آنچه آلبرتو ساووا می تواند به شما درباره تقویت خودرو آموزش دهد

دریچه گاز مقدار مورد نیاز هوا را وارد موتور می کند در حالی که انژکتورها مقدار کامل سوخت را به سیلندرها می ریز

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

دریچه گاز مقدار مورد نیاز هوا را وارد موتور می کند در حالی که انژکتورها مقدار کامل سوخت را به سیلندرها می ریزند. مهم نیست که موتور شما چقدر سوخت و هوا در دسترس داشته باشد، اگر سیلندرها جرقه لازم را نداشته باشند، موتور شما دیگر آنطور که باید کار نمی کند. شما به یک سیستم جرقه زنی نیاز دارید که شمع ها را به دقت ضرب کند تا حداکثر کارایی موتور را داشته باشد. منحنی ها باعث می شوند که هوا در حین حرکت در پیچ ها کند شده و چرخش پیدا کند. در نتیجه این سایش ها، فشار تراکم مخلوط بنزین و هوا کاهش میابد و این باعث کاهش عملکرد موتور خودرو می شود. با برداشتن وسایل اضافی از صندوق عقب و فضای داخلی خود، می توانید به موتور و عملکرد خود کمک کنید. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه کارایی موتور ماشین خود را به حداکثر برسانید، با تمیز کردن صندوق عقب و داخل خودرو شروع کنید. در این مطلب از کیان باتری ما قصد داریم تا در خصوص روش های افزایش قدرت موتور ماشین صحبت کنیم. افزایش تاخیر دریچه گاز برقی در خودروهای تولیدی موجب فشار بیشتر به موتور و بالاتر بردن دور موتور و در نتیجه افزایش مصرف سوخت میشود. با این حال، تا زمانی که موتور شما به اندازه کافی دور در دقیقه (دور) تولید نکند، ضربه توربو را احساس نخواهید کرد، که شرایطی به نام تاخیر توربو است. جالب است بدانید خودروهای شناخته شده و پرطرفدار در سطح جهان بیشتر از سایر خودروها قابلیت تیونینگ شدن را دارد. افت سطح روغن نشان دهنده نشتی در جایی از سیستم است. اتو سرویس ، تقویت خودرو ( معینی) (کارگاه و مرکز ارائه خدمات صنعتی) در کرمان و خیابان شهید محمدجواد زریسفی 15 واقع شده است. در این صفحه به راهکارهای تقویت خودرو از طریق تقویت موتور می پردازیم ، در مرکز تقویت موتوری و بدنه چه خدماتی انجام می شود ؟

فقط باید درنظر گرفت هر خودرو تا چه میزان قابلیت تیونینگ شدن را دارا است و اینکه کدام شرکت تیونینگ و تقویت خودرو را انجام میدهد. اگر واقعاً قیمت درست است پس سازوکار فروش آن هم باید به طور عادلانه برای همه باز باشد. منیفولدها لوله های به هم پیوسته ای هستند که اگزوز را از هر سیلندر به یک خروجی هدایت می کنند. اکثر سیستم های جرقه زنی کد خطا را به کامپیوتر خودرو ارسال نمی کنند مگر اینکه مشکلی پیش بیاید، اما مشکلات جزئی که می تواند باعث کاهش قدرت موتور شما شود می تواند بدون اینکه متوجه شوید رخ دهد. در واقع مقاومت در برابر جرقه کم تر خواهد شد. در اوایل فروش سمند در این کشور با استقبال نسبتاً مناسبی روبرو شد و وجود قطعات یدکی در زمان کوتاه یکی از دلایل خریداران بودهاست. جراحات جدی به ترتیب در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ بودهاست. پیشرانه BP بسته به سال ساخت مدلهای متنوعی دارد که توسط مالکان مجددا تقویت میشوند تا حتی بتوان قدرت ۱۶۰ اسب بخار را روی پراید نیز تجربه کرد. با استفاده از یک سوپرشارژر، موتور شما بسته به اندازه موتور و اندازه سوپرشارژری که انتخاب می کنید، می تواند 50 تا 200 اسب بخار قدرت خود را افزایش دهد، گشتاور می تواند تا 50 درصد افزایش یابد. همچنین در بسیاری از مواقع تولید گشتاور بیشتر در یک موتور در دور موتور پایینتر نیز بهعنوان تقویت موتور خودرو ارزیابی میشود. نکته دیگری که میتوان در مورد تیونینگ و تقویت خودرو بیان کرد، کم بودن قابلیت تیونینگ خودروهای داخل کشور است. کامپیوتر خودرو یا ECU یکی از مهمترین قطعات خودروهای امروزی می باشد که تقریبا تمامی رفتارها و حرکات اتومبیل را کنترل می کند.این قطعه طوری برنامه ریزی شده است تا همواره خودرو را در شرایط معمول خود نگاه دارد. به طور کلی تمامی خودروها قابلیت تیونینگ و تقویت را دارند. برنامهریزی مجدد کامپیوتر خودرو (ECU) : کامپیوتر خودرو یا ECU یکی از مهمترین قطعات خودروهای امروزی است که تقریباً تمامی قسمتها و پارامترهای موتور و حرکات اتومبیل را کنترل میکند.

ایده آل این است که اگر برای تعویض مایعات خودرو به مکانیکی رفته ، و همچنین خودتان نیز در زمان تحویل خودرو یک بار دیگر سطح مایعات را کنترل می کند . کاهش سطح روغن: سطح روغن خودروی شما باید هر زمان که آن را بررسی می کنید یکسان باشد، همیشه روغن را در زمانی که موتور سرد است بررسی کنید. هدرز قطعهای است که به اگزوز برای خارج کردن سریع و کامل دود ایجاد شده از احتراق داخل سیلندر، کمک میکند. در بحث تیونینگ موتوری و فنی یک خودرو، یعنی ایجاد تغییرات فنی در آن از طریق ارتقای بخشهاي مختلف خودرو، باید بـه این نکته توجه داشت کـه در ابتدای امر عمده عملیات تیونینگ بـه ایجاد تغییرات مختلف در سیستم فنی و موتوری آن خودرو باز میگردد. در کشورهای در حال توسعه، تأثیرات و پیامدهای خودرو بر جامعه ممکن است به اندازه زیادی قابل مشاهده نباشد اما با این وجود قابل توجه است. احتمالا بارها خودروهایی را مشاهده کردید که ارتفاع آن تغییر کرده است. معمولا اولین کاری که برای تغییر داخل خودرو انجام میشود، تقویت سیستم صوتی است. کاهش مسافت پیموده شده بنزین: اگر عادات رانندگی خود را تغییر ندهید، اما مسافت پیموده شده بنزین شما کاهش یافته است، ممکن است قطعات موتور را فرسوده کرده باشید که نیاز به توجه دارند. به اصطلاح خودرو بازان، رینگ و لاستیک مانند کفش خودرو است و باید توجه خاصی به زیباتر کردن آن نشان داد. آن وقت است که شاهد تقویت شدن موتورش می شوید. هوای بیشتر (از طریق تقویت) به این معنی است که قدرت بیشتری دریافت می کنید. صدای موتور: ممکن است موتور شما بی صدا کار نکند، اما صداهای غیرعادی نشان دهنده وجود مشکل است. با این حال، اگر منیفولدها را با هدرز جایگزین کنید، این مشکل را برطرف خواهید کرد. عدم استفاده از جرقه مشکلات زیادی را ایجاد می کند، بنابراین اگر با این مشکل مواجه هستید، ممکن است لازم باشد با یک مکانیک مشورت کنید. برای رسیدن به انرژی لازم، یک تقویت کننده روی سیستم جرقه زنی خود نصب کنید. در صورت استفاده از بنزین معمولی با اکتان پایین موتور شما در زمان کارکرد در حالت تمام گاز دچار پدیده ضربه زدن Knock در سیلندر میشود (به دلیل اینکه بنزین معمولی در دما و فشار کمتری به حالت خودسوزی دچار میشود) بنابراین قبل از جرقه زدن شمع، مخلوط سوخت و هوا محترق شده و این هم باعث افت توان موتور و هم ضربههای قوی در محدوده سر سیلندر میشود. معمولا کاسه چراغها تعویض و لامپ زنون به جای لامپ قبل نصب میشود. گازهای خروجی اگزوز توربوشارژر را نیرو می دهد و آن را به گزینه ای بسیار کارآمد تبدیل می کند که از منبعی که از قبل وجود دارد (اگزوز) استفاده می کند.

بهطور غیرمستقیم و از طریق استفاده کارآمد و پایدار از منابع و رفت و آمد سریع تر کالا و انسان، هدف اصلی مدلها و طراحیهای شهری بدون خودرو بهبود کیفیت زندگی ساکنان و شهروندان یک شهر است. درنتیجه تغییر این کدها ممکن است باعث افزایش مصرف سوخت خودرو یا تغییرات دیگری شود ولی میتواند تقویت موتور ماشین را در پی داشته باشد و باعث افزایش قدرت آن شود. آلودگی صوتی ناشی از خودروها همچنین میتواند بهطور بالقوه منجر به ناتوانی شنوایی، سردرد و استرس برای افرادی شود که اغلب در معرض آن هستند. اگر خودرو شاسیبلند باشد، اغلب گارد سپر برای سپر جلو و عقب نیز نصب میشود. هنگامی که یک سیستم ورودی هوای سرد را نصب می کنید، دارای یک فیلتر هوای جدید است. فیلتر جدید ممکن است عجیب به نظر برسد زیرا بسیار بزرگتر از فیلتر هوای موجود است و تا سه برابر بزرگتر است. در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ ایران خودرو موجود است. همچنین از فنر لول اسپورت قابل تنظیم نیز که به دو صورت رگلاژی ( با دست تنظیم میشود) و کمپرسوری ( با ریموت قابل تنظیم است)، است، برای تنظیم ارتفاع خودرو استفاده میکنند. بـه عبارت بهتر با رواج یافتن بحث تیونینگ در بین خودرو دوستان، تعداد زیادی از شرکتهاي فعال در صنعت تولید خودرو اقدام بـه تاسیس شرکتهاي جانبی متمرکز بر امر تیونینگ نمودند. اگر برای تقویت موتور خودرو از افراد باتجربه و حرفه ای استفاده نشود، قطعا مشکلات زیادی ایجاد می شود. مواردی نظیر افزایش گنجایش موتور، ایجاد تغییرات مختلف در میل سوپاپ و همچنین استفاده از ميل سوپاپهایي که مختص به مسابقات خودرورانی هستند، جزو آن دسته از روشهاي معمول و مورد استفاده در بحث تیونینگ بـه شمار می روند. برای افزایش قدرت خودرو از فیلتر هوای اسپورت استفاده میشود. چرا که اگر دریچه گاز را افزایش دهید باید انژکتور های سوختی خود را با نوع بزرگتر افزایش دهید تا به نسبت هوای وروردی سوخت بیشتر وارد سیلندر ها شود. مدلهای آ اِم گِ قیمت بیشتر و عملکرد بالاتر نسبت به خودروهای سری مرسدس دارند. از آنجایی که آنها سطوح را در تمام دماها و شرایط رانندگی بهتر روغن کاری می کنند، روغن های مصنوعی انتخاب بهتری برای وسایل نقلیه با مسافت پیموده شده و عملکرد بالا هستند. بنابراین استفاده از پاک کننده انژکتور سوخت بسیار موثر بوده و عملکرد موتور را به سادگی بالا می برد. این می تواند فرسودگی و پارگی را افزایش داده و طول عمر موتور شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و عملکرد آن را کاهش دهد. هنگامی که نیاز به افزایش قدرت دارید، باید بدانید که موتور شما چگونه کار می کند تا بهترین راه ها برای افزایش عملکرد آن را بدانید. حتی بهترین افزودنی ها در صورت استفاده با بنزین بد یا روغن بی کیفیت، عملکرد موتور شما را بهبود نمی بخشند. برای کاهش اصطکاک در موتور شما با مواد پاک کننده مخصوص و افزودنی های محافظ طراحی شده است تا خنک تر و طولانی تر کار کند. تغییر نورپرداری، یکی از تغییراتی است که داخل خودرو انجام میشود.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از نوربرت پرفورمنس ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402