Illustration for article titled Shady Face Recognition Firm Clearview AI Says Its Left Canada Amid Two Federal Investigations

عکس: Dhruv Mehrotra

Dystopian ایالات متحده مبتنی بر تشخیص چهره شرکت Clearview AI است به حالت تعلیق قرارداد خود را با سوار سلطنتی کانادا Police (RCMP) به طور موثر قفل کردن کسب و کار خود از کانادا به طور کامل بلومبرگ گزارش روز دوشنبه.

تبلیغات

Clearview تبدیل به یک خاص فلش نقطه در واکنش به پلیس استفاده از تشخیص چهره که از بودن سرند با اشکالات جدا از دهها و نقض آزادی های مدنی. یک BuzzFeed تحقیقات در فوریه سال 2020 نشان داد که Clearview بود 2,200 قرارداد با سازمان های اجرای قانون شرکت ها و افراد در سراسر جهان از جمله بیش از 30 پلیس و مشتریان در کانادا مانند RCMP. شرکت اطراف پرتاب دسترسی به پایگاه داده خود را به ثروتمند و قدرتمند به عنوان یک ابزار بازاریابی و پلیس گفت که آنها می تواند استفاده از فن آوری های بسیار زیبا اما آنهاحتی به عنوان کسانی که قرارداد تا حد زیادی نگهداری می شدند تحت کاری ادامه داده اند.

در کانادا این شرکت رو باز تحقیقات فدرال کمیسیون حریم خصوصی کانادا (OPC) و همتایان استانی در بریتیش کلمبیا آلبرتا و کبک برای تعیین اینکه آیا آن غیر مبتنی بر رضایت طرفین داده تراشیدن نقض شخصی و حفاظت از اطلاعات و اسناد الکترونیکی عمل می کنند و یا منطقه ای ، فدرال کمیسیون همچنین راه اندازی یک جداگانه کاوشگر تحت قانون حفظ حریم خصوصی به RCMP که در ابتدا رد هر گونه قرارداد با Clearview اما اعتراف کرد که در پایان ماه فوریه کودک خود بهره برداری واحد تا به حال شده است با استفاده از آن تشخیص چهره تکنولوژی برای چهار ماه. در مارس RCMP گفت: این امر ادامه قرارداد اما تنها با استفاده از Clearview ابزار تحت “بسیار محدود و شرایط خاص.”

تبلیغات

نه پروب کامل است اما آنها ظاهرا spooked Clearview به اندازه کافی به قطع روابط با RCMP و حمل و نقل, کون, بیرون از کانادا. OPC در بیانیه ای گفت: در روز دوشنبه که Clearview توصیه کرده است آنها آن را “به طور نامحدود به حالت تعلیق در” قرارداد خود را با آن تنها باقی مانده کانادا مشتری—RCMP—و آن را دیگر نمی خواهد خود را به فروش تشخیص چهره تکنولوژی در هر نقطه در کانادا. این بیانیه نیست اما روشن شدن این که آیا Clearview موافقت کرده است برای جلوگیری از انصراف داده از شهروندان کانادایی و یا حذف هر چه اطلاعات آن در حال حاضر است.

در حالی که انصراف داده از سرور های عمومی حقوقی در ایالات متحده آمریکا است و هیچ قانون فدرال تنظیم, تشخیص چهره, بنیانگذار Hoan تن-که توانایی قابل توجهی برای آمدن در سراسر به عنوان ominously که ممکن است کشیده شده است با توجه به Clearview دیگر تعهدات قانونی مانند اتهام نقض قانون و نقض کپی رایت. تن-که در گزارش آوریل سال 2020 به روابط گسترده و به دور از حق و سفید supremacist فعالان برخی از آنها او کار ساخت تمام کسانی که قرارداد نگاه حتی بیشتر شوم.

تعدادی از شهرهای ایالات متحده از جمله سان فرانسیسکو و اخیرا بوستونرا ممنوع استفاده از تشخیص چهره توسط پلیس به طور کامل. بزرگتر از رقبای خارج شده اند و یا حداقل وانمود به, در پاسخ به سراسر کشور تظاهرات علیه پلیس قتل مرد مینیاپولیس جورج فلوید و تثبیت سیستمیک نژاد پرستی در ایالات متحده ادارات پلیس. ماه گذشته IBM اعلام کرد که دیگر نمی خواهد توسعه تشخیص چهره سیستم های. مایکروسافت اعلام کرد آن را جلوگیری از فروش هر گونه تشخیص چهره تکنولوژی به پلیس تا زمانی که یک قانون فدرال تنظیم استفاده از آن اجرا می شد در حالی که آمازون در زمان بی معنی حرکت از تعلیق فروش به پلیس برای یک سال.

Clearview و دیگر شرکت های کوچکتر که تسلط بر بازار, تشخیص چهره, نیست, حمایت کردن از ارائه خدمات خود را برای پلیس و مشتریان در ایالات متحده است. Clearview حتی استفاده مداوم بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان بهانه ای برای زمین های فدرال و ایالات متحده در ایجاد تماس با ما-ردیابی سیستم های موجود با استفاده از دوربین های امنیتی نصب شده در هزاران مکان و امکانات خصوصی—ایجاد فرصت های بی حد و حصر برای سوء استفاده توسط مقامات.

تبلیغات

اما Clearview مواجه است متعدد پرونده های حقوقی در ایالات متحده از جمله یکی از دادستان کل ایالت ورمونت و یکی دیگر از ACLU ادعا نقض ایلینوی دولت بیومتریک قانون است. آن را دریافت کرده است و بس و desists از شرکت ها از جمله Facebook, Twitter, Google و YouTube. کل صنعت نیز یک تهدید وجودی در قالب قوانین و مقررات. سناتور Ed Markey پیش نویس قوانین فدرال که ممنوعیت استفاده از تمام بیومتریک به جز اثر انگشت و کف-نسخه قابل چاپ تجزیه و تحلیل توسط دولت فدرال و پیمانکاران آن در طول جغرافیایی ایالات متحده و آن سرزمین.

کانادا ممکن است فقط اولین کشور برای گفتن Clearview برای رفتن پیچ خود را. اروپا محافظت از اطلاعات مدیره اظهار در ماه ژوئن که استفاده از محصولات مانند Clearview را غیر قانونی خواهد بود در سراسر اتحادیه اروپا به احتمال زیاد scuttling برنامه های خود را برای گسترش به اروپا است.

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im