3 راه جدید اپل پردازنده های ARM می تواند تبدیل چگونه مدلهای macbook طراحی شده

اپل قصد دارد خود را به سوئیچ مک بوک از پردازنده های اینتل و آن را به بازوی تراشه 2021. چرا شما بپرسم ؟ به خو

توسط DOSTEMANSALAM در 7 خرداد 1399

اپل قصد دارد خود را به سوئیچ مک بوک از پردازنده های اینتل و آن را به بازوی تراشه 2021. چرا شما بپرسم ؟ به خوبی کنترل و اجزای داخلی آن مکینتاش است که دلیل واضح.

بازوی تراشه می تواند اپل با برخی از سخت افزار مزایای بیش از حد. بیایید روشن شود. بازوی هنوز به اثبات خود را به عنوان مناسب x86 جایگزینی برای رایانه های شخصی ویندوز و بدون هیچ شواهد مستقیم این بازو مبتنی بر مکینتاش خواهد شد و کارآمد تر از فعلی اینتل گزینه های.

موفقیت اپل در iPads شده است قانع کننده, اگر چه, و آخرین تراشه ها حتی گزارش به استفاده از 5nm روند. این خواهد بود که کوچکترین و کارآمد ترین گره ها برای استفاده در رایانه های با هر اندازه. وجود دارد بیشتر به پردازنده بهره وری از ترانزیستور اندازه اما با فرض این بازوی تراشه را یک دوز سنگین از اپل مانند بهره وری به مک در اینجا برخی از روش های اپل می تواند پول نقد که از.

نازک تر و سبک تر مدلهای macbook

MacBook Air 2020 ports
لوقا Larsen / Digital Trends

اپل دوست دارد نازک و نور دستگاه و به نظر می رسد به هر گونه شانس آن را برای باریک کردن محصولات آن را به فروش می رساند. گرما که یک پردازنده تولید یکی از بزرگترین چالش ها برای غلبه بر در تعقیب بسیار دستگاه های قابل حمل به خصوص اگر شما را به بازی شیر یا خط در برخی از, دلپذیری, طرفداران. اپل در تلاش است پاورهای مدلهای macbook مانند 12-inch MacBook. آن بود که اپل باریکترین و سبک ترین لپ تاپ های تا کنون ساخته شده است اما این محدودیت در عملکرد بودند قابل توجه بود.

همان درست نیست از iPad Pro. آن را نازک و کاملا پاورهای دستگاه که هنوز موفق به بسته مقدار زیادی از عملکرد تحت هود. A-series processor داخل بازو است مستقر و ثابت می شود بسیار آسان تر برای خنک نگه داشتن همه در حالی که رقابت با ورود مدلهای macbook از نظر عملکرد. اگر اپل می تواند درس های از iPad و آنها را به مک بوک است که می تواند منجر به لپ تاپ که هر بیت به عنوان قدرتمند اما حتی نازک تر از قبل.

Apple 16-inch MacBook Pro

در حالی که ما همه امید برای پردازنده های نیروگاه ها در آینده بازوی مدلهای macbook بیشتر دستگاه های قابل حمل را احساس می کند مانند بیشتر قابل عرضه در بازار و اپل مانند انتخاب برای آینده این طرح است. که به ویژه برای ورود به سطح گزینه های در صف مانند مک بوک ایر. همانطور که ما گمان در گذشته کسانی که بیشتر لپ تاپ مقرون به صرفه هستند یک محل منطقی برای شروع به معرفی تراشه های ARM و چیزی می تواند به عنوان اعلام کرد WWDC در ماه ژوئن.

اضافی هسته و فرکانس های بالاتر

MacBook Air 2020 display
لوقا Larsen / Digital Trends

به جای استفاده از فرض بهره وری از بازوی تراشه های نازک تر در دستگاه های اپل می تواند به مسیر مخالف می باشد. قدرت خام. بهره وری بیشتر می توانید اجازه می دهد تا برای چیزهای اضافی مانند هسته و بالاتر, سرعت های ساعت — تمام مشخصات که ترجمه به بهبود عملکرد. این مناطق که در آن اینتل در سالهای اخیر پیشرفت کند بوده است. این شرکت شده است در گیر 14nm برای سال های بسیاری راکد سال بیش از عملکرد سال داشت.

ما هنوز برای دیدن یک بازوی تراشه بر روی یک کامپیوتر فراتر از آنچه در high-end اینتل یا AMD می توانید انجام دهید اما ما باید مایکروسافت Surface Pro X. آن 2-در-1 لپ تاپ معرفی شده در سال 2019 شد که قابل توجه برای ارائه یک پردازنده ARM در محل سنتی اینتل معادل تمام در حالی که در حال اجرا یک نسخه کامل از ویندوز 10. در حالی که آن را تا به حال برخی از مسائل با برنامه سازگاری آن را نشان می دهد که عملکرد عاقلانه پردازنده های ARM قادر به حداقل رقابت با اینتل برای فضا در کامپیوتر چشم انداز — به خصوص در شرایط ورود به سطح عملکرد.

که تراشه نامیده می شد SQ1 و آن را ساخته شده در همکاری با کوالکام که اتفاق می افتد به اپل اصلی رقیب در تلفن همراه ARM تراشه. با یک 3.0 GHz سرعت ساعت مایکروسافت ادعا می کند Surface Pro X ارائه می دهد تا سه برابر بیشتر کارایی به ازای هر وات از اینتل-صفحه Surface Pro 6.

در حالی که مایکروسافت نبود قادر به ترجمه که high performance-per-watt بهره وری به قدرت خام اپل در حال حاضر دارای یک تن از تجربه در این عرصه با iPad Pro. با توجه به برخی, بررسی, iPad Pro است که 50% سریع تر در معیار در برابر Surface Pro X.

حداقل کارآمد تر تراشه باید ارائه بهتر خنک کننده. به جای رفتن نازک تر و پاورهای های کوچک تر و کارآمد تر تراشه می تواند اجازه می دهد فضا برای beefier غرق گرما یا بزرگتر طرفداران. نتیجه این خواهد بود که یک لپ تاپ با کمتر عملکرد throttling یک مسئله مشترک با اپل بالا پایان لپ تاپ.

فضای بیشتری برای سایر قطعات

Macbook Air (2018) Review
رایلی جوان/Digital Trends

اگر اپل با استفاده از یک پردازنده است که نیازی نیست به عنوان بزرگ یک سیستم خنک کننده که در سال های گذشته است که می تواند باز کردن فضا برای اجزای دیگر برای پر کردن جای خالی. در یک دستگاه جمع و جور به عنوان یک مک بوک که در آن هر میلیمتر می آید در یک حق بیمه است که می تواند به طور بالقوه یک بازی در حال تغییر و توسعه است.

مثلا بالاتر پایان MacBook Pro مدل می تواند مجهز به قدرتمند تر گسسته پردازنده های گرافیکی (gpu ها). مک بوک Pro 16 اینچ در حال حاضر تنها مدل با گرافیک گسسته اما فضای اضافی در شاسی در لپ تاپ کوچکتر می تواند تغییر دهد. اپل همچنین می تواند استفاده بهتر از گرافیک دلاوری که در آن زمان یک سری ARM تراشه های دارای. برای مثال اپل و iPads در حال گرافیک نیروگاهی بدون نیاز به جدا کردن تراشه های گرافیکی — همه چیز توسط سیستم یکپارچه بر روی یک تراشه (SoC). تجهیز مکینتاش با مشابه SoC گزینه می تواند صرفه جویی در فضای داخلی در حالی که هنوز ارائه گرافیکی بسیار عالی عملکرد.

هر کدام مسیر اپل طول می کشد آن اجازه داده می شود سهم بیشتری از قدرت بودجه به عنوان کمتر بودن مصرف پردازنده. که می تواند مزایای قابل توجه به طیف وسیعی از GPU-فشرده وظایف از پیشرفته مدل سازی 3D به بازی.

گرافیک بهتر است فقط یک مثال است. فضای بیشتری باز می شود تا گزینه های بی پایان برای اجزای دیگر در آینده مکینتاش. این T2 امنیت تراشه یک مثال نخست است که اپل با استفاده از فضای کوچک پس انداز به اتاق را برای جدید co-processor که دسته دستگاه های امنیتی و صوتی SSD و بیشتر.

آن است که هر کسی حدس می زنم آنچه که اپل ممکن است تا آستین خود را در اینجا, اما این شرکت شناخته شده است به کار بر روی چندین ایده های جالب. اختراع ثبت شده را نشان داد اپل است و با توجه به اجازه آینده مک بوک به صورت بی سیم شارژ دستگاه های دیگر قرار داده شده است که در سطوح خود در حالی که آن را نیز اختراع ایده مک بوک لای شیار خدمت به عنوان یک صفحه نمایش دوم. هر دو مفاهیم می تواند با استفاده از فضای ذخیره تر و کارآمد تر پردازنده.

ویراستاران' توصیه هایtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن