خود ساگان با 60 هیبت الهام بخش عکس ها از مرز نهایی

یک بار Sputnik 1 با موفقیت پرتاب به مدار در سال 1957 spaceflight دیگر صرفا یک رویا لوله متعلق به این صفحه از

توسط DOSTEMANSALAM در 26 فروردین 1399

یک بار Sputnik 1 با موفقیت پرتاب به مدار در سال 1957 spaceflight دیگر صرفا یک رویا لوله متعلق به این صفحه از داستان است. مدت کوتاهی پس از عجیب و غریب ماهواره ای خیره کننده سری از مدار یک سیاره تماشا به عنوان انسان در برابر تمام مشکلات پا بر روی ماه, مارک سحر از spacefaring سن و منجر به برخی از بهترین عکس های فرازمینی به تاریخ. در نیم قرن یا بیشتر پس از این دستاوردهای تاریخی ما راه اندازی یک آرایه وسیعی از ابزار به فضا اجازه می دهد ما را به درک بهتر ما از بینهایت کوچک بریدن در نهایت از درجه اعتبار ساقط از هستی است.

از آن زمان به بعد آژانس های فضایی در سراسر جهان پیشنهاد عجیب و غریب ماموریت خود را به تیز ما کنجکاوی به نام علم. در حالی که بسیاری از این دور از برنامه های سمت چپ هرگز launchpad — اجازه دهید به تنهایی تخته رسم — مقدار زیادی از پیشگام پروب باید نه از طریق ما جو از طریق بیرونی می رسد از منظومه شمسی ما و حداقل در یکی از مناسبت, بازم به فضای بین ستاره ای. ما rendezvoused با سیارک ها میره از طریق حلقه های زحل و کاملا به معنای واقعی کلمه roved رباتیک ماراتن بر روی سیاره سرخ. در خالص 21st-century, مد, حداقل یکی از این rovers نظر می رسد نمی تواند به مقاومت در برابر گاه به گاه selfie.

در حالی که بسیاری از ما احتمالا هرگز فرار از جاذبه زمین یک همکاری مشترک بین ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) و گوگل به تازگی پرده برداری از یک فضای تعاملی مشاهده پلت فرم — یک تنوع از نمای خیابان گوگل برنامه. این اجازه می دهد تا آن دسته از ما که هرگز به طور کامل به دست ما دوران کودکی رویای تبدیل شدن به یک فضانورد عملا تور ISS و حتی همکار در یک پانوراما زمین از گنبد بای.

خوشبختانه برای ما و برخی از پیچیده ترین تکنولوژی تصویربرداری تا کنون در حال حاضر در حال ساخت راه خود را از طریق سیستم خورشیدی ما انتقال تصاویر خیره کننده از the final frontier در بازگشت به زمین برای ما gawking لذت. از اوایل دانه دانه تصاویر از سطح مریخ فرستاده شده از وایکینگ 1 کاوشگر به بشریت برای اولین بار در نزدیک پلوتون قمر این یک نگاه اجمالی از آسمانی ما همسایه ها و کسانی که سال نوری با ما را پر کنید با یک حس تعجب می کنم. بنابراین بدون ado بیشتر, در اینجا 60 از بهترین فضا عکس برای کمک به شما قرار داده و ما نقطه آبی رنگ در چشم انداز است.

عکس: NASA

تکه های برف در سیاره سرخ

ناسا

این تکه های بزرگ یخ که به طور معمول پوشش این بخش از مریخ ذوب شده بودند توسط حرارت از اوایل تابستان مریخی ارائه یک تصویر زیبا از تپه های شن و ماسه پراکنده کوچک یخی سازند. این عکس گرفته شده توسط NASA Mars Reconnaissance Orbiter.

عکس: NASA

تازه ببر راه راه زحل انسلادوس

NASA, ESA, JPL SSI, تصویربرداری کاسینی تیم

صف های طولانی به نام ببر راه راه شناخته شده توسط دانشمندان به خارج می گردند یخ از سطح قمر زحل انسلادوس ایجاد ابری از ریز ذرات یخ در طول ماه را در قطب جنوب. این عکس از فضاپیمای کاسینی نشان می دهد کسانی که ببر راه راه — دوبله اینجا کاذب در رنگ آبی.

عکس: NASA, ESA, JPL SSI, تصویربرداری کاسینی تیم

هابل می یابد انیشتین حلقه

ESA/Hubble & ناسا; تشکر و قدردانی: جودی اشمیت

این کهکشان بسته بندی شده تصویر از تلسکوپ فضایی هابل ویترین یک پدیده شناخته شده به عنوان یک حلقه اینشتین. نور از فراتر از SDSS J0146-0929 کهکشان خوشه ای بوده است تحریف شده توسط عظیم گرانش خوشه مجبور به سفر در امتداد بسیاری از نور های مختلف مسیر به سوی زمین و به ما ظاهر یک حلقه در آسمان است.

عکس: ESA/Hubble & ناسا; تشکر و قدردانی: جودی اشمیت

شاتل فضایی افزایش

ناسا

این تصویر شاتل فضایی اندور در آن را نشان می دهد پانچ از طریق ابرها در فلوریدا نهایی آن سفر به مدار. گرفته شده در سال 2011 این تصویر ویژه از تلاش گذشته سفر به فضا. شاتل در نهایت می تواند حمل و نقل به کالیفرنیا که در آن می توان آن را بازدید عمومی در مرکز علوم کالیفرنیا.

عکس: NASA

M57: حلقه سحابی

NASA, ESA, Hubble Legacy Archive; ترکیبات: جوزپه Donatiello

یک حلقه متراکم است که پیچیده در اطراف یک فوتبال به شکل ابری از گاز درخشان حلقه سحابی است یاد آسمانی شکل گیری است که شبیه آتشین چشم سائورون از ارباب حلقه ها. به خوبی مطالعه سیاره ای سحابی گازی کفن از حلقه سحابی تشکیل شد توسط لایه های بیرونی یک مرگ خورشید-مانند ستاره است. این سحابی نیز بزرگتر از شما ممکن است فکر می کنم — اندازه گیری نور سال در سراسر و حدود 2000 سال نوری دور است.

عکس:NASA, ESA, Hubble Legacy Archive; ترکیبات: جوزپه Donatiello

نقاشی با مشتری

ناسا JPL-Caltech SwRI, MSSS; پردازش: ریک Lundh

در نگاه اول این تصویر زرق و برق دار از مشتری جوی باند به نظر می رسد به عنوان اگر آن را یک نقاشی معروف امپرسیونیست. که تا حد زیادی با توجه به پردازش توسط ریک Lundh که در زمان نزدیک-تصویر برخورد گلوله توسط فضاپیمای جونو در دسامبر 16, 2017 قرار داده و آن را از طریق یک ویژه روغن-نقاشی فیلتر در عکس نرم افزار پردازش. نتیجه یک عکس زیبا است که قطاری از ظاهر منحصر به فرد از مشتری عظیم ابرهای گاز و باعث می شود آن را لمس بیشتر انسان ارائه یک دیدگاه جدید در این سیاره زیبا.

عکس: ناسا JPL-Caltech SwRI, MSSS; پردازش: ریک Lundh

STS-41-B راهپیمایی فضایی

ناسا/فلیکر

آن را ممکن است خسته کننده اما این مطمئن است به یک تصویر زیبا. این فضانورد Robert L. استوارت شناور چند متر دور از شاتل فضایی چلنجر در طول یک extravehicular activity (EVA). ماموریت متخصص دیده می شود شناور در بالای اقیانوس های زمین بدون tethers با استفاده از یک سیستم نیروی محرکه متصل به کت و شلوار خود را به حرکت آزادانه در فضا است.

عکس: ناسا/فلیکر

Horsehead: یک دیدگاه گستردهتر

این تصویر از Horsehead Nebula ترکیبی از تصویربرداری داده ها را از روی زمین بر اساس ویستا تلسکوپ تلسکوپ فضایی هابل ارائه زرق و برق دار به نظر یکی از زیبا ترین تشکل های گاز و گرد و غبار. همچنین عظیم: از چپ به راست قاب عکس دهانه حدود 10 سال نوری, نمایشگاه زادگاه متعدد ستاره جوان.

Photo: Robert Gendler, ESO, VISTA, HLA, Hubble Heritage Team (STScI/AURA)

انسلادوس در شبح

این تصویر کاسینی از سال 2009 به نمایش گذاشته قمر زحل انسلادوس آن را به عنوان شناور بالای گاز لوله حلقه با خورشید در پشت آن. فقط فراتر از حلقه شما همچنین می توانید پاندورا یک پاینت اندازه ماه که در حال کمرنگ روشن شده توسط نور منعکس شده از زحل.

عکس: تصویربرداری کاسینی تیم SSI, JPL, ESA ناسا

ISS خورشیدی حمل و نقل

این یک 10 قاب کامپوزیت تصویر نشان می دهد که ایستگاه فضایی بین المللی با یک خدمه شش پردازنده در آن را به عنوان گذر سراسر خورشید در حدود پنج مایل در هر ثانیه است. شات در شنبه دسامبر. 17, 2016 از Newbury Park, California.

عکس: Flickr/ناسا/Joel Kowsky

تسلا در فضا

فضای خصوصی سازمان SpaceX استفاده بنیانگذار Elon Musk قرمز تسلا روداستر خود را به عنوان حمل بار در طول آن 6 فوریه 2018 تست و راه اندازی. راه اندازی شد و به طور کلی موفقیت ارسال آقای مشک خودرو به فضا در یک ترانس مریخ تزریق دوار بدور خورشید در مدار. این عکس گرفته شده از خارج و از سمت راننده از خودرو را نشان می دهد و یک نسخه آزمایشی از این شرکت برنامه ریزی شده لباس فضایی, طراحی با هر دو دست بر روی چرخ.

عکس: SpaceX

هابل آمیزه ای از کهکشان کلاه مکزیکی

این کامپوزیت شات از شکوه کهکشان کلاه مکزیکی (M104) نشان می دهد که کهکشان درخشان سفید هسته احاطه شده توسط ضخیم spiraled گرد و غبار خطوط. به طور معمول فراتر از روشنایی است که اجازه می دهد انسان ها برای دیدن آن با چشم غیر مسلح کهکشان به راحتی می توان از طریق تلسکوپ های کوچک. اما زمانی که شات از توانا هابل آن را به زیبایی درست می درخشد را از طریق.

عکس: NASA/ESA

Westerlund 2

این تصویر از خوشه ای Westerlund منتشر شد به عنوان بخشی از تلسکوپ فضایی هابل 25 سال در مدار است. یک خوشه ستاره ای در مرکز تصویر ترکیب نور مرئی و نزدیک به مادون قرمز نوردهی برای ایجاد یک فک انداختن ترکیب رنگ در تصویر.

عکس: ESA/Hubble

به ناشناخته

جدید فضاپیمای افق های دستگیر شده در این تصویر از پلوتون پس از بیش از نه سال سفر به سیاره کوتوله. به عنوان بخشی از ماموریت این کاوشگر انجام شده در شش ماه پرواز شناسایی بررسی سیاره کوتوله و قمر از جمله نزدیک ترین رویکرد پلوتون به تاریخ. این ماموریت بود یک موفقیت بزرگ است اما این کاوشگر به دور از تمام مراتب مرز نهایی است.

افق های جدید طراحی شده با هیدرازین سوخت پردازنده به منظور بررسی پتانسیل Kuiper belt اشیاء (KBO) فراتر از پلوتون اگر آنها شناسایی شده در این نزدیکی هست. در سال 2014 سه جمله KBOs کشف شد همه با امکان پرواز خرما در اواخر سال 2018 یا 2019 و در سال گذشته این صنعت با دریافت چراغ سبز برای سفر و حتی دورتر به Kuiper belt. این کاوشگر در حال حاضر در مسیر به یک شی شناخته شده به عنوان (486958) 2014 MU69 و از دیدن عنوان این سری از اعداد و حروف نیست ترین مسری از نام — ناسا خدمت انسان به آمده تا با یک جایگزین monicker. کسانی که تمایل دارند تا تاریخ 1 دسامبر به معرفی و رای بالقوه دیگر نام از طریق افق های جدید سایت.

عکس: ناسا/JHUAPL/SwRI

کمی دیدگاه

عکاس اسپانیایی دنی Caxete جامعی این عکس از ایستگاه فضایی بین المللی عبور از مقابل ماه پیش از آن در سال 2017. تصویر گرفته شده در یکی از ایستگاه فضایی 15 روزانه مدار در سرعت بیش از 17 ، 000 مایل در ساعت یا حدود 5 کیلومتر در ثانیه است. تقریبا به اندازه یک زمین فوتبال در ایستگاه فضایی دیده می شود با چشم غیر مسلح آن را به عنوان عبور می کند سربار. افراد خیلی تمایل می توانید ثبت نام برای دریافت تصویر از ناسا به مدار آزمایشگاه روش های گردن خود را از جنگل.

عکس: Flickr/DaniCaxete

بیگانه زمین

در اوایل این سال Mars Reconnaissance Orbiter اسیر این تصویر از بخشی از Hellas Planitia — بزرگترین تاثیر قابل مشاهده حوضه در منظومه شمسی ما. شکل گیری است که بیش از 1200 مایل در قطر و عمیق تر از گراند کانیون همراه برخی امتداد. اما آنچه که واقعا مسحور در این مورد خاص گسترده تلماسه زمینه به تصویر کشیده شده در بالا هستند عجیب و غریب شبکه گسترده ای از سیم پیچ شکاف و علت این ظاهر پر پیچ و نشانه گذاری است که هنوز هم تا حد زیادی ناشناخته است.

در طول مریخی, زمستان, بالاتر از عرض جغرافیایی سطوح پوشش داده شده با فراست و ناسا ادعا که این "خطی خندق" تشکیل شده که این یخ خشک می شکند از هم جدا و به آرامی غربال کردن رو به پایین در امتداد این گرم دامنه. آژانس فضایی است که در حال حاضر در حال آزمایش نمونه اولیه "کلبه اسکیموها" زیستگاه است که می تواند استفاده از زیرسطحی آب یخ برای عایق کردن انسان از سخت مریخی محیط زیست است.

عکس: NASA/JPL

پرتاب سایه

NASA/JPL/جونو

این Jovian ماه Amalthea, قالب مستطیلی سایه روی گاز لوله در این جونو تصویر جامعی پیش از آن در سال 2017. به عنوان بخشی از ماموریت هشتم پرواز این فضاپیما بود مسابقه از 2400 کیلومتر بالاتر مشتری جو در زمانی که این عکس گرفته شد. Amalthea است به شکل نامنظم ماه (از این رو عجیب و غریب سایه) نزدیک به 170 مایل در طول و در حدود نیمی که در عرض.

دیگر از آن شکل عجیب و غریب های ناهموار ماهواره دارای بسیار خاص عنوان "reddest" شی در منظومه شمسی است. این crimson-چادری راک فضایی مدار این volcanically فعال moon, Io, و از آن شده است این باورند که Amalthea عمیق و قرمز رنگ است که در نتیجه انباشته گوگرد ساطع شده از آن گدازه خارج می گردند همسایه.

عکس: NASA/JPL/جونو

تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده هزاران کهکشان در این نفس مشاهدات در سال 1999. بزرگترین ویژگی به تصویر کشیده شده است که کهکشان UGC 10214 شناخته شده به عنوان قورباغه به دلیل شکل عجیب و غریب. واقع در حدود 420 میلیون سال نوری در این عجیب و غریب به شکل کهکشان نتیجه گرانشی برخورد با interloper (آبی روشن از ویژگی های در به سمت چپ تصویر). این کیهانی برخورد ایجاد شده تعدادی از ستاره ها و خوشه های ستاره و هر یک از این خوشه های فردی تشکیل شده است تا به یک میلیون ستاره. در نهایت این را تکامل را به خوشه های کروی مانند ما در کهکشان راه شیری. میلیاردها و میلیاردها واقع است.

عکس: NASA

پیشگام این سیاره قرمز

در سال 2003 ناسا راه اندازی دوقلو رباتیک زمین شناسان روح و فرصت و زیر ژانویه دو rovers فرود آمد در طرف مقابل از مریخ است. فرصت فرود در دشت مسطح شناخته شده به عنوان Meridiani Planum جستجو برای شواهد از مریخ آب. سبد خرید گلف به اندازه هنر و صنعت جامعی این عکس از محل فرود به وضوح نشان مخروطی بیرونی بدنه شکسته سپر حرارتی در سمت چپ و فیزیکی تاثیر سایت در سمت راست. نمونه های جمع آوری شده در محل تعیین شده در این منطقه بود که هنگامی که خط ساحلی از شور مریخ دریا.

در حالی که ماموریت کنترل تماس از دست رفته و با روح در سال 2010 فرصت است که هنوز هم در غربت سیاره سرخ امروز بیش اصلی آن 90 روز ماموریت جدول زمانی بیش از یک دهه است. در سال 2015 رور مجموعه ای از رکورد برای بیشترین فرازمینی فاصله زمین سفر شکستن رکورد قبلی از 24.2 کیلومتر تعیین شده توسط روسیه Lunokhod 2 رور. در حال حاضر نقشه برداری پشتکار دره فرصت را در حال حاضر به سیستم وارد شده نزدیک به 28 مایل است و نشان دادن هیچ نشانه ای از توقف.

عکس: NASA/JPL

یک نگاه اجمالی نادر از کلیت

در اوت 21, برخی از ما شاهد اولین total solar eclipse برای عبور از کل قاره ایالات متحده در نزدیک به یک قرن است. میلیون ها نفر رفتند به مسیر مستقیم برای این رویداد برای یک شانس برای تجربه چند لحظه از کلیت تنها شش انسان روی ISS تا به حال این فرصت را به را در این دید ماه را در سایه و یا روح به عنوان مجموع خورشید گرفتگی گذشت بیش از زمین است. ISS orbited گرفتگی سه بار و در مجموع در ارتفاع حدود 250 مایل است. ناسا به تازگی منتشر شد با گذشت زمان از تصاویر گرفته شده توسط زمین تهیه عکسهای رنگی دوربین تصویربرداری (حماسه) نمایش ترجمه آن را به عنوان عبور بیش از سیاره ما است.

عکس: ناسا/ایستگاه فضایی

پلوتون را چند ضلعی

در ماه جولای 2015, افق های جدید صنعت به انسان اول خود را از نزدیک و شخصی نگاه سیاره کوتوله که قبلا شناخته شده به عنوان نهمین سیاره پلوتون. هنگامی که ناسا شروع به ترکیب از این طریق منتقل می شود تصاویر, این تیم در ابتدا به عقب گرفته شده توسط یک درهم آمیخته از ظاهر "تازه" اشکال چند ضلعی بالای Sputnik Planum یک استوایی دریای منجمد نیتروژن. این یافته ها و دیگران نشان می دهد سیاره کوتوله جای تعجب است که هنوز زمین شناسی فعال است. مقاله منتشر شده در طبیعت نشان می دهد این سلول ها می تواند نتیجه زیرسطحی همرفت -- یک فرایند است که جایگزین مسن سطح با مواد تازه و یخ در طول زمان است. این اجازه می دهد این سیاره به اصل "repave" خود یخی سطح تقریبا هر یک میلیون سال است. به مناسبت دو سال از سالگرد جدید افق اولیه پرواز ناسا استفاده می شود ماموریت داده ها و همچنین ارتفاع مدل بر اساس پلوتون و قمر شارون به ایجاد یک سری از مجازی flyovers. شما می توانید به تماشای این کاهش خیره کننده در اینجا.

عکس: JPL/ناسا

جونو جاسوس مشتری زرشکی هرج و مرج

best space photos Jupiter great red spot

در حال چرخش در سرعت نزدیک به 129,000 کیلومتر در ساعت فضاپیمای جونو اسیر این تصویر از مشتری لکه بزرگ سرخ در جولای 10. زمانی که این عکس گرفته شد پروب بود فقط از 5600 کیلومتر بالاتر از سطح سیاره اتمسفر ساخت پرواز از یاد طوفان سیستم نزدیک به تاریخ. اگر چه نقطه ای شده است کاهش در سال های اخیر, آن است که هنوز بیش از 10 ، 000 مایل در عرض (یا حدود 1.3 برابر گسترده تر از زمین). جونو بعدی پرواز از Jovian غول برگزار خواهد شد در ماه سپتامبر و ما فقط می توانیم برای یک vulture به همان اندازه مسحورکننده فوری.

عکس: ناسا/SwRI/MSSS/GeraldEichstädt/SeánDoran

تاریخی اولین ها

best space photos SpaceX Dragon

ایستگاه فضایی بین المللی, فضانورد, جک فیشر اسیر این تصویر از SpaceX Dragon کپسول آن را به عنوان سوخته از طریق جو زمین بر هنگام ورود دوباره. این رویداد مشخص شده برای اولین بار موفق مجلس از بازیافت کپسول. SpaceX, Elon Musk, خصوصی فضایی شرکت راه اندازی کرده است و فرود های متعدد موشک در این نقطه — شرکت حتی استفاده مجدد یکی از این موشک در اوایل این سال است. نیازی به گفتن نیست, بازیافت کپسول و موشک مانند این خواهد بود پارامونت در رانندگی کردن هزینه سفر به فضا در حال حرکت رو به جلو است.

عکس: NASA

محجبه Titan

کاسینی گرفته شده این تصویر از زحل A و F حلقه های ناهموار ماه Epimetheus و مه آلود تیتان شناور در پس زمینه. تیتان تنها قمر در منظومه شمسی ما شناخته شده است به یک زمین مانند چرخه مایعات جریان در سراسر سطح آن و همچنین یک فضای. آن را اعتقاد بر این است که شرایط در ماه احتمالا می تواند حمایت از زندگی است. محققان پیشنهاد آرایه ای از صنایع دستی است که ممکن است یک روز باز کردن اسرار مبهم ماه. این مفهوم وسایل نقلیه از محدوده یک کاوشگر زیرسطحی قادر به حفاری از طریق پتانسیل سطح یخ به هلیوم نوعی بالون هوایی کوچک است که می تواند دور ماه را هر چند هفته.

عکس: NASA/JPL

در چشم ساده پنهان

NASA/JPL

ناسا Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) گرفته شده این تصویر از سیاره سرخ در آوریل 8, 2015. این نقطه آبی در مرکز عکس واقع کنجکاوی مریخ نوردی از طریق رنگارنگ دره شناخته شده به عنوان هنرمند رانندگی در پایین دامنه کوه تیز است. برای دیدگاه خاطر کنجکاوی به اندازه یک SUV کوچک. به MRO دوباره کشف کنجکاوی بالا رفتن از کوه شارپ در تاریخ 5 ژوئن 2017. به عنوان سل 1734 کنجکاوی سفر کرده است بیش از 10 مایل در سراسر مریخ; با این حال یکی دیگر از مریخ مریخ نورد فرصت پیشی گرفتن 26.2 مایل سفر در سیاره سرخ در سال 2015 ساخت آن اولین ساخته دست انسان و وسیله نقلیه برای تکمیل مریخ مسابقه دو ماراتون.

عکس: NASA/JPL

بیش از یک "قرمز" سیاره

در مریخ, عرض های جغرافیایی بالاتر اغلب بیشتر متمرکز با فصلی دره های پایین تر هستند. اما ناسا Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) جامعی این عکس پر جنب و جوش Krupac دهانه و متعاقب آن خندق است که در واقع فقط در جنوب خط استوا است. این فصلی جریان — همچنین به عنوان شناخته شده تکرار شیب lineae — رخ می دهد در طول ماه های گرم و پس از آن رنگ هر کانال مربوط به فرسایش مواد منبع.

عکس: NASA/JPL

مبهم مریخ

این Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) بسته یکی از بزرگترین دوربین های تا کنون بازدید از یک سیاره دیگر اجازه می دهد فضاپیما به ضربه محکم و واضح ترین تصاویر از همسایه های سیاره ما به تاریخ. این عکس از سیاره سرخ گرفته شده توسط MRO در اواخر تابستان در نیمکره جنوبی مریخ. در طول این فصل, خورشید نشسته پایین در آسمان درخشان و برجسته در تغییر توپوگرافی از این به اصطلاح "پنیر سوئیسی زمین است."

مریخ دارای کلاه قطبی یخ شبیه به زمین در مریخ این مناطق ساخته شده از ترکیبی از آب و دی اکسید کربن شناخته شده به عنوان "یخ خشک" در آن حالت یخ زده. این عکس به تصویر می کشد ده ها تن از دایره تشکل در این گسترده یخ خشک سپرده ایجاد شده توسط اثرات با اجسام خارجی و یا به عنوان یک نتیجه از سطح طبیعی سقوط. محققان در JPL ناسا هنوز برای تعیین علت این گودال عظیم — تخمین زده می شود صدها پا گسترده ای برجسته در سمت راست این تصویر.

عکس: JPL/ناسا

جونو بداریم نه چندان غول مهربان

این فضاپیمای جونو جامعی این عکس از گاز غول پیکر مشتری در ماه اوت است. گرفته شده از ارتفاع حدود 32,000 کیلومتر, ما می توانید ببینید این سیاره قطب جنوب و ده ها تن از زمین به اندازه طوفان در جزئیات خیره کننده. پروب وارد این سیاره در ماه ژوئن و یک روگذر در هر 53 روز, که در آن نقطه پروب با استفاده از هشت ابزار برای جمع آوری داده ها برای حدود دو ساعت است. هنگامی که این اطلاعات است منتقل شده به زمین, این فایل 36 ساعت طول می کشد برای ناسا برای دانلود.

همراه با این ابزار پیچیده جونو بسته چند دیگر تعجب آور اقلام از جمله سه نفر از لگو مسافر: خدا روم مشتری خود جونو و — تاریخ و زمان آخرین اما مطمئنا نه کم — گالیله. در اساطیر رومی مشتری جلب حجاب از ابر اطراف خود را برای پنهان کردن فساد است. جونو دریافت یک طعم کمی از این فساد و سپس برخی از زمانی که این فضاپیما باعث می شود آن نهایی شیرجه رفتن به گاز لوله در اوایل سال 2018 است.

عکس: ناسا/جونو

Glinting از طریق تاریکی

در اوایل این سال ناسا شروع به انتشار نقشه های جهانی از زمین در شب شناخته شده به عنوان "شب چراغ." تا همین اواخر, این تصاویر تنها تولید تقریبا پس از یک دهه. اما ناسا در حال حاضر تجزیه و تحلیل این تصاویر پیچیده تر به طور منظم برای یک میزبان از اقتصادی, اجتماعی, علم و زیست محیطی برنامه های کاربردی. محققان به زودی قادر به تولید تصاویر با کیفیت بالا روزانه و ناسا در حال حاضر در مقایسه با این عکس — مثل این شات کامپوزیت از سال 2016 به بهتر پروژه های منطقه ای و جهانی دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای.

عکس: ناسا/Goddard Space Flight Center

بالقوه برای حیات فرازمینی

این فضاپیمای گالیله اسیر این تصویر ترکیبی از زحل, اروپا در اواخر 1990s. محققان بر این باورند اروپا به جهانی اقیانوسی از آب مایع — نزدیک به 60 مایل عمیق در زیر یخ زده بیرونی. اگر این معلوم می شود درست است اروپا می باشد بیش از دو برابر اندازه زمین است. اروپا فاصله از مشتری متفاوت بوده و با توجه به آن مداری الگو باعث خم در امتداد سطح. این نامتناسب کشش گرانشی مسئول ایجاد پشته و ترک در امتداد سطح تولید این پیچیده نشانه گذاری به عنوان مناطق به طور مداوم خرد و یخ. همان جزر و مدی خم مسئول این ویژگی های زمین شناسی نیز ممکن است به علت فعالیت های آتشفشانی در امتداد بستر دریا. پس از آن حرارت و مواد مغذی از جمله گرمابی فعالیت به طور بالقوه می تواند حمایت از موجودات زنده است.

عکس: NASA/JPL

رفع ما 'چشم' در آسمان

برخی از دقیق ترین تصاویر ما از ما هستی ممکن نخواهد بود بدون تلسکوپ فضایی هابل. پس از هابل را راه اندازی و استقرار در سال 1990 تلسکوپ دارای جامعی بیش از 1.3 میلیون "مشاهدات." ناسا نیز به طور معمول سرویس تلسکوپ به نیشگون گرفتن و کشیدن تجهیزات معیوب و ارتقا عملکرد کلی آن.

این عکس بود جامعی در اولین نگهداری ماموریت در سال 1993 زمانی که فضانوردان جدید نصب شده تجهیزات و ابزار برای اصلاح یک نقص در اولیه آینه. هابل وزن مورد 24,000 پوند در هنگام راه اندازی و پس از نهایی سرویس ماموریت در سال 2009 آن را در حال حاضر در مدار svelte 13.5 تن است. The James Webb Space Telescope را جایگزین هابل در ماه اکتبر 2018 — بحث در مورد سختی عمل به دنبال دارد.

عکس: NASA/Esa

خوش شانس

کاوشگر ماژلان در زمان این عکس دوم سنگ از خورشید, زهره, در '90s. اما ماژلان بود که اول هنر و صنعت را به تلاش برای باز کردن این سیاره بسیاری از رمز و راز. زهره یکی از نامهربان ترین اجرام در منظومه شمسی ما. جو ساخته شده است عمدتا از دی اکسید کربن با ضخامت ابرها از اسید سولفوریک و یک سطح پوشیده شده با آتشفشان ها و دشت های گسترده ای از گدازه. علاوه بر این فشار اتمسفر بر روی این سیاره است به اندازه کافی برای درهم شکستن یک انسان و سطح متوسط — در حدود 900 درجه فارنهایت — بیش از قادر به ذوب سرب است.

نیازی به گفتن نیست طراحی یک هنر و صنعت است که قادر به هر دو فرود و تحمل چنین شرایط هیچ شاهکار آسان است. با اینحال در دهه 70 و 80 اتحاد جماهیر شوروی را که فقط با ونرا ماموریت. در سال 1975 ونرا 9 با موفقیت فرود در شرایط عملیاتی خوراکی برای اولین بار 180 درجه تصویر از سطح زهره. ونرا 10 به طور مشابه, لمس کردن در سیاره نامهربان و انتقال داده ها در بازگشت به زمین برای حدود یک ساعت. شما می توانید برخی از این خیره کننده — البته دانه دار میشن تصاویر اینجا.

عکس: NASA/JPL

پایان یک دوران

فضاپیمای کاسینی جامعی این عکس از زحل کوچک چوپان, ماه, ماهی تابه, در مارس 7. ماه به دور زحل در فاصله حدود 83,000 کیلومتر در 200 مایل فاصله — شناخته شده به عنوان Encke شکاف در درون این سیاره یک حلقه. پروب به طور منظم منتقل تصاویر خیره کننده مانند این بازگشت به زمین پس از بیش از یک دهه در مدار اطراف لوله گاز ما در حال حاضر با نزدیک شدن به پایان ماموریت کاسینی. در ماه سپتامبر صنایع دستی را نزدیک به خود را خسته ذخایر سوخت. برای جلوگیری از کاسینی از برخورد با یکی از زحل و اقمار و به طور بالقوه آلوده سطح با "هاردی" زمین میکروب و صنعت ارسال خواهد شد بر روی یک کنترل شیرجه به سمت زحل که در آن آن را به سرعت رایت در این سیاره جو است.

عکس: NASA/JPL

آسمان آبی بر روی این سیاره قرمز — یک "کنجکاو" غروب در واقع

NASA/JPL

کنجکاوی مریخ نورد Mastcam جامعی این نفس مریخ غروب خورشید را در یک "skywatching" تست در آوریل 15, 2015. این تصویر خاص در نظر گرفته شد بین گرد و غبار و ضعف آبی رقیق ناشی از نور خورشید منعکس شده از گرد و غبار است که همچنان در جو است. کنجکاوی تیم اغلب قطاری گرگ و میش و غروب آفتاب تصاویر برای ارزیابی چگونه بالا در جو این گرد و غبار را گسترش می دهد. کنجکاوی حساب رسمی توییتر نوشته شده این تصویر با یک نقل قول از T. S. Eliot را ترانه عشق J. Alfred Prufrock: "به ما اجازه دهید بروید و سپس من و شما در هنگام شب است که گسترش در برابر آسمان آبی و غروب خورشید در مریخ است."

عکس: NASA/JPL

کوه یخ و cryovolcanoes

ناسا/JHUAPL/SwRI

به افق های جدید ماموریت به ما داد ما برای اولین بار در سیاره کوتوله پلوتون در سال 2015 آشکار واقعا عجیب و غریب جهان. عکس در فاصله 11,000 کیلومتر از سطح, این تصویر نشان می دهد سیاره کوتوله در جزئیات خیره کننده. نسبتا صاف منطقه به تصویر کشیده شده در بخش سمت راست تصویر است که شناخته شده به عنوان Sputnik Planum. یک سری از کوه های ناهموار ممکن میکند گسترش تا آنجا که 11,000 فوت بالا و غالب چپ بخشی از تصویر. این Norgay منتس شکل گیری است و همچنین در پیش زمینه.

این کوه های ناهموار هستند و احتمالا تشکیل شده عمدتا از یخ آب. ناسا معتقد است این شناسایی دو پتانسیل cryovolcanoes — آتشفشان است که با فشار یک "دوغاب" ترکیبی از آب و یخ نیتروژن و آمونیاک و متان در نیمکره جنوبی. این فضاپیما جامعی در این مسحور تصویر فقط چند دقیقه به آن نزدیک ترین رویکرد است. بحث در مورد برداشت اول...

عکس: ناسا/JHUAPL/SwRI

Mimas' اورست

Mimas کوچکترین زحل عمده قمر یکی از مهمترین و حفره حفره سطوح در سیستم خورشیدی ما است. برجسته ترین این ویژگی ها است هرشل دهانه پس از نام ستاره شناس که کشف Mimas ویلیام هرشل. در بیش از 80 مایل در سراسر عظیم تشکیل شده است نزدیک به یک سوم از کل قطر Mimas.

شکستگی در طرف مقابل از هرشل بودند به طور بالقوه ناشی از تکان. در واقع اعتقاد بر این است که تاثیر صورتی که ایجاد دهانه تقریبا تکه تکه ماه. اوج در مرکز تقریبا 3.5-مایل در ساخت آن مورد به عنوان بلند که قله اورست.

عکس: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

جونو بداریم یک Jovian غول

این عکس از مشتری های جغرافیایی شمالی گرفته شده توسط فضاپیمای جونو در ماه دسامبر سال 2016. تصویر جامعی به عنوان فضاپیما بود فقط 10 ، 000 مایل بالاتر از سطح سیاره فوقانی جو است. در قسمت بالای عکس ما می توانیم یک anticyclonic طوفان به طور قابل توجهی کوچکتر از مشتری بدنام لکه بزرگ سرخ. در نتیجه این هواشناسی پدیده شناخته شده به عنوان نقطه قرمز کوچک. این کوچکتر طوفان سیستم است که تقریبا به اندازه زمین است. در حالی که لکه بزرگ سرخ به نظر می رسد کاهش در اندازه بادها داخل نقطه قرمز کوچک را به سرعت افزایش یافته و در سال های اخیر باعث سیستم به تیره رنگ است.

عکس: NASA/JPL-Caltech

تپه

به تصویر کشیده شده در بالا است بخشی از نامیب تپه واقع در مریخ Bagnold تلماسه زمینه است. این ویژگی به نظر می رسد به عنوان یک تیره باند در سطح این سیاره و مجسمه توسط مریخ باد. کنجکاوی مریخ نورد جامعی در این تصویر در سال 2015 به عنوان بخشی از بررسی برای اولین بار از یک تپه شن و ماسه در یک سیاره غیر از زمین است. در حالی که تپه های کوچکتر و مشابه امواج نیز می تواند بر روی زمین این بزرگتر سازند — کسانی که بیشتر از 10 فوت از هم جدا هستند و نه بخشی از ما زمینی چشم انداز است.

عکس: NASA/JPL

Cosmic collisions

این عکس بود جامعی توسط فضاپیمای کاسینی نزدیک به 1.4 میلیون کیلومتر از زحل. در بخش سمت راست شات شما می توانید یک مبهم باقی مانده میدان در داخل این سیاره حلقه F که به طور معمول ناشی از برخورد.

این اختلال به احتمال زیاد ناشی از زحل ماه کوچک پاندورا دیده می شود در پایین و سمت راست عکس. این برخورد نیز می توانست نتیجه تعامل بین اشیاء دیگر در داخل حلقه است. پس از این اشیاء اغلب بسیار کوچک اما ردیابی و شناسایی چنین یک رویداد فوق العاده پیچیده است.

عکس: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

واقعا یک سیاره عجیب و غریب

این حقیقی عکس از زمین در حال افزایش ما پشت ماه گرفته شده توسط "Kaguya" یک Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) orbiter. این فضاپیما بعد از یک قرن 10th, ژاپنی, افسانه های قومی واجدادی که در آن یک قمری شاهزاده بازديد زمین است.

مدارگرد صرف بیش از 20 ماه در مدار و نقشه برداری ماه. این ماموریت به پایان رسید در ماه ژوئن سال 2009 زمانی که Kaguya عمدا نهفته سطح ماه در نزدیکی دهانه گیل. JAXA بعد منتشر گنجینه ای از عکس به تصویر می کشد ما را ناهموار ماه و همچنین به عنوان فضای راک تماس با ما صفحه اصلی, در سرما وضوح.

عکس: JAXA/Kaguya

بیرون رفتن بالا

در یک سال و مالامال از کلی کم امتیاز آژانس فضایی اروپا (ESA) در خدمت مسلما بهترین حلقه برجسته 2016. در تاریخ 30 سپتامبر در پایان رشيد ماموریت ESA اعدام یک کنترل سقوط مرگبار به ستاره دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko.

لحظات پایانی مدارگرد زندگی بودند livestreamed در سراسر جهان در زمان واقعی از طریق یک دوربین پردازنده. پیشه وری در زمان عکاسی از بالا در حالی که در حمل و نقل. رشيد برجسته بزرگ تولید بیش از 4 میلیون بازدید و آن را در livestreamed تصویری 2016. شما می توانید rewatch ویدیو اینجا.

عکس: ESA/روزتا

پلوتون یاقوت کبود شبح

این فضاپیمای افق های جدید صرف بیش از شش ماه مطالعه پلوتون و کوتوله سیاره ماه شارون در حالت دوم نیمی از 2015. دارای نور پس زمینه توسط خورشید این بالا و رزولوشن واقعی تصویر رنگی از پلوتو گرفته شده در جولای 14, 2015. پر جنب و جوش مه آلود لایه در عکس گسترش بیش از 120 کیلومتر بالاتر از Plutonian سطح. اعتقاد بر این است که این زرق و برق دار آبی رقیق "مه دود فتوشیمیایی" است که نتیجه مستقیم خورشید اقدام به متان و مولکول های دیگر در این سیاره جو است.

عکس: ناسا/JHUAPL/SwRI

اقیانوس ماه

برای چندین دهه دانشمندان بهت زده شد با زحل فوق العاده درخشان قمر انسلادوس که باقی مانده است و بسیاری انعکاسی شی در منظومه شمسی ما. رمز و راز در پشت ماه و درخشش شد و در نهایت توضیح داد اما در طول ماموریت کاسینی در سال 2005. داده ها از پرواز نشان داد که انسلادوس به طیف گسترده ای آب شور اقیانوس.

در سطح این اقیانوس یخ زده است اما در زیر لایه متراکم از یخ نهفته است, مایع, اقیانوس گرم می شود با فعال منافذ گرمابی. جت از یخ و آب روان از طریق سطح در بیش از 800 کیلومتر در ساعت. برخی از این مواد همچنان به فضا برخی از آن باران به پایین بر روی ماه و باقی مانده مواد در واقع فرار تنها به سرعت تبدیل شدن به بخشی از زحل نمادین حلقه.

عکس: NASA/JPL

نه چندان غول مهربان

مشتری است که به عنوان زرق و برق دار به عنوان آن است که غیر عادی. این سیاره در واقع بیشتر مشترک با خورشید ما از آن در هر سیاره دیگر در منظومه شمسی ما با داشتن توسعه یافته از آسمانی "باقی" مانده پس از شکل گیری خورشید است. در واقع مشتری همان مواد تشکیل دهنده به عنوان یک ستاره (هیدروژن و هلیم) اما این سیاره نشد عظیم به اندازه کافی برای مشتعل کردن. C'est la vie.

مشتری نیز ندارد true "سطح". یک کاوشگر قادر نخواهد بود به زمین در این سیاره یک فضاپیما نیز خواهد بود که قادر به پرواز را از طریق گاز لوله. شدید فشار و حرارت شدید خواهد به معنای واقعی کلمه تبخیر هر چیزی را که اقدام به انجام این کار.

عکس: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/مای

یک خرگوش خوش شانس است ردپای

در سال 2013 چین شد, شد سومین کشور را با موفقیت به انجام یک فرود نرم بر ماه (ایالات متحده و روسیه که دو نفر دیگر). فرود ماژول چانگ خاوری-3 و رور Yutu — که ترجمه را به "Jade Rabbit" — بودند پس از نام یک الهه چینی و او حیوان خانگی خرگوش.

Yutu صرف سه ماه کاوش سطح ماه قبل از ماموریت به پایان رسید به طور ناگهانی با توجه به مکانیک شکست. اعتقاد بر این است که این مریخ نورد را به درستی وارد کنید و قبل از خواب زمستانی بسیار سرد دو هفته قمری شب. این "یخ زده" Jade Rabbit هرگز به طور کامل بهبود یافتند. چین قصد دارد به ارسال کاوشگر به ماه و بازگشت نمونه به زمین در سال 2017.

عکس: NCSA

حلقه فراوان

این یک نگاه اجمالی نادر از اورانوس و سیاره ظریف حلقه سیستم. ستاره شناسان تا به حال هیچ ایده اورانوس حتی تا به حال یک حلقه سیستم تا سال 1977. اخترشناسان ساخته شده که کشف اعتقاد وجود دارد به شش حلقه در همه, اگر, بعد, مشاهدات ساخته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل شناسایی شده و در مجموع 13 حلقه. مبهم و مه آلود سفید از ویژگی های نشان داده شده در نزدیکی بالای اورانوس است که در واقع یک شفق. این یکی از اولین عکس های گرفته شده را به تصرف خود چنین هواشناسی پدیده در یک سیاره دیگر.

عکس: NASA, ESA, and L. لامی (رصدخانه پاریس, CNRS, CNES)

سیارک ها و بازدید کنندگان interstellar

این یک عکس از سیارک 243 Ida — غیررسمی شناخته شده به عنوان به سادگی "ایدا" — و آن ماه Dactyl. ایدا اول شناسایی شده در سال 1884 آن ماه کوچک نبود کشف تا زمانی که فضاپیمای گالیله پرواز در مسیر به مشتری در سال 1993. در آن زمان Ida اولین سیارک تا کنون شناسایی را ماهواره ای. به تازگی در حالی که اسکن آسمان برای دیگر سیارات یک تیم از ستاره شناسان در هاوایی اتفاق افتاد پس از اولین مستند interstellar شی برای ورود به منظومه شمسی ما است. تیم دوبله این شناور بازدید کننده "Oumuamua" — یک نام به معنی "رسول از راه دور ورود اولین."

در حالی که Oumuamua دقیق ریشه ها هنوز ناشناخته هستند حتی اگر این سیارک سرچشمه در نزدیکترین سیستم ستاره در طول مسیر خود را گرفته اند و حداقل چند صد هزار سال به ما برسد.

متاسفانه Oumuamua است که سرعت چرخش به سمت در عین حال یکی دیگر از ماجراجویی interstellar و پس از اواسط ماه دسامبر از آن خواهد شد بیش از حد ضعیف به شناسایی حتی با استفاده از بزرگترین تلسکوپ روی زمین است.

عکس: NASA/JPL

ناهموار قمر

این است که زحل سومین ماه Iapetus. طبیعی ماهواره برجسته ترین ویژگی متراکم ریج اجرا می شود که در بخش عمده ای از آن در استوا. این استوایی خط الراس به قله رسیدن به شش مایل بالا ساخت این فرد کوه برخی از بلندترین در منظومه شمسی ما. این خط الراس بود کشف شده توسط ناسا فضاپیمای کاسینی در سال 2004. ویجر ماموریت در اواخر 70s و 80s در ابتدا به ارائه جزئیات از این ویژگی های زمین شناسی و در نتیجه آنها غیررسمی شناخته شده به عنوان ویجر کوه.

عکس: ناسا/کاسینی

میلیاردها و میلیاردها در واقع

خود را به دنبال در یکی از فوق العاده ترین عکس ها تا کنون گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل. این تصویر گرفته شده به عنوان بخشی از ناسا Frontier Fields, کمپین نقطه است که به بررسی کهکشان خوشه با جزئیات بیشتر از همیشه قبل از. برای این تصویر هابل homed در صورت فلکی لئو آشکار هزاران کهکشان های پر جنب و جوش.

عکس: ESA/Hubble/ناسا

کمتر شناخته شده "لکه" در منظومه شمسی ما

این تصویر ترکیبی از نپتون ایجاد شده از 42 عکس هر جامعی توسط ویجر دوم در سال 1989. برجسته در عکس نپتون بزرگ نقطه تاریک بود که پس از یک طوفان شبیه به یکی که تعریف مشتری لکه بزرگ سرخ. عظیم سیستم مورد اندازه زمین و باد در نقطه تاریک برآورد شد به تند باد در سرعت های نزدیک به 1500 مایل در ساعت است. در سال 1994 زمانی که هابل با تمرکز در نظارت بر طوفان این سیستم تا به حال پژمرده اگر چه یک نقطه جدید شکل گرفته بود در نیمکره شمالی است.

عکس: JPL/ناسا

انسان در ماه

تصاویر ارسالی سه میلیون مایل به زمین از انواع پروب عهد ما به گونه کنجکاوی. اما وجود دارد فقط هیچ چیز کاملا مانند عکس های گرفته شده در ماموریت آپولو. عکس از ماه جامعی توسط نوک انگشتان از اولین انسان به شجاعت پل سرد و خالی از فضا. این عکس به طور خاص می آید از آپولو 15 ماموریت. در سمت چپ مشاهده بخشی از عکس را نشان می دهد یک بخش از Mt. هدلی. در سمت راست یک قمری تشکیل شناخته شده به عنوان سوان محدوده به نام پس از آپولو 15 زمین شناس گوردون سوآن. آهنگ قمری غربت خودرو دیده می شود کمرنگ در پایین و سمت چپ تصویر.

عکس: آپولو 15/ناسا

تاثیر عظیم چاله

NASA/JPL/دانشگاه آریزونا

این Mars Reconnaissance Orbiter دوربین HiRISE جامعی یک عکس از این تاثیر دهانه واقع در Sirenum Fossae منطقه است. دهانه است که بیش از نیمی از یک مایل عرض دارد. ناسا مصمم است این ویژگی به نسبتا جدید (در کیهانی نظر) بر روی لبه تیز و خوب حفظ ejecta.

عکس: NASA/JPL/دانشگاه آریزونا

بی سابقه spacewalks

در فوریه 7, 1984, ناسا, فضانورد بروس McCandless دوم شد اولین فضانورد به رانش خارج از یک فضاپیمای بدون افسار. در این عکس گرفته شده توسط خدمه پردازنده شاتل فضایی چلنجر McCandless دیده می شود field-تست دست هدایت نیتروژن-نیروی محرکه دستگاه شناخته شده به عنوان سرنشین دار مانور واحد (MMU).

عکس: NASA

Cryovolcanoes

برجسته در میان رنگی قرمز یکی از دو مظنون Plutonian cryovolcanoes. در حدود 90 مایل در سراسر و 2.5 مایل بالا اگر تجزیه و تحلیل بیشتر را تعیین می کند این در واقع یک یخ آتشفشان این خواهد بود که بزرگترین و شناخته شده cryovolcano در بیرونی منظومه شمسی است. دانشمندان هنوز در حال گیج که چرا قرمز رسوبات نیست گسترده تر در سراسر منطقه است.

عکس: ناسا/JHUAPL/SwRI

شارون از نزدیک

این عکس از پلوتون بزرگترین قمر شارون بود جامعی توسط فضاپیمای افق های جدید. شارون بسیار زیادی ماهواره طبیعی. در واقع این سوالی است که تقریبا به اندازه نصف پلوتون است. ترکیبی است که گاهی اوقات حتی به عنوان یک سیاره کوتوله سیستم. مایل به قرمز بخش در بالای صفحه یک منطقه قطبی شناخته شده رسمی به عنوان Mordor ماکولا.

عکس: ناسا/JHUAPL/SwRI

مشتری نقطه قرمز

پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز

مشتری لکه بزرگ سرخ است که شاید یکی از قابل تشخیص ترین ویژگی های سیستم خورشیدی ما است. "نقطه" است که در واقع یک تلاطم طوفان تقریبا به اندازه سه و نیم زمین. طوفان شده است و چرخش این سیاره حداقل 186 سال است. این عکس کلاسیک ایجاد شده از سه رنگ سفید سیاه و منفی از ویجر 1 سال 1979 پرواز از گاز لوله. در سال 2012 ویجر 1 وارد فضای میان ستاره منطقه میان ستارگان — و هنوز هم در حال ارسال سیگنال به زمین است. بحث در مورد بازگشت سرمایه گذاری...

عکس: NASA Goddard Space Flight Center

مرگ ستاره ها در میان ما

Tethys یکی از زحل 62 تایید قمر. اخترشناسان به مدت طولانی به شوخی اشاره به ماه به عنوان "ستاره مرگ" با توجه به شباهت آن به سیاره ای به اندازه ایستگاه نبرد از جنگ ستارگان. تاثیر زیادی دهانه — شناخته شده به عنوان Odysseus — در واقع یکی از بزرگترین در کل منظومه شمسی است. Tethys است که تقریبا 660 مایل در سراسر و دهانه نزدیک به 280 مایل گسترده ای به معنی دهانه خود نشان دهنده 5 درصد از ماه کل سطح.

عکس: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

یک پنجگانه به شمار

quintet-of-moons saturn

کاسینی اتحاد جامعی هزاران زرق و برق دار, عکس های زحل در طول آن تمدید ماموریت. در این عکس پنج زحل قمر افتاد در قاب در کنار تعداد کمی از سیاره شبکه گسترده ای از حلقه. (از راست به چپ: Rhea, Mimas, انسلادوس, پاندورا و Janus.)

عکس: NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

طوفان زحل گرفته شده

کاسینی ماهواره به اتمام اصلی آن چهار سال ماموریت اکتشاف زحل و اقمارش در سال 2008. و آن را هنوز هم خوراکی دقیق عکس از سیاره حلقه دار امروز. این باور نکردنی تصویر نزدیک از زحل شمال-قطب طوفان برای اولین بار از نزدیک تا به حال گرفته شده از بدنام طوفان; ابرها در لبه در حال سفر در حدود 335 کیلومتر در ساعت. چشم طوفان خود را تقریبا از 1200 مایل گسترده است. برای قرار دادن که در چشم انداز, ایالات متحده است و حدود 2800 مایل در سراسر. پر جنب و جوش colorations اضافه شده توسط طیفی فیلتر حساس به طول موج نزدیک به نور مادون قرمز.

عکس: NASA/JPL-Caltech/شمسی

مریخ سنگ بستر

واقع در شمال غربی لبه Isidis تاثیر حوضه Nili Fossae منطقه در نظر گرفته شده است یکی از پر جنب و جوش ترین در مریخ. در این عکس مریخ سنگ بستر در معرض sans وسعت گسترده ای از شن و ماسه. این عکس گرفته شده با وضوح بالا تصویربرداری آزمایش علوم (HiRISE) دوربین در ناسا Mars Reconnaissance Orbiter.

عکس: NASA/JPL-Caltech/Univ. آریزونا

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن