اینتل LGA CPU سوکت توضیح داد

what are intels lga processor sockets version 1402736416 intellgasocket

رایانه های مورد استفاده socketed پردازنده برای بسیاری از کامپیوتر و طول عمر با چند استثنا دارد مانند اینتل کارتریج بر اساس پنتیوم II و III کنار. این سوکت تغییر هر چند پردازنده نسل به تهیه کردن به تراشه جدید پین پوسته و را به استفاده از پیشرفت های جدید در عملکرد و ویژگی های.

در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد اینتل land grid array (LGA) CPU سوکت.

لاغر در سوکت

سوکت فیزیکی رابط پردازنده متصل به. در مورد سوکت LGA آن متشکل از یک سری از پین که مربوط به تخت اتصالات در پایین پردازنده. زمانی که پردازنده های جدید نیاز های مختلف مجموعه ای از پین با توجه به طراحی خود را و یا بهبود قابلیت های یک سوکت جدید متولد شده است. پس اینتل اولیه خالق از پردازنده های سوکت این شرکت طرح های مهم است, بنابراین دانستن LGA که سخت افزار جدید خود را سازگار با مهم است. اگر شما کنجکاو هستید, دیگر, تولید کننده, AMD استفاده می کند خود را معادل به نام PGA سوکت.

جسمی سوکت همیشه واقع بر روی یک کامپیوتر مادربرد. آنها نمی تواند به روز رسانی بدون تغییر مادربرد به طور کامل پس از ارتقا به نسل جدید پردازنده می تواند نیاز به یک سیستم کامل بازسازی — هر چند اجزای دیگر مانند PSU حافظه و کارت گرافیک معمولا می توان منتقل شده ،

اگر شما در اینجا به طور خاص برای پیدا کردن آنچه سوکت شما و آنچه سوکت پردازنده خود را با پشتیبانی از اینتل دارای یک راهنمای عالی در انجام درست آن.

LGA 1200

آخرین سوکت ارتقا از اینتل است LGA 1200. این سوکت جدید طراحی روی 400-مادربردهای سری که منتشر شد در سال 2020 به طور خاص برای اینتل 10-نسل پردازنده و آنها باید 49 پین بیشتر از قبل. این ستاره دنباله دار دریاچه-S پردازنده های کارآمد تر نسبت به نسل قبلی و توانایی پشتیبانی تا 10 هسته. آنها همچنین پشتیبانی از انواع اضافی tech از جمله HEVC HDR و VP9 10 بیتی را پشتیبانی می کند. این سوکت نشان دهنده یک طراحی کلید shift و آنها را به عقب سازگار با همسر 300-سری چیپ ست.

LGA 2066

این LGA 2066 منتشر شد و در سال 2017 به عنوان بخشی از Skylake-X و Kaby دریاچه-X پردازنده و طراحی شده است در درجه اول برای بالاتر پایان کامپیوترهای رومیزی است. از آن ساخته شده بود به طور مستقیم جایگزین LGA 2011-3 سوکت.

LGA 3647

LGA 3647 است یک نوع خاص از سوکت به طور خاص ساخته شده است در سال 2016 برای استفاده در پردازنده های Xeon و Skylake-SP پردازنده با پشتیبانی از شش کانال کنترل کننده حافظه غیر فرار 3D XPoint حافظه و اینتل آپی. وجود دارد یک زن و شوهر از طرح های مختلف بسته به اگر تراشه ساخته شده بود برای Skylake یا Xeon processor. شما ببینید این در درجه اول در سرور نصب setups.

LGA 1151

Intel Core i7-6700K
Intel Core i7-6700K گرگ Mombert/Digital Trends

LGA 1151 منتشر شد 2015 طراحی شده به شرایط جدید Skylake کلاس از 14 نانومتری پردازنده های ششم-gen Core طرح با نام محصول در سری 6000.

طراحی و پشتیبانی از شش نوع چیپست از کمترین قدرت به بالاترین: H110, B150, Q150, H170, Q170 و بیشترین عملکرد گرا Z170. در مقایسه با معادل چیپست در کمی مسن تر LGA 1150 خط همه از آنها حمایت بیشتر از USB 3.0 اتصال سریع DDR4 RAM Dimm (هر چند برخی از مادربرد نیز می تواند با مجهز تر و ارزان تر DDR3 RAM) و برای کم پایان چیپست بیشتر SATA 3.0 اتصالات.

همه LGA 1151 سازگار با چیپست جز Z170 محدود اورکلاک به GPU تنها — اگر شما می خواهید برای اورکلاک CPU یا RAM شما را مجبور به انتخاب کردن برای بالا پایان چیپ ست. SATA RAID پشتیبانی گنجانده شده است تنها در H170, Q170 و چیپ ست Z170 و تنها Q170 می افزاید پشتیبانی برای اینتل فعال, مدیریت, اعتماد, اعدام, VT-d و Vpro. برای حمایت از این فن آوری است مشروط بر سازگار ششم-gen Core processor.

LGA 1150

سوکت LGA 1150 طراحی شده است به جای هاسول (چهارم-gen Intel Core) پردازنده. این سوکت پشتیبانی از تعداد انگشت شماری از پنجم-gen Core desktop تراشه که به بازار آمد.

مانند دیگر اینتل سوکت آن را می توان در شش چیپست; H81, B85, Q85, Q87, H87 و Z87. برای اولین بار سه نفر (H81, B85 و Q85) می تواند به عنوان ورود به سطح خط. هیچ یک از آنها ارائه پشتیبانی برای اینتل ویژگی های پیشرفته تر مانند Intel Rapid Storage و Smart Response.

lga1150

ما گرد کرده ام تا تمام LGA 1150 پردازنده در Newegg برای یک نگاه نزدیک تر است. این تراشه همچنین شامل devil’s Canyon پردازنده یک خط است که در حال حاضر متوقف شده است (به همین دلیل است که شما آن را نمی شنوند مورد بحث در همان راه به عنوان Skylake و غیره.).

LGA 1155

قدیمی ترین سوکت ما پوشش در این راهنمای اینتل LGA 1155 وارد در کنار نسل دوم اینتل Core پردازنده. سوکت به عنوان جریان اصلی گزینه خیلی بیشتر از اینتل Sandy Bridge خط از پردازنده های سازگار با آن است. High-end پردازنده مانند اینتل شش هسته ای مدل های (به نام Sandy Bridge-E) استثنا هستند; ما بحث خود را در مورد سوکت بعدی.

LGA 1155 متقابل نسل سوکت. هر چند ساخته شده برای پل شنی (Intel Core دوم-gen) آن را نیز می پذیرد پیچک پل (Intel Core سوم-gen) پردازنده به این معنی که صاحبان قدیمی LGA 1155 مادربرد کاملا باید برخی از گزینه های ارتقاء در دسترس است. به روز رسانی از یک پل شنی dual-core به Ivy Bridge quad (مانند Core i5-3450 برای مثال) می تواند با ارائه یک افزایش عمده در عملکرد.

lga1155
اعتبار تصویر: ویکیپدیا/آرتم S. Tashkinov

دوازده مادربرد چیپ ست های این سوکت. مسن خط از چیپست شامل B65, H61, Q67, H67, P67 و Z68 و همه بودند منتشر شد در کنار پردازنده های پل شنی. راه اندازی پیچک پل آورده B75, Q75, Q77, H77, Z75 و Z77. همه از این چیپست همان سوکت اما برخی از ویژگی های غیر فعال در کم پایان چیپست.

توجه داشته باشید هر چند که قدیمی LGA 1155 مادربرد اغلب نمی خواهد کار با پردازنده های جدید مگر اینکه شما به روز رسانی BIOS. شما معمولا می توانید یک لیست سازگاری در سازنده پشتیبانی سایت. آن را چک کنید قبل از اینکه شما خرید.

LGA 2011

lga2011
تصویر های اعتباری: ویکیمدیا/Smial

اینتل سوکت LGA 2011 وارد پس از 1155 و به عنوان اینتل شدید بالا پایان چیپ ست برای Sandy Bridge-E/EP و پیچک پل-E/EP پردازنده. سوکت طراحی شده است برای شش هسته ای, پردازنده های و اینتل خط کامل از سرمایه گذاری تراشه (این پردازنده های Xeon سری).

وجود دارد در واقع شش چیپست برای این سوکت بیش از حد, اما تنها مربوط به مصرف کنندگان: X79. این چیپ ساخته شده برای Sandy Bridge-E و Ivy Bridge-E پردازنده. دیگر چیپست در نظر گرفته شده برای پردازنده های Xeon که تقریبا همیشه یک اتلاف پول برای کاربران خانگی.

دیگر سوکت به یاد داشته باشید

در اینجا چند دیگر اینتل سوکت که برخی از خوانندگان ممکن است هنوز اما است که احتمالا بیش از حد قدیمی برای ارتقاء.

LGA 775: این سوکت باستان است. آن را مورد استفاده برای طیف گسترده ای از Intel Pentium 4, Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Quad و پردازنده های دیگر از سال 2006 تا انتشار LGA 1366. این سیستم نیاز جدی ارتقا چرا که در علاوه بر این به منسوخ سوکت چیپست های سازگار با LGA 775 بیشتر استفاده می شود DDR2 RAM هر چند دیر-مدل مادربرد بودند DDR3 سازگار است.

LGA 1156: اینتل منتشر شد این سوکت برای رسیدگی به این شرکت خط جدید از اینتل پردازنده های Core در سال 2008. اگرچه تنها شش سال از LGA 1156 سوکت فاقد هر گونه عملی مسیر ارتقاء.

LGA 1366: به طور موثر به پایان نسخه LGA 1156, همه چیز گفت: 1156 امر در سال 1366 به عنوان به خوبی.

اینتل سوکت پردازنده صف نمی شوند کمتر گیج کننده در هر زمان به زودی تا حد زیادی با توجه به نحوه پیشرفت تکنولوژی. به عنوان پردازنده های به دست آوردن توانایی های جدید و یا در حال طراحی دوباره برای ارائه سرعت بیشتر و یا بیشتر قدرت فیزیکی طراحی سخت افزار نیاز به تغییر — که اغلب به معنی سوکت جدید. اینتل همچنان به ایجاد یک سوکت جدید هر چند سال و یا بیشتر برای پردازنده خاص برنامه های کاربردی. به عنوان شما را دیده ام درک آخرین سوکت گزینه های مهم است نه تنها برای تعمیر و نگهداری کامپیوتر اما برای ساخت حق انتخاب زمانی که شما ارتقاء داده شده.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>