بومی تظاهرات ها دنباله یک دنباله جدید برای چگونه به ضرب و شتم بزرگ نفت

Joye براون در میان اولین به اردوگاه در دشت داکوتای شمالی در مخالفت داکوتای دسترسی به خط لوله در سال 2016. او و

توسط DOSTEMANSALAM در 21 تیر 1399

Joye براون در میان اولین به اردوگاه در دشت داکوتای شمالی در مخالفت داکوتای دسترسی به خط لوله در سال 2016. او وجود دارد برای ایستادن در همبستگی با ایستاده راک سو قبیله. مردم بومی از سراسر جهان در نهایت وارد به جمع آوری در مراسم. چهار سال بعد نماز خود را در نهایت شنیده شده است.

تبلیغات

در اوایل این هفته یک قاضی فدرال حکم داد در طرح دعوی در دادگاه که ایستاده راک سو قبیله راه اندازی در سال 2016 در کنار تظاهرات مسالمت آمیز سفارش خط لوله بس باید عملیات می شود و خالی از همه نفت خام در ماه اوت 5. این بی سابقه است; دادگاه هرگز تعطیل یک خط لوله نفت بود.

از همه مهمتر حاکم برجسته چگونه مردم بومی را تغییر مکالمه—و عمل در اطراف بحران آب و هوا. از طریق دو جانبه فرمول از روی زمین اقدام و دعاوی آنها شده است قادر به نمایش عمومی چگونه آب و هوا در بحران حقوق بشر موضوع است. عمومی و دادگاه آنها را شنیده اند خواستار عدالت و جنبش زیست محیطی باید به آن توجه داشته باشید و مرکز آن صداها.

و تکرار می کنم: مردم در حال گوش دادن.

"به من [دادگاه] بدان معنی است که ما به عنوان قبیله ای سازمان ملل در نهایت اینکه شنیده" براون که سازماندهی در برابر Keystone XL pipeline برای بومی زیست محیطی شبکه گفت Earther. "این پیروزی بزرگ است."

گروه های بومی قرار داده اند در کار در دادگاه افکار عمومی با تکیه بر یک استراتژی در نظر گرفتن مستقیم اقدام باقی مانده بدون خشونت و با هم در نماز. کمک کرده است که تقویت حمایت عمومی برای مخالفت خود به سوخت های فسیلی پروژه ها. این استراتژی به نظر می رسد به تغییر درک عمومی در اطراف این پروژه و تلاش برای حفظ سوخت های فسیلی در زمین است. رای گیری در سال گذشته از داده ها برای پیشرفت نشان می دهد اکثریت دموکرات و مستقل به نفع نیست حفاری برای نفت و گاز در حالی که مسن تر رای گیری از پیو نشان می دهد که اکثریت آمریکایی ها از رد داکوتای دسترسی و خط لوله کیستون XL.

اما آنها همچنین با استفاده از دادگاه قانون را در انرژی شرکت ها و سازمان های فدرال که به اشتباه با آنها طرف. دادخواهی تبدیل به خیابان های مهم برای افراد بومی برای دفاع از خود پیمان حقوق و حاکمیت. در واقع در این هفته بود تاریخی یکی برای خط لوله مخالفان در سراسر ایالات متحده در هر خط لوله که دچار شکست این هفته—از جمله اطلس و کیستون XL خطوط لوله و همچنین به عنوان داکوتای دسترسی برجسته بومی رهبری مخالف است.

"این تیم حقوقی قطعا بخش بزرگی از آنچه ما انجام می دهیم" براون گفت. "این بخشی از چگونه ما تا به حال به یاد بگیرند که به حرکت غیر بومی جهان ... ما تیم حقوقی همیشه به ما کمک کرد در هر مبارزه است که ما را به حقوق اساسی است که بسیاری از آمریکایی ها گرفته شده برای اعطا شده است."

این سیل حقوقی پیروزی و مخالفان نشان می دهد زمان در حال تغییر برای سوخت های فسیلی میباشد. آن پروژه های حمل نیست همان جذبه آنها یک بار بود. در سال 2019 یک نظرسنجی گالوپ در بر داشت شش در 10 بزرگسالان ایالات متحده مورد علاقه سیاست هایی برای کاهش مصرف سوخت های فسیلی طی دو دهه آینده. بازار روند در این جهت بیش از حد به خصوص با کروناویروس رانندگی ارزش خود را به خاک.

تلاش برای جلوگیری از داکوتای دسترسی به خط لوله تا به حال مقدار زیادی به انجام با آن. عمومی دیدم خط لوله خصوصی در توسعه انتقال انرژی به نوبه خود آب شیلنگ گاز اشک آور و خشونت آمیز سگ و گلوله های لاستیکی علیه معترضان مسالمت آمیز و همچنین به عنوان کسانی که معترض بودند حاضر به تحمل برای جلوگیری از این خط لوله است.

"[ایستاده راک] شده است به خصوص تحول در راه است که ما در مورد فکر می کنم و بحث در مورد این مسائل" Jan Hasselman سرب وکیل در داکوتای دسترسی مورد از Earthjustice گفت Earther. "در DAPL مبارزه با آن احساس می کند مانند ما reoriented به سمت بیشتر از یک چارچوب عدالت در اطراف و یک حساب از راه های که در آن مردم بومی شده جامعه. هیچ چیز در DAPL دادخواهی و بسیار کمی گسترده تر مکالمه—متمرکز شده است در آب و هوا دقیقا. این واقعا در مورد اثرات در جوامع است."

بومی سازمان به جهانیان نشان داد که چگونه انتقال انرژی خوب بود با قرار دادن این اثرات در جوامع خود بیش از دیگران است. داکوتای دسترسی به خط لوله در ابتدا برنامه ریزی شده به اجرا در نزدیکی بیسمارک, داکوتای شمالی, شهرستان که 90% سفید. نگرانی از آلودگی آب در آنجا کشته شدند که پیشنهاد. با وجود نگرانی های مشابه در ایستاده راک اعتراض نیست به اندازه کافی برای متقاعد کردن این شرکت برای تغییر مسیر این خط لوله است. که یک کتاب درسی مثال از محیط زیست نژادپرستی.

اثرات داکوتای دسترسی گسترش فراتر از قبیله ای سازمان ملل در منطقه ، طرفداران شد مطمئن شوید که روشن است: آب زندگی است و این خط لوله به ضرر همه کسانی که با تکیه بر این 200 جسد از آب آن را از طریق کاهش. به علاوه داکوتای دسترسی تهدید کل سیاره توسط حمل و نقل نفت است که انتشار گازهای گلخانه ای که سوخته است. تغییر نفت بین المللی تخمین زده می شود در سال 2016 که این خط لوله را منتشر می کنند اضافی 101 میلیون تن دی اکسید کربن در سال است. تهدید همیشه روشن است.

برای بومی رهبران مبارزه است در مورد بیش از آن ، آن را در مورد پرداختن به اشتباهات تاریخی مردم بومی رنج می برد در دست دولت ایالات متحده با استفاده از قدرت از محیط زیست قوانین و معاهدات. داکوتای دسترسی به خط لوله مبارزه برای حقوق بشر چیزی است که دولت فدرال به مدت طولانی محروم مردم بومی.

"شکست دولت فدرال و به ویژه سپاه مهندسین در نظر گرفتن حقوق از قبایل هند در این دوره از زیرساخت های توسعه است نه یک چیز جدید است و شده است یک مشکل مداوم که واقعا با آغاز اولین بهره برداری از منابع طبیعی در این قاره و توسعه غرب" جوئل غرب ویلیامز, ارشد, کارکنان, وکیل, در, بومیان آمریکایی حقوق صندوق است که مشغول به کار در داکوتای دسترسی مورد گفت Earther. "این جدید نیست, اما آن را نیز نه تاریخ باستان."

انتقال انرژی این شرکت در پشت خط لوله در حال حاضر ثبت درخواست و درخواست دادگاه منطقه اجازه می دهد تا خط لوله به کار گیرند در حالی که این روند ایفا می کند. دادگاه گفت: nah اما این شرکت به جای انتخاب به نافرمانی اصلی دادگاه حکم به تعطیل این خط لوله آشکار است. واضح است که جنگ دستمزد در, اما این شرکت های خصوصی در حال رفتن به یک زمان سخت تر موفقیت با رشد آگاهی های عمومی و حقوقی دلاوری از قبایل.

"پیر استراتژی متراکم این پروژه ها بدون رفتن را از طریق فرایند به درستی و با فرض اینکه این همه در حال کار کردن است و دیگر یک استراتژی خوب" Hasselman گفت.

Eryn عاقلانه دیجیتال مدیر بذر حاکمیت بومی رهبری سازمان در ایستاده راک در سال 2016. این پیروزی به او احساس "نگران" او گفت Earther پس از او به خاطر شادی او احساس زمانی که سپاه مهندسان ارتش متوقف خط لوله ساخت و ساز در سال 2016 تنها به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن معکوس که یک ماه بعد. او به خاطر تروما از هلیکوپتر در حال پرواز بر فراز اردوگاه چراغ روشن و انفجار را از طریق شب و جرم مسالمت آمیز معترضان. نزدیک بومی مردم به تامین آزادی خود را سخت تر از قدرت که توان مبارزه خواهد کرد به حفظ وضع موجود.

"در این سن از این قابلیت ها در حال حاضر من فکر نمی کنم آن را تنها زمین ما که در حال مرگ است اما همچنین سیستم های دیگر و راه های شناخت این سیستمیک سیستم های دادگستری این استعمار سازه" حکیم گفت: Earther. "وقتی که من می گویند سن Anthropocene من نه تنها صحبت کردن در مورد زندگی در زمین در حال مرگ است. من صحبت کردن در مورد تمام این سیستم های دیگر زوال و مرگ بیش از حد."

مردم بومی هستند بی باک حکیم گفت و این که چرا آنها در خطوط مقدم مبارزه با آلاینده های تهاجمی فسیلی سوخت زیرساخت ها است. خود شهامت و بی باکی است که در پشت موفقیت و تغییر چگونه جهان را می بیند این پروژه ها است. اگر جنبش زیست محیطی می خواهد برای برنده شدن در آن نیاز به گوش دادن به تخصص جهان اول مردم است. زمانی که آنها قدم در خیابان و یا به دادگاه جهانی باید ایستاده با آنها.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب