Facebook دیر ممنوعیت تجارت در آثار تاریخی پس از تبدیل شدن به جهانی بازار سیاه Hub

رکود از باستانی سوریه شهر پالمیرا در انتظار مرمت در موزه ملی در دمشق پس از بهبودی خود را از "دولت اسلامی" توسط

توسط DOSTEMANSALAM در 4 تیر 1399
Busts from the ancient Syrian city of Palmyra awaiting restoration at the National Museum in Damascus after their recovery from the Islamic State by Syrian army troops, 2017.
رکود از باستانی سوریه شهر پالمیرا در انتظار مرمت در موزه ملی در دمشق پس از بهبودی خود را از "دولت اسلامی" توسط ارتش سوریه و نیروهای 2017.
عکس: Louai Beshara/AFP (گتی ایماژ)

Facebook در نهایت گفت: این امر در حال حاضر منع فروش همه آثار تاریخی با توجه به شایع بازار سیاه تجارت در غارت antiquitieson سایت در نیویورک تایمز—یک مشکل رسانه های اجتماعی شرکت شناخته شده در مورد سال.

تبلیغات

قوانین جدید ممنوعیت هر گونه "تلاش برای خرید فروش و یا تجارت در آثار تاریخی," تعریف شده به عنوان "موارد نادر از مهم تاریخی ، فرهنگی و یا علمی ارزش" در Facebook یا Instagram. همچنین پس از سال ها از Facebook انجام بسیار کمی برای محدود کردن تجارت در همان کسانی که اشیاء.

گزارش ماه گذشته در این زمان یافت می شود حداقل 90 Facebook گروه عمدتا نوشته شده در عربی با ده ها هزار نفر از اعضای آن بودند "متصل به تجارت غیر قانونی در خاورمیانه باستانی." در این گروه فروشندگان خواهد ارسال تصاویر و یا توصیف اشیاء و اغلب پس از آن مستقیم خریداران علاقه مند به تماس با آنها از طریق چت و یا دیگر خدمات به ترتیب پرداخت و یا جلسات حضوری; در برخی موارد خریداران به سادگی نوشته شده است که آنها علاقه مند به دستیابی به یک نوع خاص از مصنوع. برخی از گروه ها نیز قاچاق در انجام آن خودتان را راهنمایی در مورد چگونه دیگران می تواند به بازار سیاه آثار باستانی تجارت است.

تبلیغات

برخی از موارد ممکن است در اصل به دست آورد توسط داعشکه علاوه بر از بین بردن هزاران سال با ارزش از آثار و محوطه های باستانی در مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه و لیبی غارت این سایت و دیگر نهادهای فرهنگی مانند موزه ها برای سود. گروه های مسلح وابسته و یا همکاری با دیگر گروه های تندرو و جنایتکار سازمان شرکت کرده اند و همچنین. یک شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارش در ماه ژانویه سال 2020 به ذکر شواهد متعدد حفاری توسط دولت اسلامی یا القاعده وابسته و به این نتیجه رسیدند که گروه های رسانه های اجتماعی "اختصاص داده شده به آثار باستانی قاچاق به ادامه ایجاد می شود در حالی که این منطقه منشاء قاچاق آثار باستانی را افزایش می دهد به طور مداوم و آشکار یک وب سایت از اتصال میان آثار باستانی را متوقف کند."

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

در حالی که در برخی از موارد غارتگران و خریداران با استفاده از زبان رمزی به بحث در مورد معاملات قاچاق آثار باستانی و میراث فرهنگی, انسان شناسی پروژه تحقیقاتی (اطهر) co-مدیران کتی پل گفت: بار, در موارد دیگر از آن همه بازی کردن باز حق را به عکس ها و ویدئوها از اشیاء در حال سرقت برای اثبات آنها واقعی است. پل گفت: Artnet, اخبار, است که این کشور در حال "مکان های که در آن هیچ قانونی تجارت وجود دارد" ساخت فروش یکنواخت غیر قانونی است.

تبلیغات

تعداد گروه های شناسایی شده توسط محققان و فعالان حداقل 200 با توجه به زمان و کسانی که فقط آنهایی که آنها را بر روی. ATHAR منتشر شده یک گزارش در سال 2019 پیدا کردن "488 فردی مدیران مدیریت جمعی 1,947,195 عضو در سراسر 95 Facebook گروه" متشکل از "ترکیبی از میانگین شهروندان واسطه و خشونت آمیز افراط گرایان" با آنچه در ظاهر به درجه بالایی از هماهنگی بین مدیران این گروه:

اعضای گروه شامل ترکیبی از میانگین شهروندان واسطه ها و افراطیون. خشونت افراط گرایان در حال حاضر شامل افراد مرتبط با سوریه مبتنی بر گروه ها مانند یونجه دارد Tahrir شم (HTS), Hurras Al-Din این Zinki تیپ و دیگر غیر-سوریه مبتنی بر القاعده یا دولت اسلامی در عراق و سوریه (داعش) وابسته است. همه این گروه ها با استفاده از Facebook به عنوان یک پلت فرم برای آثار باستانی قاچاق چه از طریق تعامل مستقیم با خریداران و فروشندگان و یا از طریق استفاده از واسطه ها که دو منظوره معاملات بین عموم مردم و گروه های تروریستی است.

تبلیغات

مدیران معمولا خواستار آن است که بازار سیاه معامله گران سرفه کردن هزینه ها از فروش هر گونه مربوط به عضویت خود در گروه با توجه به گزارش. حدود 36 درصد از فروشندگان در یک اطهر (مطالعه موردی سوریه گرفتند و در واقع واقع در مناطق جنگی و در حالی که یکی دیگر از 44 درصد در کشورهای هم مرز با مناطق جنگی.

ATHAR همکاری مدیر و شونی دولت استاد دانشگاه Amr Al-Azm که قبلا در سوریه به عنوان یک آثار باستانی رسمی گفت: بار آثار نیز جریان از یمن و مصر و تونس و Facebook می گرفته اند اقدام در اوایل سال 2014 زمانی که حذف گروه خواهد بود بزرگتر تاثیر است. وی افزود: این یک "عرضه و تقاضا موضوع" و حذف Facebook صفحات به جای بایگانی کردن مدارک و شواهد را از بین می برد "یک مجموعه شواهد" است که ممکن است بعدا تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری کردن آثار.

تبلیغات

یک Facebook گزارش منتشر شده در روز سه شنبه اذعان کرد این موضوع اذعان قابل توجهی از مشکلات در سیاست است که اجازه تجارت در آثار تاریخی به جز که در آن "روشن است که این آثار به غارت شده." یافته های کلیدی شامل "وجود دارد فرصت خوبی است که آثار تاریخی و ستد آنلاین هستند یا غیر قانونی و یا جعلی به عنوان حدود 80 درصد از آثار باستانی که" ناقص provenances,'" نیز وجود دارد که "انتقاد است که Facebook سیاست منجر پلت فرم برای تبدیل شدن به یک دیجیتال بازار سیاه که در آن کاربران خرید و فروش غیرقانونی آثار باستانی نشات گرفته از مناطق جنگی."

گرگ مندل یک سخنگوی Facebook گفت: بار است که در تجارت "سرقت آثار" بود و در حال حاضر ممنوع قوانین سایت. (پل و Al-Azm باید مخالفت کرد که Facebook شد به طور فعال در اجرای این سیاست در گذشته نوشتن در سال 2018 که "Facebook ندارد در حال حاضر اجرای صریح ممنوعیت معاملات مربوط به قاچاق اموال فرهنگی.")

تبلیغات

"برای حفظ این آثار و کاربران ما امن, ما در حال کار برای گسترش قوانین ما و از امروز شروع ما در حال حاضر منع ارز, فروش و یا خرید از تمام آثار تاریخی در Facebook و Instagram," مندل اضافه شده است.

پل گفت: برابر سیاست جدید است "یک تغییر مهم در [Facebook] و موقعیت در تجارت در میراث فرهنگی" و نشان می دهد آنها آگاه "غیر قانونی و مضر فعالیت" در سایت. اما سیاست "تنها به عنوان خوب به عنوان آن اجرای," او اضافه شده است.

تبلیغات


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب