حدس بزنید چقدر Uber و Lyft را مدیون کالیفرنیا اگر رانندگان کارمندان شد? سعی کنید $413 میلیون

تصویر: گتیاگر Lyft و بارگذاری تا به حال طبقه بندی رانندگان خود را به عنوان کارکنان به جای پیمانکاران مستقل به

توسط DOSTEMANSALAM در 24 اردیبهشت 1399
Illustration for article titled Guess How Much Uber and Lyft Would Owe California If Drivers Were Employees? Try $413 Million
تصویر: گتی

اگر Lyft و بارگذاری تا به حال طبقه بندی رانندگان خود را به عنوان کارکنان به جای پیمانکاران مستقل به عنوان شرکت در حال حاضر انجام دهد (و خیلی می خواهم برای ادامه انجام) آنچه را که به آنها فرضی بدهکار به کالیفرنیا در بیمه بیکاری مالیات ؟ با توجه به برآورد از UC برکلی کار مرکز این دو شرکت را مجبور به پرداخت صدها میلیون دلار به دولت در صندوق بیمه بیکاری طی یک دوره پنج ساله خود را به حال کارگران شده است کارکنان.

تبلیغات

این اطلاعات مختصرمنتشر شده در هفته گذشته اشاره کرد مجموعه داده های موجود—از جمله شرکت-ارائه اطلاعات به دست آمده توسط منابع هوایی کالیفرنیا مدیره تجزیه و تحلیل از جی پی مورگان چیس و اطلاعات موجود از بارگذاری اقتصاددان ارشد جاناتان هال و سابق وزارت کار اقتصاددان ارشد آلن کروگر در رانندگان هفتگی ساعت کار—به منظور جلب برآورد تعداد کارگران در هر شرکت و همچنین چگونه بسیاری از این کارگران در Lyft و بارگذاری ساخته شده بیش از $7,000 مشمول مالیات دستمزد محدودیت در کالیفرنیا است.

تبلیغات

تیم تخمین زده است که کارگران جمع درآمد مشمول مالیات پایه بودند حدود 3.38 میلیارد دلار در سال 2018 و این شرکت را بدهکار $114.8 میلیون در بیمه بیکاری مالیاتی. چون هیچ اطلاعاتی در مورد این دو شرکت با رشد در کالیفرنیا بین 2014 و 2018 در دسترس بود به تیمآنها به جای شبیه سازی Uber و Lyft را رشد در Gکهن Sتیت با استفاده از داده های از پادشاه کانتی واشنگتن به شناسایی یک تخمین برای چه Lyft و بارگذاری را بدهکار در مالیات بیمه بیکاری برای دوره بین 2014 تا 2019.

با توجه به این برآورد Uber و Lyft شده اند ملزم به پرداخت متناوب $413 میلیون دلار به دولت در صندوق بیمه بیکاری در طول این زمان تا به حال آن را طبقه بندی پیمانکاران خود را به عنوان کارکنان.

Uber را بلافاصله بازگشت یک درخواست برای اظهار نظر در مورد گزارش. در بیانیه ای ارسال به Gizmodo توسط ایمیل, یک, Lyft, سخنگوی مناقشه گزارش و آمار و ارقام خود رااین ادعا را "نادیده اساسی اقتصاد در تلاش برای رسیدن به یک نتیجه گیری از پیش تعیین شده است که در خدمت یک دستور کار سیاسی" و که در آن یافته ها "شدید است."

"برای شروع در این فرضی واقعیت هر کسی که انتخاب کرده است به درایو کردن اجسام شده اند در استخدام, Lyft, به عنوان یک کارمند" سخنگوی گفت. "همانطور که ما بارها و بارها گفته است که نمی خواهد اتفاق می افتد در دنیای واقعی—در عوض, بسیاری از, بسیاری از کالیفرنیا خواهد از این فرصت برای کسب رانندگی با Lyft."

تبلیغات

استدلال این شرکت در حال ساخت در اینجا این است که رانندگی کردن اجسام استفاده از مکمل درآمد اولیه درآمد. اما یک نظرسنجی در ماه مارس حدود 200 Uber و Lyft رانندگان یافت که لزوما چنین نیست و بسیاری از آنها صرفا متکی به خود و به سرعت در حال کاهش فرفره درآمد و تا به حال هیچ دیگر منابع درآمد.

علاوه بر این زمانی که خواسته به طور مستقیم برای داخلی خود برآورد چقدر پول Lyft خواهد مدیون در مالیات بیمه بیکاری اگر آن را طبقه بندی شده درایور آن به عنوان کارکنان این شرکت را بلافاصله پاسخ ارائه.

تبلیغات

Lyft همچنین تقسیم موها بیش محاسبات کشیده از منابع هوایی کالیفرنیا هیئت مدیره داده با این استدلال که آن را نقل وسایل نقلیه و کارگران است. مردم می توانند با وسایل نقلیه متعدد Lyft استدلال بنابراین برکلی تیم ظاهرا overestimated تعدادی از رانندگان "به طور قابل توجهی." به طور کلی Lyft استدلال کرد که برکلی داده است که گرایش به این دلیل که نیروی کار مرکز کار می کند با اتحادیه های کارگری (و همچنین با دولت و کارفرمایان) به منظور توسعه سیاست و پژوهش—مطلق جرم و جنایت توسط Lyft استانداردهای اگر خود را داغدار پاسخ به این اطلاعات مختصر هر نشانه است.

کردن اجسام ذکر شده در نوامبر داده ها از Rideshare مرد که 66 درصد از حدود 1,000 رانندگان این نظرسنجی گفت: آنها می خواستند به باقی می ماند پیمانکاران مستقل. اما نیست که چین با این پیام از Uber و Lyft رانندگان خود را این هفته در یک بسیار متفاوت محیط زیست ایجاد شده توسط بهداشت جهانی بحران. روز دوشنبه حدود 100 Lyft و بارگذاری کارگران برگزار کاروان اعتراض در حال بارگذاری است دفتر مرکزی آن در سان فرانسیسکو به تقاضا است که شرکت آنها را از حقوق اساسی است که با کارمند طبقه بندی.

تبلیغات

"بارگذاری, بلند کردن اجسام و دیگر فرفره شرکت ها ادامه دارد در همان مسیر از سوء استفاده و به طور کامل بهره گیری از کارگران در حالی که قرار دادن آنها در معرض خطر" فرفره کارگران افزایش سازمان Edan الوا گفته TechCrunch این هفته است. "این چیزی است که آن را واضح تر از در طول این زمان چگونه منافع بیمار روز و مزایای بیکاری هستند کاملا حیاتی برای کارگران به ویژه برای کارگران در نظر گرفته شده ضروری و آسیب پذیر در جامعه به طور کلی. از آنچه کسب کردند و بلافاصله می رود به حفظ خود و خانواده خود را."

عجیب و غریب, کردن اجسام باید از دست رفته ام که یکی از.

تبلیغات


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب