فسیل معده محتویات زرهی دایناسور خود را آشکار آخرین وعده غذایی

اسم اسم اسم اسم. تصویر از Borealopelta markmitchelli دایناسور.تصویر: ژولیوس Csotonyi110 میلیون ساله فسیل یافت

توسط DOSTEMANSALAM در 14 خرداد 1399
Nom nom nom nom. Illustration of Borealopelta markmitchelli dinosaur.
اسم اسم اسم اسم. تصویر از Borealopelta markmitchelli دایناسور.
تصویر: ژولیوس Csotonyi

110 میلیون ساله فسیل یافت و نه سال پیش در یک گودال معدن در آلبرتا ارائه جذاب جزئیات جدید در مورد عادات غذایی گیاهی-خوردن زرهی دایناسورها و محیط های که در آن زندگی می کردند.

تبلیغات

"این یکی از بهترینحفظ دایناسورها در جهان" Caleb قهوه ای دیرین شناس سلطنتی Tyrrell موزه گفت: Gizmodo در سال 2017 وقتی نفیس فسیلی برای اولین بار رونمایی شد. قدمت آن به اوایل کرتاسه این nodosaur اسکلت—یک نوع از ankylosaur—حفظ ویژگی ها به ندرت دیده می شود در یک زرهی دایناسور های فسیلی از جمله پوست و مقیاس حفظ دست نخورده شاخ غلاف و شکل اصلی آن است.

در آن زمان براون و همکارانش امیدوار بودیم که بیشتر تحلیل های فسیلی ممکن است فاش کردن جزئیات بیشتری مانند محتویات دستگاه گوارش خود. و در اینجا ما سه سال بعد گزارش این بسیار چیز. مطالعه جدید توصیف محتویات معده یک فسیل Borealopelta markmitchelli نمونه منتشر شده امروز در انجمن سلطنتی باز علم.

تبلیغات
The Borealopelta markmitchelli fossil.
این Borealopelta markmitchellمن فسیلی.
تصویر: سلطنتی Tyrrell Museum of Palaeontology

Lukaku Wiersma یک geoscientist و دکتری در دانشگاه جیمز کوک استرالیا گفت: مطالعه و ارائه بینش های جدید به دایناسور رژیم غذایی.

"این مطالعه بسیار مهم است زیرا در کل بسیار کمی شناخته شده است که دقیقا چه چیزی از دایناسورها خوردند فراتر از حوزه عمومی از گیاهان یا گوشت" Wiersma که نه وابسته به تحقیقات جدید گفت: Gizmodo. "چه و یا آنها دایناسورها خوردند که اغلب حدس تحصیل بر اساس فسیل گیاهان و حیوانات رخ می دهد که با هم در همان مکان و زمان و حفظ در سنگ رکورد. این نوع از شواهد غیر مستقیم و دیرینه شناسان اغلب می تواند تنها استنباط آنچه که در منو از دایناسورها بر اساس چنین فسیلی انجمن."

این فسیل پیدا شد در باز گودال معدن در شمال فورت مکمورری آلبرتا در سال 2011. قابل توجه آن حفظ شد و با توجه به یک سری از خوش شانس حوادث—خوش شانس حداقل برای دیرینه شناسان. مدت کوتاهی پس از جستجوگری که از 2900 پوند (1,300-کیلوگرم) کرگدن جان نزدیک به ساحل و بدن خود را زیرفشار به دریا. در نهایت بدن حل و فصل به بستر دریا که در آن حفظ شد در گل و لای یک پچ از اوایل کرتاسه املاک و مستغلات در حال حاضر به عنوان شناخته شده ویکی سازند.

تبلیغات

تحلیل nodosaur را از حفره شکمی تقریبا به اندازه یک توپ بسکتبال به همراه داشت بینش های جدید به رژیم غذایی از این موجودات است. به تجزیه و تحلیل cololite—یعنی فسیل معده مطالب—محققان زمان چند مقاطع نازک برش از نمونه که پس از آن مشاهده در زیر میکروسکوپ. در یک مصاحبه مطبوعاتی دیوید گرین یک از نویسندگان این مطالعه جدید و یک زیست شناس در دانشگاه براندون گفت: "ما شوکه شده بودند برای دیدن زیبایی حفظ و متمرکز مواد گیاهی" و اضافه کرد که دریایی سنگ تقریبا هرگز ارائه "جمله فوق العاده حفاظت از برگ از جمله میکروسکوپی اسپور تولید sporangia از سرخس."

این cololite در درجه اول شامل جویده برگ, مواد, اما آن را نیز حفظ شواهد از ساقه و شاخه. Microfossils موجود در این توده شکمی شد و پس از آن نسبت به گیاهان شناخته شده وجود دارد در این منطقه 110 میلیون سال پیش. در مجموع محققان شناسایی 48 متمایز microfossils از جمله شواهد از سرخس ها و خزه مخروطیان و گياهان گلدار. این حیوان یک انتخاب کننده خوار نادیده گرفتن انواع خاصی از سرخس و مخروطیان شناخته شده وجود داشته باشد در آن جستجوگری زمینه.

تبلیغات

Wiersma که در سال 2018 تجزیه و تحلیل یک خیره کننده اسکلت متعلق به یک نوع متفاوت از ankylosaur, Akainacephalus johnsoniبود به خصوص دامن زده مورد مطالعه با توجه به نادر بودن این موجودات فسیل.

تبلیغات

"ما می دانیم که زرهی دایناسورها تا به حال کوچک برگ به شکل دندان و تاریخی آن در نظر گرفته شد که چرا کسانی که دندان های کوچک آنها به احتمال زیاد قادر به پردازش سخت و فیبری گیاهان و به جای مصرف بیشتر نرمتر انواع," او گفت: Gizmodo. "مطالعات اخیر تجزیه و تحلیل دندان های خود را نزدیک تر و پیشنهاد کرد که این حیوانات می تواند در واقع غذا خوردن سخت تر از مواد گیاهی از قبلا به عهده گرفت. داده های حاصل از این مطالعه غیر قابل انکار این موضوع را تایید و بصری نشان می دهد که زرهی دایناسورها در واقع مصرف بسیار متنوعی از گیاهان از جمله برخی از سخت هستند."

اما نه همه آنها یافت می شود.

محققان همچنین مستند حضور gastroliths, شناخته شده به عنوان سنگدان سنگ. برخی از گیاهخواران هر دو منقرض شده و موجود بود و به سنگ که به آنها کمک می کند هضم غذا. منncredibly محققان همچنین دریافتند اثری از ذغال یعنی سوخته کارخانه قطعات. این خاص Borealopelta نمونه بود و به احتمال زیاد جستجوگری در منطقه به تازگی سوخته آتش سوزی و خوردن شد در سرخس یک گیاه است که شناخته شده است به استفاده از سوخته مناظر با توجه به تحقیقات جدید است.

تبلیغات

"این اقتباس به آتش محیط زیست است اطلاعات جدید" توضیح وود. "مانند بزرگ گیاه خوار زنده امروز مانند گوزن و آهو و فیل در آفریقا این nodosaurs خود را تغذیه می توانست به شکل پوشش گیاهی در چشم انداز احتمالا حفظ بیشتر در مناطق باز با خود چرا."

این موجود به نظر می رسد در مدت کوتاهی پس از آخرین وعده غذایی. بیشتر چه, وضعیت مصرف گیاهان نشان می دهد nodosaur درگذشت در برخی از نقطه بین اواخر فصل بهار و اواسط تابستان است.

تبلیغات

"من فکر می کنم نویسندگان انجام یک کار بسیار خوب توجیه که چرا این گیاه فسیل واقعی معده مطالب, به عنوان مخالف به چیزی که رو شسته و [پس از مرگ]" گفت: Randall Irmis دیرین شناس در دانشگاه یوتا در یک ایمیل به Gizmodo. "این کشف جدید را فراهم می کند جزئیات بیشتر در مورد آنچه ankylosaurians خوردند... اما خیلی از این گیاه ماده بود unidentifiable, بنابراین آن را سخت به این نتیجه دقیقا به همین دلیل نوع از گیاهان آن بود ، "

Tاو یافته های جدید لزوما نشان دهنده تمام زرهی دایناسورها و یا حتی تمام اعضای این گونه است. هنگامی که به دنبال در یک فسیلی آن را سخت بدانید که آیا شما در حال دیدن یک پرت.

تبلیغات

"این مطالعه بر اساس یک نمونه فسیلی و به عنوان نویسندگان اشاره می کنند که غذا در معده خود بود و به احتمال زیاد نهایی آن غذا را در مدت کوتاهی قبل از آن درگذشت, پس از آن واقعا نشان دهنده یک لحظه کوتاه در زمان" گفت: Wiersma. "برای درک بهتر آستیناصطلاح رژیم غذایی Borealopelta در سطح گونه و یا حتی برای زرهی دایناسورها به عنوان یک گروه ما خواهد نیاز به یک مقدار زیادی اطلاعات بیشتر از بسیاری از نمونه های فسیلی با مشابه یا متفاوت محتویات روده."

متاسفانه با توجه به دیرینه شناسان به ندرت پیدا کنید این موجوداتممکن است مدت زمان طولانی قبل از ما می توانید به دست آورید که دانش او گفت:.

تبلیغات

"اما خوب است چرا که فسیل واقعا به ما بگویید یک داستان است که نشان دهنده یک لحظه کوتاه در زمان تقریبا مانند یک عکس در سنگ" او اضافه شده است. "این مطالعه جدید را فراهم می کند و داده های مهم است که باعث بهبود درک ما از دایناسور رفتار آن است که همیشه بسیار هیجان انگیز برای ما دیرینه شناسان و عموم مردم به طور یکسان."

به دنبال به جلو پژوهشگران به مطالعه فسیلی به امید تشخیص ارگان های داخلی بدن و به دست آوردن بینش جدید به ترکیب اوایل کرتاسه جنگل. Encouragingly این باور نکردنی Borealopelta نمونه هنوز داستان را بگویید.

تبلیغات


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن