Homebrew کامپیوتر عیب یابی 101: در اینجا که در آن برای شروع اگر کامپیوتر شما نمی

بنابراین شما تصمیم به ساخت کامپیوتر خود را. تجلیل به شما برای گرفتن نهایی کار در کامپوننت سفارشی — ما وعده آ

توسط DOSTEMANSALAM در 17 اردیبهشت 1399

بنابراین شما تصمیم به ساخت کامپیوتر خود را. تجلیل به شما برای گرفتن نهایی کار در کامپوننت سفارشی — ما وعده آن را فوق العاده تجربه پاداش. اما زمانی که چیز اشتباه و کامپیوتر خود را شروع نمی کند می توانید آن را به demotivating و گاهی طاقت فرسا را حل کند.

ما با هم یک لیست از شایع ترین دلایل خانه خود را ساخته شده در PC نمی شود و دقیقا چگونه آنها را حل کند به سرعت و به آسانی.

هیچ چیز اتفاق می افتد در همه

Cables

این ممکن است بیشتر تضعیف روحیه در تمام کامپیوتر, رفع مشکلات, دلیل این که شما لازم نیست برای رفتن بر روی. اما این واقعیت است که هیچ چیز اتفاق می افتد این است که یک نشانه در خود و برای خود. در جایی در امتداد زنجیره ای از شما با فشار دادن دکمه قدرت و قدرت در حال تحویل به اجزای یک مشکل وجود دارد و به احتمال زیاد از آنها این است که چیزی نیست وصل راست.

بنابراین دو چیز است: اول. است کابل برق متصل به دیوار و سر دیگر را به قدرت خود را عرضه ؟ دیوار سوکت و PSU روشن ؟ بررسی هر پایان به مطمئن شوید که همه چیز متصل است به درستی. همچنین ارزش چک کردن است که خود مادربرد و CPU کابلهای قدرت متصل هستند به درستی. برای اطلاعات بیشتر در مورد که بررسی جامع ما کامپیوتر راهنمای ساخت.

اگر شما هنوز هم هیچ هنگامی که شما فشار دکمه قدرت نگاه برای دیدن اگر مادربرد شما دارای هر بیکار چراغ نشانگر به تایید می کنند که این مادربرد است که قطعا دریافت قدرت. اگر نه, سپس شما ممکن است نیاز به یک قدرت جدید عرضه است. ما می خواهم پیشنهاد تعویض کابل برق شما با استفاده از, و احتمالا تلاش های مختلف پریز قبل از رفتن به پایین این جاده ، اگر شما نیاز به خرید یک منبع تغذیه توصیه می کنیم این.

اگر شما در حال گرفتن قدرت به مادربرد شما چیزی که بعد از به اتمام است که خود را جلو-دکمه های پانل متصل است به درستی. آن را متفاوت برای هر مورد است اما بیشتر آنها نازک سری از کابل است که اجرای خود را از پانل جلو (که شامل دکمه پاور شاخص Led و هر front-panel I/O ports) و قابلیت اتصال به یک نقطه معمولا در بر داشت در پایین سمت راست از روی مادربرد است.

حذف پرونده شما را در پانل سمت و قرار دادن آن کابل است. مطمئن شوید که آن را اجرا می کند به مادربرد است و به خوبی متصل شده است. پین محل و طرح متفاوت است و مورد مادربرد, اما آن را باید مانند نگاه دو-گسترده ردیف پین معمولا در روکشی پلاستیکی بیرونی جعبه.

به پایان می رسد از کابل می گویند برای مثال "HDD LED" یا "PWR" و برخی از آنها مثبت و منفی, تماس با ما. مطمئن شوید که این ها به طور کامل نشسته در مربوط به خود را پین است که هر کدام مشخص شده در کنار پین بر روی مادربرد و یا در خود مادربرد اسناد و مدارک.

اگر در شک آنها را بیرون بکشد و وصل آنها را به عقب دوباره.

وجود سر و صدا و یا چراغ, اما هیچ چیز به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش

اگر سیستم شما شروع می شود اما نمی boot جستجو در زیر به بخش مربوطه. اما اگر زمانی که شما آمار دکمه پاور طرفداران چرخش و چراغ روشن کردن در حالی که هیچ چیز به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش آن را بسیار به احتمال زیاد سخت افزاری موضوع از برخی از نوع.

PC build-out guide
لایحه رابرتسون/Digital Trends
لایحه رابرتسون/Digital Trends

قبل از اینکه ما شروع به حفر سیستم شما را به سعی کنید به کشف کردن آنچه اشتباه است, مطمئن شوید که شما در حال حفاظت شده به عنوان بهترین شما می توانید از استاتیک ایجاد می کند. که شامل کار بر روی یک تخت غیر رسانا مانند سطح چوبی یا پلاستیکی میز. پوشیدن کفش, اگر شما در, فرش, ایده بد نیست یا.

در حالت ایده آل شما باید یک آنتی استاتیک بند در دست, اما مطمئن شوید که سیستم شما را PSU خاموش است (باید آن را هنگامی که شما در حال کار بر روی آن به هر حال) و به صورت دوره ای لمس صورت به زمین خودتان.

کدهای تشخیصی و بوق

بسیاری از مدرن مادربرد به شما یک ایده از چه چیزی اشتباه است اگر شما می دانید که به کجا نگاه و/یا گوش دادن. اگر خود را تبدیل سیستم خاموش به شما می دهد یک سری از خاص بوق یا مادربرد شما دارای یک صفحه نمایش بر روی آن نشان می دهد که خاص کد خطا با استفاده از مادربرد خود را دستی برای تشخیص مشکل.

برخی از آنها را می توان به عنوان دنیوی به عنوان شما را فراموش کرده به برق وصل کردن یک کابل برق در حالی که دیگران به شما خواهد گفت که CPU شما آسیب دیده است و نیاز به جایگزین است. هر تولید کننده با استفاده از شاخص های مختلف به شما بگویم چه مشکل است بنابراین شما نیاز به مراجعه به مستندات خود را برای ترجمه کد خطا بر روی دستگاه شما.

که آیا سیستم شما به شما می دهد مفید کد خطا یا نه, اگر چه هنوز هم وجود دارد چند مختلف رفع شما می توانید سعی کنید به مرتب کردن بر اساس مشکل ،

چیزی است که اتصال کوتاه?

اگر سیستم شما قدرت تا طرفداران چرخش چراغ ها را روشن و پس از آن همه چیز خاموش می شود پس از نیمه دوم فقط آن را به تکرار در یک never-ending, حلقه, این امکان وجود دارد که چیزی فلزی اتصال کوتاه کردن سیستم در جایی.

کوتاه زمانی رخ می دهد که یک جزء در یک سیستم ایجاد نامناسب اتصال الکتریکی بین قطعات. برای مثال یک چیز ساییده سیم ممکن است مسواک زدن مادربرد و یا بخشی از این مورد ممکن است با لمس کردن یک جزء. آیا رها کردن یک پیچ پایین پشت مادربرد? مطمئن شوید که تمام سیم ها سالم هستند که هیچ بخشی از این مورد است که به طور مستقیم در معرض تماس با PCB و که روی مادربرد نصب شده است در مورد standoffs که بالا بردن آن از مورد سطح.

این یک مشکل دشوار است برای تشخیص به خصوص از نظر ما اما اگر سیستم شما دارای این علائم احتمالا شما باید نگه دارید در ذهن است.

بهترین راه برای اطمینان از این مورد است که به همه چیز و بازسازی آن در خارج از این مورد, اما این یک اقدام شدید. اگر شما فکر می کنم ممکن است وجود دارد یک سیار پیچ در جایی باعث مشکلات کج مورد از یک سمت به سمت دیگر می تواند کمک به شما در پیدا کردن که در آن است.

ریست CMOS

این امکان وجود دارد که به جای استفاده از یک سخت افزار مشکل شما رو عجیب و غریب مشکل سازگاری یا تنظیمات خطا در سیستم شما بایوس. این کد اجرا می شود که قبل از سیستم عامل خود را شروع می شود و کمک می کند تا پیکربندی کامپیوتر برای استفاده است. اگر این باعث مشکل آن را نسبتا آسان رفع.

اگر مادربرد شما دارای یک CMOS ریست سوئیچ یا دکمه استفاده کنید که مراجعه به مادربرد شما دستی برای دستورالعمل در مورد چگونه به بهترین استفاده از آن.

در غیر این صورت شما می خواهید به حذف قدرت کابل را از کامپیوتر خود را و سپس قرار دادن تخت نقره ای باتری روی مادربرد خود را. حذف آن را فشار دهید و نگه دارید و دکمه power بر روی کامپیوتر خود را برای 30 ثانیه وصل و سپس به باتری و کابل برق پشت در و دوباره سعی کنید.

توجه داشته باشید: اگر شما هر گونه سفارشی در تنظیمات بایوس مانند فن پروفایل اورکلاک یا درایو خاص تنظیمات شما نیاز به انجام مجدد این تنظیمات می پردازیم.

قدرت

هستند بسیاری از قدرت های مختلف شمع در یک سیستم و این همه بیش از حد آسان به دست یکی از آنها است. یکی از رایج ترین 4/8-پین کانکتور بعدی به CPU است. در حال حاضر وجود دارد گسترده ای 24 پین اتصال آن شما همچنین باید بررسی کنید اما بسیاری از سازندگان را نادیده می گیرند کوچکتر قدرت CPU اتصال.

پس از آن اجرا فقط از طریق بخش های دیگر در کامپیوتر و مطمئن شوید که وجود دارد قدرت در حال اجرا از منبع تغذیه به هر یک. در یک نمونه ساخت که بدان معنی است که هارد دیسک و درایوهای نوری اما آن را نیز می تواند شامل یک PCIe گسترش و یا کارت گرافیک. اگر شما یک modular power supply نیز اطمینان حاصل شود تمام کابل های متصل به نقطه درست در PSU و در حال اجرا هستند به حق جزء.

اگر همه چیز وصل به درستی در نظر unplugging همه چیز اما ملزومات و تلاش برای شروع کامپیوتر دوباره. اگر آن کار می کند شما می توانید به تدریج پلاگین همه چیز را در و کشف آنچه ممکن است در گسل. قطعات است که شما نیاز به حداقل عبارتند از:

  • مادربرد 24 پین و 4/8-پین کابل برق ،
  • کولر پردازنده.
  • کارت گرافیک (مگر اینکه شما در حال استفاده از CPU پردازنده GPU) و هر مورد نیاز 6/8-پین کابل برق ،
  • تک چوب از حافظه است.
  • خود را بوت درایو و قدرت خود را کانکتور و کابل داده.

CPU

نصب یک پردازنده نسبتا ساده است اما همیشه ممکن است چیزی را کج رفته مانند کولر نشسته و نه خیط و پیت کردن با, و یا شما را فراموش کرده ام به کاهش احتباس بازو.

اگر شما فکر می کنم که CPU شما که این مشکل در نظر آن را حذف و نصب مجدد آن را از ابتدا.

PC build-out guide
لایحه رابرتسون/Digital Trends
لایحه رابرتسون/Digital Trends

اینتل پردازنده تنها مناسب در یک جهت به دلیل یک جفت شکاف در یک طرف تراشه است که مناسب در برابر شکاف در سوکت. اگر شما نصب تراشه خودتان وجود دارد یک قطعه پلاستیکی سیاه و سفید است که نشسته است در مادربرد اسلات برای محافظت از پین — مطمئن شوید که آن را حذف قبل از نصب خنک کننده. یک قاب در اطراف خارج از سوکت دارای تراشه در محل و بازوی راست در کنار آن باید محکم و جمع زیر کلیپ ها در پایان. در آن طول می کشد کمی منصفانه فشار به گیره تراشه پایین.

PC build-out guide
لایحه رابرتسون/Digital Trends
لایحه رابرتسون/Digital Trends

با AMD پردازنده دنبال یک مثلث طلایی در یک گوشه ای از تراشه و خط آن را با مثلث روی سوکت. هنگامی که آن را نشسته به طور کامل به پریز دقت پایین بازو کنار سوکت به گیره تراشه در محل.

نادرست نصب شده و پردازنده نیز می تواند خم پین آسیب دیده کولر و احتمالا یک مصالحه مادربرد. بررسی اطراف منطقه آسیب مانند خم پین سوکت یا CPU قبل از نصب مجدد تراشه.

اگر شما خم پین که به احتمال زیاد مقصر برای مشکل خود را. این آسیب می تواند در نتیجه نه تنها CPU خطاهای کدهای بلکه حافظه کدهای خطا, به عنوان یک خم پین می تواند تاثیر چگونه CPU خوانده و می نویسد: از رم.

ما می خواهم احتیاط در مقابل تلاش برای رفع این نوع مشکل خود را مگر اینکه شما واقعا می دانید آنچه شما انجام می دهند. در این مرحله بسیاری از تحقیقات بیشتر مورد نیاز است و یا در حالت ایده آل با یک حرفه ای به شما کمک کند.

حافظه

مشکلات حافظه می تواند باعث تمام انواع مسائل مربوط به کامپیوتر. اگر شما فکر می کنم شما ممکن است باعث شما در اینجا چگونه برای بررسی.

قبل از کشیدن هر چیزی مطمئن شوید که حافظه شما نصب شده است که قطعا این نوع مناسب برای سیستم شما. آیا شما خرید حق نسل DDR4 DDR5 ،

با فرض اینکه شما درست حافظه آن را تا به توان در مناسب اسلات یا شکاف رو به مسیر درست و به طور کامل نشسته است. بررسی مادربرد شما اسناد و مدارک برای شکاف های مناسب پیکربندی. اگر شما خریداری یک dual-channel kit با دو یکسان چوب, حافظه, آنها معمولا دارای یک اسلات خالی بین آنها را, اما آن را متفاوت بین اینتل و AMD. پس از تعیین مناسب اسلات خط بریدگی در پایین لبه چوب با پلاستیک سحر در حافظه. فشار پایین بصورتی پایدار و محکم تا زبانه ها در هر دو طرف شکاف بر داخل و چنگ زدن به شکاف در پایان هر یک از رم. اگر این شکاف است نیمه بسته نگهداشته رم به طور کامل نصب شده است. حتی اگر آن را به نظر می رسد مانند RAM است که به درستی نشسته آن را یک ایده خوب به آن را و reseat آن را به مطمئن شوید که هیچ مشکلی وجود دارد.

آن را نیز می تواند به ارزش تلاش برای بوت شدن فقط با یک چوب رم در برای دیدن اگر یکی دیگر ممکن است معیوب. شما همچنین می توانید تغییر حافظه شما وصل ماژول(ع) را به دیدن اگر هر گونه شکاف ممکن است آسیب دیده و باعث بوت شدن مسائل.

کارت گرافیک

ساده ترین راه برای تشخیص یک کارت گرافیک مشکل این است که سعی کنید به استفاده از یکی دیگر. اگر شما یک یدکی دروغ گفتن در اطراف حذف اصل و وصل است که در جای و ببینید اگر سیستم چکمه. اگر آن را ندارد, دیگر خود را, GPU ممکن است مشکل.

اگر شما لازم نیست که یک یدکی کارت گرافیک اما کامپیوتر شما دارای پردازنده گرافیکی, پس از آن شما هنوز هم می تواند خود را تست کارت گرافیک. حذف کارت گرافیک شما و سپس پلاگین صفحه نمایش خود را به مادربرد نمایش خروجی. اگر سیستم چکمه, سپس آن را می تواند باشد که کارت گرافیک شما مشکل بود.

اگر شما فکر می کنم شما GPU این مشکل سعی کنید دوباره آن را متصل به هر حال. گاهی اوقات reseating یک جزء می تواند تمام آن طول می کشد تا آن را تعمیر کنند.

PC build-out guide
لایحه رابرتسون/Digital Trends
لایحه رابرتسون/Digital Trends

همچنین در نظر گرفتن تلاش های مختلف PSU کابل قدرت خود را در صورت امکان. همچنین است یک ایده خوب به آن را امتحان کنید در لباس های مختلف PCIExpress اسلات روی مادربرد خود را اگر شما یک.

کولر

PC build-out guide
دیجیتال روند عضو هیات installing an all-in-one CPU watercooler. لایحه رابرتسون/Digital Trends

آیا کامپیوتر خود را به نوبه خود برای یک دوره کوتاه از زمان و پس از آن سقوط غیر منتظره? آیا پردازنده خود را به طور قابل توجهی گرما در طول این محاکمه اجرا میشه ؟ این می تواند یک نشانه آن است که شما کولر کار نمی کند به عنوان آن را باید. گاهی اوقات کولر می تواند معیوب, اما آن را نیز ممکن است که خود کولر دارای یک مشکل نصب و راه اندازی. اول چک کنید و ببینید اگر شما می توانید آن را بشنود: اگر آن صدا نیست و یا به نظر می رسد مانند کولر در حال اجرا است و در همه مطمئن شوید که فن دستگاه به درستی متصل به مادربرد فن هدر. فن هدر باید با برچسب روی اکثر مادربرد های ساخت این آسان چک کنید اگر چه پیچیده تر کولرهای ممکن است نیاز به یک زن و شوهر از اتصالات مختلف بسته به طراحی.

اگر فن در حال اجرا به درستی و به طور کامل متصل, آن می تواند یک مشکل با استفاده از خمیر حرارتی برای اتصال کولر به CPU است. این خمیر حرارتی بسیار حیاتی است برای فعال کردن گرما را به جریان از پردازنده به کولر: بیش از حد نور یک تماس زمانی که صندلی کولر یا اشتباه نوع خمیر برای این کار و کولر خود را نمی قادر خواهد بود برای سیفون کردن گرما به درستی. اگر شما گمان می برند که این مشکل بهترین گزینه است به reseat کولر خود را و هر چه زودتر شما این کار را بهتر است به عنوان شما نمی خواهید پردازنده خود را به بر افروختن دوباره.

جدا کولر, حذف هر بیت از خشک خمیر حرارتی که ممکن است در راه (99% ایزوپروپیل الکل است واقعا برای این) و reseat کولر با یک نقطه از خمیر حرارتی در مرکز. سپس صندلی کولر با دقت بالای پردازنده و سفت هر براکت یا پیچ تا حدی به ترتیب به طوری که شما لازم نیست بیش از حد هر یک طرف کولر نصب قرار داده و فشارها بر روی هر بخش خاص از پردازنده.

خسارت های ناخواسته

وقتی که همه چیز بررسی هر جزء در هیئت مدیره برای آسیب فیزیکی. آن را ممکن است بلافاصله آشکار است که چیزی اشتباه است بنابراین بررسی به طور کامل برای هر چیزی که به نظر می رسد از عادی و یا حتی خم شده و یا آسیب دیده heatsinks و بورد مدار چاپی.

دیگر خطر شما هنگامی که ساختمان یک کامپیوتر الکتریسیته ساکن است. متاسفانه بخش هایی که آسیب دیده اند با توجه به قرار گرفتن در معرض لزوما نشان دادن هر گونه نشانه های فیزیکی. اگر به هر دلیلی شما گمان استاتیک تجمع مسئول یک جزء شکست شما باید برای جایگزین کردن آن با یکی که با این نسخهها کار برای تایید این موضوع است.

سیستم شروع به بوت شدن, اما نتواند

اگر سیستم با موفقیت روشن و یک سیگنال روی صفحه ظاهر می شود اما آن را نمی کند رسیدن به واقعی سیستم عامل قبل از خاموش کردن لیستی از مشکلات ممکن است بسیار کوتاه تر است.

اول ما بررسی هارد دیسک فیزیکی اتصالات. این که آیا آن یک SSD یا درایو مکانیکی آن نیاز به دو اتصال یکی برای قدرت و یکی برای داده ها. کابل برق را از منبع تغذیه به درایو وجود دارد اما ممکن است مشابه دیگر اتصالات در همان کابل برای درایوهای مختلف.PC-Buildout-2016-SSD

مگر اینکه شما در حال کار در داخل یک سیستم رایج ترین اتصال داده است SATA کوچک, نازک پلاگین با یک شکل L خم در نوک. که کابل اجرا خواهد شد از این درایو به یک ردیف از شمع بر روی مادربرد. وجود دارد چند سرعت های مختلف و قابلیت های اما مادربرد شما دستی مشخص خواهد شد که پلاگین است که یا از آن خواهد شد به وضوح مشخص شده بر روی مادربرد است.

شما همچنین می توانید سعی کنید بازنشانی CMOS به عنوان است که گاهی اوقات می تواند روشن کردن بوت مسائل و همچنین ارسال مشکلات. دیدن قسمت بالا به صورت گام در مورد چگونه برای رسیدن به آن.

اگر کامپیوتر نمایش سیستم عامل آرم قبل از خاموش کردن آن به احتمال زیاد یک مشکل وجود دارد با نصب سیستم عامل. اگر شما در حال اجرا ویندوز بوت شدن به حالت ایمن برای دیدن اگر شما می توانید خود را عیب یابی مشکلات سیستم عامل است که یک ایده خوب است.

اگر شما واقعا گیر کرده اگر شما می خواهید برای تنظیم مجدد ویندوز. برای انجام این کار ما را دنبال کنید راهنمای در مورد چگونه به ویندوز را به صورت پیش فرض کارخانه.

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب