چه اپل شایعه تغییر بزرگ می تواند برای آینده مک


Illustration for article titled What Apples Rumored Big Change Could Mean for the Future of the Mac

عکس: الکس Cranz (Gizmodo)

اپل مک کامپیوتر را از طریق رفته فقط دو معماری CPU انتقال در کل تاریخ: حرکت از Motorola 68k به پاور پردازنده در سال 1994 و پس از آن تعویض از PowerPC به Intel x86 تراشه در سال 2005. بased در گزارش های اخیر (و نزدیک به نیمی از یک دهه از شایعات)به نظر می رسد اپل در پرتگاه از یک سوم عمده انتقال با انتظارات است که اپل به زودی اعلام اولین ARM-based Mac هفته آینده در WWDC سال 2020 است.

تبلیغات

برای اپل, مزایای حرکت به دور از اینتل تراشه های سفارشی ARM مبتنی بر پردازنده های مشابه موجود یک سری تراشه های اپل با استفاده از در آیفون و آی پد در حال روشن است. نه تنها اپل به دست آوردن کنترل بیشتر بر نقشه راه ها و امکانات ساخته شده به پردازنده است که قدرت آن کامپیوتر, اما اپل نیز ایستاده به درو سود بیشتر از طریق برش در عین حال یکی دیگر از شخص ثالث تامین کننده خارج از معادله است. در بالا از آن سیب را با یک سری تراشه اغلب ارائه مشابه های تک هسته ای و عملکرد بهتر performance-per-watt اعداد در مقایسه با Intel x86 تراشه های ARM مبتنی بر مک بوک می تواند فقط به عنوان سریع در حالی که ارائه افزایش عمر باتری.

تبلیغات

اما برای من جالب ترین اثر اپل سوئیچ از x86 به بازوی این است که چگونه این تغییر می تواند بر طراحی آینده رایانه های مکینتاش. چه سیستم عامل خواهد ARM-based Mac اجرا میشه ؟ آیا اپل به سادگی به روز رسانی macOS به پشتیبانی بهتر بازو یا اپل برنامه ریزی یکی دیگر از نرم افزار انتقال شبیه به آنچه که ما زمانی که این شرکت نقل مکان کرد و از سیستم عامل Mac OS 9 به OSX. در Steve شغل سخنرانی در WWDC سال 2005او گفت: همه کار که رفت به OSX مجموعه ای اپل برای 20 سال آینده. اما در حال حاضر در سال 2020 ما در حال نقشه کشی نزدیک به پایان است که پنجره. پس چه می آید بعدی ؟

بعلاوه چه اثرات بالقوه می تواند تبدیل به بازوی باید در طراحی محصول? بنابراین پیش از WWDC سال 2020 که در آغاز هفته آینده در روز دوشنبه, ژوئن 22, من می خواستم به ruminate در برخی از امکانات ارائه شده توسط اپل انتقال بزرگ.

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

آیا اپل با چوب macOS or آیا ما دیدن ادامه داد: توسعه iOS?

در طول سال, اپل اقتباس macOS (و پیشینیان خود) به اجرا در تعدادی از های مختلف معماری و در حالی که آن را نمی خواهد بود آسان وجود دارد بدون هیچ دلیل که چرا اپل نباید قادر به دریافت macOS در حال اجرا بر روی بازو. و برای شروع است که احتمالا ساده ترین راه حل قرار دادن یک سری تراشه در چیزی مانند مک بوک ایر. این امر ایجاد یک فوق العاده نازک و سبک دستگاه قادر به دست زدن به محاسبات روزمره نیاز دارد اما با بهتر طول عمر.

تبلیغات

Illustration for article titled What Apples Rumored Big Change Could Mean for the Future of the Mac

عکس: الکس Cranz (Gizmodo)

حرکت نزولی این است که در حالی که اپل می توانید نیشگون گرفتن و کشیدن و یا به روز رسانی بسیاری از آن اول نرم افزار برای اجرا بر روی بازوی آن می تواند وقت اضافی اضافی برای انطباق بیشتر با برنامه های پیچیده مانند Final Cut Pro, نه به ذکر است تعداد بی شماری از برنامه های شخص ثالث که در خارج از توسعه دهندگان ممکن است خیلی سریع به تنظیم. و در حالی که طرح های مانند کاتالیزور می تواند کمک به پورت ARM مبتنی بر برنامه های iOS بیش از مکینتاش است که نمی تواند یک گلوله سحر و جادو برای همه چیز.

تبلیغات

اما مشکل بزرگتر می آید زمانی که شما در نظر مک نرم افزار دسکتاپ است که فقط منتشر شده در اواخر سال گذشته. به طور کلی تراشه های x86 با خود پیچیده مجموعه دستورالعمل معماری (مرکز همکاریهای علمی بین المللی) بهتر است برای رسیدگی بیشتر کارهای فشرده مانند ویرایش فیلم و یا مدل سازی 3D از ARM مبتنی بر تراشه های خود را کاهش مجموعه دستورالعمل معماری کامپیوتر. این مشکل می تواند نیروی اپل برای حفظ نسخه های متعدد از macOS با یک طراحی شده برای پشتیبانی از high-end x86-سیستم های مبتنی بر مانند Mac Pro در حالی که همچنین در حال توسعه یک دست-بر اساس نسخه macOS برای ماشین کمتر قدرتمند.

تبلیغات

اما با اضافه شده اخیر به iPadOS مانند بومی پشتیبانی از ماوس و لوازم جانبی مانند سحر و جادو صفحه کلید ساخته شده در پد لمسی iPad Pro تبدیل شده است کاملا جایگزین مناسب برای نمونه مک بوک برای بسیاری از مردم. بنابراین در دراز مدت این امکان وجودe که در iOS/iPadOS تبدیل خواهد شد پایه و اساس از کامپیوترهای Mac با macOS بودن محفوظ بیشتر برای بالا پایان سیستم قبل از اینکه مرحله به مرحله به صورت کامل و در چهار یا پنج سال (و یا بیشتر).

در مقایسه با macOS آن احساس می کند مانند اپل صرف تلاش بیشتری پالایش iOS و iPadOS. با ترکیب فروش از آیفون و آی پد مسئول نزدیک به 60 درصد از شرکت اپل درآمد در Q4 سال 2019 در مقابل فقط 11 درصد برای مک, آن را فقط باعث می شود احساس بیشتر به سرمایه گذاری منابع به آنچه که در حال حاضر اپل محبوب ترین سیستم عامل به جای تلاش برای نگه داشتن macOS رفتن برای همیشه و یا تقسیم آن توجه بین چند چنگال. علاوه بر iOS و iPadOS در حال حاضر کار به خوبی با تعدادی از روش های ورودی از جمله ماوس و صفحه کلید لمسی و قلم که واقعا درست از macOS و من به ارمغان می آورد به نقطه بعدی.

تبلیغات

اولین مک با صفحه نمایش لمسی

این نوع از ذهن ترا درهم میشکنند به فکر می کنم که در سال 2020 اپل هنوز نکرده یک مک با اندازه کامل صفحه نمایش لمسی. بیش از در ویندوز, زمین, صفحه نمایش لمسی لپ تاپ ها شده اند به طور گسترده ای در دسترس برای بخشی بهتر از یک دهه و در حال حاضر برخی سازندگان کامپیوتر در حال کار بر روی مفهوم دستگاه است که به طور کامل در حال غرق سنتی صفحه کلید و پد لمسی در ازای دو صفحه لمسی و یا بزرگ انعطاف پذیر صفحه نمایش.

تبلیغات

Illustration for article titled What Apples Rumored Big Change Could Mean for the Future of the Mac

تصویر: اپل

گذشته از چندین اپل مدیران قبلا اظهار داشت که آنها به سادگی نمی علاقه مند در ساخت یک مک بوک با صفحه نمایش لمسییکی دیگر از دلایل بزرگ است که باعث ایجاد یک صفحه نمایش لمسی مک بسیار دشوار است سیستم عامل خود را. macOS فعلی UI فقط طراحی شده برای لمس است. چیزهایی مانند آیکون ها و منوی تنظیمات بیش از حد کوچک به راحتی تنظیم با انگشتان دست, و در حالی که اپل قطعا می تواند طراحی مجدد macOS برای کار بهتر با لمس آن را احتمالا خواهد بود روند طولانی و دردناک چیزی مایکروسافت پیدا کردن راه سخت با ویندوز 8 و حتی منn برای ویندوز 10. این امر ممکن است می تواند آسان تر و موفق تر در دراز مدت به مقیاس iOS/iPadOS به جای بهتر دسکتاپ استفاده کنید.

تبلیغات

در حال حاضر در این نقطه بسیاری از مردم می تواند سوال نیاز به یک صفحه نمایش لمسی مک زمانی که iPad Pro در حال حاضر وجود دارد که عادلانه است. اما هنگامی که شما ترکیب 12.9 اینچی iPad Pro با سحر و جادو صفحه کلید شما را تا پایان چیزی که وزن آن سه پوند است که در واقع سنگین تر و کمتر محکم تر از 2.8-پوند مک بوک ایر. همچنین فقط با یک USB-C پورتاپل و نرم افزار نیست همیشه یک انتخاب بزرگ به عنوان یک کار اولیه و ماشین آلات.

بنابراین برای بسیاری از کاربران مکینتاش آن را در حداقل خواهد بود به خوبی به این گزینه از گرفتن فوق العاده نازک لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی (یا شاید حتی یک تبدیل خوانده شده 2-در-1) به جای اینکه مجبور به رفتن با سنگین تر و حجیم iPad Pro.

تبلیغات

واقعا متحد فروشگاه App

Illustration for article titled What Apples Rumored Big Change Could Mean for the Future of the Mac

تصویر: اپل

تبلیغات

در کوتاه مدت اپل انتقال بزرگ به بازوی مطمئن است به رنج می برند از برخی از مشکلات با برنامه سازگاری شبیه به Surface Pro X و بازوی دیگر مبتنی بر دستگاه های ویندوز روبرو می شوند زمانی که شما سعی می کنید برای اجرای مسن میراث ویندوز نرم افزار ها و یا برنامه های طراحی شده برای اجرای بومی در بازو.

اما اگر اپل می تواند از طریق فشار (که بر اساس قبلی انتقال به نظر می رسد به احتمال زیاد) اپل را تا پایان با چیزی آن را کار کرده است به سمت برای مدتی: واقعا متحد فروشگاه app. مهم نیست که چه دستگاه شما با استفاده از, و وجود خواهد داشت هیچ فرقی بین فروشگاه App مک و iOS, بازی فروشگاه, شما فقط می تواند در خرید یک برنامه یک بار و فقط می خواهد کار بر روی هر دستگاه شما با استفاده از.

تبلیغات

به تازگی اپل یک گام بزرگ به سمت این با آن جهانی خرید سیستماست که اجازه می دهد تا شما را به خرید یک برنامه یک بار اما هنوز هم استفاده از آن در هر دو مک و iOS. اما به دلیل جهانی خرید است که هنوز هم نسبتا جدید است و در عین حال به عامل نیاز به یک موج جدید ARM-based Mac, نرم افزار اپل نیست کاملا رسیده آن هدف ایجاد یک فروشگاه app به قانون همه آنها را حداقل هنوز رتبهدهی نشده است.

حتی ارزان تر مکینتاش

این یکی فکر کنم هر کاربر مک می توانید پردازنده با: ارزان تر از سیستم های. و در حالی که آن را تضمین می کنند با آوردن تراشه طراحی برای تمام دستگاه های خود را در خانه (نه فقط اپل و iPads) اپل ممکن است قادر به کاهش هزینه های تولید و قیمت پایین تر از بازوی مبتنی بر مکینتاش. ما به نوعی دیده می شود این اتفاق می افتد به تازگی در جانبی آیفون جدید با آیفون SEکه reuses فون 8 بدن و A13 تراشه از آی فون 11 برای کمک به هزینه های پایین. و با یک قیمت خرده فروشی $400, این بدان معناست که هنگامی که تنظیم شده برای تورم آی فون جدید SE است که در واقع حداقل هزینه های آی فون تا کنون است.

تبلیغات

Illustration for article titled What Apples Rumored Big Change Could Mean for the Future of the Mac

عکس: الکس Cranz (Gizmodo)

در ضمن برای مکینتاش یک مک بوک های جدید به ندرت هزینه کمتر از $1,000 حتی اگر شما برای محروم کردن barebones که ارزان نیست. و با پردازنده که یکی از گران ترین قطعات لپ تاپ و تراشه مانند 10-gen Intel core i5 CPU برجسته در جدید MacBook Pro 13 حسابداری برای به عنوان بسیاری از 250 دلار برچسب قیمت آن وجود دارد فرصت خوبی است که با تعویض به سفارشی پردازنده های ARM اپل می تواند عبور همراه برخی از کسانی که پس انداز به مشتریان خود است.

تبلیغات

اما من باید به احتیاط آن است که هنوز بسیار زود است و وجود دارد یک تن از عوامل ناشناخته در بازی. هک اپل حتی رسما اعلام کرد برای اولین بار ARM-based Mac هنوز—اگر همه علائم نشان می دهد که اتفاق خواهد افتاد در اوایل هفته آینده. این است که به سادگی یک قطعه به الهه شعر و موسیقی, در مورد همه امکانات چرا که در این زمان با ارزش قبل از بزرگ نشان می دهد, یکی از سرگرم کننده ترین چیز در مورد تکنولوژی است که فقط در خواب در مورد آنچه می تواند باشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>