ناسا با موفقیت راه اندازی آن پشتکار رور در ماموریت به مریخ

ناسا با موفقیت راه اندازی پشتکار مریخ نورد در آن سفر به مریخ که در آن باید زمین در Jezero دهانه در فوریه 18, 2021.

مریخ نورد راه اندازی شد بالای یک Atlas V موشک از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا در 7:50 p. m. و در روز پنج شنبه, جولای 30.

چگونه به راه اندازی اقدام

The Perseverance rover launches atop an Atlas V rocket
پشتکار رور راه اندازی بالای یک Atlas V موشک در تاریخ 30 ژوئیه سال 2020 است. تلویزیون ناسا

چهل و پنج ثانیه پس از پرتاب این راکت max q (نقطه پرواز که در آن وسیله نقلیه می رسد حداکثر پویا فشار). حدود دو دقیقه پس از پرتاب از بوسترهاي سوخت جامد شدند و دیگر مورد نیاز و jettisoned.

یک و نیم دقیقه بعد از این ظرفیت ترابری fairing یا مخروط بینی که محافظت پشتکار مریخ نورد در طول راه اندازی شد دیگر مورد نیاز است یا نه. این fairing تقسیم به دو نیمه شد و مجاز به سقوط دور از موشک.

حدود چهار و نیم دقیقه پس از پرتاب در موشک با نزدیک شدن به لبه جو زمین اصلی تقویت کننده نیز jettisoned. این اجازه قنطورس موتور برای شروع اول آن سوختگی حرکت هنر و صنعت به مدار.

این بود که به دنبال یک دوره 30 دقیقه از سرازیری و پس از آن یک دوم موتور رایت انجام رور از مدار اشاره کرد و آن را به سوی مریخ.

حدود یک ساعت پس از پرتاب فضاپیما با موفقیت از هم جدا از موشک.

در حدود 9:15 a. m. ET, ماموریت کنترل زمانی سیگنال خرید, گرفتن اولین ارتباطات از هنر و صنعت است. این علامت نهایی نقطه عطف مهمی در راه اندازی با مریخ نورد در حال حاضر در راه خود را به مریخ با خیال راحت.

در مورد لندرور

Engineers observe the first driving test for NASA's Mars 2020 Perseverance rover in a clean room at NASA's Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, California, on Dec. 17, 2019.
مهندسین مشاهده اولین آزمون رانندگی برای ناسا مریخ در 2020 پشتکار رور در یک اتاق تمیز ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا کالیفرنیا در دسامبر. 17, 2019. NASA/JPL-Caltech

هدف اصلی از این پشتکار مریخ نورد جستجو برای نشانه هایی که وجود دارد یک بار زندگی بر روی مریخ است. دانشمندان می دانند که میلیون ها سال پیش مریخ قابل توجهی آب مایع بر روی سطح آن و در بسیاری از جهات شبیه به زمین, و به طور بالقوه می تواند میزبانی زندگی است.

پشتکار رور را پیوستن به ناسا کاوشگر کنجکاوی و بینش کاوشگر در مریخ را بررسی منطقه های مختلف از این سیاره به نام Jezero دهانه.

این دهانه است که مورد علاقه خاص به این سایت باستانی دریاچه که به مدت طولانی پس از خشک کردن. اگر تا کنون وجود دارد زندگی میکروبی در مریخ, این امر می تواند محل ایده آل برای پیدا کردن شواهد آن است.

علاوه بر این کاوشگر حامل یک آزمایش در هیئت مدیره به نام MOXIE که در نظر دارد برای ایجاد اکسیژن از دی اکسید کربن برای هموار کردن راه برای بشر اکتشاف این سیاره است.

این مریخ نورد همچنین همراه با ابتکار و خلاقیت یک هلیکوپتر کوچک تبدیل خواهد شد که برای اولین بار سنگین تر از هوا وسیله نقلیه که تا به حال پرواز بر روی یک سیاره دیگر. اگر موفق این درب باز می شود به یک رویکرد کاملا جدید برای کاوش در مریخ از هوا در ماموریت های آینده.

به روز شده در ژوئن 30: اضافه شدن اطلاعات در مورد دوم, سوختگی, فضاپیما, جدایی و سیگنال خرید.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de