چگونه ناسا را کوچک هلیکوپتر جدید را در تاریخ در مریخ

مفهوم هنری از نبوغ هلیکوپتر در حال پرواز بر روی مریخ است. Gif: NASA/JPLما فراتر از stoked در مورد آینده راه ان

توسط DOSTEMANSALAM در 8 مرداد 1399
مفهوم هنری از نبوغ هلیکوپتر در حال پرواز بر روی مریخ است.
Gif: NASA/JPL

ما فراتر از stoked در مورد آینده راه اندازی پشتکار مریخ نورد به مریخاما ناسا اکسپلورر جدید نمی تواند به تنهایی در آن سفر. جمع زیر آن حلقه کوچک هلیکوپتر به نام نبوغ که ویلl امیدوارم اولین هواپیما را به پرواز در یک جهان بیگانه.

تبلیغات

پشتکار و نبوغ خود را در حال برنامه ریزی برای راه اندازی در پنجشنبه 30 جولای در ساعت 7:50 a. m. ET (4:50 a. m. PT). ناسا مریخ در 2020 رور و هلیکوپتر در حال انتظار به زمین در Jezero دهانه در مارس سال 2021 با به کارگیری ابتکار و خلاقیت می افتد که چند ماه پس از آن. دست کشیدن در چوب آن خواهید بود اولین ساخته دست بشر هواپیما به تلاش برای کنترل پرواز بر روی یک سیاره دیگر.

این کوچک سر-اندام خودرو چیزی است که ناسا خواستار فن آوری پیشرفته. آژانس فضایی می خواهد برای قرار دادن این مفهوم به آزمون و با استفاده از تجربه برای توسعه بیشتر پروژه های بلند پروازانه. قبلی تکنولوژی دموی شامل 1997 Mars Pathfinder رور و 2018 مریخ مکعب یکی nanosatellites—کوچکترین ماشین آلات به zip گذشته یک سیاره است.

تبلیغات
Artist’s conception of Ingenuity on Mars.
هنرمند مفهوم نبوغ در مریخ.
تصویر: NASA/JPL-Caltech

نوشتن در یک طرح ارائه شده در سال 2018 AIAA جوی پرواز, مکانیک, کنفرانس, پروژه مهندسین توصیف amped تا نسخه از rotorcraft مفهوم:

آنها می توانند دسترسی و زمین در اهداف تعیین شده در شیوه ای کنترل شده و می تواند مورد استفاده قرار گیرد به حمل و یا بازیابی کوچک بر روی کامپیوتر کاربر. هلیکوپتر می تواند افزایش مریخ نورد ماموریت به سرعت سراغ از امن گذشتن از مسیرهای یا ارائه شناسایی ممکن است علم هدف و مقصد به عنوان مستقل سیستم می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کشف مناطق که ممکن است قابل دسترسی توسط rovers. مریخ هلیکوپتر نیز ممکن است در نظر گرفته به عنوان عناصر یک نمونه بازگشت معماری که در آن آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای به موقع بازیابی از علم نمونه بازگشت به مریخ صعود وسیله نقلیه برای بازگشت به زمین است.

قبل از ما به آن مرحله با این حال ناسا را مجبور به ارزیابی نبوغ عملکرد در مریخ. در طی یک دوره 30 روزه بالگرد انجام خواهد شد به عنوان بسیاری از پنج پرواز آزمایش هیچ یک از آن خواهد آخرین طولانی تر از 90 ثانیه. نبوغ صعود خواهد کرد در هر نقطه از 10 تا 33 فوت (3 تا 10 متر) بالاتر از سطح زمين و گذشتن تا به 980 پا (300 متر) طول هر پرواز با توجه به ناسا. رباتیک هلیکوپتر قادر به مستقل پرواز خواهد شد برقراری ارتباط با پشتکار پس از فرود.

با یک بدنه تقریبا به اندازه یک, بیسبال دارای توپ نرم نبوغ وزن آن فقط 4 پوند (1.8 کیلوگرم). آن دو روتاری پره که چرخش در جهت مخالف, اندازه 4 فوت (1.2 متر مربع) . این rotorcraft است که مجهز به یک آنتن چهار فرود و یک پنل خورشیدی برای شارژ خود باتری.

تبلیغات

بحرانی مرحله از ماموریت اتفاقی خواهد افتاد وقتی که پشتکار اعزام هلیکوپتر به سطح مریخ. To حرکت هلیکوپتر از شکم مریخ نورد به زمین ناسا توسعه مریخ هلیکوپتر تحویل سیستم به عنوان آژانس فضایی توضیح می دهد:

در حدود 60 روز مریخ یا سل ماموریت پشتکار را رها مریخ هلیکوپتر تحویل سیستم کامپوزیت گرافیت باقی مانده سپر که محافظت هلیکوپتر در هنگام فرود. سپس آن را به درایو به مرکز انتخاب فرودگاه. حدود شش روز بعد پس از هلیکوپتر و رور تیم راضی هستند و همه چیز به آنها فرمان مریخ هلیکوپتر تحویل سیستم به انجام چیز آن است.

استقرار فرایند آغاز می شود با انتشار یک مکانیسم قفل نگه می دارد که این هلیکوپتر در محل. سپس یک کابل برش اتش بازی دستگاه آتش سوزی اجازه می دهد یک فنر بازو است که دارای هلیکوپتر شروع به چرخش نبوغ را از آن حالت افقی. در طول راه یک موتور برق کوچک را جلو بازو تا آن را چفت آوردن هلیکوپتر بدن کاملا عمودی با دو تا از آن بهار لود فرود پاها مستقر شده اند. یکی دیگر از اتش بازی, آتش, آزاد دیگر ،

تبلیغات

پس از این مرحله هلیکوپتر در نهایت منتشر خواهد شد نیاز به دستگاه برای زنده ماندن تا 5 اینچ افت به سطح. با توجه به ضعیف تر از جلو گرانش در مریخ در مقایسه با زمینکه باید یک نسیم است. حدود یک هفته بعد با فرض اینکه همه خوب به نظر می رسد نبوغ خود را انجام دهد اولین تست پرواز.

آزمون از مریخ هلیکوپتر تحویل سیستم.
تصویر: NASA/JPL
تبلیغات

مشخصات فنیهلیکوپتر در حال حاضر به سیستم وارد شده 75 دقیقه از زمان پرواز یا, با دقت بیشتر یک مدل هلیکوپتر وارد شده این پرواز روی زمین در طول ناسا تست های بین 2014 و 2019. بدیهی است که مریخ و زمین بسیار محیط های مختلف نیاز به این آژانس فضایی به دریافت خلاق با تجربه.

برای مثال مریخ دارای جو است که 100 برابر نازک تر از زمین است بنابراین وجود دارد مقدار زیادی از هوا به مقدار مورد نیاز آسانسور. To پرواز, ابتکار و خلاقیت را چرخش آن روتور در از 2400 دور در دقیقه است که بطور قابل توجهی سریع تر از روتور در یک هلیکوپتر معمولی.

تبلیغات

برای شبیه سازی شرایط موجود در مریخ, ناسا, مهندسین مکیده تمام گازها از 25 اینچگسترده (64-سانتی متر) محفظه خلاء و افزود: برخی از دی اکسید کربن. یک مدل از rotorcraft موفق به حفظ پرواز برای حدود یک دقیقه معلق در هوا بالاتر از سطح زمین در ارتفاع 2 اینچ (5 سانتی متر). آن را یک جهش برای هلیکوپتر اما یک جهش بزرگ برای توسعه دهندگان.

Artist’s conception of Perseverance and Ingenuity.
هنرمند مفهوم پشتکار و ابتکار و خلاقیت.
تصویر: NASA/JPL-Caltech
تبلیغات

همچنین به دلیل گرانش در مریخ است که حدود 38 درصد از سطح گرانش بر روی زمین 4-پوند هلیکوپتر وزن خواهد شد فقط 1.5 پوند (0.68 کیلوگرم) بر روی سیاره سرخ. در طول توسعه و مدل مورد آزمایش قرار گرفت با سیستم است که شبیه سازی کاهش می یابد جاذبهو آن را خوب انجام شده.

ابتکار و خلاقیت را نیز مجبور به تحمل برخی از جدی نوسانات درجه حرارت به عنوان شب درجه حرارت می تواند به عنوان سرد به عنوان -130 درجه فارنهایت (-90 درجه سانتیگراد). این هلیکوپتر دارای 1,500 قطعات مختلف ساخته شده از آلومینیوم و سیلیکون کربن فویل و فوم است که به طور مستمر گسترش و قرارداد در طول دوره ماموریت خود را. ابتکار و خلاقیت طراحی شده بود با این نوسانات درجه حرارت اما ما باید صبر کنید و ببینید که چگونه آن را انجام می دهد در زمانی که آن را در واقع در سیاره سرخ.

تبلیغات

نبوغ نمی تواند حمل هر گونه ابزار علمی, اما از آن است مستقل و قابلیت های. با توجه به ارتباطات تاخیر از زمین به مریخ هلیکوپتر را به پرواز خود را در آن و انتخاب معقول مکان به زمین.

تبلیغات

نبوغ پروژه های کوچک شروع اما موفقیت منجر به بزرگتر بهتر است همه چیز. سال از زمانی که هواپیما از انواع مختلف پیکان بالاتر از سطح مریخ (و احتمالا حتی سیارات دیگر) ما می توانید با نگاه کردن به این پیشگام هلیکوپتر به عنوان هنر و صنعت ساخته شده است که آن را همه ممکن است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب