چه LRAD? ‘صدا کانن’ توسط پلیس استفاده می شود توضیح داد

به عنوان تظاهرات در پاسخ به پلیس به قتل جورج فلوید همچنان به roil کشور توییتر شده است مملو به تازگی با گزارشهایی که در ادارات پلیس در حال آوردن LRAD (long-range آکوستیک دستگاه) سیستم با آنها به عنوان بخشی از پاسخ خود را.

Genasys Inc. (قبلا LRAD شرکت) که به تولید LRAD دستگاه اعلام کرد در یک مصاحبه مطبوعاتی روز شنبه که “ادارات پلیس در پرتلند سنگ., سان خوزه, کالیفرنیا کلرادو اسپرینگز., ققنوس, Ariz, کلمبوس, اوهایو, چارلستون, S. C., Ft. لادردیل فلوریدا., و شهرهای دیگر استفاده می شود LRAD سیستم برای برقراری ارتباط غیر قانونی مجمع و دیگر سفارشات به جمعیت پس از تظاهرات اخیر خشونت تبدیل شد.”

NYPD using an LRAD
این SRG (استراتژیک پاسخ گروه) از NYPD با استفاده از LRAD به اطلاعیه ها در سال 2015 Shay اسب / NurPhoto via Getty Images

ما رسیده به بخش های مختلف ادارات پلیس Genasys ذکر شده; یک نماینده برای ققنوس اداره پلیس به ما گفت که این گروه “با بهره گیری از این محدوده صوتی دستگاه به طور موثر ارتباط روشن و مختصر پیام در طول حوادث است.” روز جمعه پورتلند پلیس گفت که آنها با استفاده از یک LRAD دستگاه به پراکنده معترضان با توجه به ویلامت در هفته است.

کسانی که برنامه ریزی برای حضور در تظاهرات ممکن است تعجب: دقیقا یک LRAD و این دستگاه ها خطرناک است ؟

چه LRAD?

LRAD اشاره به یک خط از “آکوستیک نقطه دستگاه” طراحی شده است برای پخش “زنده یا ضبط پیام های صوتی با وضوح استثنایی برای هر عملیاتی سناریو … حتی بالاتر از جمعیت موتور و نویز زمینه است.”

صدای تولید شده توسط یک LRAD بسیار جهت دار. با توجه به نمایندگان از Genasys یک LRAD دستگاه پخش صدا در 30 درجه و پرتو.

LRAD دستگاه استفاده شده و برای بیش از یک دهه است. کشتی ها اغلب استفاده از آنها را به تگرگ دور عروق و در سال 2005 یک کشتی کروز با استفاده از LRAD دستگاه برای کمک به دفع دزدان دریایی با اشپیگل در توصیف این دستگاه به عنوان یک “صوتی کانن … که پرتوهای hellishly با صدای بلند سر و صدا که پر سر و صدا اما نه کشنده.”

هنگامی که ما رسیده به Genasys بپرسید اگر LRAD می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک سلاح در این شرکت گفت: روندهای دیجیتال که “LRAD سیستم های صوتی سیستم های ارتباطی و نه سلاح. آموزش سیستم های خلاف از جمله استفاده از” اضافه کرد که “این سیستم فعال پلیس به وضوح برقراری ارتباط در مواقع اضطراری.”

این شرکت همچنین گفت: “حداکثر خروجی صدا از 100X [خاص LRAD مدل مورد استفاده توسط پلیس] است 131 دسی بل (dB) در فقط یک متر از سیستم” و “LRAD صدای پخش را دنبال قانون معکوس مربع است که می آموزد که برای هر دو برابر شدن فاصله از منبع صوتی, صدا, فشار سطح کاهش 50% (6 دسی بل). در توصیه می شود فاصله خروجی صوتی از LRAD 100X و LRAD 450XL شبیه به پلیس و صدای آتش در محدوده نزدیک است.”

می توانید یک LRAD تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک سلاح ؟

با وجود Genasys’ اصرار که LRAD است نه یک سلاح, فن آوری است شهرت به عنوان یک “صوتی کانن” قادر به تحمیل بدن آسیب برساند. نوشتن برای مکالمه پروفسور ایان McLoughlin می گوید که “زمانی که در قدرت بالا و اثرات مانند یک پانچ در احشاء’ اعم از تهوع به غیر ارادی تخلیه روده.”

مداوم و طرح دعوی در دادگاه در برابر شهر نیویورک شامل استفاده از یک LRAD 100X مدل نوع به طور معمول توسط پلیس استفاده می شود. پس از NYPD استفاده 100X مدل LRAD در اعتراض به مرگ اریک گارنر یک گروه از شاکیان پرونده ای علیه این شهر ادعا که استفاده از این دستگاه باعث “آسیب های فیزیکی مانند میگرن سینوس درد, سرگیجه, ارضا روی صورت, فشار, زنگ در گوش و حساسیت به سر و صدا.”

در یک نظر در مورد قاضی رابرت شیرین اشاره کرد که “علاوه بر تقویت صدا LRAD دستگاه می تواند دارای یک بالا سخت تن به تن و حجم قابل تنظیم “بازدارنده تن” است که به بازار عرضه شده است به اجرای قانون به عنوان مفید برای کنترل جمعیت با ایجاد شنیدن ناراحتی استفاده می شود که در محدوده نزدیک است … 100X می توانید پروژه پیام به 600 متر دور تولید حداکثر خروجی پیوسته از 136 dB در یک متر دور, و ظرفیت برای غلبه بر 88 dBs از سر و صدای پس زمینه در 250 متر است.”

شیرین نیز در مقایسه با X100 به “اقلام مانند بی حس کردن نارنجک flashbang یا ضربه مغزی نارنجک” هنگامی که استفاده می شود با بی توجهی به این اهداف را می توان به عنوان “نیروی بیش از حد.”

Genasys نمایندگان گفت: روندهای دیجیتال که “عامل بازدارنده تن” است که به معنای استفاده شده توسط پلیس در یک لحظه یا لحظه به شیوه ای برای دریافت توجه مردم در طول هرج و مرج شرایط قبل از ارائه دستورالعمل. آنها همچنین به ما گفت که “در 100X حتی تن در سه متر در جلوی دستگاه است که در زیر سطح است که برای رفتن به هر علت شنیدن مسائل و یا آسیب به گوش شما” اضافه کرد که “NIOSH و OSHA هر دو می گویند که شما نیاز به قرار گرفتن در معرض مداوم بالاتر از 140 دسی بل به علت هر نوع موقت یا دائم شنوایی آسیب برساند. LRAD 100X است که اکثر نیروهای پلیس مجبور است تنها قادر به قرار دادن 137 دسی بل است که اندازه گیری در یک متر. در سه متر [حدود 9.8 فوت] شما به خوبی تحت 130 دسی بل است.”

با توجه به CDC “سر و صدای بالای 70 دسی بل بیش از یک دوره طولانی از زمان ممکن است شروع به شنوایی شما آسیب برساند. با صدای بلند سر و صدا بالاتر از 120 دسی بل می تواند باعث فوری آسیب به گوش خود را.”

اگر چه Genasys مدعی است که استفاده مناسب از تن است که به مردم توجه پورتلند پلیس اداره دستیار ارشد Chris Davis روز جمعه به خبرنگاران گفته است که دستگاه “را منتشر می کنند یک تن است که بسیار سخت به اطراف” با توجه به هنر و طراحی امیلی کار در هفته است.

Genasys اشاره می کند که LRAD اجازه می دهد تا ماموران به مردم هشدار در مورد قریب الوقوع استفاده از ابزار مانند گاز اشک آور و یا گلوله های لاستیکی و ایجاد فرصتی برای deescalate قبل از استفاده از چنین اقدامات است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im