من از یک متخصص به خواندن من روح تسوشیما هایکو. او تحت تاثیر قرار


Illustration for article titled I Asked An Expert To Read My iGhost Of Tsushima/i Haiku. He Wasn’t Impressed

تصویر: Sucker Punch / Kotaku

زمانی که مبارزه با مهاجمان روح تسوشیما به بازیکنان مسالمت آمیز راه برای گرفتن نفس خود را. جزیره آشغال با نقاط خوش منظره و زیبا که میزبان یک هایکو-آهنگسازی مینی بازی و در پایان سفر بازیکنان باید “نوشته شده” کاملا چند از این شعر کوتاه. متاسفانه, آنها احتمالا نمی خواهد شد بسیار خوب است.

تبلیغات

“من امیدوارم که من نه صدمه زدن به احساسات خود را در اینجا, اما هیچ کدام از اینها حتی نزدیک به صالح هایکو, اگر شما علاقه مند به تاریخ و ارزش از نوع” جیم Kacian بنیانگذار و مدیر این هایکو بنیادگفت: من از طریق ایمیل پس از خواندن از طریق تعداد کمی از من شبح تسوشیما-تولید اشعار. “آیا آنها رسیدن به چیزی برای این بازی ؟ من فرض انجام می دهند. اما آنها هایکو در هر معنی دار حس ؟ نه واقعا….”

Kacian که به معنای واقعی کلمه نوشت: این کتاب در زبان انگلیسی-زبان هایکو و عمل معتبر Red Moon مطبوعات نشر شده است خواندن و نوشتن و مطالعه artform برای 35 سال است. زمانی که برای اولین بار به تجربه و تخصص خود را در مورد این موضوع Kacian بود سریع به اشاره است که یک 13th قرن سامورایی مانند شبح از تسوشیما شخصیت Jin ساکایی را احتمالا تفننی در نوشته های دیگر به جای هایکو که در آن نقطه در تاریخ شناخته شده بودند به عنوان hokku و عمل به دهانه های بزرگتر اشعار. که گفت: او بیش از خوشحال به ارائه تخصص خود را.

بسیاری از نقایص در روح تسوشیما هایکو مینی بازی باید با چگونه آنها ساختار Kacian به من گفت. پس از پیدا کردن یک محل آرام به سرودن شعر بازیکن ارائه شده است با سه تریو از پیش نوشته شده خطوط که از آن به را انتخاب کنید بر اساس محیط اطراف خود و در نهایت خروج آنها ظاهرا با یک هایکو. به عنوان کسی که با حداقل دانش در مورد این موضوع من فکر کردم من شعر خوب بود اگر کمی generic. اما با توجه به Kacian بازی نمی سرودن هایکو “در هر چیزی اما بیشتر سطحی و پوپولیستی حس.”

تبلیغات

“گزینه های ارائه شده به شما ساخته شده آن را غیر ممکن است برای رسیدن به هر چیزی مثل یک قوی ‘example’ [از هایکو],” Kacian توضیح داد. “آنها همه در مورد ایده ها و نتیجه گیری در مورد ‘thingness که هایکو وانمود به استخدام. در هر نمونه انتخاب های در دسترس برای همه شما تا به حال یک نقطه—به عبارت دیگر, شما, نیست, کشف آنچه که در چشم ساده پنهان و در انتظار وحی از طریق شعر اما خواسته می شود که برای تولید یک آرم از تصویر ارائه شده است.”

شعر در روح تسوشیمابرای مثال به شدت متکی بر استعاره—راه انتزاعی توصیف چیزی با مقایسه آن را به چیز دیگری—و نه بیشتر مستقیم زبان هایکو. “یک معبد طلایی” خواهد بود واقعی معبد طلایی در هایکو Kacian گفت: به جای جنگل پاییز به تصویر کشیده شده در محیط زیست است. بازی پایبندی به کلیشه 5-7-5 هجا فرمت نیز نتواند به آن را بیش از یک generic هایکو ژنراتور. بسیاری از جدی هایکو از شاعران بلخ در این محدودیت هابود که ظاهرا هرگز واقعا بیش از یک راهکار اساسی در هر حال.

همانطور که برای نمونه های خاص از روح تسوشیما‘s هایکو مشکلات Kacian همچنین زمان برای شکستن یکی از نمونه هایی که من فرستاده خود را راه:

Illustration for article titled I Asked An Expert To Read My iGhost Of Tsushima/i Haiku. He Wasn’t Impressed

تصویر: Jin ساکایی

تبلیغات

“‘درخشان آن شکوفه’ ممکن است مطرح و در هایکو اما این امر مربوط به چیزی است که در واقع درخشان در شکوفه شاید یک گل یا درخت گل و که می تواند اولین تصویر, به احتمال زیاد به دنبال kire (که ممکن است یک فاصله یا کاما یا یک دوره یا به سادگی به پایان خط)” Kacian توضیح داد.

“بعدی خواهد آمد یک تصویر مختلف که هدف خواهد بود برای انتشار عمق تصویر آن را به عنوان مربوط به خود را روانی و عاطفی. به جای یک زن و شوهر از افعال از جایی آمده (این زمانها مطابقت ندارد اولین خط که نشان می دهد بیش از حد توجه شد قرار داده و به کلامی از جنبه های این پروژه) و وارد مضحک. بیایید فرض آن است که یک گل: در حال حاضر تلاش و گریه کردن برای کمک به? کار گل انجام بسیاری از گریه از هر نوع ؟ و چه یک گل را به مبارزه نگاه مانند? عجیب و غریب به حداقل می گویند.

تبلیغات

“اما خط سوم به جای ایجاد شکاف ما نیاز به سادگی در ادامه این موضوع و در بیشتر ملودرام راه—اگر این گل در چه راه آن را در هم شکسته? من می توانم آن را باور زنده اما پس از احساسی که انبوه, من تصور می کنم آن را به سختی ، به جای ایجاد یک هایکو, این برنامه به شما اجازه ایجاد یک تمدید استعاره که من فرض کنید شما قرار است به مربوط به حساسیت سامورایی—آن است که سامورایی است که شکوفایی و کسانی که دچار تروما و ظهور خونین اما unbowed. این هیچ ربطی به با هایکو—این فقط یک استعاره برای فروش بخشی از سامورایی اخلاق.”

شعر مثل هر artform است ذهنی. در حالی که Kacian خود مردد به اختصاص هر ضرورت به نوشتن هایکو—او در مقایسه با ورزش به درخواست “چه رنگ باید یک نقاشی بزرگ عبارتند از؟”—روشن است که وجود دارد بنیادی مشکلات با راه شبح تسوشیما gamifies هنری روند. آن را همیشه می تواند دشوار برای یک بازی ویدئویی به ارائه بازیکن با این ابزار به سادگی صالح شعر به خصوص در یک فرمت پیچیده است که ریشه در زبان های مختلف. هنوز, آن را ممکن است برای دیدن تلاش بیشتر از توسعه دهندگان برای انتقال این پیچیدگی در یک بازی که احتمالا در مورد جشن فرهنگ ژاپنی.

تبلیغات

“ما هرگز به نوبه خود مردم بدون توجه به چگونه آنها می آیند به هایکو بنابراین اگر این است که اثر خواهیم بود سپاسگزار” Kacian گفت: از بازیکنان پیدا کردن یک مورد علاقه در هایکو از طریق روح تسوشیما. “اما آنها شگفت زده خواهد شد به کشف آنچه که هایکو در واقع زمانی که آنها می آیند به آن (و امیدوارم با خوشحالی و تعجب). در نهایت این که بهترین چیز در مورد هایکو مردم شما می آیند برای به اشتراک گذاشتن زمان و mindspace و بسیاری از افرادی که به اینجا می آیند در نهایت ماندن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de