ابر رایانه ها و اسپری فوم: چگونه تکنولوژی می تواند شیرین کاری آتش سوزی جنگل های نجومی


forest fire season prevention
Genevieve Poblano/روندهای دیجیتال گرافیک

در وسط شب از ماه اکتبر گذشته یک مشکوک مست 26 ساله خود را منفجر تویوتا کرولا به یک قطب قدرت قیچی آن را در نیم. خارج از وظیفه California sheriff بود که رانندگی در همان کشش از نارنجی شهرستان سانتیاگو دره جاده دیدم و در نتیجه سنگ اسمانی بزرگ خود را در آینه. زمان کلانتر از آن ساخته شده به خراب کردن سایت با یک کپسول آتش نشانی راننده در حال حاضر کمک کرده اند از تویوتا اما ماشین انفجار به حال سوخته قلم مو در کنار جاده و اون سوی خاکستر سوخته بودند به سرعت بالا رفتن از تپه. اگر آتش شروع به پریدن کرد بیش از این بزرگراه بیش از 4000 نفر را مجبور به تخلیه و 1500-plus خانه خواهد بود در راه خود را.

به عنوان با سانتیاگو دره, حادثه, ترین آتش سوزی شروع با تکنولوژی بشر مانند گرما از یک ماشین آتش و یا جرقه از یک سیم برق. 2018 آتش اردوگاه — مرگبارترین آتش سوزی در کالیفرنیا, تاریخ در آن زمان تقریبا یک سال به طور کامل شامل — باعث شد 100-year-old خط انتقال برق. 2018 فرگوسن آتش آن سوخته در سه حالت مختلف جنگل و باعث بیش از 118 میلیون دلار خسارت شروع با یک وسیله نقلیه معیوب مبدل کاتالیزوری.

تغییر آب و هوا نیز تابستان طولانی تر و زمستان و بهار کوتاه تر است. آمریکا آتش سوزی های نجومی مورد استفاده قرار گیرد برای آخرین بار از جولای تا اکتبر اما در حال حاضر این فصل گسترش فراتر از آن ماه. تغییر الگوهای آب و هوا را نیز افزایش میزان باد, ساخت آتش سوزی شعله های آتش داغتر و کمتر قابل پیش بینی است. به علاوه بیشتر توسعه دهندگان در حال ساخت در مناطق که زمانی منزوی جنگل که بدان معنی است که بیشتر زندگی می کند و ساختمان ها از دست داده است. این نبرد موفق در برابر سانتیاگو آتش نشان می دهد که چگونه آینده fire فصل ممکن است مبارزه متفاوت از قبلی است.

مبارزه با آتش با FIRIS

چند ماه قبل از سانتیاگو دره, آتش, Orange County Fire Department (OCFD) راه اندازی یک برنامه آزمایشی جدید آتش نشانی ابزار دوبله FIRIS: آتش یکپارچه در زمان واقعی اطلاعات سیستم. این FIRIS تیم در پاسخ به عنوان به زودی به عنوان گزارش از فروغ می آید در استقرار یک هواپیما به نقشه محیط شعله ارسال یک زمان واقعی جریان از نقاط داغ و با استفاده از هوش مصنوعی در پیش بینی سرعت و جهت گسترش است.

“ما فقط به عنوان مربوط به هک”, به یاد می آورد Orange County Fire Chief برایان Fennessy در مورد سانتیاگو brushfire. “ما تا به حال بالقوه برای هزاران نفر که در این مسیر در عرض یک ساعت.”

سازمان آتش نشانی اعزام خدمه به سانتیاگو, دره عمیق و باریک در 3:44.m و آن را وارد 12 ساعت بعد. که نقطه شعله های آتش را تحت پوشش حدود نیم هکتار.

سانتا آنا بادها به وقوع مقدار زیادی از اکسیژن را به رشد. “اگر شما زمان پنج هکتار آتش برای یک دقیقه آن را 10 در دو دقیقه آن 18 می گوید:” جوئل لین بود که پرواز در یک هلیکوپتر بر آتش آن شب. “سه دقیقه آن 47. پنج دقیقه آن را بیش از 100 هکتار است.”

لین هلیکوپتر مجهز به یک دوربین مادون قرمز است که اسیر آتشپاره ایی دوش گرفتن بیش از اتوبان. اگر شعله های آتش پل جاده بیشتر تجهیزات و اولین پاسخ دهندگان می باید به نام و آتش نشانان را به تمرکز بر حفاظت از سازه ها و زندگی علاوه بر آتش سوزی ،

این واقعیت است که آن را یک شنبه شب همه چیز پیچیده و حتی بیشتر. هفته کاری تخلیه روی حیله و تزویر. در چند ساعت مسافران خواهد بود با عنوان مدرسه اتوبوس خواهد بود چیدن کودکان و هر آزادراه مسیر خواهد آمد با برافروخته رانندگان و شاخ بلند.

“آتش نشانان آهسته تر به عنوان یک آتش بزرگتر” توضیح می دهد که لین است که هل دادن به عقب blazes برای 40 سال. “و اتفاق می افتد که یک نرخ نمایی.”

پرواز بالاتر از خط یک بال ثابت هواپیما گرفتن اطلاعات برای FIRIS سیستم. اطلاعات در مورد شدت آتش و رطوبت سطح گیاهان منتقل شد به دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو (UCSD) که در آن یک ابر رایانه با استفاده از FARSITE برنامه تجزیه و تحلیل شیب تپه به سرعت باد و سایر شرایط آب و هوایی است که ممکن است به بازی می آیند. برنامه تخمین می زند که چگونه آتش را در رشد 30 دقیقه افزایش است.

یک سال 2006 آتش سوزی همراه اورنج کانتی 241 تلفات جاده سوخته بیش از 1200 هکتار از زمین.

در سراسر ایالات متحده چندین آتش سوزی بخش های مشابه آتش رفتاری نرم افزاری است که با بهره گیری از تصاویر گرفته شده از ماهواره ها و قله کوه دوربین اما چند جمله در زمان واقعی تجزیه و تحلیل. سال پیش یک شرکت آتش نشانی حادثه فرمانده (IC) ممکن است خیره در یک طرف سانتیاگو دره آتش و spitballed در مورد منابع مورد نیاز شامل دوزخ هرگز به دانستن آنچه اتفاق می افتد در سمت دیگر خط الراس.

“چه مجموعه FIRIS سیستم جدا از هم است که ما از لحاظ جسمی ایستاده با یک هواپیما آتش نشانی برای یک حمله اولیه” توضیح می دهد که Fennessy. اطلاعات از UCSD است و سپس منتقل به یک IC بر روی زمین از طریق تلفن همراه بصری است که در بحث و گفتگو با کارشناسان پرواز بالا. در طول سانتیاگو آتش FARSITE تخمین زده است که توسط 5:04 صبح فروغ را پوشش 593 هکتار و تاثیر جمعیت 4,143 و 1,541 خانه. 6:04 صبح تعداد کسانی که رشد می کنند به 1,174 هکتار 8.569 مردم و 3,246 خانه. این اطلاعات همچنین شامل پیشنهادات در مورد که در آن و زمانی که به تخلیه ساکنان محلی است.

در اوایل صبح روز پنجشنبه IC تصمیم به حمله به سانتیاگو دره آتش از بالا با دو آب انداختن helitankers که باران می تواند تا 1000 گالن H2O با هر زایمان است. آنها با حمایت چندین پاسخ دهندگان بر روی زمین است. خط نمیفهمد که اگر آتش به طول انجامید فراتر از طلوع خورشید زمانی که درجه حرارت هوا و گیاهان هر دو را افزایش اضافی چهار هلیکوپتر چهار helitankers و حمله هواپیما نیز مورد نیاز خواهد بود.

ضربه آن را با همه چیز شما باید

“کل استراتژی است که به آن ضربه سخت با همه چیز شما باید” توضیح می دهد که Fennessy. “از آنجا که اگر شما خارج از زمان اولیه پنجره های آتش می شود به طوری در حال حاضر شما در حال رفتن به نیاز به یک مقدار زیادی از دیگر کمک کند.”

در چهار دهه اخیر Fennessy شده است یک آتش نشان آتش سوزی تبدیل شده اند خیلی بیشتر شدید. کالیفرنیا متعدد در سال های خشکسالی ایجاد کرده اند که بسیاری از “سوخت” است که نشده است شسته شده با باران های اخیر. بین سال 1927 و 2013, مقدار توام زمین دو برابر شده است در سراسر جهان.

گتی ایماژ

آتش سوزی نیز در حال افزایش در سراسر ایالات متحده است. به دنبال بازگشت بیش از 50 سال گذشته بدترین آتش سوزی فصل باید تمام رخ داده در دهه گذشته است. یک سال 2017 وزارت بازرگانی تجزیه و تحلیل و برآورد هزینه سالانه این infernos ها بین 71 دلار و $347 میلیارد.

با توجه به اینکه چگونه به سرعت آتش سوزی گسترش تیم های کوچک در حال حاضر باید واکنش نشان می دهند به سرعت به آتش سوزی بزرگ می گوید: برایان کالینز مدیر عامل شرکت Intterra این شرکت توسعه یافته است که یک قطعه از نرم افزار FIRIS سیستم استفاده می کند. همان برنامه نیز استفاده شده اما ملی بین آتش مرکز که در پاسخ به wildland آتش سوزی در سراسر کشور. واقع در کلرادو کالینز اشاره می کند که بسیاری از آتش مشکلاتی که اتفاق افتاده کالیفرنیا به سرعت در حال گسترش به سایر نقاط غرب و از جمله واشنگتن و اورگون و کلرادو است.

فراتر از آب

FIRIS نیست تنها فناوری جدید آتش نشانان با استفاده از به عقب راندن و مهار آتش سوزی. اورنج کانتی شرکت نیز با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای بررسی آسیب در طول و پس از یک آتش سوزی. برای مثال پس از یک اخیر آتش سوزی در یک قرن کلیسا قرار داده بود از OCFD مورد نیاز برای بررسی علل احتمالی و تعیین اگر هر کس تا به حال ساخته شده و زنده است. اما باقی مانده دیوارهای کلیسا بودند در خطر فروپاشی بنابراین به جای قرار دادن زندگی در معرض خطر ابتلا به آنها فرستاده می شود در یک هواپیمای بدون سرنشین کوچک به نظر سنجی خرابه.

نه همه اخیر آتش نشانی نوآوری ها و ماشین آلات و یا. در سال 2019 استنفورد مواد دانشمند اریک Appel توسعه سازگار با محیط زیست مقاوم در برابر شعله ژل ساخته شده از پلیمرهای سلولز و سیلیس کلوئیدی ذرات است که می تواند اسپری بر روی درختان و علف و دیگر پوشش گیاهی و در محل باقی می ماند برای کل fire فصل است. شبیه ژل اغلب پراکنده پس از یک تعداد انگشت شماری از ساعت.

هزینه مهار

5 صبح سانتیاگو دره آتش تا به حال دارای عقاید به پنج هکتار است. از طریق مادون قرمز لنز آن میدرخشد مانند گدازه. در نزدیکی بزرگراه اتومبیل سرعت گذشته یک خط ضخیم خودروهای آتش نشانی و ماشین پلیس پارک شده در کنار جاده ها چراغ چشمک زن. دو helitankers در اطراف دور و از طریق آتش و بیش از بیش. طی ساعت آینده, آنها می خواهم را 24 قطره تخلیه 14,500 گالن آب بیش از دوزخ در نهایت رام کردن یک دریاچه از شعله های آتش به یک درهم آمیخته از نقاط داغ که شد خاموش توسط خدمه زمین. با توجه به خط این گزارش در این حادثه فقط airpower برای سانتیاگو آتش $هزینه 27,100. اگر آن را تا به حال نشده است که در این حمله اولیه و تمدید برای دومین روز, قیمت برچسب برای airpower آیا افزایش به $391,000.

گتی ایماژ

“این غیر ممکن است به صرف پول بیش از حد در یک روز اگر شما صرف هر بازی به روز می گوید:” لین که تا به حال به دفاع از هزینه helitanker و استفاده در هواپیما چندین بار در آتش نشانی حرفه ای. “شما می توانید صرف مقدار زیادی از پول را در یک زمان کوتاه با آتش wildland.”

150-بعد خلبان FIRIS برنامه به پایان رسید در ماه ژانویه و در نظر گرفته شد یک موفقیت بزرگ است. بحث های متعددی را پیشنهاد راه اندازی یک موازی برنامه در شمال کالیفرنیا. این برنامه آزمایشی دلار هزینه 4.5 میلیون و نگهداری هواپیما در تماس 12 ساعت در روز. با یک دوم راه اندازی پد وجود دارد به طور بالقوه می تواند 24 ساعته ایالت پوشش. سپس COVID-19 ضربه و دولت در حال حاضر باید بفهمند که بودجه را کاهش دهد. Fennessy پیش بینی کرد که یک ایالت برنامه که در پاسخ در آتش نجومی ماه هزینه خواهد شد در مورد $7 میلیون اما آنها همچنین می توانید تکرار اورنج کانتی مبتنی بر سیستم برای $4.5 میلیون نفر است. او با اعتماد به نفس است این سیستم خواهد شد بودجه در اواسط ماه جولای آغاز آتش فصل اما مطمئن نیست چقدر.

به عنوان برای راننده که باعث سانتیاگو دره, آتش, Eric Lopez او حاضر هوشیاری آزمایشات قبل از او گرفته شده بود به پلیس بازداشت و رزرو مشکوک DUI.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>