چگونه برای ردیابی فن آوری است که ردیابی شما هر روز

عکس: گتیآن را آسان به احساس درماندگی در حال حاضر. شهرستانها در سراسر کشور در حال دیدن غیر مسلح معترضان معلول ت

توسط DOSTEMANSALAM در 17 خرداد 1399
Illustration for article titled How to Track the Tech Thats Tracking You Every Day
عکس: گتی

آن را آسان به احساس درماندگی در حال حاضر. شهرستانها در سراسر کشور در حال دیدن غیر مسلح معترضان معلول توسط افسران پلیس که لذت بردن از هر دو پشتیبانی کامل از زمان ریاست جمهوری و از در نظام حقوقی آمریکا خود را. کنگره در سال 2020 بحث اینکه آیا به را مجازات فدرال جرم و جنایت نفرت. و انگار هنوز هم یک بیماری همه گیر می افتد! در ضمن حتی افرادی که از ظهور این لحظه صدمه ندیده جسمی خواهد شد بدون شک پیدا کردن زندگی دیجیتال خود را به خطر بیافتد در بیشتر راه بیش از ما می تواند احتمالا درک.

تبلیغات

این آخرین بیت حداقل چیزی است که ما می توانیم پیشرفت معنی دار بدون خطر زندگی و اندام. اما این بدان معنا نیست که آن را آسان خواهد بود.

یکی از بیرحمانه ترین ironies است که بیشتر به شما یاد بگیرند که در مورد حریم خصوصی دیجیتال بیشتر درمانده شما احساس می کنید. ما در حال گفت که حریم خصوصی-قوانین حفاظت از گذشت هر دو در اینجا و خارج از کشور خواهد شد در واقع ما محافظت از داده ها-hoovering tech اما کمی تحقیق نشان می دهد که آنها در واقع نمی. ما در حال گفت که با پوشیدن یک ماسک—راه بسیاری از ما در حال حاضر—یک بازی ساده به اندازه کافی ترفند برای پرتاب کردن, ارضا روی صورت, تشخیص سیستم های, اما یک بیت از خواندن نشان می دهد که شرکت های فعال در تلاش برای براندازی که محدودیت. بزرگ حفاری نشان می دهد که عمده هر شرکت با تکنولوژی موعظه حریم خصوصی آرمان است که در واقع پر از گه.

تبلیغات

پس از نوشتن این هفته در مورد خط لوله بین گوشی و پلیس من پیام آب گرفتگی شد با پرسش از افراد فعال فضای تلاش برای کاهش رد پای دیجیتال خود را در سراسر تمام دستگاه های بی شمار خود را. در نوبت من شد آب گرفتگی با چیزی نزدیک به گناه.

حتی اگر وجود دارد مقدار زیادی از بسیار کامل راهنماهای برای چه Electronic Frontier Foundation خواستار "نظارت دفاع از خود," در نهایت هر گونه تحقیق در مورد برنامه های ما به باز کردن و یا سایت های ما فهرست هستند در ابتدا قصد بر این فرض است که این شرکت ها به ما گفتن حقیقت است. این که چرا بسیاری از شرکت های دور با گفتن این که آنها نمی "فروش" اطلاعات حتی زمانی که آنها در حال پرهیاهو و به اشتراک گذاری آن را در جایی دور از چشم آنها در حال اجرا خارج از فرض است که ما نمی خواهد می دانم که به اندازه کافی برای اثبات کند در غیر این صورت. و برای اکثر آنها درست است.

شرکت هایی مانند Facebook و گوگل ممکن است وفادار—و یا به خصوص صادقانه به من و شما, اما آنها باید صادقانه به مردمی که آنها انجام کسب و کار با: میلیون ها نفر از تبلیغ کنندگان به ده ها تن از همکاران در adtech فضا و یا در غیر این صورت و البته دریا از سرمایه گذاران و سرمایه گذاران raking در نقد جایی در طرف دیگر.

تبلیغات

برای مردمی که در تلاش برای گرفتن دست خود را در رایانه های شخصی—این که آیا شما یک فعالان یا نه—بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که فکر می کنم در مورد داده های خود را همان راه این شرکت ها انجام دهید: به عنوان یک کسب و کار است. و در حالی که من نمی توانم در ایمان خوب به شما ده برنامه که یک فعال بهترین دوست من می تواند به شما برخی از راهنمایی برای گشت و گذار بیشتر متفکرانه.

"به VPN و یا یک مرورگر مانند Tor نگه داشتن من ناشناس از مقامات؟"

بسته خود را در تنظیمات حریم خصوصی شما می توانید دور با استفاده از یک یا هر دو یا هیچ کدام در همه. اگر شما در حال تلاش برای زیر رادار پرواز از ad-هدف قرار دادن فن آوری مرورگرها مانند فایرفاکس کمک می کند که در آن گوگل در حالت ناشناس نمی تواند. در ضمن شبکه های خصوصی مجازی (Vpn ها) می توانید ماسک خود را در فعالیت های وب سایت از هر Isp که ممکن است بخواهید برای تماس با آن را به صورت پول نقد در حالی که همچنین پنهان کردن آدرس IP خود را از هر تبلیغ (یا مقامات) به دنبال بهره برداری از آن. که گفت:, VPN را به شدت غیر قابل تنظیم شده اند و در فضای خارج از این اطلاعات دقیق خود را در بیش از یک مناسبت پس از آن یک ایده بد به تحقیقات این شرکت در پشت این شبکه در سوال. (ما یک راهنمای دستی در این موضوع است.)

تبلیغات

اگر شما می خواهید واقعا به سختی به مسیر مرورگر Tor ممکن است بهترین شرط بندی شما—اما آن را با مسائل خاص خود را دارد. این رله-سیستم است که در باطن به obfuscate هویت خود را فوق العاده قدرتمند است اما آن را نیز می توانید به مرور و بسیار آهسته و ناخوشایند به طور کلی. و جالب اینجاست که با استفاده از فوق العاده-مرورگر امن می آید بسته بندی شده با خطر ضعیف همان مقامات شما احتمالا در تلاش برای tip-off.

حداقل من به شدت توصیه می کنند پس از رهگیری را گام به گام راهنمای در نگه داشتن رد پای دیجیتال خود را بر روی قفل از برخی از ابزار آنها در لیست انجام دو وظیفه در نگه داشتن اطلاعات خود را به خاک سپرده شد از بد بازیگران و تبلیغ. مردمی که (طبعا) شک و تردید از هر گونه حریم خصوصی محور با تکنولوژی همچنین می توانید مراحل را به نظارت بر هر گونه داده های ریزه که هنوز هم ممکن است نشت.

تبلیغات

"من با استفاده از یک نرم افزار/سایت برای سازماندهی و من عصبی در مورد که در آن من داده می شود ممکن است. یک راه وجود دارد من می توانید بررسی کنید که خودم؟"

بازگشت در سال 2018 Gizmodo منتشر دستی چگونه به استفاده از شبکه-نظارت tech مانند Wireshark برای این دقیق هدف—اما راه اندازی طول می کشد کمی از برنامه نویسی دانش. همان می رود برای استفاده از پروکسی چارلزترافیک-ابزار مانیتورینگ که من شخصا استفاده برای ردیابی اشخاص ثالث گرفتن داده ها که کشیده از هر برنامه بر روی گوشی من. برای مردمی که می خواهند به حفر کردن به این جزئیات وجود دارد برخی از راهنماهای بزرگ شکستن اصول اولیه از یک مبتدی پسند نقطه نظر.

تبلیغات

کسانی از شما که می خواهید به هدایت روشن از برنامه نویسی—به خاطر آن یک درد در باسن و از آنجا که آن را تحت سلطه sexistsیا اینکه تیم کوک دروغ در مورد چگونه سرگرم کننده آن واقع است—شما هنوز هم راه هایی برای snoop در snoopers. خدمات دوست game, ساخته شده است, با, برای مثال, می توانید شکستن انتقالها که ممکن است در کمین یک سایت داده شده و ابزار مانند Ghostery و حریم دوره گرد می تواند به شما راه هایی برای جلوگیری از آنها را.

داده های تلفن همراه می تواند یک کمی tricker به بررسی در یک کد-آزاد راه, اما غیر ممکن نیست. اپل باعث می شود آن را آسان برای کاربران iOS به بررسی در در مجوز برنامه های خود را ممکن است از آنها درخواست و مجوز کشیده از میلیون ها نفر از برنامه های آندروید را می توان آزادانه مرور آنلاین (و یا کشیده خودتان) با یکی از ابزارهای ساخته شده توسط اندیشه جامعه هار malaysia. و در هر دو سیستم عامل های پرداخت برای خدمات نرم افزار آمار و ارقام و یا برنامه آنی می تواند کمک به شما برای شکستن این که آیا یک برنامه می آید بسته بندی شده با هر شخص ثالث adtech نرم افزار (همچنین شناخته شده به عنوان یک SDK) برای انجام هر گونه اطلاعات hoovering.

تبلیغات

بسته به اقتدار ملی شما بپرسید "اطلاعات شخصی" می تواند هر تعداد از چیزها—اما من همیشه سعی کنید تصور کنید که آن را به عنوان جهان ناامید کننده ترین , لایه, کیک, با تلفن های ما در یک طرف و یک کارگزار داده ها در سمت دیگر. حتی اگر شخص ثالث شما در حال پیدا کردن به نظر می رسد بی ضرر در نگاه اول نامگذاری و شرمندگی آنها می تواند شما را بیشتر از نرم افزار و یا سایت که جاسوسی در محل شماو نزدیک به یک سایه شرکت که توزیع کردن که اطلاعات به پلیس (یا هر کس دیگری واقعا).

بسته به برنامه در سوال شما ممکن است داده های خود را—گاهی اوقات واقعا اطلاعات حساس!—کشیده شدن به یک بازیگر و یا پنج و یا 10 یا 20. بسته به اینکه چگونه شما رسیدگی به این نوع از مسائل شما ممکن است احساس خشم و ناامیدی و یا برخی از نوع مرضی امداد که خود تجاوز tech paranoias توجیه هستند. و این درست است! احساس گه به معنی شما در حال انجام این کار درست است.

تبلیغات

"بنابراین من می توانید ببینید این برنامه/سایت ارسال برخی از مرتب کردن بر اساس داده های به Facebook/Google/عموی من گرگ/و غیره. چه که معنی?"

که واقعا بستگی به نرم افزار و یا سایت در سوال داده در سوال و که شما در حال مخفی شدن از—در میان چیزهای دیگر. تجزیه این مسائل می تواند ساعت (یا بیشتر) به همین دلیل است که شما همیشه می توانید نکته ما را اگر وجود دارد یک سرویس شما فکر می کنم که ارزش حفاری به.

تبلیغات

در نهایت محبوبیت شخص ثالث انتقالها—هر دو از یک خانواده نام در انجمن و یا یکی از شما هرگز از شنیده می شود—در این واقعیت نهفته است که آنها آسان برای devs به پردازنده و آنها را درک کنید. و اگر devs می توانید فهرست آنها, شما می توانید بیش از حد.

در اینجا یک مثال: در حالی که زوم ممکن است شما بگویید که چه نوع از اینتل این معدن از تماس های خود را و توزیع به فدرالهر intel ویدیو-نرم افزار تماس های سهام با Facebook نیاز به جا به یکی از بسیاری از پیش تعیین شده جعبه گذاشته شده در این نرم افزار کد. هنگامی که زوم یا هر برنامه دیگر که ممکن است به اشتراک گذاری داده ها با Facebook, خوبی, سهام داده های خود را با Facebook شرکت به صراحت وضع چگونه است که داده ها ممکن است تعریف شده است. و در حالی که تعاریف ممکن است شامل انواع خزنده مسائل—مانند هر زمان شما برای باز کردن برنامه و یا بر روی یک ad—بهره برداری از تماس های خود را نمی, در این فهرست است. راه ما تعریف "اطلاعات" در اینجا مهم است.

تبلیغات

در 2019, یک نظرسنجی از مطبوعات آمریکایی موسسه نشان می دهد که نزدیک به سه چهارم از آمریکایی ها موافق در اهمیت خبرنگاران برگزاری کسانی که در قدرت به حساب—و من قطعا بخشی از آن اکثریت است. اما دعوت از مقامات سختتر می شود که سوء استفاده از قدرت هستند سیستمیک و آهسته و نه ناگهانی. خواستار خارج شدن یک پلیس در رفتار نژادپرستانه آسان تر است هنگامی که آن را horrifically واضح . به طور مشابه, تماس از شرکت های فن آوری آسان تر است که ما آنها را در فضای ما داده به یخاما سخت تر از زمانی که که داده ها را pawned کردن به آرامی و در پشت صحنه.

فساد موجب زایش فسادکه آیا ما در حال صحبت کردن در مورد حقوق مدنی و یا دیجیتال و حریم خصوصیو تبدیل آن جزر و مد را به جرم اقدام از همه ما در خود ما راه. برای مبارزه با نژادپرستی نهادیاین ممکن است به معنای کمک به یک علت از شما مراقبت عمیقا در مورد و یا شرکت در تظاهرات اتفاق می افتد در خارج. برای به دست گرفتن کنترل زندگی خود را آنلاینبه این معنی که با برنامه های.

تبلیغات

به دنبال راه هایی برای حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند ؟ اتمام این لیست منابع توسط خواهر ما سایت Lifehacker راه هایی برای درگیر شدن.

تبلیغات


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن