حقیقی لغزش نوردد چند خانه را به نروژی آبدره


لغزش در طول اولیه آن در فاز 3 ژوئن 2020.
Gif: Jan Egil Bakkeby/یوتیوب/Gizmodo

اوه اینجا چیزی است که شما قطعا نمی بینم روزمره: یک تکه بزرگ از زمین سقوط کرد و به و به طور موقت زیرفشار بالای نروژی آبدره در اوایل این هفته. فیلم های گرفته شده در طول فاجعه دیده می شود به باور.

تبلیغات

لغزش اتفاق افتاده صبح روز پنج شنبه ژوئن 3 در شمال نروژ شهر آلتا گزارش نیویورک تایمز. عظیم توده از زمین کشش بیش از 600 متر (2000 متر) گسترده و رسیدن به 150 متر (500 فوت) داخلی ناگهان تضعیف و سقوط به شمال اقیانوس اطلس به طور خاص Altafjord.

باور نکردنی فیلم هایی از این رویداد دستگیر شده توسط ساکنان محلی Jan Egil Bakkeby نشان داد این تکه از زمین همراه با خانه های چند شناور به دریا برای آنچه به نظر می رسید مانند ابدیت. در مجموع هشت سازه های, عمدتا کلبه تابستان شد جاروب به فلات. آشفته بازار با صدای بلند از creaks جرقه بزند و clangs شنیده می شود به عنوان جرم حل و فصل و سپس غرق به آب است. تنها چیزی که باقی مانده زمانی که آن را بیش از همه در حال شناور بیت باقی مانده و کاملا جدید خط ساحلی.

تبلیغات

عملیات نجات رفت و به دنده کامل با ماموران آتش نشانی و پلیس و آمبولانس به حضور در صحنه به دنبال نجات هلیکوپتر تیم های صلیب سرخ و گارد ساحلی به گزارش NYT.

“ما هنوز در سایت خدمه مشغول به کار برای ارزیابی لغزش امنیت یا خطر جدید لغزش گفت:” افسر پلیس محلی Torfinn Halvari به زودی پس از عملیات نجات آغاز شد به گزارش محلی. “ما نمی توان با قطعیت گفت که هیچ کس در نظر گرفته شده است.”

یک سگ بود جاروب کردن به اقیانوس اما آن را با شنا به ساحل بود و بعد از آن بازیابی شده توسط یک هلیکوپتر.

لغزش در این مقیاس دیده نشده در بیش از نیم قرن با توجه به آندرس Bjordal نروژی منابع آب و انرژی اداره, ارشد, مهندس, گزارش NYT.

نوشتن در AGU را لغزش وبلاگ دانشگاه شفیلد زمین شناس دیو Petley توصیف این حادثه به عنوان یک سریع رس لغزش.

تبلیغات

“سریع رس هستند glaciomarine مواد که خواص عجیب و غریب” نوشته Petley. “هنگامی که آشفته آنها بسیار ضعیف هستند—در واقع رفتار خود را شبیه به یک مایع. اما دست نخورده آنها بسیار قوی تر و در درجه اول به دلیل نقش نمک که چسب ذرات ساختار با هم. زمانی که این ساختار آشفته سریع خاک رس به سرعت در حال تضعیف اجازه می دهد این دیدنی رانش زمین به فرم.”

در طول مرحله اولیه “لغزش به نظر می رسد که رخ داده است به عنوان منسجم قایق” اضافه شده Petley.

تبلیغات

باران در طول صبح از لغزش ممکن است رسوب رویداد دقیق باعث شده هنوز مشخص نشده است. در پاسخ به Gizmodo پرس و جو Petley گفت: آن را “غیر ممکن است بدانید که اگر این تغییرات آب و هوایی مرتبط” و اضافه کرد که نروژ را تجربه کرده است “سریع ذوب برف در روزهای اخیر به طوری که احتمالا منبع آب است.”

اوه. امیدوارم هیچ کس صدمه دیده بود. ما نگه داشتن چشم ما در توسعه این داستان در طول چند روز آینده.

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>