ناسا می خواهد به کمک شما شناسایی birthplaces از سیارات

دانشمندان می دانند که سیارات شکل از دیسک های با گرد و غبار و گاز است که چرخش در اطراف ستاره های جوان زمانی که توده به تدریج شکل و جاذبه ایجاد سیارات بیش از میلیون ها سال. اما آنها می خواهند به یادگیری بیشتر در مورد این فرایند به طوری که آنها نیاز به پیدا کردن بیشتر از این protoplanetary دیسک برای مشاهدات.

یک پروژه جدید از ناسا با هدف دریافت کمک به با این کار با دعوت از آنها برای کمک به شناسایی دیسک از طریق یک وب سایت به نام دیسک کارآگاه.

“ما در حال تلاش برای درک چه مدت آن طول می کشد برای سیارات به شکل” اخترفیزیکدان مارک Kuchner دیسک کارآگاه پروژه سرب در پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز و علم شهروند مسئول برای ناسا علوم ماموریت ریاست, توضیح داد, در بیانیه ای. “ردیابی تکامل از این دیسک راه اصلی است که ما می دانیم که چگونه سیاره شکل می گیرد.”

This illustration shows a young, Sun-like star encircled by its planet-forming disk of gas and dust.
این تصویر نشان می دهد یک جوان خورشید مانند ستاره محاصره شده توسط سیاره خود را تشکیل ديسک گاز و گرد و غبار. NASA/JPL-Caltech

برای کمک در این پروژه شما می توانید سر به دیسک کارآگاه صفحه در علم شهروند پلت فرم Zooniverse را انتخاب کنید و شروع کنید. سایت نشان داده خواهد شد شما آموزش چگونه برای شناسایی یک سیاره دیسک و سپس بخواهید شما را به را انتخاب کنید از یک لیست از گزینه های توصیف شی شکل است که کمک خواهد کرد که با طبقه بندی.

این سایت دارای یک مجموعه عظیم از 150.000 بنابراین وجود دارد مقدار زیادی از اهداف را برای داوطلبان به کار را از طریق. بسیاری از ستاره ها در مجموعه داده ها M کوتوله ها که شایع ترین ستاره در کهکشان ما یا کوتوله های قهوه ای که کولر و کمتر عظیم از ستارگان دیگر است.

این سیستم پتانسیل به منافع واقعی به تحقیقات علمی است. “ما چندین شهروند دانشمندان نگاه هر شیء به خود را مستقل از نظر و اعتماد حکمت از جمعیت را به تصمیم می گیرید چه چیزهایی هستند احتمالا کهکشان و چه چیزهایی هستند احتمالا ستاره با دیسک در اطراف آنها گفت:” دیسک پلیسی کارگردان استیون Silverberg یک پژوهشگر فوق دکترا در موسسه تکنولوژی ماساچوست را Kavli موسسه فیزیک نجومی و فضایی پژوهش است.

دیگر ناسا پروژه های علوم شهروندی عبارتند از دعوت عمومی برای کمک به حرکت rovers در اطراف مریخ کمک به انتخاب یک محل فرود بر روی سیارک ها دور ig: toomuchswagtheceo و شناسایی و نقشه جهان, مرجان. دیسک کارآگاه پروژه در حال حاضر به کمک در برخی از اکتشافات هیجان انگیز مانند شناسایی نزدیک ترین و در عین حال جوان کوتوله قهوه ای دیسک به زمین است.

“چطور دیسک تکامل ما نیاز به یک نمونه از انواع مختلف دیسک ها در سنین مختلف,” Kuchner گفت. “ناسا به کمک شما نیاز دارد. بیا کشف این دیسک با ما!”

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>