Stalkerware: نامرئی تهدید مواجه داخلی قربانیان سوء استفاده


کریس DeGraw/Digital Trends

توجه: این داستان شامل شرح دیجیتال سوء استفاده و ارجاع به خشونت خانگی.

در اوایل ازدواج, سامانتا متوجه شده است که شوهرش ناپدید می شوند به حمام برای مدت زمان طولانی. وقتی که او آمد از او می خواهم عصبانی با او.

“بعد از آن که من پیدا کردم او در خواندن من پیام متن” سامانتا گفت: روندهای دیجیتال. “آنها فرستاده شده به تلفن خود را.”

رفتار او تشدید با توجه به سامانتا. در علاوه بر این به رفتار خشونت آمیز او اقدام به هک به بستگان او’ حساب های بانکی. او در سال 2015 اما سوء پایان ندارد. او ثبت نام خودرو تحت نام او و او به نظر می رسید به دانستن هر زمان و هر کجا که او ساخته شده یک خرید و یا راه می رفت خارج.

“من در زندگی چهار متحده را از او دور و به نوعی به عنوان من می تواند ترک او را نشان می دهد تا” سامانتا گفت: روندهای دیجیتال. او کاهش یافته است به نام خانوادگی او را چرا که او هنوز هم در تلاش برای نظارت بر او زندگی دیجیتال.

Phone Stalker
SpeedKingz/شاتر

“به نظر می رسد دیوانه و پارانوئید به فکر می کنم کسی که ردیابی شما مثل این. مردم فکر نمی کنم این نوع از چیزهایی که ممکن است. آن را می سازد شما سوال سلامت عقل خود را پس از سو استفاده کننده دیگر می تواند از لحاظ جسمی کنترل یا تنبیه من این بود که راه خود را از تحمیل درد,” او اضافه شده است.

آن را تنها دو سال پیش پس از اینکه به طور مداوم ترس و وحشت که سامانتا کشف شده به حد کامل از او سو استفاده کننده نظارت — با تشکر از کمک استفاده داخلی متخصصان و tech labs که اسکن گوشی خود را. او معتقد است که او هک شده حداقل پنج نفر از دستگاه های با stalkerware در طول رابطه خود را.

“Stalkerware” یک اصطلاح کلی دیگری برای برنامه های کاربردی که به طور مخفیانه نظارت بر قربانی ارتباطات, محل, عکس, پسورد, کلید, و بیشتر.

استفاده داخلی است افزایش یافته است به طور چشمگیری پس از COVID-19 مجبور زوج به مستند. استفاده از stalkerware کاهش یافته است در طول همه گیر با توجه به امنیت سایبر شرکت کسپرسکی.

“در حال حاضر قربانی و سو استفاده کننده همیشه با هم” گفت: Kaspersky Lab تحقیقات تیم توسعه منجر ویکتور چبیشف. “وجود دارد بدون نیاز به نظارت بر فعالیت اگر آنها در همان محل است.”

چبیشف به طور کامل انتظار دارد که استفاده از stalkerware خواهد سنبله دوباره یک بار دیگر مردم بس پناه در محل.

“این باعث می شود تفاوت وجود دارد قرنطینه اجتماعی فاصله و یا هر گونه وضعیت بحران به عنوان ما به طور مداوم در گارد بدون هر لحظه مکث,” او گفت:.

امنیت سایبر شرکت Avast, اما, شناسایی یک افزایش از stalkerware استفاده در مستند. این اختلاف ممکن است نشان دهد که چگونه کمی از درک ما در این شماره است.

“آن باقی مانده است دیده می شود چگونه اعداد از شناسایی stalkerware را مانند نگاه در پایان سال به عنوان این را به ما نشان می دهد یک تصویر واضح تر گفت:” چبیشف.

Stalkerware را نگران کننده تاریخچه

Westend61/گتی ایماژ

Stalkerware شده است در اطراف برای بیش از یک دهه هر چند که در طول تاریخ افتاده تحت “spyware” چتر تا همین اواخر. با استفاده از این برنامه به عنوان یک داخلی سوء استفاده از تاکتیک های است که هنوز هم نسبتا جدید موضوع در میان شرکت های فن آوری و قانونگذاران هر چند با توجه به عدم شیوع.

استفاده از stalkerware مشخصی در سطح جهان در دو سال گذشته با توجه به کسپرسکی که در بر داشت که 35 درصد بیشتر مردم در سراسر جهان مواجه شده بود این برنامه در سال 2019 از در سال 2018 است. این تعداد به احتمال زیاد کم از آنها بر اساس گزارشات منتشر شده توسط کاربران که موفق به اسکن و قرار دادن stalkerware بر روی دستگاه های خود را.

یک فوریه نظرسنجی انجام شده توسط هریس و NortonLifeLock یافت که 10 درصد از آمریکایی ها با استفاده از نرم افزار برای مانیتور سابق خود را – و یا زمان تماس شریک زندگی, پیام های ایمیل و عکس بدون شریک آگاهی و یا اجازه.

“ما شاهد یک افزایش بزرگ ما اعتقاد به دو دلیل” گفت: چبیشف. “چون ما بهبود یافته ما تشخیص و چون توسعه دهندگان که ایجاد stalkerware شروع به مبارزه با ما تشخیص است.”

“آن را کاملا تکان دهنده را نیز ببینید چقدر بد این مشکل است”

 

سال گذشته رقابت شرکت های امنیتی مانند Norton Lifelock, کسپرسکی, Malwarebytes و دیگران با هم متحد شده و به مبارزه با سربازان ارتش از stalkerware از طریق ائتلاف علیه Stalkerware.

“آن را کاملا تکان دهنده را نیز ببینید چقدر بد این مشکل است” گفت: چبیشف, “[COVID-19] فراهم می کند برخی از زمان به تمرکز بر روی فعالیت هایی که ما در حال انجام همراه با ائتلاف علیه Stalkerware به منظور افزایش آگاهی عمومی در مورد این مشکل. … با اینحال ما فکر می کنیم که مبارزه برای محافظت از تمام کاربران در برابر stalkerware هنوز هم وجود دارد در حالی که متاسفانه.”

Detected Spaware apps chart
Avast

در همین حال سازمان های غیر انتفاعی و خشونت سازمان در حال تقلا برای کمک به بازماندگان مقابله با نامرئی مشکل در حالی که آنها در سلول است. در یک برنامه پیشگامانه در نیویورک کرنل Tech درمانگاه به پایان Tech سوء همکاری با نیویورک خانواده عدالت مراکز به عنوان بخشی از شهر نیویورک در دفتر شهردار به پایان داخلی و خشونت مبتنی بر جنسیت (ENDGBV) برای اسکن و پاک کردن بازماندگان’ گوشی های. این سرویس از راه دور در طول COVID-19 با متخصصین تکنولوژی ساخت قرار ملاقات خاص در نیویورک.

“در بسیاری از gaslighting رفتن با این سوء استفاده” گفت: Jenise جنکینز مدیر عملیات برای نیویورک, خانواده, عدالت مراکز. “یک مصرفکننده می گوید:” شما نمی دانید که آنچه شما در حال صحبت کردن در مورد. آن است که بسیار مفید برای مشتریان خود بدانید و مطمئن باشید که آنها نمی شد و این ، آنها در حال شنیدن تایید از یک حرفه ای است. به علاوه هنگامی که آنها می دانند که این فقط یک برنامه آنها می توانید چیزی در مورد آن.”

کرنل تکنولوژی را توسعه داده است یک منبع باز آنتی ویروس فن آوری به نام ISDi, که بازماندگان لازم نیست برای نصب در نتیجه فرار از سو استفاده کننده را تشخیص. در حالی که stalkerware کاهش یافته است در طول COVID کلی کرنل تکنولوژی است anecdotally گزارش همان تعداد نگران بازماندگان.

“من فکر می کردم وجود دارد خواهد بود یک افت کردن اما ما شلوغ تر از همیشه گفت:” دیانا فرید دکترا همکار و دکتری پژوهشگر در کرنل Tech.

دوره نقاهت بعد از stalkerware

security engineer worker his job

یکی از اندازه متناسب نیست همه وقتی که می آید به برنامه اقدام برای بازماندگان. سامانتا است و در حال حاضر زندگی می کنند در یک آدرس خصوصی. یکی از دستگاه های است که هنوز هک — او سو استفاده کننده نمی داند که او می داند که او به آن دسترسی ندارد. او تنها به او ضرر اطلاعات است. به این ترتیب او می تواند او را کنترل کند و نه بالعکس. او است که به دنبال طلاق است اما نه به پلیس.

“این بسیار دشوار است, به ویژه هنگامی که وجود دارد یک مرد متاهل و شما مشترک تلفن برنامه. Gaslighting و روانی جنگ که nontangible هستند, دشوار است برای توضیح به غیر تروما به اطلاع مردمگفت:” سامانتا. “اگر او متوجه می شود من می دانم که او ممکن است همه چیز را تغییر دهید.”

Stalkerware ارائه یک حقوقی پازل. آن است که به طور کلی حقوقی به منظور توسعه فن آوری که زمینه ساز بسیاری از برنامه های مورد استفاده به عنوان stalkerware. کاربران می تواند به ارمغان آورد تا در اتهامات مانند وسیله و یا تقلب اگر آنها استقرار تکنولوژی برای اهداف غیر قانونی. اما آن را دشوار است به تعقیب; تکنولوژی سایه و بازماندگان اغلب تمایلی برای به اشتراک گذاشتن خود را به طور فعال نظارت دستگاه های با پزشکی قانونی, پلیس تیم است. تقریبا نیمی از استفاده داخلی از موارد گزارش نشده برو.

“دسترسی دیگران’ دستگاه می تواند نقض شود همه انواع کامپیوتر و قوانین حفظ حریم خصوصی” گفت: اریکا اولسن مدیر شبکه امنیت برنامه در شبکه ملی برای پایان دادن به خشونت خانگی. “اما وجود دارد چند گزینه برای پیدا کردن آن اثبات آن و خلاص شدن از آن. بازماندگان معمولا مجبور به انجام یک تنظیم مجدد کارخانه و یا یک گوشی جدید که بدان معنی است که شواهد و مدارک است نه حفظ شود.”

هیچ راه حل آسان

Man sitting on rail as people walk by
Westend61 / گتی ایماژ

ایالات متحده بزرگ stalkerware مشکل اما ملت جلوتر از منحنی وقتی که می آید به مبارزه با آن. در ماه اکتبر کمیسیون تجارت فدرال آورده اتهامات علیه سه stalkerware شرکت پس از آنها فعال کاربران به تعامل با غیر قانونی نظارت بر فعالیت های در سیستم عامل خود را. در سطح جهانی مورد تنها دومین در نوع خود در سال 2014 دادگاه ایالات متحده با موفقیت تعطیل پاکستان مبتنی بر stalkerware برنامه.

اکثر stalkerware می توان از stand-alone وب سایت و یا از طریق Google Play برای گوشی های آندروید — هر چند گوگل راه اندازی طرح برای فیلتر کردن این برنامه ها است. غول جستجو در هفته گذشته اعلام کرد که ممنوعیت تبلیغات برای stalkerware نرم افزار — به طور خاص آنهایی “که به بازار عرضه شده و یا هدفمند با بیان هدف از ردیابی و یا نظارت بر شخص دیگری و یا فعالیت های خود را بدون مجوز.”

دستگاه های آندروید نیز حساس هستند زیرا آنها منبع باز و یک اکوسیستم متنوع; چندین نسخه از سیستم عامل آندروید در دسترس هستند به طور همزمان ساخت به روز رسانی های امنیتی نامنظم. Stalkerware کمتر رایج در دستگاه های اپل از فروشگاه App است سخت در مورد توسعه و تسلیم است.

هر گونه سو استفاده کننده می ها stalkerware که آیا یا نه آنها یک پس زمینه با تکنولوژی.

آن را غیر ممکن است برای تشخیص بسیاری از stalkerware نرم افزار بدون هدف stalkerware اسکن و این نوع از اسکن با تکنولوژی هنوز در مراحل ابتدایی است. این برنامه به طور معمول به خاک سپرده عمیق در یک قربانی سیستم تلفن — معمولا تحت بی ضرر فایل نام مانند “وای فای چک” به معنی قربانیان معمولا متوجه نمی آنها را در خود را دارند.

هر گونه سو استفاده کننده می ها stalkerware که آیا یا نه آنها یک پس زمینه با تکنولوژی.

“این خیلی ساده است. شما فقط باید به گوگل مراحل” گفت: جنکینز. “این اتفاق می افتد بیشتر از layperson فکر می کنم. با خشونت بازماندگان آنها در حال حاضر در برخورد با بسیار است که آن را فقط در ترکیبات خود نگران هستند و نگرانی برای ایمنی خود و برای فرزندان خود.”

هنگامی که این اطلاعات می رسد برنامه های قربانیان مشکلات ممکن است تنها بدتر با توجه به چبیشف. بسیاری از stalkerware برنامه ها قربانیان نا امن اطلاعات بر روی سرور. هکرها به راحتی می توانید بازیابی اطلاعات و نرم افزار می توانید آن را برای داده های خود را و اهداف بازاریابی از آنجا که هیچ حریم خصوصی توافق با قربانیان.

فرید گفت که هر کسی که مشکوک است از فعالیت بر روی تلفن خود را باید با استفاده از معتبر ضد ویروس نرم افزار است که تشخیص stalkerware — نه فقط adware. کسپرسکی, MalwareBytes, Avira, McAfee و Avast تمام گزارش هدف stalkerware با موفقیت. علاوه بر آن ضد stalkerware تکنولوژی CETA نیز فراهم می کند گام به گام دستورالعمل در قطع از سوء استفاده همکاران از بین بردن ذخیره کلمات عبور به افزایش Facebook security.

سامانتا گفت: او بیش از یک دستگاه و او با استفاده از همه آنها را برای مقاصد مختلف به منظور پرتاب کردن او مصرفکننده. یک دستگاه است که برای نرم افزار آموزشی برای پسرش ، دیگری است برای اعتماد دوستان و خانواده. او بسیار مراقب باشید در مورد دادن اطلاعات خود را به هر کسی.

“من لیاقت یک زندگی عادی. اگر این است که چگونه من آن را انجام دهد, این چیزی است که من قصد دارم به انجام,” او گفت:.

اگر شما یا کسی که شما می دانید در حال تجربه استفاده داخلی و یا وسیله تماس ملی خشونت خانگی تدریس خصوصی در 1-800-799-7233.

 

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>