جدید ‘uncuttable’ مواد می تواند ایجاد فردا دوچرخه قفل و زره بدن

تصور کنید هر گونه مواد است که شما نمی خواهید به در معرض برش تحت هیچ شرایطی. که می تواند امنیت درب دوچرخه, قفل, تجهیزات حفاظتی مانند زره بدن و یا حتی کف کفش. اینها فقط تعداد انگشت شماری از برنامه های کاربردی که پروتئوس است برای هدف.

توسعه یافته توسط محققان از انگلستان و دانشگاه دورهام و آلمان در موسسه فرانهوفر پروتئوس شرح داده شده است با قاطعیت به عنوان “اولین تولید غیر cuttable مواد است.”

این مواد سبک وزن با فقط 15 درصد تراکم جراحی اما که در آزمایشات ثابت کرده است uncuttable با استفاده از زاویه چرخ مته یا فوق العاده بالا-فشار آب مقاوم است. اگر چه آن لایه بیرونی می تواند به خطر بیافتد یک بار این برش پیاده سازی آمار آن تعبیه شده و سرامیک “قطعات” این باعث می شود که زاویه چرخ و یا مته به ارتعاش در برابر آنها را در چنین راهی که آن را باعث کندی برش (یا غیر برش) دیسک و یا مته.

“ما به توسعه مواد برای انگلیس آژانس دولتی برای افزایش سطح حفاظت از زیر ساخت های ملی در برابر ورود اجباری,” استفان Szyniszewski استادیار مکانیک کاربردی در دورهام سلسله مراتبی مواد و سازه های گروهی گفت: روندهای دیجیتال. “ما با الهام از [این] پوسته صدف آبالون و پوست گریپ فروت, که, زیستی, ساختار سلسله مراتبی. آنها ساختارهای سلولی در درون ساختارهای سلولی با 7-12 سطح از سلسله مراتب است. انسان ساخته شده از مواد می رسد 4-5 سطح از سلسله مراتب است.”

مواد ایجاد شده توسط مخلوط کردن پودر فلزی با یک عامل فوم و سپس با اضافه کردن سرامیک قطعات. آن را سپس حرارت در یک کوره که باعث فشرده پودر فلز را ذوب و مخلوط به ظهور مانند یک قرص نان. سپس آنرا به آرامی سرد می شود و به عنوان Szyniszewski گفت: “به ما یک تلفن همراه فلز با سرامیک درج.”

در انتزاعی توصیف کار خود را محققان نوشتن که: “ما معماری مشتق آن سختی شدید از محلی رزونانس بین سرامیک جاسازی شده در یک انعطاف پذیر تلفن همراه ماتریس و حمله به ابزار تولید است با فرکانس بالا ارتعاش در رابط. ناقص تحکیم سرامیک دانه در طول تولید نیز ترویج تکه تکه شدن و سرامیک حوزه به میکرون اندازه ذرات ارائه شده است که یک ساینده رابط با افزایش مقاومت در برابر بارگذاری نرخ.”

در حال حاضر آن را هنوز یک کار در حال پیشرفت است. اما Szyniszewski با اعتماد به نفس است که می تواند چندین برنامه های کاربردی جهان واقعی از جمله آنهایی که ذکر شده در بالا در این مقاله است. زمانی که آن می رسد و در آن اولین محصول تجاری باقی مانده است دیده می شود. هنوز هم شما می توانید انتظار برای شنیدن نام Proteus (به نام بعد از تغییر شکل افسانه ای خدا از اساطیر یونانی) یک کل خیلی بیشتر در سال به آمده است.

شرح مقاله کار با عنوان “غیر cuttable مواد ایجاد شده از طریق محلی تشديد فشار و نرخ عوارض” اخیرا منتشر شده در مجله علمی, گزارش.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net