ماساچوست شکایت Uber و Lyft برای شناسایی رانندگان به عنوان پیمانکاران

Tyumen, Russia - May 11,2019: Mobile app Uber on a Apple iPhone XR
آناتولی Sizov via Getty Images

پس تلاش های مشابه در کالیفرنیا بیش از چگونه سوار-نقطه رانندگان طبقه بندی شده ماساچوست است تحت پیگرد Uber و Lyft برای درمان رانندگان خود را به عنوان پیمانکاران مستقل. دولت دادستان کل Maura هیلی معتقد است که سوار-نقطه شرکت های رانندگان باید کارکنان تحت ماساچوست دستمزد و قوانین ساعت. طرح دعوی در دادگاه به دنبال یک جهت “اعلام کرد که این رانندگان مجاز به حمایت” در این قوانین است.

“برای سال Uber و Lyft ساخته شده خود را میلیارد دلار کسب و کار در یک مدل است که سوء استفاده رانندگان” هیلی گفت: در یک ویدیو. “این بدان معنی است که آنها را پرداخت نمی رانندگان حداقل دستمزد و یا اضافه کاری. آنها لازم نیست به آنها پرداخت می شود, زمان زمانی که آنها بیمار است. آنها تغییر هزینه انجام کسب و کار بر روی کارگران خود را. آنها شده اند این بازی برای سال. نه تنها آن را ناعادلانه و استثماری آن را غیر قانونی است.”

هیلی دفتر استدلال می کند که شرکت ها را برآورده نمی کنند سه بخش آزمون تحت قانون دولت است که اجازه دهید آنها را طبقه بندی رانندگان به عنوان پیمانکاران مستقل. آنها باید ثابت کند که “کارگر آزاد است از جهت و کنترل; خدمات این کارگر در خارج از معمول دوره از کسب و کار خود را; و کارگر عادی درگیر در یک به طور مستقل تاسیس تجارت و شغل و یا کسب و کار از همان طبیعت به عنوان خدمات انجام شده برای این حزب است.” AG را ادعا میکند که هیچ یک از کسانی که در مورد Uber و Lyft.

با وجود تلاشهای مختلف برای وادار کردن شرکت ها به رانندگان کلاس به عنوان کارکنان Uber و Lyft به مدت طولانی در دفاع از عمل خود را از درمان آنها را به عنوان پیمانکاران مستقل. آنها هر دو پیشنهاد کرد که رانندگان ترجیح می دهند به ساعت خود را تنظیم و آزادی به کار برای چندین سوار-نقطه و فرفره کار خدمات. بسیاری از رانندگان باید در مورد شکایت دستمزد پایین و عدم حمایت و مزایای. به سارنوالی خواسته است تا رانندگان برای شرکت ها به وزن از طریق یک فرم شکایت.

“در زمانی که ماساچوست’ اقتصاد در بحران با رکورد 16 درصد نرخ بیکاری ما نیاز به آن را آسان تر نه سخت تر برای مردم را به سرعت شروع به کسب درآمد” Uber سخنگو گفت: در آستانه. “ما مسابقه این اقدام در دادگاه آن را به عنوان مگس در چه اکثریت قریب به اتفاق رانندگان می خواهید: به کار به طور مستقل. ما آماده همکاری با دولت برای نوسازی قوانین ما به طوری که مستقل کارگران جدید دریافت حمایت در حالی که حفظ انعطاف پذیری آنها ترجیح می دهند.”

“این طرح دعوی در دادگاه تهدید به از بین بردن کار برای بیش از 50 ، 000 نفر در ماساچوست در بدترین زمان ممکن” یک Lyft سخنگو گفت: انتشار. “رانندگان نمی خواهید این — 89 درصد از ماساچوست, Lyft, درایور درایو کمتر از 20 ساعت در هفته را انتخاب کنید و به درایو rideshare دقیقا به این خاطر از استقلال آن را می دهد آنها را به پول در اوقات فراغت خود. در سراسر کشور رانندگان باید گفت آنها می خواهند مستقل بمانند پیمانکاران بیش اشتغال توسط 4 به 1 حاشیه.”

در این مقاله: uber, lyft, دعوی, استخدام, اشتغال, وضعیت, ماساچوست, پیمانکار مستقل پیمانکار مستقل و کسب و کار, ridesharing, ridehailing فرفره اقتصاد gigeconomy, اخبار, دنده
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>