Blackmagic طراحی جدید 12K دوربین سینما در واقع ممکن است حس را

فقط تماشا 12K دوربین سینما دریافت اعلام کرد بیش از یک فشرده 1080p YouTube livestream. من تا به حال خندیدن به

توسط DOSTEMANSALAM در 27 تیر 1399

فقط تماشا 12K دوربین سینما دریافت اعلام کرد بیش از یک فشرده 1080p YouTube livestream. من تا به حال خندیدن به عنوان میزبان توصیف "بافت ظریف" و جزئیات در فیلم نمونه — چه نقطه از نمایش فیلم نمونه اگر آن را به مشروح? اگر این نیست نشان دهنده قطع ارتباط بین چگونه محتوای ویدئویی ایجاد شده است و چگونه آن را مصرف می شود من نمی دانم که چه می کند.

دوربین در سوال جدید Blackmagic Ursa Mini Pro 12K, a $9,995 پیگیری به Ursa Mini Pro 4.6 K یک دوربین من واقعا دوست داشتم. مدل جدید ارائه می دهد به عنوان شما می توانید ببینید 7.4 بیشتر Ks از یکی از قدیمی. اما آنچه که حتی معنی است ؟

با توجه به این که تلویزیون 8K هنوز هم گران قیمت و کمیاب بودن — و 8K توزیع محتوا است که عقب مانده و حتی بیشتر -- شما ممکن است فکر می کنم که یک 12K دوربین مرزی مسخره حتی در حرفه ای سینما مدل که هزینه چند دلار خجالتی از 10 grand (که در واقع قابل ملاحظه ای مقرون به صرفه). این اولین برداشت من بود بیش از حد — تا Blackmagic Design توضیح داد که چگونه این حسگر جدید کار می کند.

Bye-bye بایر آرایه

سنسور در Ursa Mini Pro 12K دارای رزولوشن 12,288 x 6,480 پیکسل یا 80 مگاپیکسل است. مانند شرکت 4.6 K, دوربین, آن را هنوز هم یک سوپر 35 سنسور. اغلب وجود دارد برخی از سردرگمی در بین سوپر 35 و آنچه در جهان عکاسی تماس لنز 35mm یا فول فریم. فوق العاده 35 کوچکتر است تقریبا معادل APS-C سنسورهای مورد استفاده در برخی از دوربینهای اگر چه Blackmagic را یک زن و شوهر از میلی متر گسترده تر به عنوان آن را متناسب با 17:9 DCI نسبت ابعاد.

مهم نیست که چگونه شما آن را به چرخش است که بسیاری از پیکسل های کهنه به یک سنسور اندازه ها (Canon EOS 90D بالاترین رزولوشن دوربین عکسبرداری با فرمت APS-C و سنسور دارای 32MP). اما در واقع ضبط 12K نیست هدف اصلی از این حسگر جدید. هدف آن است که به ارائه oversampled 8K 6K یا 4K با RGB اطلاعات برای هر پیکسل. و آن را می توانید انجام دهید که حتی در هنگام عکسبرداری RAW بدون برداشت.

که دقیقا ممکن است در بسیاری از دوربین های دیجیتال حتی Ursa Mini Pro 4.6 K. اگر شما می خواهید به ساقه خام و تصویری در رزولوشن پایین تر می گویند 1080p دوربین به سادگی نادیده تمام پیکسل به جز 1,920 x 1,080 در این مرکز است. دیگر دوربین های جدید کانن EOS R5 نمی توانید شلیک خام در هر چیزی کمتر از خود را با وضوح کامل در تمام.

این است که با چه سنتی سنسور تصویر کار می کند. آن را با استفاده از آنچه به نام بایر آرایه برای رسیدن به رنگ. بایر آرایه قرار می دهد قرمز و سبز و یا آبی فیلتر بیش از هر فرد پیکسل (پیکسل خود هستند در غیر این صورت رنگ-کور) و سپس برخی از ریاضی اتفاق می افتد یا در دوربین و یا در حال ویرایش نرم افزار برای ایجاد یک تصویر رنگی.

این روش به خوبی کار می کند اما آن را تا به برخی از اشکالاتی. بایر فیلتر نمی کند به طور مساوی تقسیم پیکسل را در هر رنگ. برای هر چهار پیکسل بلوک دو پیکسل سبز خواهد شد در حالی که تنها یک خواهد بود به رنگ قرمز و یکی آبی. این توزیع نابرابر باعث می شود آن را دشوار است به مقیاس کوچکتر با وضوح و بدون پردازش تصویر به غیر از فرمت RAW.

اما Ursa Mini Pro 12K متقارن با استفاده از یک فیلتر رنگ فراهم می کند که تعداد مساوی از رنگ قرمز و سبز و آبی پیکسل. این اجازه می دهد تا به صورت خام قطعنامه پوسته پوسته شدن بر روی سنسور بدون برداشت. این که آیا شما انتخاب می کنید 12K 8K 6K یا 4K, شما هنوز هم دریافت کامل سوپر 35 سنسور منطقه است.

است وجود دارد یک مورد تیراندازی در 12K?

یک راه نگاه کردن به 12K است از منظر آینده تصحیح. یکی می تواند آینده را تصور کنید که در آن 12K پروژکتور وجود دارد در سینما و یا که در آن 12K تلویزیون را می توان در صفحه اصلی. اما حداقل در مورد دوم که قطعنامه ای خواهد بود که تا کنون فراتر از آنچه چشم انسان قادر به تشخیص در یک راحت و مشاهده از راه دور است که آن را فقط حس را ندارد.

دیگر چشم انداز است برداشت که Blackmagic نشان داد امروز در livestream به آرامی بیرون کشیدن از 4K به 8K به 12K. اساسا این اجازه می دهد تا یک به زوم با سنسور تا حد زیادی افزایش رسیدن به یک لنز که من تصور خواهد بود مفید برای چیزهایی مانند فیلم های مستند طبیعت.

مسائل وجود دارد که با برداشت اما. تصویر ناچار می شود noisier و 4K محصول قطعا نمی تواند به عنوان شدید به عنوان oversampled 4K می آید که از سنسور.

اما 12K گردش کار ممکن است به عنوان خواستار به عنوان یکی فکر می کنم به لطف بهره وری بهبود در دوربین با فرمت RAW. Blackmagic نشان داد و نه از زاویه 12K خام multi-cam کلیپ در حال اجرا در زمان واقعی بر روی مک نرم افزار جدید و یک کلیپ در حال اجرا در زمان واقعی بر روی یک مک بوک پرو. که um بسیار چشمگیر است.

هنوز هم فقط به عنوان طرفدار مک ساخته نمی برای مردم عادی کار با 12K محدود خواهد شد به انتخاب استودیو های حرفه ای است که باید بودجه و زمان رسیدگی به آن است.

چیزی که زیبا است که Ursa Mini Pro 12K نیست فقط یک 12K خام دوربین راه Canon EOS R5 فقط یک 8K خام دوربین. به لطف رمان سنسور طراحی آن می تواند در مقیاس زحمت برای دیدار با خواسته های یک کاربر داده شده و یا پروژه. بله 12K است overkill — من حتی بر این باورند 8K به درد نمیخورد است — اما حداقل Blackmagic اجرا شده که به درد نمیخورد هوشمندانه در راه است که نمی فداکاری در قطعنامه های پایین تر.

اما من هنوز هم نمی بینید نقطه در نشان می دهد که نمونه فیلم در یوتیوب livestream.

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن