اجازه می دهد که ستاره شناسان برای دیدن این ضعیف در اشیاء نزدیک.

این منظومه سیاره ای کاملا جوان. در حدود 17 میلیون سال, میزبان ستاره به نام TYC 8998-760-1 است فقط یک کودک نسبت به ما میانسال Sun است که در برخی از 4.6 billion سال است.

یکی دیگر از ویژگی های متمایز این سیستم این است که سیارات فراخورشیدی که هر دو عظیم گاز غول قابل توجهی دورتر از ستاره میزبان خود نسبت به گاز ما غول های مشتری و زحل. فاrther exoplanet 320 AU (واحد اندازه گیری که در آن 1 AU فاصله از زمین به Sسازمان ملل متحد) از آن ستارهدر حالی که دیگر در 160 AU. مقایسه و مشتری و زحل هستند 5 و 10 AU از خورشید بود.

این gبه عنوان غول نیز بسیار بزرگ حتی برای غول. درونی exoplanet 14 برابر جرم مشتری در حالی که بیرونی جسم است و شش برابر جرم مشتری است.

تبلیغات

با نگاه به آینده ستاره شناسان می خواهم به بررسی این سیارات بیشتر و تعیین اینکه چگونه و از کجا آنها در اصل تشکیل شده است. یک سوال بزرگ در علم نجوم است که آیا سیارات بزرگ مانند این شکل نزدیک به میزبان خود ستاره ها و به طور پیوسته مهاجرت بیرون و یا اگر برخی از سیاره ای دیگر مهاجرت حالات وجود داشته باشد. این سیستم توسط جوان و نسبتا نزدیک ساختن آن به نامزد ایده آل برای این نوع بررسی است.

تبلیغات


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن