خطر منفی تقویت خودرو که هیچ کس درباره آن صحبت نمی کند

همچنین در بسیاری از مواقع تولید گشتاور بیشتر در یک موتور در دور موتور پایین نیز به عنوان تقویت موتور ارزیابی

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

همچنین در بسیاری از مواقع تولید گشتاور بیشتر در یک موتور در دور موتور پایین نیز به عنوان تقویت موتور ارزیابی می شود . همچنین میتوان به وسیله این سامانه صدای ساختگی موتور را ایجاد کرد، بهویژه برای خودروهای برقی و بدون صدا که با این صدا راننده حس میکند در یک خودروی سریع نشستهاست. اگر متوجه صدا همراه با علائم دیگر افت فشار شدید، مایع ترمیم کننده فشرده سازی را در نظر بگیرید. صدای موتور: ممکن است موتور شما بی صدا کار نکند، اما صداهای غیرعادی نشان دهنده وجود مشکل است. گازهای خروجی اگزوز توربوشارژر را نیرو می دهد و آن را به گزینه ای بسیار کارآمد تبدیل می کند که از منبعی که از قبل وجود دارد (اگزوز) استفاده می کند. یکی از انواع سوپرشارژر، توربوشارژر است. صندلی یک خودروی حرفهای و لوکس ممکن است دارای انواع سنسورهای برقی، تنظیمات برقی، سرد کن، گرم کن و حتی ماساژور باشد. سیستم های ورودی هوای سرد نیز مسیری را که هوا برای رسیدن به موتور طی می کند صاف می کند. برای رسیدن به انرژی لازم، یک تقویت کننده روی سیستم جرقه زنی خود نصب کنید. باید روشن باشد و رنگ اصلی خود را حفظ کند، چه سبز، قرمز نوربرت پرفورمنس یا چیز دیگری. یکی از ساده ترین روش افزایش قدرت موتور خودرو، حفظ موتور شما خواهد بود. مزایا : تایرها تماس یکنواخت و کاملی را روی جاده در دست اندازها و در سرعت های بالا حفظ می کنند. یک روغن موتور سینتتیک با کیفیت می تواند به قدار زیادی اصطکاک و گرما را کاهش دهد و این به معنای کاهش تلفات و افزایش راندمان به خصوص در دور های بالا موتور می باشد . دفترچه راهنمای مالک خودروی خود را بخوانید و دستورالعمل های آن را در مورد اینکه چند وقت یکبار باید روغن خود را تعویض کنید، دنبال کنید. با استفاده از یک سوپرشارژر، موتور شما بسته به اندازه موتور و اندازه سوپرشارژری که انتخاب می کنید، می تواند 50 تا 200 اسب بخار قدرت خود را افزایش دهد، گشتاور می تواند تا 50 درصد افزایش یابد. موتور خودرو در زیر کاپوت قرار دارد و عملکرد آن اینگونه است که هوا و سوخت را با هم مخلوط می کند و با سوختن آن قدرت خودرو برای حرکت را تولید می کند. نکتهي دیگری کـه پس از انجام تغییرات دریک خودرو و ارتقا دادن مشخصات فنی و ظاهری آن باید مدنظر قرار داد این اسـت کـه تیونینگ یک خودرو بـه خودی خود موجب افزایش ایمنی آن نمی شود. در واقع عده اي از این تغییرات علاوه بر التیام جنبههاي ظاهری خودرو، التیام در جنبههاي کیفی و مواردی نظیر افزایش هندلینگ، افزایش سرعت، کاهش وزن یا التیام آیرودینامیک بدنهي خودرو را نیز با خود بـه همراه میآورد. سیستمها و دستگاههای جلوگیری از تصادف به راننده کمک میکنند - و بهطور فزایندهای به خود وسیله نقلیه کمک میکنند تا از تصادف جلوگیری کند.

در کنار این، نصب قطعهای به­نام هدرز می تواند به تخلیه سریع­تر و کامل­تر سیلندر از گازهای منفجر شده و مکش قدرتمندتر و تنفس بهتر موتور کمک شایانی کند. بیشتر مردم به جای گذاشتن هزینه، وقت و اعصاب خود روی موتور استاندارد پراید، ترجیح میدهند خیلی راحت سراغ موتورهای قدرتمندتر سری B رفته و یا سایر پیشرانههای موجود از جمله پیشرانه های فورد و نیسان را نصب نمایند. این برای نخستینبار بود که یک شرکت ایرانی، خودرویی با طراحی ویژه خود را میسازد و پس از این، ایران خودرو قادر بود طرحهای گوناگونی بر روی سمند بگذارد و محصولات ویژهٔ خود را به فروش برساند. در دههٔ ۱۳۶۰، این شرکت با توجه به آشفتگی اقتصادی ایران، تا نزدیکی تعطیلی کامل پیش رفت که با اعلام آمادگی پژو برای همکاری، ایران خودرو دچار تحولی بزرگ شد. وابستگی به خودرو و استفاده از آن برای رفت و آمد، برای جامعه پیامدها و هزینههای بسیاری دارد. حتی در کشورهایی مانند آلمان با مالیات گاز بیشتر، رانندگان بهطور کامل هزینههای خارجی را که ایجاد میکنند پرداخت نمیکنند. گیر کردن دریچه گاز یا گرفتگی انژکتورهای سوخت موتور شما را خراب می کند. اگر بدنه دریچه گاز خیلی بزرگ باشد، می تواند قدرت موتور شما را کاهش دهد؛بنابراین اندازه متناسب بهترین تاثیر را دارد. سوپرشارژر و توربو شارژر هر دو قدرت قابلتوجهی (تا 50% افزایش قدرت موتور) تولید میکنند، اما یک سری تفاوتهایی هم باهم دارند. بهطوریکه تقاضای خودرو در بازار ایران در حدود ۱٫۶ تا ۲ میلیون دستگاه خودرو در سال است درحالیکه معمولاً جمع میزان تولید و واردات آن کمتر از یک میلیون دستگاه در سال بوده که این فاصله میان عرضه و تقاضا، منجر به افزایش قیمتهای بازار و فاصلهگرفتن آنان از قیمتهای کارخانهای شدهاست. افزونبر تولید و واردات قطعات و سهامداری در شرکتهای خودروسازی، مافیای خودرو در زمینهٔ مونتاژ خودروهای خارجی در ایران نیز فعال است. جدی در خصوص مشخص نشدن عمر خودرو در لایحه دولت برای واردات خودروهای کارکرده، افزود: حتما در لایحه میآوریم که عمر خودروهای کارکرده باید کمتر از ۵ سال باشد. برای رفع این مشکل می­توانید از این قطعه استفاده کنید تا در فاصله بین تعویض دندهها تا حدی از کاهش شتاب و سرعت­گیری جلوگیری کند. هرچه ماشین توان خروجی بیشتری داشته باشد، شتاب گیری آن سریع تر است. هنگامی که یک سیستم ورودی هوای سرد را نصب می کنید، دارای یک فیلتر هوای جدید است. کاهش سطح روغن: سطح روغن خودروی شما باید هر زمان که آن را بررسی می کنید یکسان باشد، همیشه روغن را در زمانی که موتور سرد است بررسی کنید. علم پشت سیستم های ورودی هوای سرد این اصل است که با کاهش دمای هوا، چگالی آن افزایش می یابد. اصل سوپرشارژر این است که از طریق سیستم تسمه و قرقره به میل لنگ موتور شما متصل می شود. بوتون این طراح و متفکر به اصل پی برده بود که اگر ساختمان موتور و میل لنگ متعادل بوده و نیز لقیهای قطعات متحرک نسبت بهم کم باشد میتوان قدرت و سرعت زیادی را از موتور بدست آورد.

به یاد داشته باشید که هر موتور خودرو از قطعات متحرک تشکیل شده است. جایگزین موتور قدیمی OHGV II شده است. بسیاری از تولیدکنندگان خودرو از فناوریهای جدیدی مانند پوشش سیلندر و طراحی پیستون استفاده میکنند که هدف آن کاهش اصطکاک موتور است. جالب است بدانید که تیونینگ و تقویت کردن خودرو طرفداران بسیاری دارد و این در حدی است که شرکت های مطرح و بزرگی در سراسر جهان، تیونینگ و تقویت بسیاری از محصولات کارخانه های مشهور و بزرگ خودروسازی را انجام می دهد. بسیاری از این شرکت های تیونینگ خودرو بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در طراحی و ایجاد تغییرات فنی در انواع خودروها خبره شده اند. روغن موتور در انواع معمولی، مصنوعی و ترکیبی موجود است. افت سطح روغن نشان دهنده نشتی در جایی از سیستم است. دود آبی اگزوز: موتوری که سوخت را به طور کامل نمی سوزاند، احتمالاً دچار افت تراکم می شود. استفاده از فیلتر های هوای بزرگ تر و با افت کمتر هم ساده است و هم کم هزینه تر از بسیاری از کار های دیگر می توانید آن را انجام دهید و نیاز به تغییرات دیگر نباشد . از طرف دیگر سوپرشارژرها مستقیماً به میل لنگ موتور متصل می شوند تا به محض فشار دادن پدال گاز قدرت را افزایش دهند. سپس شارژر بسیار سریعتر از موتور - تا 50000 دور در دقیقه میچرخد تا هوا را با قدرت بیشتری به داخل موتور فشار دهد. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه کارایی موتور ماشین خود را به حداکثر برسانید، با تمیز کردن صندوق عقب و داخل خودرو شروع کنید. دانستن چگونگی کاهش اصطکاک در موتور خودرو برای افزایش کارایی و طول عمر آن حیاتی است. اگر بخواهیم به صورت گسترده و اصولی و به طور تخصصی به امر تیونینگ کردن اتومبیل و تقویت موتور بپردازیم، مشخصا از دست ما ساخته نبوده و نیاز به تخصص و دانش زیادی در این زمینه داریم و همین طور نیازمند به کار بلد آن، خواهیم بود.

برخی از روغن های موتور به طور خاص برای رفع گرما و اصطکاک اضافی در موتورها طراحی شده اند. از آنجایی که آنها سطوح را در تمام دماها و شرایط رانندگی بهتر روغن کاری می کنند، روغن های مصنوعی انتخاب بهتری برای وسایل نقلیه با مسافت پیموده شده و عملکرد بالا هستند. بنابراین استفاده از پاک کننده انژکتور سوخت بسیار موثر بوده و عملکرد موتور را به سادگی بالا می برد. عدم استفاده از جرقه مشکلات زیادی را ایجاد می کند، بنابراین اگر با این مشکل مواجه هستید، ممکن است لازم باشد با یک مکانیک مشورت کنید. اگر به دنبال یک خودروی جدید هستید، مراقب موتورهایی باشید که گرما و اصطکاک را برطرف می کنند. با این حال، اگر منیفولدها را با هدرز جایگزین کنید، این مشکل را برطرف خواهید کرد. نگه داشتن مایع خنک کننده در شرایط خوب می تواند به شما کمک کند از گرمای بیش از حد موتور جلوگیری کنید، به خصوص اگر اصطکاک زیاد در این امر نقش داشته باشد. روغن به روغن کاری قطعات کمک می کند و به آنها اجازه می دهد تا به خوبی کار کنند. به یاد داشته باشید که شرایط خاص، مانند رفت و آمدهای شروع و توقف و رانندگی در شهر، می تواند تعداد دفعات تعویض روغن را افزایش دهد. شهر بدون خودرو یا شهر عاری از خودرو، یک مرکز جمعیتی است که در آن رفت و آمد شهروندان در منطقه شهری عمدتاً با استفاده از حملونقل عمومی، پیادهروی یا دوچرخه سواری صورت میگیرد. در شهرهایی که کاملاً بدون خودرو هستند، استفاده از خودروهای شخصی در محدوده داخل شهر ممنوع میشود. در طرحهای توسعه مجدد برای مناطق مسکونی مرکزی و ثروتمند، سود کمی کسب کنند و دسترسی آسان خود را به داخل و مرکز شهر را از دست بدهند. فیلترهای موتور خود را با تعویض منظم آنها تمیز نگه دارید. با برداشتن وسایل اضافی از صندوق عقب و فضای داخلی خود، می توانید به موتور و عملکرد خود کمک کنید. ما در این قسمت از تقویت موتور خودرو ، به ارائه راهکارهایی در زمینه افزایش قدرت موتور خودرو خواهیم پرداخت که بدون نیاز به دانش خاصی بوده و خود راننده به تنهایی یا با کمک یک تعمیرکار معمولی، می تواند از عهده انجام آن برآید.

آخرین مطالب