چه SATA? در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد آن

اگر شما صاحب یک کامپیوتر رومیزی و یا لپ تاپ در دهه گذشته و نیم شما می توانید تضمین می کنند که شما صاحب یک Serial ATA (SATA) سازگار قطعه از سخت افزار. این که آیا آن یک دیسک سخت (HDD) یک درایو حالت جامد (SSD) و یا یک درایو نوری تقریبا همه آنها با استفاده از SATA تا همین اواخر. چه SATA? در کوتاه مدت آن را چگونه تقریبا همه چیز ذخیره سازی های مربوط به اتصال به مادربرد شما.

که همیشه چنین نیست که وجود دارد برخی جدیدتر استانداردهای موجود برای سرعت درایوهای. اما در کنار PCIe و NVMe ساتا است که هنوز هم یک پخش کننده قابل توجهی به خصوص وقتی که می آید به بزرگتر از اندازه و هاردهای Ssd.

شما اشتباه در حال حاضر ؟ در ادامه به یادگیری بیشتر در مورد ساتا و فراموش نکنید که برای بررسی از راهنمای ما به آنچه که Ssd ها هستند و همچنین به عنوان راهنمای ما در برخی از بهترین Ssd های امروز در دسترس است.

داده و قدرت

اگر چه وجود دارد بی شمار از محصولات کامپیوتری هستند که تعیین شده به عنوان SATA دستگاه های, به این دلیل آنها به نام آن این است که آنها با استفاده از SATA رابط. به عبارت دیگر خود را به کامپیوتر اتصال از طریق دو پورت های SATA یکی در درایو و دیگری بر روی مادربرد است.

اگر چه SATA اتصالات به عنوان یک تک پورت یا کانکتور SATA شامل دو پورت: روی اتصال داده و قدرت اتصال. سابق است کوتاه, L-شکل هفت-پین کانکتور در حالی که دومی بیشتر به تمدید 15-pin connector — بلندتر “ل” از دو.

هر دو اتصالات به طور معمول معکوس بر روی درایوهای آنها اجازه می دهد تا اتصال به صورت با پایگاه های مربوطه خود را “L” شکل رو به یکی دیگر. فراتر از ظهر آنها می توان گفت که از هم جدا شده توسط کابل است که برای اتصال به آنها را. که در آن ساتا کابل داده است که معمولا ساخته شده از پلاستیک سخت است که گسترش به یک تخت تک باند کابل SATA قدرت اتصال خود ادامه خواهد داد و از سر آن به چند نازک و گرد سیم از رنگ های مختلف.

هر دو نوع کابل مورد نیاز برای ساتا دستگاه های به کار و با هم انجام مشاغل مختلف. کابل داده را فراهم می کند اتصال با سرعت بالا به بقیه کامپیوتر و انتقال اطلاعات به عقب و جلو به عنوان درخواست در حالی که کابل برق چه می دهد درایو برق به اجرا در وهله اول.

ساتا نسل

ساتا کابل داده BlickPixel/Pixabay

اگر چه اکثر رایانه های شخصی در سال های اخیر استفاده کرده اند SATA دستگاه وجود دارد چند نوع مختلف که شایان ذکر است. ساتا برای اولین بار در سال 2000 معرفی جایگزین سالخورده PATA کابل روبان. آن تجدید نظر شده در سال 2003 و دوباره در سال 2004 و 2008 آوردن ساتا به نسخه سه معمولا به عنوان SATA III یا 3.0. این استانداردها افزایش سرعت و اضافه شدن ویژگی های اضافی اجازه می دهد تا برای سریع تر و قابل اعتماد سازی درایوهای اما نمی تغییر فیزیکی نگاه SATA اتصال خود را. SATA III شایع ترین رابط SATA استفاده می شود امروز اگر وجود داشته اند که چهار تجدید نظر پس از معرفی آن یعنی 3.1 از طریق 3.4.

در نسخه 3.1 ساتا با تمرکز بر بهبود عملکرد Ssd ها اجازه می دهد میزبان عدد برای شناسایی ظرفیت خود را به دستگاه های سخت افزاری و پورت ساخته شده است که USBs ممکن Universal Storage Module (USM). پیشرفت برای نسخه 3.2 شامل لاغری پایین USM ترکیب microSSD برای کوچک کردن اندازه قطعات ذخیره سازی اضافه کردن پورت USB 3.0 و کاهش قدرت مورد نیاز برای دستگاه های ثابت بهره برداری است. نسخه 3.3 ارائه شده کاربران بیشتری انتخاب و انعطاف پذیری با مبهوت startup گزینه ها و فعالیت های شاخص و نیز بهبود یافته مرکز اطلاعات و نگهداری هارد دیسک فضای دیسک. ساتا را تا سال 2018 به روز رسانی نسخه 3.4 افزود: پیشرفت های ساتا دستگاه مانیتورینگ دما نوشتن بحرانی ذخیره سازی داده ها و افزایش سازگاری با تولید کنندگان در حالی که به حداقل رساندن تاثیر در مورد چگونه کامپیوتر خود را عمل می کند.

شده اند وجود دارد چند جایگزین رابط SATA در طول سال مانند mSATA برای لپ تاپ درایوهای که عرضه در سال 2011. آخرین نسل از این فناوری M. 2 استاندارد است. در حال حاضر سریعترین درایوهای منتقل شده فراتر از رابط mSATA و در حال حاضر امکان استفاده از پورت PCI Express برای عملکرد بالاتر.

اول معرفی شده با ساتا 3.2 در سال 2013 SATA Express مجاز برای عبور-سازگار با SATA III و PCI Express درایوهای. هنوز آن را یک انتخاب محبوب در حالی که eSATA ارائه شده SATA-مانند سرعت برای درایوهای خارجی. امروز اکثر سرعت بالا استفاده از درایوهای خارجی USB 3.0 اتصالات معمولا با نوع-C استاندارد از اتصال.

چگونه حیاتی است SATA امروز ؟

در سال 2008 SATA رسیده نزدیک به اشباع کامل از کامپیوتر رومیزی در بازار با حد 99 ٪ از تمام درایوها با استفاده از استاندارد اما این لزوما مورد امروز است. که در آن بسیاری از کوچکتر لپ تاپ و تبلت را با استفاده از ساخته شده است در حافظه های فلش به صورت اولیه خود را ذخیره سازی بالاتر پایان رومیزی و لپ تاپ ها را در حال حاضر به جای استفاده سریعتر استانداردهای مانند PCI Express برای ارائه عملکرد بالاتر.

خارج از قلمرو عدد ساتا هم می بیند گسترده برای استفاده از راه حل های ذخیره سازی در بسیاری از صنایع از جمله خودرو موبایل و لوازم الکترونیکی مصرفی و بسیاری دیگر. در حالی که ساتا است که هنوز یک ارتباط حیاتی استاندارد به ویژه برای بزرگتر هارد دیسک و Ssd ها در چند ترابایت محدوده جدیدتر M. 2 و NVMe درایوهای در حال رفتن به انتخاب برای کسانی که اولویت بندی عملکرد. آنها گران تر هستند اما متصل به یک PCI Express slot به جای یک پورت SATA آنها را می دهد یک اتصال نیست که محدود به محدودیت های ساتا کابل کشی و اجازه می دهد تا درایو به کار در مراتب سریع تر نرخ داده. برای برخی به عنوان سریع به عنوان گیگابایت داده در ثانیه در مقایسه با سخت SATA III حد 6Gbps, 3Gbps و 1.5 گیگابیت در ثانیه.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>