دانشمندان نقطه الگوی ادواری در مرموز کیهانی رادیو انفجار

یک مطالعه جدید رنگ غیر منتظره عکس از عجیب و غریب انفجار کیهانی که دانشمندان تحقیق کرده از سال 2007 پیدا کردن یکی که به تکرار در یک 157-بعد الگوی. این انفجار تنها چند میلی ثانیه اما قابل تشخیص هستند از زمین خود را به دلیل انرژی بسیار بالا.

سریع radio bursts (FRBs) مشاهده شده در الگوهای تکراری فقط یک بار قبل از آن کشف شده است با استفاده از هوش مصنوعی به غربال کردن از طریق مقدار زیادی از داده های تلسکوپ. آنها نیز استفاده شده است به عنوان ابزار پژوهش خود روشن مرموز هاله کهکشانی و حتی کمک به پیدا کردن جهان از دست رفته مهم است.

با این حال دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چه چیزی علت این انفجار است و جایی که آنها را از سرچشمه.

با استفاده از Lovell تلسکوپ در Jodrell بانک رصدخانه در انگلیس ستاره شناسان مشاهده شده که FRB به نام 121102 برای چهار سال و کشف 32 بترکد. این انفجار مکرر در یک دوره ای که الگوی تکرار هر 157 روز — با انفجار آینده در اولین 90 دوره پس از 67 روز از سکوت قبل از انفجار شروع دوباره.

Lovell Telescope
این Lovell تلسکوپ در Jodrell بانک رصدخانه. امی اسقف (دانشگاه منچستر)

به عنوان این انفجار هستند به طور منظم, نشان می دهد که آنها می تواند ناشی از حرکت بدن مانند مدار حرکت از یک سیاه چاله یا ستاره نوترونی. تئوری های قبلی پیشنهاد کرده بود که این انفجار ممکن است ناشی از یک “precessing” neutron star, wobbling مانند چرخش بالا, با این حال دوره طولانی عدم فعالیت مشاهده شده در این FRB نشان می دهد که به احتمال زیاد نیست.

دکتر Kaustubh Rajwade از دانشگاه منچستر رهبر این تحقیقات توضیح داد: در یک بیانیه گفت: “این هیجان انگیز است که نتیجه آن را به عنوان تنها سیستم دوم که ما معتقدم که ما می بینیم این مدولاسیون در پشت سر هم فعالیت. تشخیص یک تناوب فراهم می کند مهم محدودیت در منشاء انفجار و فعالیت چرخه می تواند استدلال می کنند در برابر یک precessing neutron star.”

این یافته از دوره عدم فعالیت ممکن است فقط به عنوان مفید به عنوان دوره فعالیت با توجه به محققان. تنها دوره ای FRB مشاهده شده به تاریخ بسیار کوتاه چرخه فقط 16 روز در حالی که این یافته جدید نقطه به زمانبندی تقریبا ده برابر طولانی تر از آن است.

“این کشف هیجان انگیز خلاصه بازی کمی ما می دانیم که در مورد منشاء FRBs,” محقق دانکن Lorimer در بیانیه ای گفت:. “مشاهدات بیشتر از تعداد زیادی از FRBs مورد نیاز خواهد بود به منظور به دست آوردن یک تصویر واضح تر در مورد این دوره منابع و روشن خود را از مبدا.”

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>