چه رم ؟

حافظه دسترسی تصادفی یا رم یکی از اجزای مهم در همه دستگاه ها از رایانه های شخصی به تلفن های هوشمند به کنسول های بازی. بدون رم انجام فقط در مورد هر چیزی بر روی هر سیستم خواهد بود بسیار کندتر است. در سمت تلنگر, داشتن کافی نیست برای نرم افزار و یا بازی شما در حال تلاش برای به اجرا در می آوردن همه چیز را به خزیدن و یا حتی جلوگیری از آنها را از در حال اجرا در تمام.

اما آنچه که RAM دقیقا ؟ در یک کلام آن را بسیار سریع جزء است که به طور موقت ذخیره تمام اطلاعات یک دستگاه نیاز در حال حاضر و در آینده نزدیک. دسترسی به اطلاعات در RAM, دیوانه, سریع, بر خلاف آهسته تر از دیسک های سخت است که ارائه دهنده ذخیره سازی طولانی مدت.

اگر این است که همه معانی و شما فقط باید بدانید که چگونه برای نصب برخی از RAM, و یا می خواهید برای پیدا کردن چه مقدار RAM شما نیاز داریم راهنماهای برای که بیش از حد.

حافظه کوتاه مدت

RAM است که در اصل یک دستگاه حافظه کوتاه مدت است. این فروشگاه به طور موقت (به خاطر) همه چیز در حال حاضر در حال اجرا بر روی یک دستگاه مثل همه سیستم عامل-خدمات خاص هر مرورگر وب, ویرایشگر تصویر و یا بازی شما در حال بازی است.

رم مانع CPU از طریق حفر دستگاه کندتر ذخیره سازی مانند هارد دیسک و یا حتی یک درایو حالت جامد (SSD) — هر بار که شما درخواست یک تب مرورگر جدید و یا بارگذاری یک دشمن جدید به ساقه. به عنوان سریع به عنوان ذخیره سازی است که در مقایسه با دیسک های سال های رفته, آنها هنوز هم به مراتب آهسته تر از RAM است.

داده است که ساکن در RAM خوانده می شود از هر گونه قادر به جزء در تقریبا همان سرعت. به دلیل آن است یک اتصال سیمی به دستگاه وجود دارد هیچ پوشیدگی در کابل کشی و یا اتصال.

رم را به یاد داشته باشید همه چیز برای همیشه لطفا برای ، آن را یک “فرار” فن آوری به این معنی که یک بار آن را از دست می دهد و قدرت آن را فراموش می کند همه چیز را. که باعث می شود آن را مناسب برای دست زدن به بسیاری از وظایف است که دستگاه خود را می اندازد در آن هر روز.

اما آن را نیز به همین دلیل سیستم های ذخیره سازی مانند هارد دیسک و Ssd ها مورد نیاز هستند. بر خلاف RAM, آنها را نگه دارید اطلاعات هنگامی که دستگاه خاموش قدرت.

لایحه رابرتسون/Digital Trends

انواع مختلف رم

رم یک بیت از گرفتن تمام مدت مانند “حافظه” را پوشش می دهد و در واقع چند نوع مختلف.

“رم” و یا “حافظه” به طور معمول اشاره به dynamic random access memory (DRAM) و یا دقیق تر برای سیستم های مدرن synchronous dynamic random access memory (SDRAM). اصطلاحات واقعا مهم نیست فراتر از هيچ اما آن را مفید می دانم که شرایط نسبتا قابل تعویض محاوره.

رایج ترین نوع رم فروخته است DDR4 هر چند سیستم های قدیمی تر ممکن است استفاده از DDR3 یا حتی DDR2. این اعداد به سادگی به معنی نسل از RAM با هر نسل های پی در پی ارائه سرعت سریع تر از طریق پهنای باند بیشتر — بالاتر مگا هرتز (MHz) امتیاز. هر نسل نیز تغییرات فیزیکی به طوری که آنها قابل تعویض هستند.

یکی دیگر از اصطلاح رایج به خصوص در بازی های ویدئویی فضا است VRAM یا تصویری رم. هر چند یک بار یک قطعه مستقل از تکنولوژی VRAM است که در حال حاضر استفاده می شود به معنی اختصاص داده شده به حافظه در کارت گرافیک. برای کنسول های بازی را نیز می توانید مرجع سیستم حافظه اما در هر صورت آن را با حافظه محفوظ است به طور انحصاری برای GPU. آن را اغلب به عنوان مراجعه کننده گرافیک DDR یا GDDR معمولا با یک نسل تخصيص مانند GDDR6.

مدرن ترین کارت های گرافیک با استفاده از GDDR6. برخی از کارت های گرافیک ممکن است استفاده از فرم های مختلف از VRAM به نام حافظه پهنای باند بالا (HBM, HBM2 و HBM2e). این عملکرد منحصر به فرد از مزایای وجود آن که به طور معمول گران و مسائل مربوط به عرضه گسترده مانع تصویب.

اندازه همه چیز نیست

بزرگترین نظر گرفتن زمانی که خرید RAM برای کامپیوتر چقدر است واقعا مورد نیاز است. حداقل مقدار مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل در حالی که بسیاری از بازی ها و برنامه های کاربردی باید حداقل نیاز بیش از حد. هستند کسانی که شرایط ذکر شده در گیگابایت (GB) و اغلب بین 1GB ram, و ذخیره سازی 8GB بسته نرم افزار سخت افزار نیازمند است.

داشتن بیش از حداقل مهم است. یک کامپیوتر اجرا می شود نه تنها برنامه فعلی اما دیگر خدمات و وظایف در پس زمینه. اما با داشتن مقدار زیادی از حافظه سیستم لزوما یک کامپیوتر سریع تر اجرا شود.

مقدار است که نه تنها جنبه ای از رم که مهم است. در حالی که بیشتر گیگابایت می توانید با کمک چند وظیفه ای سریع تر به ارمغان می آورد حافظه بهتر و بهبود در سرعت کلی در برخی از بازی ها و برنامه های کاربردی.

مانند CPU, RAM, خود, ساعت, سرعت, که به طور موثر کنترل چه مقدار اطلاعات می تواند در هر ثانیه هنگامی که در ترکیب با چند عوامل دیگر. کل سرعت حافظه مورد بحث است که پهنای باند را بر حسب مگابایت در ثانیه (MB/s) اما به طور سنتی میبینید حافظه به بازار عرضه شده و با سرعت در megahertz (MHz).

نمونه DDR4 حافظه اجرا می شود بین 2,133 فتح کند گرفته شد مگاهرتز و 3000 مگاهرتز اما برخی وجود دارد که می تواند اجرا بیش از 4,866 مگاهرتز برای سریعترین کیت در دسترس است. شما ببینید این به بازار عرضه شده به عنوان DDR4-2133 یا مشابه و گاهی با گیج کننده “کامپیوتر” برچسب. تعداد زیر “کامپیوتر” است که به سادگی مگاهرتز سرعت ضرب در هشت و سپس گرد. برای مثال شما ممکن است دیدن آن را به عنوان ذکر شده DDR4-2133 PC4-17000.

زمانبندی در حال جنبه دیگری از حافظه است که می تواند تاثیر بر عملکرد RAM, اگر چه آنها دیگر به عنوان مهم است. آن را به طور موثر زمان بین ساعت چرخه و به عنوان حافظه سرعت را افزایش می دهد, زمان افزایش و همچنین کاهش زمان تاخیر. به طور معمول زمان بندی ذکر شده است که چندین شماره از هم جدا شده توسط خط تیره مانند 15-15-15-35 یا مشابه.

هنگام خرید حافظه زمانبندی تنها واقعا مهم است که با توجه به بالا-عملکرد حافظه برای تعیین معیار یا ردیف بالا بازی. زمان بندی نیست از نگرانی واقعی به مصرف کننده به طور متوسط.

در نهایت ما باید کانال های. اکثر کارت حافظه به فروش می رسد امروز پشتیبانی از dual-channel, حداقل, که بدان معنی است که وجود دارد دو خط (اتوبوس) بین یک اسلات حافظه و CPU حافظه کنترل کننده بر روی مادربرد است.

اما این طرح نیاز به دو میله رم از همان نوع و سرعت است که پشتیبانی از دو کانال. بالا پایان RAM کیت با سه یا چهار ماژول حمایت از سه یا چهار کانال حافظه طرح بر روی مادربرد نیز در دسترس هستند.

برای اهداف عملی چند کانال طرح نمی تفاوت زیادی در عملکرد روزمره. اگر شما فراموش می خواهید به استفاده از دو یا چند کانال حافظه, اما مطمئن شوید که برای نصب چوب های رنگی درست اسلات روی مادربرد است. چک کتابچه راهنمای کاربر برای کمک به است.

چقدر مهم است که رم ؟

G. Skill

رم بسیار مهم است. کمی بیش از حد می تواند منجر به تنبل عملکرد هر چند دستگاه های کوچکتر مانند قرص و گوشی های هوشمند نیاز ندارد تا آنجا که بالا پایان بازی رومیزی. نصب مقادیر عظیم و یا با استفاده از بالاترین مگاهرتز رتبه معنا نیست که یک دستگاه اجرا خواهد شد blazingly سریع. به یاد داشته باشید رم تنها بخشی از کلی معادله است.

داشتن حافظه کافی می کند, ماده, با این حال و با داشتن RAM نیست که مقرون به صرفه-زیرزمین آهسته است یک ایده خوب بیش از حد به خصوص برای پیچیده تصویر یا ویدئو در حال ویرایش وظایف و بازی بازی های که CPU-limited.

اما وقتی که می آید به بهبود یک کامپیوتر به طور کلی عملکرد در نظر گرفتن هزینه های درگیر. سریع تر CPU و یا کارت گرافیکی شما به طور معمول را بزرگتر تاثیر روی سرعت کلی سریع تر از حافظه است. برخی از پردازنده مانند AMD Ryzen خط فراموش سود بیشتر از دیگران سریع تر از حافظه است.

به روز رسانی از یک هارد دیسک به هارد SSD نیز یک گام بزرگ در جهت درست است. این حرکت به یک SSD سرعت کمترین سازی جزء توسط یک حاشیه بزرگ و کمک گسترده به ساخت یک کامپیوتر بیشتر احساس روح.

به عنوان با هر دستگاه رایانه کمترین جزء به طور معمول محدودیت عملکرد خیلی آهسته حافظه می توانید نگه دارید دستگاه را به عقب اگر آن را بدترین بخشی از پیکربندی. مگر اینکه شما در حال انجام هر کاری به خصوص فشرده, فقط مطمئن شوید که به یک کمی بیش از آنچه مورد نیاز است و که آن را بدترین موجود است.

برای چیزی قدرتمند تر است از یک آرایه وسیعی از تنظیمات سرعت و اندازه و زمان تاخیر را انتخاب کنید. حتی برخی از RGB LED روشنایی بیش از حد به عنوان بالا نشان داده شده است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.de