هیچ چیز اشتباه با فشردن هر قطره از عملکرد شما می توانید از یک پردازنده است. پس از همه, آن را مغز کامپیوتر شما و شما می خواهید آن را در حال اجرا, بهینه, اگر نه بهتر است. این که اورکلاک را به بازی می آید.

شما باید اورکلاک پردازنده خود را? که بستگی به چیپ و درک خود را از این روند است. خطرات درگیر وجود دارد و این ممکن است به ارزش زمان خود — و به طور بالقوه پول است. مطالعه بیشتر در برای اطلاعات بیشتر در مورد این خطرات و همچنین مزایای اورکلاک پردازنده خود را.

اورکلاک کردن چیست?

اگر شما نا آشنا با اورکلاک این روند تنظیم CPU شما چند برابر بالاتر بنابراین این تراشه سرعت را افزایش می دهد کامپیوتر خود را به طور کلی عملکرد. برای کاربران جدی آن را یک راه مشترک برای تقویت عملکرد. اما اورکلاک سهم خود را از خطرات به خصوص برای تازه واردان است.

اورکلاک به طور معمول شامل, پردازنده اصلی, هر چند شما همچنین می توانید اورکلاک گسسته GPU برای افزایش پردازش گرافیکی. هیچ یک قاعده در چگونه سریع شما می توانید سرعت یک پردازنده اما هر اورکلاک پروژه تولید نتایج متفاوت است. که باعث می شود تصمیم خود را برای اورکلاک نسبتا سخت و دشوار است.

است اورکلاکینگ ارزش آن را? بله — و هیچ.

اورکلاک: آیا شما به آن نیاز دارید ؟

اورکلاک می تواند وقت گیر و گران قیمت, به خصوص اگر شما تجربه کمی سرهم بند با قطعات کامپیوتر. در علاوه بر این به تغییر چند برابر خود را, شما ممکن است نیاز به تغییر تنظیمات ولتاژ فن با سرعت چرخش و دیگر مهم شکننده اصول.

بنابراین زمانی که شما واقعا به آن شما نیاز به اورکلاک ؟

اورکلاک پردازنده اغلب همراه با بازی اما در اینجا یک واقعیت را بررسی کنید: بالا بردن سرعت CPU خود را نمی ممکن است بسیار برای بهبود تجربه بازی خود را. این کمک می کند به خصوص خواستار برنامه ها سریع تر اجرا شود قطعا, اما شما احتمالا نمی خواهد متوجه همان اثر در امروز بازی PC. چرا ؟ چون GPU به سادگی بسیاری از کار.

در بازی ها CPU به طور معمول معاملات با بازیکن ورودی هوش مصنوعی محاسبات — اساسا همه چیز را که نه بصری. این پردازنده می تواند به بزرگتر و پر استرس بار در MMORPGs به عنوان آن دسته بازیکنان اضافی خود را از اقدامات و مکالمات خود را.

Intel-i7-6700K-review-7
گرگ Mombert/Digital Trends
گرگ Mombert/Digital Trends

که گفت: اورکلاک CPU منجر به عملکرد بهتر در پیشرفته 3D-تصویربرداری برنامه های حرفه ای ویرایش فیلم, برنامه و نرم افزار های مشابه برای کار پیچیده پروژه های. برای نرم و صاف اکشن و گرافیک بهتر اورکلاک اختصاصی کارت گرافیک است یک راه حل قابل اعتماد تر. اگر دستگاه شما جدید به اندازه کافی برای اجرای آخرین بازی PC CPU و GPU ممکن است به اندازه کافی و بدون غواصی به اورکلاک آب.

البته که چگونه بسیاری از مردم اورکلاک چرا که آنها واقعا نیاز به? تعداد نسبتا کمی.

اکثر مردم اورکلاک رایانه های شخصی خود را به سادگی از آنجا که آنها می توانید. پس از آن آنها به رخ کشیدن در مورد شکوه مرد-بیش-ماشین دستاورد است. این یک راه به سرهم بندی کردن با کامپیوتر خود و دریافت بیش از آن با استفاده از چند ابزار ساده است. که تجدید نظر به بسیاری از انجام آن خودتان را سازندگان سیستم که به جای شروع با هزینه های پایین تر و پایین-سرعت پردازنده و تقویت آن خود را.

اما این را نیز دعوت عمده مشکل مشترک برای همه اورکلاک — استفاده بیش از حد. شما نمی توانید به کامپیوتر خود را استروئیدها بدون اشکالاتی است. یک اورکلاک پردازنده مصرف انرژی و تولید حرارت بیشتر و در نهایت می پوشد بیشتر به سرعت. اورکلاک ممکن است هزینه شما بیشتر پول در دراز مدت.

حتی بیشتر اورکلاک را خالی از هر گونه ضمانت CPU شما ممکن است داشته باشد. آیا شما می خواهید به نگاهی که شانس ؟

چقدر سریع تر ما صحبت کردن در مورد?

چگونه سریع شما می خواهید ؟ ضرب آسان به مجموعه اما پردازنده نیز آسان برای سرخ — تاپیک دادن و گرفتن است.

یک اورکلاک می گویند 10 درصد افزایش نمی دشوار است به پیاده سازی. آن را نمی خواهد فشار سنگین بر روی پردازنده خود را, اما این اثرات ممکن است underwhelming. اضافه کردن چند صد مگا هرتز به سیستم خود را در مقابل شایع است و اجتناب از منطقه خطر برای بسیاری از رایانه های شخصی.

اما خود را افزایش CPU با سرعت 1GHz (1,000 مگا هرتز) دیگر تمام است ballgame است که نیاز به خنک کننده اضافی و شاید جدید قدرت واحد. این ممکن است بهتر است برای گاه به گاه upgraders.

چه نیاز دارم ؟

چه نوع اورکلاک آیا شما می خواهید امتحان کنید ؟ چگونه در عمق آیا شما مایل به رفتن ؟ در اینجا برخی از ابزارهای مهم بنابراین شما می توانید قضاوت در مورد سطح کار برای خودتان.

  • مناسب کامپیوتر یا CPU: شما باید سرمایه گذاری در یک CPU — مانند یکی از اینتل سری K پردازنده — پشتیبانی از اورکلاک. یک اورکلاک پسند مادربرد نیز مهم است بنابراین نمی رویم توسط پردازنده به تنهایی. جدیدترین mod-دوستانه پردازنده و مادربرد آمده اغلب با نرم افزار که جایگزین برخی از ابزارهای ذکر شده در زیر. در نهایت اگر شما در حال خرید پیش ساخته, کامپیوتر, بررسی مشخصات سیستم قبل از فرض آن پشتیبانی از اورکلاک.
  • چنگ زدن به یک کامپیوتر دوم: شما می خواهید یک کامپیوتر دیگر به استفاده از در حالی که استرس تست و در مورد چیزی را اشتباه می رود.
  • نمایش داده های نرم افزار: برنامه هایی مانند CPU-Z اجازه می دهد تا شما را به نگاه در ساعت سرعت ببینید ولتاژ استفاده و مهم دیگر پیگیری عوامل است. دانلود یکی از این ابزار را به این پروژه بسیار آسان تر در حالی که سرهم بند.
  • استرس تست نرم افزار: شما باید استرس تست برای اطمینان از خود را اورکلاک پردازنده با ثبات و امن است. Prime95, LinX و AIDA64 کمک می کند هر چند برخی از overclockers ترجیح می دهند به اجرای بیش از یک برنامه و مقایسه نتایج. برنامه های کاربردی مانند RealTemp نیز مفید برای ردیابی پردازنده درجه حرارت.
  • یک نزول گرما/خنک کننده واحد: به صورت جدی اورکلاک شما نیاز به یک خنک کننده بهتر سیستم نصب شده در داخل کامپیوتر خود را. که ممکن است بزرگتر پردازنده و هیت سینک اضافی و مورد طرفداران.

چه مدت طول خواهد کشید

از همه مهمتر اورکلاک فرایند بستگی دارد که چقدر زمان شما مایل به خرج کردن به آن را انجام دهد به درستی. شما می توانید سریع و janky اورکلاک روش فقط با دانلود این نرم افزار مناسب و تغییر تنظیمات چند. اما این ممکن است باعث شود بسیاری مشکل بیشتر از آن را به ارزش.

Intel 5690 motherboard

مناسب و امن اورکلاک نیاز به تحقیقات از قبل. شما حتی ممکن است نیاز به سفارش قطعات اضافی مانند یک بزرگتر کولر.

پس از دبستان مناسب کار شروع به اجرای آزمون پایه, دانلود حق تست استرس و CPU تغییرات — اینها همه نسبتا سریع گام است که ممکن است تنها یک ساعت. در حال اجرا تست استرس که شما باید انجام دهید بعد از هر تغییر باید چند ساعت آن را به عنوان مانیتور دما و فعالیت برای ثبات. که بسیار کامل بعد از ظهر با فرض اینکه همه چیز را کاملا می رود و شما می دانید آنچه شما انجام می دهند در هر مرحله از راه.

اگر کامپیوتر شما تبدار تصادفات و یا نتواند به انجام به عنوان انتظار می رود شما باید با تنظیم و اجرای تست استرس دوباره. اگر شما نیاز به نصب سیستم خنک کننده یا heat sink, tack در زمان اضافی.

به طور کلی روند اغلب می توانید چند روز از سرهم بند برای دریافت آن فقط حق است که ممکن است بیش از حد طولانی برای شما برای به دست آوردن یک بازی گاه به گاه افزایش سرعت CPU. از سوی دیگر اگر شما یک سرگرمی صرف یک زن و شوهر از تعطیلات آخر هفته در یک اورکلاک پروژه ممکن است مانند صدا سرگرم کننده است.

حرف آخر: به اورکلاک یا نه

در حالی که اورکلاک راحت تر از همیشه قبل از و دیگر به خصوص خطرناک آن نیاز به کمی دانش و مقدار زیادی از صبر و شکیبایی است. اما آن را نه یک علم دقیق است. هر نتیجه کمی متفاوت است بر اساس مواد و مهارت و سخت افزار در دست است.

اگر شما می توانید مسئولیت رسیدگی به عنصر عدم اطمینان آزمایشات لازم برای تثبیت و سرهم بند با بیشترین عنصری قطعات کامپیوتر خود را اورکلاک است که به خوبی درون خود را درک. اگر شما نمی توانید استطاعت به طور تصادفی سرخ کردن CPU خود را حق اورکلاک ابزار و یا تمایل به شیرجه رفتن عمیق به سخت افزار مدیریت اورکلاک برای شما نیست.

در هر صورت شما نباید انتظار اورکلاک برای تبدیل معمولی خود را تجربه محاسبات. گذشته از حقوق bragging دلیل اصلی به دنبال اورکلاک است به منظور بهبود عملکرد برنامه های کاربردی که با تکیه به شدت در سرعت محاسبات. شما نمی خواهد ببینید بیشترین سود اگر شما هرگز استفاده از این نرم افزار.

در نهایت اگر شما می خواهید را به اورکلاک غوطه ما را دنبال کنید گام به گام راهنمای در مورد نحوه اورکلاک پردازنده خود را.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو

ثبت نام هات بیت