هنگامی که شما با استفاده از اینترنت شما به احتمال زیاد هر دو با استفاده از یک مودم و یک روتر. اما آنها چه هستند و چگونه کار می کنند با هم ؟ در مودم ورودی به اینترنت در حالی که روتر هدایت اینترنت (و ترافیک آن).

در حالی که شما می توانید یک روتر جداگانه و مودم شما همچنین می توانید دستگاه هایی که در هر دو ترکیب توابع — از این سردرگمی که شما باید. ما بحث خواهیم کرد هر دو مولفه در عمق و توضیح دهید که چگونه آنها با هم کار کنند.

مودم

براد جونز/Digital Trends

مودم های کوتاه برای “زیر و بم demodulator” که بدان معنی است که آن را مدوله انتقال به دریافت و انجام داده است. این درب به اینترنت است که دریافت و ارسال داده ها بین کابل/خطوط تلفن و تمام وسایلی در خانه خود را. فکر می کنم از آن به عنوان مترجم است که باعث می شود همه چیز ممکن است, ترجمه اینترنت از زیرساخت های عظیم بزرگراه به کوچکتر مسیرهای داخل منازل و دفاتر.

مودم خود را بر روی سطح شیب دار برای شبکه جهانی وب است. در حال حاضر از Comcast Xfinity بزرگترین ارائه دهنده کابل در ایالات متحده, پوشش 40 متحده است. است که توسط منشور طیف پوشش 43 متحده است. این مشابه ارائه دهندگان پهنای باند “اجاره” مودم به عنوان بخشی از اشتراک خود را برنامه بنابراین شما می توانید دسترسی به اشتراک خود را مبتنی بر خدمات است. اما شما می توانید خرید مودم های سازگار به طور جداگانه از هر خرده فروش به کاهش در هزینه های ماهانه. در هر صورت, شما نیاز به دسترسی به اینترنت.

چگونه کار می کند

مودم ها معمولا شامل چراغ/Led همراه خود را بنابراین شما می توانید ببینید چه خبر است در یک نگاه. یک نور نشان می دهد که واحد دریافت قدرت یک سیگنال است که آن را دریافت داده ها از سرویس دهنده اینترنت شما و نشان می دهد که این مودم با موفقیت ارسال داده ها. این جایی است که شما شروع به در عیب یابی سناریو: اگر ارسال و یا دریافت چراغ ها چشمک می زند و سپس سرویس دهنده اینترنت شما است که به احتمال زیاد داشتن مسائل و یا چیزی است که با اتصال خارج است. یکی دیگر از رهبری ارائه شده است نشان می دهد که دستگاه های سیمی هستند و دسترسی به اینترنت است.

قبل از ما در حرکت توجه داشته باشید که مودم نیست فقط برای یک کواکسیال کابل اتصال. پهنای باند نیز می تواند در خدمت طریق Digital Subscriber Line یا DSL. این اینترنت بر روی سطح شیب دار قابل دسترسی است از طریق خطوط تلفن به جای کابل کواکسیال بنابراین اتصال جک به نظر می رسد متفاوت از آنچه شما می بینید در علوم زمین-های مبتنی بر. DSL به طور معمول آهسته تر از کابل های مبتنی بر باند پهن و مفید در مناطق روستایی که در آن خطوط تلفن در حال حاضر وجود دارد اما هیچ زیرساخت های حمایت از کابل مبتنی بر تلویزیون و اینترنت.

روترها را می توان طراحی شده برای هر دو کابل یا DSL اتصال, اما هر دو نوع باید چندین اضافی پورت اترنت استفاده می شود دستگاه های سیمی با تطبیق پورت یا آداپتور. این می تواند شامل رومیزی, لپ تاپ, Hdtv, بازی, کنسول, پرینتر, و بیشتر. اگر شما می خواهید بیشتر از اتصال پهنای باند خود را با استفاده از این پورت برای سخت افزار شما بهترین گزینه است به خصوص اگر این پورت پشتیبانی از سرعت انتقال تا یک گیگابیت بر ثانیه (با نام مستعار gigabit Ethernet).

روتر

ASRock X10 IoT Router

این روتر یک stand-alone دستگاه است که متصل به یک پورت اترنت بر روی مودم و “راه” شبکه/ترافیک اینترنت به آن متصل دستگاه های. روتر به طور معمول اختصاص داده شده رنگی پورت اترنت است که با استفاده از آن به صورت فیزیکی متصل به مودم (WAN یا Wide Area Network) و چهار اضافی پورت اترنت برای دستگاه های سیمی (LAN یا شبکه محلی).

این روتر می فرستد و دریافت ترافیک شبکه از مودم با یک اتصال و مسیرهای که تمام داده ها از طریق آن چهار پورت اترنت و از طریق هوا از طریق باند 2.4 GHz و 5GHz. با وجود تبلیغ شماره سیمی است که سریع تر از بی سیم و ما هنوز هم نشان می دهد با استفاده از اترنت اگر شما می خواهید هر اونس پهنای باند از اشتراک خود را. اما بدیهی است که شما نمی توانید انجام دهید که با گوشی های هوشمند و draping کابل اترنت به همراه هر دیوار کاملا زشت است.

روتر در تمام اندازه ها, قیمت و وعده های اغراق آمیز. در بی سیم سمت آنها می تواند شامل دو آنتن خارجی و یا بیشتر بسته به مدل. بیشتر تند و تیز آنتن بهتر پوشش Wi-Fi را — حداقل در تئوری است. سرعت اتصال شما هنوز هم بستگی نزدیکی خود را به روتر و فناوری تأمین انرژی که اتصال.

در حالی که اکثر روترهای موجود با استفاده از 802.11.ac استاندارد (Wi-Fi 5), آنهایی که جدیدتر می توانید پشتیبانی از Wi-Fi 6 که ما در اینجا توضیح. Wi-Fi 5 را قادر می سازد تا سه خروجی جریان و سه ورودی جریان (3×3) در باند 5GHz تا 433Mbps هر. آنها همراه با سه ورودی و سه خروجی استاندارد 802.11 n جریان (3×3) در باند 2.4 گیگاهرتز در 200Mbps هر. آخرین به روز رسانی Wi-Fi 5 مشخصات نام موج 2 می افزاید: یک چهارم جریان اضافی برای پهنای باند. مشکل این است که گوشی های هوشمند به طور معمول تنها حمایت بین یک (1×1) یا دو (2×2) ورودی/خروجی جریان به طوری که آنها می توانید دریافت مزایای کامل از روتر حمایت از 3×3 پخش می شود.

چگونه کار می کند

اگر همه این گیج کننده است فقط تصور کنید یک قطار با سرعت بالا. آن را وارد خانه خود را از طریق مودم سفر به ایستگاه قطار (روتر) در سرعت کامل و مسیر به یک مقصد. اگر مقصد یک اتصال سیمی و سپس آن را بلوس سرعت کامل پیش رو است. اگر مقصد بی سیم سرعت آن است که چگونه بسیاری از آهنگ های/جریان آن می توانید در یک بار (یک, دو, سه و یا چهار) میزان تراکم این آهنگ باید نفوذ و فاصله بین ایستگاه قطار و مقصد. قطار را از دست خواهد داد با سرعت دورتر از آن سفر به دور از ایستگاه.

“تا” در اصطلاح عبارت است از سخت افزار است که از لحاظ جسمی قادر به حمایت از کسانی که حداکثر سرعت اما دوباره شما نمی خواهد آنها را ببینید. بخشی از “تراکم” کاهش محلی خود را آموزش داده است که خود را در شبکه های همسایه گسترش عشق در همان حریم هوایی. نیز وجود دارد دخالت از دستگاه های داخل و خارج از خانه خود را. داشتن یک روتر با چندین آنتن خارجی با تقویت کننده کمک خواهد کرد که فشار پشت همه که سر و صدای ناخواسته.

به طور معمول روتر را انتخاب ایده آل کانال برای باند 2.4 GHz و 5GHz است که حداقل دخالت. 2.4 GHz گروه تقسیم شده است 14 کانال در حالی که بیش از 20 هستند و در کنار مجموعه ای از باند 5GHz است. اما اگر شما با داشتن مسائل مربوط به اتصال دستی تغییر کانال های درون روتر رابط کاربری مبتنی بر وب گاهی اوقات می تواند کمک کند. وجود دارد مقدار زیادی بیشتر در مورد سرعت که به سنگین ویژگی های خاک و می تواند چرخش سر خود را.

چک لیست ما را از بهترین روترهای بی سیم شما می توانید خرید در حال حاضر. برخی از روترهای ما بررسی کرده ایم شامل ZyXEL زره Z2, Linksys حداکثر جریان AC2200 های Linksys WRT3200ACM و بیشتر.

روتر/مودم دسته کوچک موسیقی جاز

modem vs. router

متاسفانه هیچ نام رسمی برای این دستگاه خاص است. Comcast خواستار آن را “دروازه” در حالی که طیف به سادگی آن را به یک مودم. صرف نظر شما ایده را دریافت کنید: این همه در یک دستگاه است که به نظر می رسد مانند معمولی خود را به مودم اما ریز یک روتر در داخل. این دسته کوچک موسیقی جاز واحد می تواند مفید باشد و یک نقطه ضعف بسته به اینکه چگونه به خوبی شما می خواهید برای مدیریت شبکه خود را.

در نمونه مستقل مودم شما می توانید تنظیم تنظیمات فایروال باز کردن پورت خاص و ترافیک اختصاص آدرس ، اضافه کردن-در روتر اساسا فراهم می کند ثانویه فایروال برای حفاظت بهتر به همراه کنترل والدین, دستگاه, مدیریت, آمار استفاده و بیشتر. هنگامی که ترکیب این دو شما از دست دادن که دوم فایروال جنبه و امکان سفارشی سازی ارائه نشده توسط تجهیزات اجاره ای از Isp ها.

یکی دیگر از جنبه به نظر در این است که حتی اگر شما “اجاره” یکی همه در یک دستگاه ارائه دهنده پهنای باند ممکن است شارژ شما هزینه اضافی برای سرویس های بی سیم. طیف این مکالمات “صفحه اصلی” Wi-Fi” شارژ که نشان می دهد تا در قبض خود را به صورت اضافی 5 دلار در هر ماه و تنها به مودم با یک ساخته شده در روتر اجاره توسط این شرکت است. به صورت کامل کنترل و کاهش صورتحساب ماهانه شما بهتر است عرضه خود به تنهایی روتر.

مش

modem vs. router

اما صبر کنید! بیشتر وجود دارد! یک تازه وارد به سقوط این شبکه ، مشابه آن در طبیعت به روتر متفاوت اما در تحویل. بیشتر به طور خاص, روتر یک واحد است که برنامه یک اتصال به اینترنت مانند یک برج رادیویی. بیشتر دور آن پخش برنامه های سفر ضعف سیگنال در نتیجه منجر به آهسته تر از سرعت است. شما می توانید همان اثر را در یک ماشین در حال حرکت: دورتر از شما حرکت از شهر سخت تر از آن است که برای شنیدن موسیقی مورد علاقه خود را ایستگاه.

حتی بیشتر از باند 2.4 گیگاهرتز برای نفوذ اشیاء و دیوارها اما آن توان سرعت کندتر از اتصال 5GHz عمدتا به دلیل تراکم. در ضمن 5GHz است که سریع تر و کمتر متراکم اما این مشکل نافذ اشیاء و دیوارها.

یک راه برای حل این مشکل این است که برای خرید یک دوم بی سیم extender device. آن را بغل سیگنال تولید شده توسط روتر و تکرار آن را به مناطق خارج از روتر خود برسد. این مفید است در نقاط مرده اما اشکال این است که تکرار در حال گرفتن در حال حاضر تخریب سیگنال مگر اینکه شما در واقع یک سیمی اترنت ارتباط بین روتر و توسعه دهنده. این توسعه دهنده ی به فروش می رسد در اندازه های مختلف و نقاط قوت اعم از دیوار-بر اساس واحد به راه حل فقط به عنوان بزرگ به عنوان روتر.

پس از رسیدن به کاهش تمام کسانی که گلایه مش مبتنی بر شبکه. کیت به طور معمول به فروش می رسد با دو یا سه واحد یکسان در نتیجه راه اندازی نمی کند تشکیل شده است از یک روتر و اختیاری توسعه دهنده. به جای یک نقش روتر نقش جسمی اتصال به مودم خروجی و سپس راه تمام ترافیک به و از بی سیم متصل به گره. بنابراین به جای یک واحد پخش اینترنتی حباب شما باید چند واحد ایجاد یک مش-بر اساس پتو پوشش.

چه بزرگ در مورد این کیت است که شما باید یک اتصال: کیت تعیین اگر دستگاه شما باید با استفاده از فرکانس 2.4 GHz یا 5GHz است. شما نیز نمی توانید بگویید که دستگاه های بی سیم در حال تغییر از یک گره دیگر به عنوان شما را از طریق خانه. اشکال این است که به طور معمول این مش-شبکه کیت ارزان نیست در نتیجه این سرمایه گذاری می تواند در دراز مدت مگر در مواردی که شما مایل به پوسته از دیگران بزرگ در هر زمان به روز رسانی کیت بازدید بازار است.

نیمه مراسم آشتی ترتیب دادند مش

modem vs. router

در نهایت این دسته mashes اتصال دو سبک را به یک محصول است. ما این را دیدم با Netgear را Orbi کیت که با ارائه دو نزدیک به یکسان و واحد است که انجام دهد مانند مش شبکه کیت. اما در آن ریشه یک واحد است که به وضوح یک روتر ارائه همه چیز شما را پیدا خواهد کرد در اکثر مستقل روتر. دومین واحد های ماهواره ای است, اما آن را نمی کند “تکرار” سیگنال ناشی از روتر طبقه واحد.

در راه اندازی این دو واحد باید سه ارتباطات: یک باند 2.4 گیگاهرتز و یک باند 5GHz قابل دسترس در تمام دستگاه های بی سیم. سوم یکی دیگر از اتصال 5GHz است که تنها توسط Orbi واحد است که خصوصی با سرعت بالا بزرگراه اگر شما خواهد شد که در دسترس نیست هر دستگاه دیگر. این تفاوت بزرگ بین Orbi و دیگر مش کیت مبتنی بر. کسانی که گره ها با استفاده از همان 5GHz فضا به عنوان تمام دستگاه های متصل در نتیجه انتقال داده ها کندتر خواهد بود با توجه به ترافیک. با Orbi اختصاصی آزادراه وجود دارد هیچ چیز در جاده ها به جز Orbi-به-Orbi پچ پچ.

ما بررسی Orbi RBK40 کیت در اینجا و گران تر (و بزرگتر) Orbi RBK50 کیت در اینجا.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو

ثبت نام هات بیت