Glacial archaeologists performing fieldwork at Lendbreen, Norway.

یخبندان باستان شناسان انجام کار میدانی در Lendbreen, نروژ.
تصویر: L. Pilø et al., 2020/باستان

باستان شناسان در مرکز نروژ کشف شواهد به شدت سفر کوه گذرگاه که در عصر وایکینگ. صدها نفر از زیبایی حفظ موارد پیدا شده اند در بالای ذوب یخچال های طبیعی در یک کشف بود که متاسفانه امکان گرمایش جهانی.

تبلیغات

جدید تحقیقات منتشر شده امروز در دوران باستان توصیف فراموش پاس کوه در Lendbreen نروژ بود که در استفاده از آهن سن طریق به اروپا در دوره قرون وسطی است.

واقع در Lomseggen Ridge, گذرگاه کاملا با آشغال خوبی حفظ آثار از جمله دستکش, کفش, اسب برفی بیت از سورتمه و حتی باقی مانده از یک سگ هنوز متصل به آن یقه و دسته سه تایی. سن یابی کربن پرتوزا از این آثار است که نقاشی یک تصویر از چگونگی و زمانی که این محوری کوه عبور مورد استفاده قرار گرفت و اهمیت آن برای هر دو محلی و خارج از جوامع است.

تبلیغات

صدها نفر از اقلام موجود در Lendbreen بودند یا کاهش یافته است به طور تصادفی یا به عمد به مردم ساخته شده راه خود را در سراسر کوه. این موارد برخی از ساخته شده از مواد آلی شد قفل شده است و در یخبندان ice حفظ یک رکورد از استفاده از است که دهانه 1200 سال. گذرگاه کشف شد در سال 2011 و میدانی ادامه داد: پس از آن به عنوان یخچال همچنان به عقب نشینی و افشای موارد بیشتر.

The undated remains of a dog, along with its collar and leash.

این تاریخ باقی مانده از یک سگ همراه با آن یقه و دسته سه تایی.
تصویر: Espen Finstad

“گرم شدن زمین منجر به ذوب شدن کوه یخ در سراسر جهان و در می یابد ذوب کردن یخ یک نتیجه از این” لارس Pilø اولین نویسنده این مطالعه و مدیر شرکت نروژ یخچال باستان شناسی برنامهگفت: Gizmodo. “تلاش برای نجات باقی مانده از ذوب جهانی بسیار هیجان انگیز کار—می یابد فقط یک باستان شناس رویای—اما در همان زمان آن را نیز یک کار شما نمی توانید بدون یک حس عمیق از پیشامد.”

تبلیغات

مردم محلی با استفاده از پاس کوه به سفر به عقب و جلو از خانه در تابستان, اما آن را نیز مورد استفاده در مسافت های طولانی مسافران و معامله گران با توجه به تحقیقات جدید است. مسیر اقدامات فقط 700 متر طول (2,300 پا) رسیدن به حداکثر ارتفاع 1,920 متر (16,300 پا) به همراه Lomseggen ریج در Lendbreen.

Horse-related finds: a mandible (top left), horseshoe (top right), horse skull (bottom left), and horse dung (bottom right).

مربوط به اسب می یابد: از یک فک (بالا سمت چپ) نعل اسب (بالا سمت راست) و اسب جمجمه (پایین سمت چپ) و اسب سرگین (سمت راست پایین).
تصویر: L. Pilø et al., 2020/باستان

تبلیغات

الک را از طریق از ذوب شدن یخچال های باستان شناسان اسب برفی به دفن بقایای packhorses مرتبط و سرگین شمع و قطعات از سورتمه پیاده روی چوب آراسته با رمزی کتیبه یک چاقو با خوبی حفظ دسته چوبی و چوب distaff استفاده می شود به نگه داشتن پشم در دست در حال چرخش است.

موارد دیگر شامل دستکش و کفش و باقی مانده از لباس, از جمله آهن سن نیام. برخی از موارد به مبارزه طلبیده توضیحات با هیچ باستان شناسی آنالوگ.

تبلیغات

“این یافته به ما بگویید یک تاریخ غنی از محلی جامعه کشاورزی است که وجود دارد در غیر این صورت تنها ناچیز منابع” گفت: Pilø.

(A) a bit made from goat or lamb, (B) knife with wooden handle, (C) shoe, (D) mitten, (E) leaf-fodder, (F) wooden whisky, and (G) a distaff.

(A) یک بیت ساخته شده از بز یا گوسفند (B) چاقو با دسته چوبی, (C) کفش (D) مامانم (E) برگ-علوفه (F) چوبی ویسکی و (G) یک distaff.
تصویر: L. Pilø et al., 2020/باستان

تبلیغات

بالا بودن تعداد کنز در عبور از انبوهی از سنگ به معنای کمک ناوبری—و حتی یک سرپناه “اشاره به نیاز به علامت گذاری مسیر برای غیر محلی” او گفت که این تیم در زمان به عنوان شواهدی از سفر از راه دور. شواهد دیگر مانند گوزن شاخ و pelts نقطه به تجارت در خارج از نروژ, در حالی که باقی مانده لبنی باقی مانده در داخل گلدان و برگ علوفه گرفته شد به عنوان شواهد محلی سفر می کند.

جالب توجه است و شاید counterintuitively پاس بود و به احتمال زیاد استفاده می شود و در اواخر زمستان و بهار. دلیلش این است که این مسیر تنها واقعا با این نسخهها کار برای اسب هنگامی که زمین خشن است که از برف پوشیده شده. Pilø گفت: تیم او در بر داشت یک کاملأ پیچیده حفظ اسب snowshoe چسبیده از یخ در عبور طول 2019 ذوب “که پشت این فرضیه تا به سادگی.” که او افزود: “میزان پوشش برف متفاوت است بسیاری از سال به سال تا مسیر ممکن است گاهی اوقات ممکن است به استفاده از برای قطعات بزرگتر از سال است.”

تبلیغات

Cairns found along the mountain pass.

کنز در امتداد کوه عبور کند.
تصویر: L. Pilø et al., 2020/باستان

سن یابی کربن پرتوزا استفاده شد به تاریخ 60 از موارد بهبود اجازه می دهد محققان برای تعیین زمانی که مسیر استفاده شد و با دقت اشاره کردن بار ترافیک شدید. اولین شواهد از گذرگاه قدمت آن به 300 م در روم عصر آهن که محلی شهرک در حال افزایش است. ترافیک در طول مسیر به اوج خود رسید و حدود 1000 م در سن وایکینگ—زمان افزایش تحرک سیاسی تمرکز, افزایش تجارت بیشتر و شهرسازی در شمال اروپا.

تبلیغات

حدود 1500 CE, اما, گذرگاه رها شده بود و در نهایت فراموش شده است. عوامل متعدد بودند اشاره کرد که ممکن است دلایل این از جمله تغییر آب و هوا و اقتصادی شیفت و قرون وسطی بیماری های همه گیر, یعنی, مرگ سیاه که به اوج خود رسید و در اروپا از 1347 تا 1351.

تبلیغات

گرمایش جهانی ساخته شده این کشف ممکن است اما نمی بچه خودتان به فکر این خوب است برای باستان شناسی. در سال 2017, محققان هشدار داد که افزایش سطح آب دریا می تواند تهدید می کند در اطراف 32,000 ماقبل تاریخ و تاریخی و سایت های باستان شناسی در شمال امریکا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو