چگونه به انتخاب مناسب منبع تغذیه برای آینده خود PC


Illustration for article titled How to Pick the Right Power Supply for Your Next PC

عکس: جوانا Nelius (Gizmodo)

تا بدانند که چقدر قدرت شما نیاز به نگه داشتن تمام اجزای تغذیه و خوشحال است که معمولا در آخرین بخش از ساختمان خود را با کامپیوتر. آن را نیز می تواند گیج کننده ترین. هر جزء طول می کشد یک مقدار متفاوت از قدرت و بزرگتر و سریع تر کامپیوتر شما بیشتر قدرت شما نیاز دارید. آخرین Intel Core i9-10900K می خورد تا 250W یا بیشتر به تنهایی و بنابراین می تواند Nvidia RTX 2080 Ti. بزرگ سیستم های معنی شما نیاز به یک بزرگ واحد منبع تغذیه (PSU). اما چگونه? و اگر شما می خواهید برای رفتن و حتی بزرگتر از برخی از سفره ریاضی نشان می دهد شما نیاز دارید ؟ منبع تغذیه نیست و مانند دیگر اجزای کامپیوتر شما بزرگتر است در واقع بهتر است. در اینجا این است که چگونه به شکل از چگونه یک منبع تغذیه شما نیاز دارید.

تبلیغات

اما در ابتدا, اجازه دهید بیش از آنچه شما نیاز به دانستن قبل از اینکه شما شروع به تمیز کاری Newegg و Amazon. دو اصلی وجود دارد که از نظر شما باید درک کنند: وات و بهره وری.

وات بسیار ساده است: آن را حداکثر میزان قدرت یک PSU عرضه می تواند تحت یک 100% بارگذاری. اگر شما ساخته شده است یک کامپیوتر است که باید 500 وات قدرت و سپس شما نیاز به یک 500W PSU. اما در واقع شما می خواهید برای دریافت یک PSU می تواند از خروجی قدرت کمی بیشتر از آنچه که کامپیوتر شما نیاز دارد چرا که همیشه فشار زیاد از حد خود را PSU بار کاهش می یابد زندگی خود را PSU به خصوص اگر آن امتیاز بهره وری پایین است.

تبلیغات

که ما به ارمغان می آورد بهره وری. این است که چگونه به خوبی یک PSU می تواند تبدیل به AC برق را از پریز به برق DC برای کامپیوتر شما. آن را همیشه در توصیف درصد. برای مثال یک 500W PSU با 50% امتیاز بهره وری به معنی آن خواهد شد نیاز به قرعه کشی 1000W از دیوار اجرا و یا 100% بار که ایجاد مقدار زیادی از گرما و انرژی هدر رفته. اما PSU 500W با فقط 50 درصد بهره وری خواهد بود وحشتناک برای کامپیوتر خود را به عنوان اضافی که 500W هدر رفته است در گرما و حرارت بیش از حد می تواند آسیب قطعات کامپیوتر. بیشتر به چیزهای پیچیده ترین PSUs اجرا در حداکثر بهره وری در 100% بار اما در 50 درصد بار. بنابراین در مورد ما نظری 500W PSU با 50% بهره وری آن را کارآمد ترین زمانی که آن را در خروجی تنها 250W از قدرت است.

Illustration for article titled How to Pick the Right Power Supply for Your Next PC

عکس: جوانا Nelius (Gizmodo)

این است که در آن 80 Plus بهره وری رتبه بندی در می آیند. اکثر PSUs فروخته نمی باید 50 درصد بهره وری اما 80 درصد بهره وری. به یاد داشته باشید بهتر است یک PSU بهره وری کمتر قدرت بیش از حد آن نیاز به قرعه کشی. و کمتر قدرت بیش از حد آن نیاز به قرعه کشی حرارت کمتر از آن خروجی صرفه جویی در کامپیوتر شما قطعات از اهانت آمیز به عنوان سریع. بیایید می گویند شما 1000W PSU تا 80% امتیاز بهره وری. این بدان معناست که برای اجرای یک کامپیوتر است که نیاز 600W در حداکثر بار آن را تنها با کشیدن 800W از قدرت و خروجی 200W از آن به عنوان گرما. تا زمانی که خود را بالا وات PSU همچنین دارای راندمان بالا امتیاز وجود دارد هیچ آسیبی در یک بزرگ اگر شما مایل به صرف حق بیمه.

اما یک چیز به نظر در هنگام انتخاب یک PSU. شما احتمالا در حال حاضر متوجه شده است که بسیاری از قیمتها برندها مثل Corsair, EVGA و Seasonic باید 80 Plus رتبه بندی همراه با برنز و نقره و طلا و پلاتین و تیتانیوم اعتبار. هر دو رتبه بندی نشان می دهد قدرت بهره وری, اما این فلز با برچسب رتبه های شکستن آن بهره وری رتبه های پایین و حتی بیشتر. 80 Plus گواهینامه به این معنی است که یک PSU است که حداقل 80 درصد کارآمد در 20% ، 50% و 100% بار. بنابراین اگر یک 500W عرضه 80 Plus امتیاز خود را در قرعه کشی حداکثر 625W را از پریز در 100 ٪ بار به جای 1000W. این همچنین بدان معنی است شما PSU در حال رفتن به خروجی کمتر گرما.

تبلیغات

در اینجا یک نمودار است که شکسته شدن این امتیاز بهره وری در هر بار در هر لایه از فلز و اما قاعده کلی این است که کیفیت بالاتر از فلز بهتر بهره وری. 80 Plus Gold certified PSU برای مثال حداقل 87% کارآمد در 20% بار 90% کارآمد در 50% و 87% کارآمد در 100% بارگذاری. پلاتین و تیتانیوم گواهینامه دیدن وری رتبه بندی به ’90s در حالی که برنز و نقره ای در اواسط به پایین ’80s.

Illustration for article titled How to Pick the Right Power Supply for Your Next PC

تصویر: جوانا Nelius (Gizmodo)

تبلیغات

خوب است که همه به خوبی و خوب است اما آنچه PSU باید شما در واقع دریافت کنید ؟ OuterVision است یک ابزار ساده است که انجام تمام محاسبات را برای شما. فقط ورودی چه قطعات شما باید در سیستم شما و آن را به بیرون تف چند PSU توصیه. اگر شما می خواهم به اورکلاک قطعات آنها گزینه های پیشرفته بیش از حد است که به آن سرعت به حساب آورد. آن را حتی به شما خواهد گفت که چه مقدار از آن هزینه های هر سال برای اجرا در کامپیوتر شما.

برای کامپیوتر من با Ryzen 7 2700X, GTX 1080 Ti, 16 گیگابایت DDR4 RAM, 1 TB NVMe M. 2 SSD 2 TB 7200 RPM HDD و یک NZXT Kraken X52 240 AIO Liquid Cooler ابزار توصیه می کند که من 80 Plus Gold certified 850W PSU. اگر من PSU شد پلاتین گواهی, اما من می تواند بهره وری بهتر. و یا من می تواند جست و خیز 850W PSU در دسترس نباشد و دست انداز تا 1000W پلاتین و بهره وری بهتر با توجه به ابزار. پس از به تازگی در حال اجرا را به مقداری کمتر از حد انتظار در عملکرد و تعیین معیار جدید پردازنده های من رو به اعتراف بزرگتر PSU به نظر می رسد بدجور جذاب است.

تبلیغات

در حالی که بالاتر وات PSU به درد نمیخورد است اگر شما واقعا نیاز به یک آنها را نمی خواهد صدمه دیده است کامپیوتر شما. و بهتر است برای رفتن سخت و سپس به underpower کامپیوتر شما. در بهترین حالت خود CPU, GPU و دیگر قطعات اجرا خواهد شد آهسته تر از سرعت آگهی. در بدترین حالت های مختلف اجزای سیستم شما را به صرفه جویی در برق و کامپیوتر شما سقوط.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>