صورت بازسازی یک انسان ماقبل تاریخ که سر نصب شده بود بر روی یک سهام

سمت چپ: صورت بازسازی یک میانسنگی از سوئد. راست: جمجمه او که از آن بازسازی شد بر اساس. تصویر: اسکار نیلسون/S. G

توسط DOSTEMANSALAM در 8 تیر 1399
Left: Facial reconstruction of a Mesolithic man from Sweden. Right: His skull, from which the reconstruction was based.
سمت چپ: صورت بازسازی یک میانسنگی از سوئد. راست: جمجمه او که از آن بازسازی شد بر اساس.
تصویر: اسکار نیلسون/S. Gummesson, et al., 2018

در سال 2011 سوئد باستان شناسان جمجمه انسان بود که نصب شده بر روی سهام در یک 8,000 سال سایت دفن به نمایندگی از یک رفتار به ندرت دیده می شود در میان ماقبل تاریخ hunter-gatherers. باور نکردنی, computer-aided صورت بازسازی قرار می دهد و در نهایت یک چهره را به یکی از این جمجمه است.

تبلیغات

سوئد قانونی هنرمند اسکار نیلسون ایجاد خیره کننده این بازسازی با استفاده از یک ماکت از 8000 ساله جمجمه که متعلق به یک میانسنگی مردی که در 50s. با استفاده از سرنخ های به دست آمده از هر دو باستان شناسی و ژنتیک, نیلسون به دنبال ایجاد یک تصویر دقیق از این ماقبل تاریخ شکارچی که سر نصب شده بود روی یک نیمکت چوبی سهام پس از مرگ او.

Facial reconstruction of the Kanaljorden skull.
صورت بازسازی Kanaljorden جمجمه.
تصویر: اسکار نیلسون
تبلیغات

محققان از دانشگاه استکهلم و میراث فرهنگی بنیاد یافت اصلی جمجمه همراه با چند تن دیگر در سال 2011 در Kanaljorden سایت در نزدیکی مطلع Ström رودخانه. باقی مانده از 10 نفر—نه بزرگسالان و یک نوزاد—پیدا شد انباشته در بالای یک لایه ضخیم از سنگ های بزرگ. همه بزرگسالان جمجمه به نمایش گذاشته نشانه هایی از نیروی بلانت تروما قبل از مرگ که ممکن است توضیح دهید که چگونه آنها درگذشت. برخی از جمجمه از جمله بازسازی جمجمه تا به حال شواهدی از گذشته آسیب های که شفا. بدون آرواره بودند در سایت.

عجیب سه نر بالغ جمجمه ها نمایش داده می شود نشانه هایی از تیز نیروی تروما پس از مرگ در شیوه ای سازگار با جمجمه شده نصب شده به سهام. و در واقع یکی از نمونه هنوز چوبی خطر چسبیده از جمجمه. این فرد پس از مرگ مراسم برای شکارچی و نه چیزی دیده می شود که معمولا تا زمانی که قرون وسطی است.

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

دو سال پیش نیلسون تماس گرفته شد باستان شناسان به صورت بازسازی. به عنوان نیلسون توضیح داد: به Gizmodo اولین گام بود برای اسکن جمجمه و تولید 3D ماکت.

Facial reconstruction of the Kanaljorden skull.
صورت بازسازی Kanaljorden جمجمه.
تصویر: اسکار نیلسون
تبلیغات

"من هرگز در کار اصلی," او گفت: Gizmodo. در همان زمان او "می خواستم این مرد به یک چشم واقعیگیر و منحصر به فرد در فردیت خود را."

در علاوه بر این به جمجمه, نیلسون استفاده می شود شواهد جمع آوری شده از مرد DNA از جمله haplogroup (که می تواند نشان می دهد اصل و نسب) و همچنین او چشم و رنگ پوست. جمجمه فک از دست رفته بود و نیاز به نیلسون برای محاسبه آن ابعاد احتمالی بر اساس جمجمه که او به عنوان "به چالش کشیدن."

تبلیغات

نیلسون با اتکا بر شواهد باستان شناسی در قالب آرواره متعلق به گراز وحشی و گوزن و خرس badgers و دیگر حیوانات باقی می ماند در بر داشت Kanaljorden سایت.

"من ایده در اینجا این است که این حیوانات بسیار مهم است به این افراد مانند توتم یا معنوی حیوانات" نیلسون گفت: Gizmodo. "این مرد در ارتباط با گراز وحشی او می پوشد پوست از یک گراز وحشی و مدل موهای خود را الهام گرفته است از این حیوانات," او گفت:, و اضافه کرد که این "است که البته صرفا نظری اما چنین خاص و دراماتیک پیدا کردن تماس ها برای تطبیق تفسیر است."

تبلیغات

نیلسون همچنین افزود: برخی از بدن سفید رنگ به قفسه سینه شناخته شده عمل در میان حجر مردم.

The reconstruction in progress.
بازسازی در حال پیشرفت است.
تصویر: اسکار نیلسون
تبلیغات

به همین دلیل این مرد سر متصل شد به یک چوبی خطر است که باقی می ماند یک سوال باز است. در اینجا چیزی است که من نوشت که من تحت پوشش این کشف در سال 2018:

همانطور که برای دست زدن به بدن پس از مرگ و نصب سر در سهام های چوبی که قطعا عجیب و غریب. میانسنگی شکارچی شناخته شده نیست برای حذف نقاط بدن مانند این خود قبر سایت ها نشان می دهد احترام به قصاص پس از مرگ است. که گفت:, گروه که به نظر می رسد خیلی زود در تاریخ آیا سر بریدن دشمنان خود را گاهی اوقات با استفاده از جمجمه مغلوب به عنوان یک جایزه و یا هشدار دهنده. نمونه های تاریخی شامل استعمارگران اروپایی نصب جمجمه از قتل عام مردم بومی و یا بومی با استفاده از جمجمه در هر دو مراسم دفن و به عنوان جایزه را نمایش می دهد. روشن نیست چه زمینه بود در این مورد. همه ما می دانیم این است که به هر دلیل این سر بودند نصب شده بر روی سهام در سمت چپ وجود دارد برای یک دوره نسبتا کوتاه از زمان و پس از آن به عمد گذاشته و به استراحت در کم عمق lakebed در سنگ.

"این واقعیت که دو crania بودند نصب شده نشان می دهد که آنها شده اند به نمایش در دریاچه و یا در جای دیگر گفت:" [دانشگاه استکهلم شناس آنا] Kjellström. در کل جمجمه بدون آرواره بودند انتخاب شده برای صفحه نمایش. "از آنجایی که ما هیچ پیدا نیست تیز تروما نمایش فعال تلاش برای جدا کردن فک پایین از جمجمه این نشان می دهد که این افراد به احتمال زیاد به خاک سپرده شد در جای دیگر قبل از رسوبات و... یکی تفسیر می شود که این یک جایگزین تشییع جنازه عمل می کنند."

تبلیغات

تحقیقات بیشتری مورد نیاز خواهد بود برای دانشمندان برای رسیدن به یک مطلب نتیجه قطعی.

به صورت جدید تعبیر—آن است که دقیقا یک تفسیر—در آن به ما ارائه با یک نگاه اجمالی نادر به گذشته و یادآوری ما را از انسانیت از مردم زندگی می کردند که تا چندی پیش. آن را نمی ممکن است کامل یا کاملا دقیق اما این صورت بازسازی موفق به دلیل آن را بهتر به ما متصل به گذشته ما حتی اگر که گذشته بود وحشیانه در زمان.

تبلیغات
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن