لپ تاپ صفحه نمایش: همه چیز شما نیاز به دانستن

صفحه نمایش مسلما دوم-مهم ترین قطعه از سخت افزار در یک لپ تاپ. پس از همه, آن را وسیله ای است که شما در واقع استفاده از دستگاه.

در عین حال صفحه نمایش دشوار است به توضیح و درک است. آنها می تواند اندازه گیری شود اما اکثر مردم با آن آشنا نیست چه کسانی اندازه گیری چیست و یا چگونه آنها مربوط به خود را مشاهده و تجربه است. کنتراست. صفحه نمایش با وضوح. سطح سیاه و سفید. حیطه. یکنواختی. این کلمات می تواند به نظر می رسد مانند محرمانه scrawl به uninitiated اما آنها در واقع نه دشوار است به درک.

در اینجا راهنمای ما به نظر شما نیاز به درک که با توجه به صفحه نمایش نوت بوک, همراه با آنچه به دنبال در هر یک.

صفحه نمایش با وضوح

Dell XPS 15 9570 screen top right
دن بیکر/Digital Trends

شما احتمالا شنیده ام قبل از آن اما صفحه نمایش با وضوح اشاره به تعداد پیکسل های بسته بندی عمودی و افقی مناطق از هر گونه نمایش داده می شود. برخی از اغلب استفاده می شود قطعنامه های روی صفحه نمایش شامل 1,920 x 1080 و حتی 1,024 x 768. این اعداد می تواند گیج کننده به لطف صفحه نمایش های مختلف نسبت ابعاد در دسترس است. گاهی اوقات این قطعنامه ذکر شده در FHD p 1440 1080p, 4K یا QHD. هر یک از این شرایط هنوز اشاره به مجموع مقدار پیکسل های بسته بندی شده به صفحه نمایش با وضوح.

مثلا 1080p بسته استاندارد 1,920 x 1080 وضوح در حالی که QHD و 4K بسته در 2,560 x 1,440 یا 3,840 × 2,160 بود. ما راهنمای خرید صفحه نمایش و نظارت بر قطعنامه های در دسترس است اما نسخه کوتاه است بالاتر از وضوح واضح تر تصویر. که اغلب آنچه که شما می توانید در صفحه نمایش های جدید و چه جدیدتر عباراتی مانند 4K یا QHD اشاره به.

صفحه نمایش — و لپ تاپ — با 1080p و یا FHD قطعنامه اتفاق می افتد به رایج ترین و ارزان ترین در بازار است. در دوران اخیر 4K گزینه نیز در دسترس است اما اغلب بسیار گران است. Dell XPS 13 یکی از بهترین لپ تاپ ها ما توصیه می کنند. آن می آید با هر دو 1080p و 4K گزینه های هر چند ما معمولا توصیه می کنیم 1080p گزینه آن را به عنوان کمک می کند تا صرفه جویی در عمر باتری است.

IPS در مقابل و در مقابل TN

شما به احتمال زیاد دیدن مشخصات لپ تاپ مثال یکی از این سه نوع صفحه نمایش. آنها یک شاخص فناوری تأمین انرژی صفحه نمایش خود را و منافع آنها ارائه شده است.

TN یا twisted nematic است و قدیمی ترین از سه و فعال استفاده از فلت ال سی دی نمایش, فشار, بزرگ, سنگین, خمیده صفحه نمایش CRT خارج از تصویر. این فناوری هنوز در استفاده از امروز ارائه بسیار بالا نرخ تجدید و زمان پاسخ. بزرگترین عیب از یک پنل TN زاویه دید که شروع به از دست دادن رنگ به شما به عنوان حرکت سر خود را به دور از مرکز. لپ تاپ های بازی به طور معمول جذب به این تکنولوژی با توجه به مزایای که قبلا ذکر شد.

IPS یا in-plane switching ساخته شده اولین آن در گوشی های هوشمند است. دستگاه های تلفن همراه مورد نیاز نه تنها گسترده تر زاویه دید اما همچنین رنگ های غنی تر و بهتر سطح سیاه بنابراین صفحه نمایش دیده می شود می تواند در خارج از منزل. این فناوری در نهایت ساخته شده راه خود را به استاندارد مانیتور کامپیوتر و لپ تاپ صفحه نمایش را قادر می سازد بهتر رنگ دقت در هنگام ویرایش رسانه های مختلف. جدیدتر پنل های IPS در حال حاضر فشار بالاتر پنل TN-مانند نرخ تجدید و فراتر از 200Hz همراه بسیار کم و زمان پاسخ.

و یا ترازبندی عمودی به عنوان یک مصالحه بین IPS و TN فن آوری است. این ارائه می دهد بهترین نسبت کنتراست سه و بهتر رنگ از پانل های TN اما پاسخ آن زمان می تواند آهسته تر از هر دو TN و IPS صفحه نمایش. زاویه دید نزدیک به IPS اما نه کاملا به عنوان گسترده ای. شما بیشتر از این تکنولوژی استفاده شده در تلویزیون, هر چند آن را نیز می توان به لپ تاپ صفحه نمایش به نگه داشتن هزینه های کلی پایین.

در نهایت شما می خواهید برای تصمیم گیری آنچه شما می خواهید از یک صفحه نمایش لپ تاپ. اگر شما یک حرفه ای هستید که ویرایش عکس, یک لپ تاپ با صفحه نمایش IPS ایده آل خواهد بود. اگر شما در حال بازی بر روی بروید یک TN یا پنل VA ممکن است مناسب تر باشد.

نسبت کنتراست – نه واقعا 1,000,000,000:1

contrast ratios laptop display guide

این عبارت است که شما تقریبا به طور قطع قبل از شنیده. تولید کنندگان صفحه نمایش عشق به استفاده از کنتراست نسبت به دلیل تمام چشمگیر صفر آنها را به اسلاید. تعداد بسیار آسان به درک و بالاتر از آنها بهتر صفحه نمایش خود را به نظر می رسد بر روی کاغذ.

نسبت کنتراست است که به سادگی نسبت درخشندگی بین درخشان ترین رنگ (سفید) و تاریک ترین (سیاه و سفید) در یک صفحه نمایش. بالاتر نسبت به در نظر گرفته شود بهتر است چون به این معنی تصاویر خواهد شد به نظر می رسد تعریف شده تر و واقع بینانه است. وجود دارد فقط یک مشکل کوچک: هیچ کس با استفاده از یک آزمون استاندارد برای کنتراست نسبت. وجود دارد راه های بسیاری برای سخن بی معنی وبیهوده نتایج به همین دلیل است که وجود دارد ارزان نمایش که ادعا مجنون نسبت مانند 10,000:1.

هنگام نمایش مشخصات می بینید ممکن است دو نوع مختلف از جنبه نسبت به شما اشتباه و حتی بیشتر: بومی (یا ایستا) و پویا. بومی کنتراست وسیع ترین فاصله بین تاریکی و نور صفحه نمایش می توانید پروژه در داده تنظیم روشنایی. یک نسبت کنتراست دینامیک است که وسیع ترین فاصله بین تاریکی و نور صفحه نمایش می توانید پروژه بیش از یک دوره از زمان. این دومی نسبت کنتراست نوع معمولا دارای مجنون اعداد تولید کنندگان عشق به ترویج مثل 1,000,000,000:1.

شما باید اعتماد کنتراست نسبت به آنها در بررسی گزارش. در عمق تجزیه و تحلیل یکسان با استفاده از روش های تست و تجهیزات است که تنها راه برای کشف یک نمایش واقعی کنتراست.

ابتلای چیدن

روشنایی مهم است که برای دستگاه های تلفن همراه مانند لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند و قرص است. اکثر دستگاه های دارای صفحه نمایش براق برای افزایش کنتراست اما براق باعث می شود بازتاب یک موضوع روشن است در اتاق و یا خارج از منزل. این بازتاب تنها می تواند شکست توسط یک صفحه نمایش روشن.

از ابتلای استاندارد واحد روشنایی مورد استفاده برای توصیف منابع مختلف نور است. یک رتبه بالاتر به معنی روشن تر نمایش می دهد. صفحه نمایش برای لپ تاپ ها و دستگاه های تلفن همراه معمولا بین 200 و 300 nits به طور متوسط. یک امتیاز بیش از 300 nits است جامد و یک امتیاز بالاتر از 500 nits است که بسیار خوب است. تنها چند دستگاه می تواند قرار داده است که مقدار نور هر چند به عنوان HDR و OLED لپ تاپ تبدیل شدن به شایع تر است که در حال تغییر است.

اپل مک بوک شناخته شده برای داشتن, درخشان ترین صفحه نمایش بر روی لپ تاپ. آن 13-inch MacBook Pro با ما بررسی تا به حال یک صفحه نمایش است که اشباع شده در 548 nits. تلویزیون یک داستان متفاوت و درخشان به شمال از 1000 nits.

دیدن سیاه و سفید

black levels laptop screen guide

بررسی صفحه نمایش از جمله خودمان را اغلب اشاره به سطح سیاه. شما ممکن است قادر به استنباط این است که این است چیزی برای انجام با نحوه نمایش کدها سیاه و سفید, اما آن را توضیح نمی دهد بسیار دیگری.

سطح سیاه و سفید خود را در بیان تعداد پایین تر بودن بهتر است. سیاه و سفید سطح 0 نشان دهنده تیره و سیاه و سفید خالص. شماره مربوط است چرا که این تاثیر در نحوه نمایش دسته تصاویر تیره. اگر شما تا به حال به تماشای یک فیلم در یک نمایش بد شما متوجه خواهد شد که اطلاعات از دست رفته از صحنه های تاریک. چرا که صفحه نمایش نیست و قادر به بازتولید تاریکترین بخش هایی از تصویر.

سطح سفید هستند مخالف است. ارزش بالاتر بهتر است. یک سطح از 255 است حداکثر در RGB مقیاس بنابراین ایده آل صفحه نمایش در خواهد آمد نزدیک است که به شکل و صفحه نمایش روشن unblemished سفید. مدرن, نمایش یک دسته بهتر در سطح سفید از آنها سیاه و سفید سطح پس از آن معمولا است نه یک تعریف کیفیت. اما فوق العاده خوب یا بد نتیجه می توانید تفاوت را.

یک سفر از طریق فضا

sRGB graph

مایکروسافت و HP همکاری در سال 1996 به ایجاد یک استاندارد رنگ فضا شناخته شده به عنوان کانونی. همانطور که شما ممکن است تصور کنید که این بیشتر مربوط به کامپیوتر. رنگ فضای استاندارد حیطه رنگ است که نشان می دهد باید قادر به تولید مثل.

این روزها اکثر لپ تاپ خرید شما می توانید مسئولیت رسیدگی به بسیاری از کانونی فضای رنگی. حتی بیشتر میانی IPS صفحه نمایش می توانید مسئولیت رسیدگی به حدود 90 درصد و یا بهتر است. به همین دلیل با استانداردهای امروز ما اغلب تست وسعت رنگ با استفاده از فضای رنگی AdobeRGB. اگر چه آن اهمیت کمتری نسبت کانونی تنها با بالاترین کیفیت برای لپ تاپ پانل رسیدگی بیش از سه چهارم از این رنگ در فضا.

فقط حرفه ای بالا پایان لپ تاپ ها مانند مک بوک طرفدار ThinkPad X1 و Dell XPS 15 رسیدن به بالا 90s از هر دو کانونی و AdobeRGB.

احترام یونیفرم

تقریبا تمام صفحه نمایش در بازار امروز استفاده از تکنولوژی ال سی دی. این فن آوری تصفیه شده به طوری که آن را ارزان و با کیفیت بالا اما باید چند اشکالاتی است. در این میان واقعیت این است که پنل خود را ساطع می کند نور.

برای یک تصویر قابل مشاهده یک نور باید نشان داده شود از طریق ال سی دی. در یک دنیای ایده آل نور پشت ال سی دی خواهد بود به همان اندازه روشن در همه زمینه ها, اما آن را آسان تر از انجام گفت. اکثر صفحه نمایش ها حداقل کمی روشن تر در برخی مناطق نسبت به دیگران است. این یکنواختی موضوع است.

ما در حال آزمایش صفحه نمایش با یکنواختی مسائل که به اندازه کافی شدید به طور قابل توجه با یک چشم ندیده. مشکل این است که اکثر آشکار در صحنه های تاریک و شایع ترین است در دستگاه های تلفن همراه. پلاسما و OLED ندارد و این مشکل است زیرا آنها خود را ایجاد درخشندگی.

گرفتن گروه با هم

ما معمولا استفاده از باندهای تست تصویر هنگامی که به دنبال در یک صفحه نمایش. این تصویر نمایش یک گرادیان از سایه بین سیاه مطلق و سفید مطلق. یک محصول کامل نمایش داده خواهد شد به عنوان تصویر کره صاف اما بیشتر نیست. گروهها اغلب در تصویر ظاهر می شود و شایع ترین هستند در تاریک ترین آن در سه ماهه.

باندهای قابل توجه است, مشکل است. این مشترک در هر یک از مطالب می کشد که یک درجه از رنگ است که به تدریج تغییرات است. یک عکس از یک غروب یک مثال بزرگ است. باندهای باعث خواهد شد این عکس را غیر طبیعی لایه های رنگ که تغییر به طور ناگهانی.

HDR

Lenovo ThinkPad X1 Extreme review
غنی Shibley/Digital Trends

HDR یک اصطلاح نسبتا جدید در لپ تاپ و صفحه نمایش بازار است. بهتر شناخته شده به عنوان محدوده دینامیکی بالا آن است که به آرامی تبدیل شدن به یک اصطلاح به دنبال در هنگام خرید برای صفحه نمایش های جدید و یا لپ تاپ. آن است که در همه پیچیده است و فقط یک تکنولوژی است که اجازه می دهد تا برای یک سطح بالایی از کنتراست بین نور و تاریکی تصاویر بر روی صفحه نمایش و برای بهتر عمق رنگ در تصاویر.

برخی از ویندوز 10 لپ تاپ در حال حاضر با HDR نمایش می دهد اما آن را ندارد به صورت تفاوت های زیادی برای رابط کاربری و تصاویری در سراسر سیستم عامل. به جای HDR چیزی است که می توانید فیلم ها و بازی ها روشن و پر جنب و جوش و سرگرم کننده برای تماشا و یا بازی. نگه داشتن در ذهن است که تنها چند برنامه در حال حاضر پشتیبانی از HDR و شما ممکن است نیاز به صورت دستی آن را فعال کنید در تنظیمات ویندوز را شروع کنید. یک لپ تاپ مانند نسل 3 ThinkPad X1 یوگا یکی از بهترین ها را برای بهره گیری از HDR محتوا.

نرخ تجدید

Alienware 17 R5 review
Jayce واگنر/Digital Trends

اندازه گیری هرتز نرخ تجدید یک اصطلاح است که توضیح می دهد که چگونه اغلب یک صفحه نمایش می توانید تصویر را در یک ثانیه. شایع نرخ تجدید و شامل 60 هرتز 120 هرتز و 144Hz اما این هیچ ربطی به با دقت رنگ یا وضوح. هنوز برای بازی کردن نرخ ویژه مهم هستند.

در بازی های بومی نرخ تجدید در یک مانیتور یا لپ تاپ بهتر است پس از آن می توانید از صفحه نمایش, پاره کردن, که در آن کارت است فشار بیشتر فریم از یک صفحه نمایش می تواند اداره کند. بازی های قدیمی تر و Esports عنوان به راحتی می تواند تحت فشار قرار دادند بیش از 60 هرتز وجود دارد و می تواند یک مزیت واقعی برای بازی در یک مانیتور است که می تواند اهرم تمام کسانی که فریم های اضافی. بسیاری از بازی های مورد علاقه لپ تاپ لذت ببرید بالا-refresh-رای دادن صفحه نمایش.

بالاتر از نرخ تجدید همچنین می توانید حرکات موس و دیگر جنبه های ویندوز استفاده از نرم و صاف است که آیا زندگی در حال تغییر است اما می تواند اضافه کردن به لذت بردن از با استفاده از کامپیوتر شما. آن را هنوز هم عمدتا مفید برای علاقهمندان به بازی ،

صفحه نمایش درب اثر

dot pitch

“صفحه نمایش درب اثر” عبارت مورد استفاده برای توصیف یک مانیتور است که قابل مشاهده فاصله بین پیکسل های فردی است. اصطلاح فنی برای این پدیده این است که “نقطه زمین” که توصیف اندازه پیکسل های فردی و فاصله بین آنها. پایین نقطه زمین به معنی شکاف نباید به راحتی قابل مشاهده است در حالی که یک نقطه زمین به معنی مخالف است.

تاثیر نقطه زمین نسبت به دستگاه. فاصله بین پیکسل ها آسان تر می شود به توجه به فاصله بین صفحه نمایش و بیننده کاهش می یابد. همین دلیل است که نقطه زمین است که اغلب یک مشکل در یک دستگاه تلفن همراه و یا هدست VR. مانیتور و Hdtv ها معمولا نمی مبارزه با این مشکل به این دلیل که کاربر بسیار دورتر.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>