اینتل می گوید آن 7nm تراشه ها—تعجب!—تاخیر حداقل یک سال


Intel Senior Vice President Gregory Bryant showing off an Ice Lake chip during an Intel press event at CES 2019.

معاون ارشد اینتل گرگوری برایانت نشان دادن یک یخ دریاچه تراشه در طول یک Intel رویداد مطبوعاتی در CES 2019.
عکس: دیوید بکر (گتی ایماژ)

اگر شما بوده ام به دنبال همراه با اینتل مشکلات در حال دور شدن از آن 14nm روند به 10nm در طول سال شما احتمالا نمی خواهد تعجب به یاد بگیرند که این شرکت در حال حاضر با داشتن مشکل گرفتن آن 7nm روند کردن زمین. در آن Q2 درآمد تماس با امروز اینتل نشان داد که آن را به عقب هل دادن آن قبلا برنامه ریزی 7nm اجرای شش ماه—و بازده برای این روند در حال حاضر یک سال پشت, برنامه, tom’s Hardware گزارش شده است. این به این معنی است که اینتل نمی تواند تولید 7nm تراشه در یک عملی و اقتصادی راه در حال حاضر.

تبلیغات

اینتل در ابتدا انتظار می رود به گرفتن تا با AMD 7nm تراشه در سال 2021 اما نمی گویند که در سال 2021. با این تاخیر قرار می دهد که اینتل 7nm اولین تراشه در سال 2022 در اولین. آن AMD ممکن است در حال حاضر در آن Ryzen 6000 5nm تراشه در ذن 4 معماری با توجه به آن نقشه راه—هر چند که فرض AMD اجرا نمی کند به هر گونه تاخیر خود را.

با این حال وجود دارد برخی از اخبار خوب در 10nm جلو. از اینتل Q2 سال 2020 مطبوعاتی این شرکت می گوید آن را “تسریع انتقال آن به 10nm محصولات در این سال“و رو به رشد نمونه کارها خود را از 10nm مبتنی بر اینتل پردازنده های Core. که شامل آن ببر دریاچه چیپس و اول آن 10nm مبتنی بر سرور CPU یخ دریاچه. علاوه بر این اینتل گفت: آن را “انتظار برای ارائه یک خط جدید از مشتری CPUs (با کد نام توسکا دریاچهکه عبارتند از: اول آن 10nm مبتنی بر دسکتاپ CPU و جدید 10nm مبتنی بر سرور CPU (با کد نام یاقوت کبود رپیدز).”

تبلیغات

اینتل در ابتدا خود را اعلام کرد 10nm تراشه در سال 2015 اما تایید آن داشتن عملکرد و مسائل و مشکلات دیگری که در ماه جولای. از وجود آناولین 10nm توپ دریاچه تراشه قرار بود برای اولین در نیمه دوم سال 2017 اما در مارس 2018 اینتل هنوز داشتن فقیر بازده بنابراین هنوز هیچ تراشه. توسط 2019 اینتل تصفیه شده آن 10nm فرآیند ساخت شروع به دیدن نتایج بهتر و گفت: این امر می تواند “در قفسه” در تعطیلات 2019. اما ما هنوز هم لازم نیست که مصرف کننده لپ تاپ و یا رومیزی با 10nm تراشه جدا از پردازنده های با Iris Pro Graphics. 10 نسل اینتل تلفن همراه و رومیزی پردازنده هنوز هم در 14nm. ما دیدن 10nm تراشه های قبل از سال 2020 است ؟ بased در چه اینتل گفت: در آن درآمد تماس با منt امکان پذیر است.

اما مهم تر از اینتل نیست و انتظار آن 10nm گره به عنوان خوب به عنوان آن 14nm. اینتل رئیس امور مالی جورج دیویس اعتراف کرد این در ماه مارس مورگان استنلی تحلیلگر مالی رویداد:

“این فقط رفتن به بهترین گره که اینتل تا به حال بود. آن را به کمتر از 14 [نانومتر], کمتر از 22 [نانومتر] … واقعیت این است که من می خواهم گفت این است که نمی تواند به عنوان قوی یک گره به عنوان مردم انتظار می رود از 14nm و یا آنچه آنها را ببینید در 7nm.”

تبلیغات

اما 7nm بود قوی گره? بسیاری از مسائل مشابه این شرکت در مواجه با 10nm به نظر می رسد برداشت تا دوباره و اگر این مورد تکرار تاریخ خود را, آن می تواند تا سال 2025 تا زمانی که ما می بینیم 7nm از تراشه های اینتل. که بدترین سناریو مورد و صدا مانند چیزی است که اینتل خواهد برای ایستادن به خصوص با توجه به گرم رقابت از AMD در حال حاضر. این شرکت همچنین از دست برخی از قابل توجه کارکنانمانند جیم کلر, اخیرا senior vیخ pساکن اینتل سیلیکون گروه مهندسی.

اما در عین حال امیدوارم اینتل 10nm تراشه های خوب به اندازه کافی برای سبقت گرفتن آن 10-gen پردازنده حتی کمی. بسیار وجود دارد در سمت چپ برای به دست آوردن از طریق پایان بالاتر هسته در زمان 14nm گره متاسفانه. این Core i9-10900K تنها 300 مگاهرتز بالاتر حداکثر ساعت افزایش نسبت به Core i9-9900K (5.3 GHz مقابل 5.0 GHz) با توجه به اینتل حرارتی سرعت افزایش و تقویت توربو فن—اما این افزایش تنها ضربه در صورتی که CPU است که در پایین به اندازه کافی حرارت و من نمی توانستم به پردازنده Core i9-10900K برای رسیدن به 5.3 GHz در تست من.

تبلیغات

در سمت تلنگر, AMD زیادی از سقف بر آن 7nm روند به نگه داشتن فشار برای افزایش سرعت ساعت, آیا یا نه آنها در حفظ و یا افزایش تعداد هسته. AMD ممکن است گل آلود آب کمی با انتشار یک دوم نزدیک به یکسان نسخه از آن سوم-gen Ryzens اما آوردن آن Ryzen 4000 تلفن همراه پردازنده به قبل از ساخته های رومیزی به زودی و ذن 3 است که در مسیر راه اندازی بعد از این سال, ریک برگمن AMD معاون اجرایی رئیس جمهور از محاسبات و گرافیک نوشت: در یک پست وبلاگ.

و پس از آن وجود دارد اپل که به طور رسمی انتشار مکینتاش با خود سفارشی پردازنده ARM. این شرکت در نهایت تدریجی اینتل altt—و شاید این تصادفا به حال چیزی برای انجام با آن.

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>