چگونه می توانم متوقف کردن بهره برداری پا گاز گرفتن ناخن من یا Twirling من ،

تصویر: بنیامین Currie/Gizmodoبه یاد داشته باشید دفاتر ؟ فرض کنید که شما انجام دهید که شما در برخی از نقطه مشغو

توسط DOSTEMANSALAM در 6 مرداد 1399
Illustration for article titled How Do I Stop Tapping My Foot, Biting My Nails, or Twirling My Hair?
تصویر: بنیامین Currie/Gizmodo

به یاد داشته باشید دفاتر ؟ فرض کنید که شما انجام دهید که شما در برخی از نقطه مشغول به کار در یک, شما به احتمال زیاد صرف حداقل برخی از زمان itemizing همکاران خود را مزاحم/آشکار عادات یا مزاحم/آشکار عادات برشمرد. هر نمایان محل جلسه در همان زمان یک ویترین برای طیف گسترده ای از نیمه آگاهانه رفتارهای, از جمله, اما نه محدود به, پا-ضربه زدن ناخن-گاز گرفتن و مو و/یا قلم-twirling ، که هر چیزی که تا کنون موفق به دریافت با تمام کسانی که کفش clacking بر روی مشمع کف اتاق و تمام کسانی که مرطوب ناخن خرده ریز را از طریق هوا پرواز یک راز باقی مانده از قبل از-virus life. اما حتی بدون حضور قضاوت همکاران وجود دارد دلایل می خواهید به ترک این نوع از عادات. برای این هفته Giz می پرسدما صحبت تعدادی از کارشناسان در مورد چگونه شما ممکن است در مورد انجام آن است.

تبلیغات

سنگ چخماق Espil

بالینی دستیار استاد روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه استنفورد که تحقیقات علت و درمان تیک اختلالات وسواسی و بدن متمرکز رفتارهای تکراری

 پا-ضربه زدن ناخن-گاز گرفتن و مو twirling در میان آنچه ما تماس بدن با تمرکز بر رفتارهای تکراری. قطعا وجود دارد یک طیف: برای برخی از مردم این رفتارها نیست یک معامله بزرگ و برای دیگران آنها ممکن است تداخل با زندگی خود و یا علت قابل اجراست.

اگر این رفتارها تبدیل به مشکل وجود دارد یک روش استاندارد بسیاری از پیدا کردن موثر که ناشی از آغاز تحقیقات در اوایل 1970s و پوشا 50 سال گذشته. این یک رفتاری تکنیک به نام عادت واژگونی آموزشی است که در یک فرایند سه مرحله.

اولین گام برای تبدیل شدن به آگاهی بیشتری از زمانی که و که در آن شما درگیر شدن در رفتار. من مردم را تشویق به ایجاد یک نوع مجله: زمانی که آنها گرفتن خود (یا دیگران گرفتن آنها) درگیر شدن در رفتار آنها می تواند توجه داشته باشید که در آن آنها آنچه آنها انجام می دهند و یا فکر کردن در مورد و دیگر عوامل مرتبط با این وضعیت. آنها همچنین باید توجه داشته باشید هر گونه حرکات در یک پتانسیل های زنجیره ای از رفتارها که به اوج رسیدن در مشکل (به عنوان مثال ، بررسی و یا مالش, ناخن, در حال اجرا از طریق دست مو, جستجو و یا مالش پوست به "عیوب" و غیره.). این مردم را فراهم می کند یک فرصت برای انجام برخی از کار پلیسی بلکه تمایل به افزایش آگاهی از رفتار خود. شاید آنها تاکید کرد چرا که آنها یک آزمون بزرگ بعدی در روز و یا یک پیشنهاد کار و مو twirling یا پا بهره برداری است که در خدمت به عنوان یک نوع از استرس آزاد. یا شاید آنها بیشتر احتمال دارد به آن را انجام دهد زمانی که آنها طبقه بندی کردن و یا بی حوصله است.

هنگامی که شما یک ایده خوب از زمانی که و که در آن اتفاق می افتد شما می توانید با تغییر این متغیر به منظور کاهش احتمال از رفتار است. اگر رفتار ارائه رهایی از استرس من را تشویق مردم به دنبال جایگزین شیوه—مدیتیشن و آرام تنفس و ورزش و یا هر آنچه با این نسخهها کار برای مردمی است. اگر رفتار توابع برای از بین بردن خستگی و یا بی قراری آن ممکن است مفید برای افرادی که به آیتم های موجود در محیط زیست فوری خود را به نگه داشتن دست خود را مشغول و یا آنها ممکن است نیاز به استراحت روز خود را در راه است که آنها را مانع از نشستن برای مدت زمان طولانی.

بخش دوم از عادت واژگونی آموزش است که برای ایجاد یک رقابت رفتاری که تداخل با توانایی خود را به چرخش خود را انتخاب کنید پوست خود را ضربه بزنید و غیره. مو twirling مشترک رقابت رفتار تاشو یک اسلحه یا clasping انگشتان خود را با هم به عنوان به زودی به عنوان آنها متوجه دست خود را خزنده به سمت موهای خود را و یا اگر آنها خود را درگیر در twirling خود را. ما به طور معمول مردم را به برگزاری این رقابت رفتار برای حدود یک دقیقه یا تا زمانی که نیاز به تعامل در رفتار مشکل ساز فروکش.

قسمت سوم از عادت واژگونی آموزش حمایت اجتماعی: شما طلب کردن از کمک خانواده و یا قابل توجهی دیگران و یا هم اتاقی به بی درنگ شما را به استفاده از خود را جایگزین رفتار اگر آنها متوجه بدن متمرکز repetitive رفتار است. این مفید است به خصوص برای افرادی که کمتر آگاه از زمانی که و که در آن آنها مشکل ساز عادات در حال وقوع است. اگر شما تصمیم به انجام این کار حتما به یک توافق با روش باعث به منظور به حداقل رساندن احتمال استدلال.

تبلیغات

کارول Mathews

استاد و معاون صندلی برای توسعه استراتژیک در بخش روانپزشکی و مدیر مرکز وسواس و اضطراب و اختلالات مرتبط در دانشگاه فلوریدا

عادات و حرکات عمدی اما آنها انجام می شود نیمه آگاهانه. شما نمی گویند, " من قصد دارم به نیش ناخن من tsalim'—شما آن را انجام دهد به طور خودکار. در همان زمان این رفتارها تحت کنترل خود را. بنابراین اولین چیزی که به انجام این است که آنها را به طور کامل به آگاهی.

آن را آسان به می گویند هنگامی که شما از عادات خود آگاه " من فقط متوقف شود.' اما آن را بسیار سخت—اغلب شما فقط رفتن به انجام آنها است. آنچه مفید است در این موارد این است که برای قرار دادن یک نوع مانع در محل. شما می توانید قرار داده و بد مزه ناخن لهستانی و یا سرکه در دست های خود را اگر شما نیش ناخن های خود را, و یا اگر شما ضربه بزنید و شما می توانید با قرار دادن شیپور خاموشی در پایین کفش خود را; طعم و مزه و صدا (به ترتیب) را عادت به آگاهی.

گام بعدی این است که آگاهانه تمرکز بر جایگزین کردن این رفتارها برای یک دوره محدود از زمان است. اگر شما پیدا کردن شما در حال جویدن ناخن های خود را در خصوص ماشه شرایط—تماشای یک فیلم به عنوان مثال—شما می توانید آگاهانه به دست شما چیز دیگری را انجام دهد. من به بیمارانم که ناخن جویدن در مشکلات به یاد گره یا قلاب دوزی چرا که شما می توانید انجام دهید که در حالی که تماشای تلویزیون. اگر مشکل شما پا بهره برداری شما می توانید سعی کنید به عبور از پاهای خود را به پا-ضربه زدن دشوار است.

اگر شما در یک محیط که در آن شما می توانید نشستن با پاهای خود گذشتند و یا نمی توانید قلاب دوزی وجود دارد بیشتر تکنیک های ظریف. اگر شما در یک جلسه و شما می توانید با قرار دادن پاهای خود را محکم بر روی زمین و خود را 60 ثانیه فقط به نگه داشتن پاهای خود را وجود دارد; یا شما می توانید نشستن بر روی دست های خود را و یا انتخاب کنید تا یک دفترچه یادداشت. شما همچنین می توانید یک تلاش آگاهانه می گویند: خوب من قصد ندارم به نیش ناخن من یا روی پا به مدت 60 ثانیه و سپس خودتان اجازه به بازگشت به آن است. اما گاهی اوقات 60 ثانیه است مقدار زیادی و شما نمی بازگشت به آن—شما مشغول انجام کاری دیگر.

این نوع از عادات برجسته از تیک این معنا است که شما باید کنترل بیش از آنها را. این فعال عمل به تدریس کسی که با یک تیک اختلال به سرکوب خود را تیک: ما می توانیم با استفاده از رویکردهای مشابه اما حرکات غیر ارادی اندامها است کمی بیشتر شبیه به یک عطسه که در آن شما ممکن است می دانم که آن را آینده, اما شما ممکن است قادر به آن را متوقف کند. شما می توانید یادگیری تکنیک های به شناسایی هنگامی که آن را در آینده و یا supporess و یا آن را تغییر دهید اما آن را یک رفتار غیر ارادی.

کاترین فیلیپس

استاد روانپزشکی, NewYork-پروتستان و ویل کرنل پزشکی

برداری پا, ناخن جویدن, مو twirling و مشابه دیگر رفتارهای گاهی اوقات به نام بدن متمرکز رفتارهای تکراری. بسیاری از این رفتارهای ساده عادت که نیست مشکلatic و آیا نیاز به درمان. اما زمانی که آنها تکراری و دشوار برای جلوگیری و سبب پریشانی یا اختلال در عملکرد آنها به افزایش سطح سلامت روانی اختلال; در این گونه موارد درمان با یک حرفه ای توصیه می شود و می تواند بسیار مفید باشد. دو تا از این مشکل نوع از بدن متمرکز رفتارهای تکراری طبقه بندی شده به عنوان جداگانه سلامت روان در زمینه تشخیصی دستی (DSM-5): کشیدن مو (مو کشیدن اختلال) و excoriation (پوست-چیدن) اختلال است. در برخی موارد این اختلالات شدید هستند—برای مثال آنها می تواند باعث گسترده ریزش مو و یا جدی عفونت های پوستی.

معمولا خط اول درمان برای مشکل ساز بدن متمرکز-رفتارهای تکراری رفتاری است تکنیک به نام عادت واژگونی آموزش. این درمان به طور معمول مستلزم آگاهی و آموزش (از طریق روزانه خود نظارت و شناسایی باعث از رفتار ناخواسته) محرک کنترل (اصلاح و یا اجتناب از محرک) و درگیر شدن در یک "رقابت پاسخ" (انجام کاری دیگری با دست های خود را مانند یک متخصص ماموگرافی koosh توپ و یا فشار دادن دندانها مشت خود را). برخی از درمانگران اضافه کردن عناصر مانند آرامش آموزشی و یا درمانی برای کمک به شما در مدیریت بهتر احساسات دشوار است. عادت واژگونی آموزش همچنین می تواند برای کمتر مشکل ساز بدن متمرکز رفتارهای تکراری مانند کسانی هستند که به سادگی آزار دهنده است.

برای اطلاعات بیشتر مشکل ساز رفتارهای طبیعی و مکمل NAC (N-استیل سیستئین) را کاهش می کش کردن مو, پوست چیدن و شبیه بدن متمرکز رفتارهای تکراری. توصیه من سوانسون نام تجاری و حدود 3 ماه آزمایشی. NAC آغاز شده را می توان در 600 میلی گرم در روز و سپس به تدریج افزایش یافته تا آنجا که از 1200 میلی گرم دو بار در روز و یا حتی 1800 میلی گرم دو بار در روز در صورت نیاز. شما باید با مشورت دکتر خود در مورد مصرف آن و دریافت مشاوره در مورد دوز. اگر شما علائم قابل توجهی ایجاد پریشانی یا اختلال در عملکرد شما همچنین می توانید سعی کنید یک سروتونین مهارکننده بازجذب (روپیه) دارو مانند فلوکستین (پروزاک), سرترالین (Zoloft) و یا اسیتالوپرام (Lexapro). این به طور گسترده ای استفاده می شود داروهای تجویزی است که می تواند موثر برای مشکل ساز بدن متمرکز رفتارهای تکراری. تلاش یک سری دارو به خصوص جذاب اگر شما نیز از علائم دیگر و یا اختلالات که به احتمال زیاد به بهبود با یک روپیه (مانند افسردگی و اختلال وسواسی-جبری یا اختلال بدشکلی بدن). کلاس دیگری از داروها به نام غیر معمولی داروهای ضد روان پریشی (اما در واقع آنها به طور موثر می تواند درمان طیف بسیار گسترده ای از symptoms) نیز مفید خواهد بود اما آنها معمولا محفوظ شدید رفتارهای تکراری و یا زمانی که علائم دیگر وجود دارند که ممکن است از آنها بهره مند شوند. همانطور که با تمام داروها و یا مکمل های تجویز پزشک باید به دقت وزن جوانب مثبت و منفی هر گزینه برای هر فرد است.

تبلیغات

آنتونیا Caretto

روانشناس بالینی با تجربه گسترده در درمان اختلال وسواسی-اجباری در کودکان, نوجوانان و بزرگسالان در بیماران بستری و سرپایی تنظیمات

هر چند ممکن است در نظر گرفتن پا ضربه زدن, مو twirling و جویدن ناخن به عنوان "عادات عصبی," آنها ممکن است از همان مبدا و نه راه حل. این احتمال وجود دارد که هر یک از این رفتارها خواهld بود بدتر استرس و در نتیجه خوب تکنیک های مدیریت استرس خواهد بود که برای اولین بار منطقی مداخله. مدیریت استرس شامل چیزهایی مانند یوگا و آرامش, تمرین تنفس و تمرکز حواس, اما همچنین می تواند شامل مثبت تعاملات اجتماعی خواب کافی یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

در حالی که پا ضربه زدن ممکن است رانده اضطراب در برخی از موارد می توان آن را یک اثر عوارض جانبی دارو یا ناشی از پزشکی/بیماری های عصبی مانند سندرم پای بی قرار یا زوال عقل است. یک روانشناس قادر خواهد بود برای کمک به شما در شناسایی زمانی که ضربه زدن رخ می دهد و نشان می دهد ممکن است تکنیک های توقف عادت.

مو twirling اغلب درآمد حاصل از کشیدن مو در کسانی که با کشیدن مو و درمان که بسیار خاص است. برای 'انواع باغ' مو twirling یکی می توانید سعی کنید برای پیدا کردن چیزی دیگری برای نگه داشتن دست ها اشغال شده و یا حتی به طور موقت با استفاده از یک مانع (کلاه) را به عادت آگاهانه تر و شکستنی.

ناخن جویدن در نظر گرفته شده است بدن متمرکز رفتار تکراری و اغلب رانده شده توسط کمال. در این موارد ناخن به نظر می رسد و یا احساس کامل نیست و گزنده است و تلاش برای رفع نقص. درمان شناختی-رفتاری است که آدرس تفکر خطاها و اجبار لازم است به آدرس جویدن ناخن.

هر یک از این رفتارهای قابل مشاهده نیز می تواند علامتی از یک موتور tic. ژنتیکی و یا آسیب پذیری است که اغلب در کسانی که با تیک (شخص دیگری در خانواده نیز تیک). مردم با تیک اغلب گزارش می خواهیم یا احساس قبل از حرکت اما می توانید یاد بگیرید که یک رقابت پاسخ.

با هر یک از این رفتارها افزایش آگاهی در اولین مرحله و پیدا کردن یک جایگزین رفتار معقول چیز را امتحان کنید. اجتناب از محرک کمک می کند و با اضافه کردن آرامش است که به شدت پیشنهاد شده است. خود بازتاب و تحلیل هزینه منفعت از این رفتار می تواند با انگیزه برای تغییر است. تنظیم کوچک مناسب قابل حصول اهداف ضروری است برای هر گونه تغییر رفتار برنامه ریزی و حمایت دیگران می تواند یک پاداش واقعی.

دیدن سلامت روان حرفه ای با یک پس زمینه قوی در اعمال تحلیل رفتاری و شناختی-رفتاری هفتمerapy می تواند کمک به روشن شدن مشکل و شما در راه خود را به یک راه حل!

تبلیغات

سارا O'brien

استاد روانشناسی کالج ناکس که منافع اولیه تحقیقات شامل ارزیابی و طبقه بندی و تشخیص خلق و خو و اختلالات اضطرابی

تحقیقات نشان می دهد که پاداش خود را به صورت یک رفتار را افزایش می دهد احتمال که behaviیا دوباره اتفاق می افتد. فکر می کنم یک راه برای پاداش دادن به خودتان برای هر زمانی که شما درگیر نمی عادت شما در حال تلاش برای شکستن—اگر شما مانند M&M را تا آنجا که من انجام دهید شاید شما گرفتن یک تعداد انگشت شماری از آنها را در هر زمان شما نمی خصوصیات موی خود را در طول جلسه. در طول زمان شما کمتر احتمال دارد به چرخش موهای خود را بیشتر شکستن که اتصال خودکار.

این نیز مهم است به یاد داشته باشید که در حالی که عادات مانند این بسیار شایع هستند و معمولا بی ضرر وجود دارد اشکال شدید که در نتیجه جدی جسمی و روانی و عواقب اجتماعی. کشیدن مو (مو کشیدن اختلال) و excoriation (پوست-چیدن اختلال) به عنوان مثال در حال تشخيصهای بالينی است که باید درمان شود توسط یک حرفه ای با تجربه مرتبط, از آنجا که درمان های موثر و بر اساس بسیاری از اصول شرح داده شده در بالا.

در نهایت آنچه که باعث این رفتارها در وهله اول ؟ هر دو روزمره و شدید تر عبارات آورده می شود می تواند داخلی افکار یا احساسات (به عنوان مثال اضطراب و هیجان و خشم و خستگی) و/یا شرایط خارجی (به عنوان مثال افراد خاص مکان و یا موقعیت). خود نظارت می تواند کمک به شما در شناسایی آنچه باعث بنابراین شما می توانید آنها را به آدرس. اگر شما پیدا کردن که شما در حال twirling موهای خود را در طول جلسه به دلیل جلسه استرس شما ممکن است آن را مهم نه تنها کاهش مو twirling بلکه مقابله با علت استرس است.

تبلیغات

مارگو Thienemann

استاد بالینی و روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه استنفورد

شما ممکن است شیر/لرزش پای خود را به دلیل اضطراب یا بی حوصلگی; برای کسی که با مشکل focusing آن می تواند یک راه برای کمک به لحن دیگر حواس او را پرت. این واقعیت است که آن را ممکن است آزار دیگران خواهد بود به همین دلیل برای جلوگیری; را در خود دارد که می تواند انگیزه کافی و موثر است. اما اگر پا بهره برداری/تندرست شما کمک می کند تا تمرکز و شما را آزار کسی شاید شما لازم نیست برای متوقف کردن.

اگر شما ضربه بزنید و پای خود را هنگامی که شما در حال اضطراب یا بی تاب سعی کنید به فکر می کنم که چرا شما ممکن است احساس که راه و اینکه آیا یا نه آن احساسات معقول و منطقی هستند. (چه در حال آمدن است ؟ چقدر مهم است ؟ چگونه حساس به زمان است ؟ آنچه که شما می توانید کنترل در مورد آن ؟ چه در مورد آن است که خارج از کنترل خود را? چه ممکن است نتایج?) هنگامی که شما آن را به چشم انداز شما می تواند تمرین مدیتیشن با تمرکز حواس و یا حواس خود را از چیزی است که باعث ناراحتی شما به جای شیر پا خود را.

گاز گرفتن ناخن ها مشابه است. آن است که یک ایده خوب از هر نظر آن را به لحاظ اجتماعی قابل قبول نیست, یک راه موثر برای نظافت آن می تواند باعث آسیب رساندن به ناخن های آن قرار می دهد یکی در افزایش خطر بیمار شدن (به خصوص در حال حاضر با COVID-19). اگر آن را به یک عادت و سپس کار به شکستن آن. به جویدن ناخن و بعضی دیگر تکراری بدن متمرکز اختلالات, درمان, دستورالعمل, منابع و پشتیبانی در دسترس هستند در کشیدن مو مرکز آموزش مجازی/TLC بنیاد برای بدن متمرکز ميشود.

گمان می کنم که twirling مو به عنوان یک "یک" می تواند مانند پا بهره برداری بیش از حد آن ممکن است آزار دیگران به اطراف است. اگر این عادت باعث می شود مو به شکستن و یا می آیند و سپس من پیشنهاد می کنم از بالای سایت.

تیک شایع هستند و معمولا گذرا به طور معمول اتفاق می افتد در کودکان سن مدرسه و معمولا در پسران است. اگر آنها بیش از یک ماه پس از آن سفر موجه است به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی و همچنین برای شناسایی ممکن است مشکلات دیگر است که می تواند با تیک مانند اختلال OCD, دست خط ، اگر در کودکان, تیک شروع بسیار به طور ناگهانی در همان دیگر شدید عاطفی علائم خواب مشکل شب ادراری و یا تکرر ادرار آنها ممکن است بخشی از یک سندرم به نام کودکان خود ایمنی عصبی اختلال کونociated با عفونت استرپتوکوکی (پاندا) و یا اطفال حاد شروع عصبی سندرم (تابه). اگر این اتفاق می افتد, آن مهم است برای رفتن به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی تشخیصی و درمان از تحریک عفونت اگر یافت و دیگر پشتیبانی می کند.

تبلیغات

آیا شما یک سوال سوختن برای Giz می پرسد ؟ به ما ایمیل در tipbox@gizmodo.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن