Yelp اجازه می دهد تا کسب و کار به اشتراک گذاری آنها چگونه در حال اجرای COVID-19 احتیاطی

A picture of the Yelp app on a smart phone.
adamkaz via Getty Images

به عنوان بیشتر نقاط جهان هستند “بازگشایی” مردم ممکن است تعجب که چگونه سرویس می تواند متفاوت در فروشگاه های محلی و یا رستوران. با استفاده از این در ذهن Yelp ساخته شده است که دو تغییر عمده: علاوه بر این از یک COVID-19 کسب و کار به روز رسانی بخش و waitlist به روز رسانی برای رستوران ها. ویژگی های رفت و امروز زندگی می کنند و به معنای مصرف کنندگان بیشتر اطلاعات است که کمک خواهد کرد که آنها و کارکنان سالم ماندن Yelp گفت: در یک ایمیل.

از اواخر ماه مارس Yelp صفحات کسب و کار باید شامل یک COVID-19 بنر که در آن کسب و کار می تواند ارتباط برقرار کند که آیا آنها به طور موقت بسته شده و اگر آنها به تنظیم ساعت خود را و چگونه آنها عامل. در حال حاضر بنر گسترش یافته است که به “COVID-19 کسب و کار به روز رسانی بخش” اجازه می دهد کسب و کار برای به اشتراک گذاری به طور قابل توجهی کسب اطلاعات بیشتر. یک کسب و کار می توانید ارسال هر گونه به روز رسانی برای خدمات مانند اگر آن را ارائه ناهار خوردن در سرویس منظقه وانت و یا هر دو. کسب و کار همچنین می توانید با استفاده از بنر برای اطلاع رسانی به مشتریان از هر گونه اقدامات ایمنی آنها تصویب چنین به عنوان “اجرای اجتماعی فاصله, مطابق با اصول بهداشتی بین مشتریان الزامی کارکنان پوشیدن ماسک و/یا دستکش, ارائه ضد عفونی کننده دست و یا تماس با ما پرداخت و بیشتر.”

New features available on Yelp.

Yelp

واغ واغ می پیوندد برنامه های دیگر که در حال ایجاد تغییرات به معنای نگه داشتن کاربران امن در طول بیماری همه گیر. در میان تغییرات نقشه های گوگل اضافه شده است در حال هشدار است که نشان می دهد کاربران coronavirus مربوط به محدودیت های قابل اجرا به مسیر خود و از ویژگی های است که کمک می کند تا کارکنان بهداشتی درمانی پیدا کردن هتل ها. Uber در حال کار بر روی تکنولوژی که اطمینان حاصل شود رانندگان با پوشیدن ماسک. Instagram تلاش برای جلوگیری از گسترش coronavirus مربوط به اطلاعات غلط در این برنامه ممنوع علیرضا فیلتر ادعا به “تشخیص” یا “درمان” coronavirus و با اشاره کاربران نسبت به مشروع سلامت منابع است.

Yelp را بکار ویژگی نیز تحت COVID-19 تنظیمات خاص. اگر یک رستوران با استفاده از Yelp Waitlist کیوسک مشتریان هم اکنون می توانید با استفاده از تلفن خود برای اسکن کد QR و پیوستن به waitlist به جای لمس کردن صفحه نمایش. مشتریان می توانید دقیق تر صبر کنید زمان تخمین می زنند که در حال حاضر رستوران ها می توانید به صورت دستی تنظیم زمان انتظار در شرایط غیر منتظره. رستوران همچنین می توانید حداکثر گنجایش و هشدار داده خواهد شد که از حد نزدیک است یا بیش از حد.

در ماه مارس Yelp متعهد $25 میلیون دلار برای کمک به رستوران ها و کافه ها نهفته این بیماری همه گیر. قبلی خود COVID-19-مربوط به به روز رسانی شامل یک “تماس رایگان” گزینه تحویل در برنامه و GoFundMe اهدای دکمه برای کسب و کارهای کوچک — دومی که دیگر در دسترس نیست پس از کسب اجازه نداشتند به “انتخاب” و گفت: بسیاری از آنها نمی خواهم یک دکمه.

در این مقاله: yelp COVID-19, کروناویروس, کسب و کار, مواد غذایی و نوشیدنی, رستوران, تحویل, اخبار, دنده
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>